Ugrás a tartalomhoz

Telekom Fórum 2.0 - Visszajelzés


Deino

Ajánlott posztok

 

De ha jelenleg feliratkozol egy témára, akkor ott fent, kapsz egy Harangos értesítést, amire rákattolva a legvégére jutsz. Vagyis csak 1x kell írnod egy témába, aztán mindig a legvégére juthatsz. Elsőnek pedig így is úgy is elolvasod a témát szerintem.

Régen az jó volt, hogy email értesítés jött, ha hozzászóltak egy témához, és akkor az emailban kattintva egyből az új hozzászólásra ugrott. 

Ez most mintha nem lenne teljesen megbízható. Pl. erről a hozzászólásodról nem jött email, egy másik topikról viszont igen, holott mindkettőnél be van állítva, hogy "Email, ha új tartalmat posztolnak"

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 72
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

Sziasztok!

Ismét köszönöm mindenkinek - gyűjtöm, és folyamatosan forgatom fejlesztési oldalra a fentieket!

Ha valamelyikről kiderül, hogy nagyobb falat, akkor jövök vissza egy szavazással, hogy megtudjuk, mennyiőtöknek és mennyire fontos, mielőtt belevágunk :)

Kerdezo, ezt nézd meg, kérlek - az IPB cizelláltabban kezeli az értesítéseket, jó eséllyel beállítással magyarázható, szabályozható az általad tapasztalt működés.

 

Köszi, szép napot:


István

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Majd ha eljutunk a fórum struktúrához ott is eléggé alaposan szét kellene szeparálni egyes részeket. De mikor ezen gondolkoztam, eszembe jutott egy kérdés, hogy a jelenlegi témák maradnak a helyükön (a főtémakör alatt), vagy át lesznek majd helyezve az új struktúrába (alkategóriákba)?

Csak mert mindkettő mellett szól érv.

Viszont pl. vannak olyan szeparálási részek, amik értelmesek is lennének, de gondot is okoznának. Ez sem olyan egyszerű kivitelezni mint aminek hangzik.

Esetleg már megvannak a tervek ezzel kapcsolatosan?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

 

Kerdezo, ezt nézd meg, kérlek - az IPB cizelláltabban kezeli az értesítéseket, jó eséllyel beállítással magyarázható, szabályozható az általad tapasztalt működés.

Van egy tippem miért jön néha, és máskor miért nem. Más fórumnál van olyan, hogy ha jön értesítés, akkor benne van a levélben, hogy addig nem fog új értesítés jönni emailen, amíg újra el nem megyek a fórumra. Itt nincs beleírva ez a levélbe, de mintha itt is így működne, ami nagyon zavaró, mert az emailben ugye benne van a hozzászólás szövege, vagyis ha jön email, akkor elolvasom benne a hozzászólást, és ha olyan, ami nem igényel tőlem választ, akkor törlöm, és nem megyek el a fórumra.

Így viszont nem is fogok emailt kapni a legközelebbi hozzászólásról, hiába követem azt a topikot.

Ezt érdemes lenne megnézni, hogy van-e ilyen admin beállítás a fórumon, és ha igen, akkor arra állítani, hogy mindig küldjön levelet a hozzászólásról, akkor is, ha nem jártam a fórumon a legutóbbi email értesítés óta. A régi fórum értesítője így működött, és nagyon kényelmes volt, mert akkor emailben lehetett követni, hogy mi történik, és csak akkor kellett eljönni a fórumra, ha válaszolni akartam valamire.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Úgy látom hogy az automatikus mentés már működik!

Mert ezt a "mondatot" leírván átnavigáltam egy másik topikba és visszajöttem, és itt maradt.

Azaz nem tűnik el a szöveg, ha félúton átlépek valahova máshova.

Látom helyet cserélt a Hírek és a Fórumvisszajelzések kategória! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kedves István!

Várható-e a válaszok fordított sorrendjének beállíthatósága (esetleg már van, csak nem vettem észre)? Ugyancsak jó lenne a témalistáknál az utolsó poszt dátumának megjelenítése is.

 

Az utóbbit én is hiányolom, hogy egy kattintással gyorsan az utolsó hozzászóláshoz lehessen jutni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, a fordított sorrend beállíthatóságát és az utolsó hozzászóló megjelenítését is leadtam fejlesztésre, illetve jön az augusztusi tartalom export is, de időpontot sajnos egyelőre nem tudok mondani, türelmeteket kérem...

 

Köszönöm, szép napot:


István

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3 weeks later...

Kicsit fura hogy kevert nyelvű az oldal, komolyabb szofvernél már kb 10 éve nem támaszkodnak a böngésző beállításaira.

+1 a fordított idő sorrendre. gondolom nagy fejlesztés...

Az editor használhatatlan, néha az autosave beragad android-chrome-on. Vannak hátrányais a "sokat de rosszul tudó'"  eszközönknek, aminek 0-a támogatása. A "quote" opció is képes üresen hagyni a mezőt. A beillesztés szintén lehetetlen feladat (lollipop, chrome),

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4 weeks later...
Ekkor: 2015. 10. 13., István írta:

Sziasztok, a fordított sorrend beállíthatóságát és az utolsó hozzászóló megjelenítését is leadtam fejlesztésre, illetve jön az augusztusi tartalom export is, de időpontot sajnos egyelőre nem tudok mondani, türelmeteket kérem...

