Ugrás a tartalomhoz

Telekom Fórum 2.0 - Visszajelzés


Deino

Ajánlott posztok

  • Válaszok 72
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

Bocsi ha olyat írok, amire a válasz valahol már megvan. Szeretném ha meglenne a korábbi lehetőség az oldalak és hozzászólások fordított időrendi (a legújabb elől) sorrendjére. Jó lenne az is, ha az oldalválasztó sáv az oldal teteje környékén is lenne, nemcsak alul. Köszi.

Én itt nem akarok állást képviselni mert lehet neked hiányzik a fordított sorrend, de ha megnézed az összes többi fórumot, médiumot stb... ezt szoktuk meg. Facebookon sem elől vannak a hozzászólások hanem lent, Twitteren is, Google+-on is, ilyen-olyan technikai fórumokban is.

Ez a része engem teljesen hidegen hagy, de sokan belekeveredhetnek ebbe, mint annó az értékelés szerinti sorrendbe is. Én ott perpill azt hittem hogy csak részlegesen sikerült az importálás, mire rájöttem, hogy nem erről van szó, szimplán nem időrendi a sorrend.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Szerintem maradhatna ez a sorrend hogy újak hátul. De akkor alapból oda kéne dobni szerintem.

Már elvileg az időrendi sorrend az alap beállítás. Nem az értékelési sorrend szóval ha nem erre gondoltál fogalmam sincs mire :) Ha megfelelő helyen kattintasz rá a linkre, egyből oda dob ahova kell (pl. értesítési ikonnál) vagy maga az "utolsó üzenet"-re. Ha magára csak a témacímre akkor az elejére. Ez így logikus és helyes, hisz nem mindenki az utolsó üzenetre kiváncsi.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
-
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

"Jó lenne az is, ha az oldalválasztó sáv az oldal teteje környékén is lenne, nemcsak alul."

Ez a gondom már megoldódott. Eddig nem vettem észre, hogy közvetlenül a kérdés (ami egyébként minden oldalon megjelenik) alatt van az oldalválasztó sáv, csak egy hosszabb kérdés esetén lejjebb kell görgetni hozzá. Így már két lépésben eljutok akár a legutolsó válaszig is. Rendszeresen követtem eddig is a fórumot, ezért általában elég volt az utolsó egy nap hozzászólásait megnézni.

Telhetetlen vagyok, de nekem a korábbi megjelenésben segítség volt, hogy az egyes fő témákon belüli listanézetben láthattam, hogy melyik témához hány perce, órája stb. szólt hozzá valaki. Tudom hogy ez az értesítés beállításával is helyettesíthető, de talán megoldható lenne.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

"Jó lenne az is, ha az oldalválasztó sáv az oldal teteje környékén is lenne, nemcsak alul."

Ez a gondom már megoldódott. Eddig nem vettem észre, hogy közvetlenül a kérdés (ami egyébként minden oldalon megjelenik) alatt van az oldalválasztó sáv, csak egy hosszabb kérdés esetén lejjebb kell görgetni hozzá. Így már két lépésben eljutok akár a legutolsó válaszig is. Rendszeresen követtem eddig is a fórumot, ezért általában elég volt az utolsó egy nap hozzászólásait megnézni.

Telhetetlen vagyok, de nekem a korábbi megjelenésben segítség volt, hogy az egyes fő témákon belüli listanézetben láthattam, hogy melyik témához hány perce, órája stb. szólt hozzá valaki. Tudom hogy ez az értesítés beállításával is helyettesíthető, de talán megoldható lenne.

 

Ez mondjuk nekem is jó lenne, de prioritási sorrendben szerintem annyira