 

Köszönöm, szép napot:


István

Kedves István!

Most vettem észre, hogy már választható a legújabb elöl opció:D.

Azt hiszem többünk nevében is megköszönhetem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 perce, OldMike írta:

Kedves István!

Most vettem észre, hogy már választható a legújabb elöl opció:D.

Azt hiszem többünk nevében is megköszönhetem.

Ezt minden topiknál külön ki kell választani, be kell állítani? Mert így elég kérdéses a hasznossága. Az lenne jó, ha ezt globálisan egy helyen be lehetne állítani, hogy mindig így akarom látni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Plusz most, hogy hozzászóltam, visszállt itt megint a legrégebbi elől sorrend, szóval ez még nem az igazi. Ennek egy globális opciónak kell lennie, mert valószínűtlen, hogy valaki néha így, néha úgy akarja látni, és ez lenne az ésszerű, hogy ezt egyszer bekapcsolom, és akkor onnantól minden topikot úgy látok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 órája, kerdezo írta:

Plusz most, hogy hozzászóltam, visszállt itt megint a legrégebbi elől sorrend, szóval ez még nem az igazi. Ennek egy globális opciónak kell lennie, mert valószínűtlen, hogy valaki néha így, néha úgy akarja látni, és ez lenne az ésszerű, hogy ezt egyszer bekapcsolom, és akkor onnantól minden topikot úgy látok.

Visszafele olvasgatni szerintem elég gáz, globális opciónak szerintem nem jó. Engem is zavarna többek között, ez a mostani a megszokott.

Az lenne a jó, ha ki lehetne választani hogy ki hogy szeretné látni, mondjuk a profilban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 órája, Deino írta:

Visszafele olvasgatni szerintem elég gáz, globális opciónak szerintem nem jó. Engem is zavarna többek között, ez a mostani a megszokott.

Az lenne a jó, ha ki lehetne választani hogy ki hogy szeretné látni, mondjuk a profilban.

A profilban való beállítás valóban jó lenne. Kicsit elhamarkodtam a köszönetet, mert nem gondoltam hogy ezt nem jegyzi meg, és minden kilépéskor visszaáll. Gondolom kérdésenként nem tudná eltárolni a felhasználó kedvenc beállítását.

Én naponta megnézem a fórumot, és ennyi idő alatt nem jön össze még egy oldalnyi hozzászólás sem egy kérdéshez, számomra előnyösebb a fordított sorrend. Persze mondjuk egy hét távollét után már kissé bonyolultabb lenne a helyzet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 órája, Deino írta:

Visszafele olvasgatni szerintem elég gáz, globális opciónak szerintem nem jó. Engem is zavarna többek között, ez a mostani a megszokott.

Az lenne a jó, ha ki lehetne választani hogy ki hogy szeretné látni, mondjuk a profilban.

A globális opció ezt jelenti, hogy a személyes beállításaid között lenne egy ilyen opció, és akkor az egyből minden topikra vonatkozna.

De sokkal egyszerűbb lenne, úgy megcsinálni, ahogy más fórumokon van, és akkor nem kellene a sorrenddel foglalkozni, tehát, hogy a topiklistában lenne egy link, ami az utolsó hozzászóláshoz vinne.

Most ugye minden topik mellett ott a szöveg, hogy "XY válaszolt, 2 órája", ahol az XY linkelve van a profiljára. Ezt kellene kiegészíteni azzal, hogy a "2 órája" szöveg meg az utolsó hozzászólásra linkeljen.

Ezt pofonegyszerűnek tűnik megcsinálni, és teljesen jó lenne, szó is volt róla, érthetetlen, hogy miért a sokkal komplikáltabb megoldást kezdték el hegeszteni, amikor ez sokkal hamarabb meglenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1 month later...

Javaslatként megfogalmaznám, hogy kellene ide egy kategorizálás, illetve egy "tisztogatás" is, mert sok itt a töltelék tartalom, és az arra való reakció, ami csak arra jó, hogy a hozzászólások száma az egekbe szökjön, ugyanakkor lényegi értelme nincs. Hogy mire is gondolok?

Ebbe beleértve azokat a hozzászólásokat amik nem témába valóak, mert olyanok is vannak. Ha így folytatódik a dolog, nagyon átláthatatlan lesz az egész fórum! :(

Sok a flood, a töltelék és értelmetlen kommentek.

A legegyszerűbben úgy lehetne kivitelezni az egészet, hogy az adott főtémán belül létrehoznánk alkategóriákat, és áthelyeznénk az alkategóriákba a jelenlegi témákat de csak úgy hogy ki vannak szedve az olyan hozzászólások, amik nem oda valók.

Itt nem arra gondolok, hogy valaki butaságot kérdez, vagy nem tud valamit, és azt kérdezi, hanem a valóban kifogásolható tartalmakat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2 weeks later...

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...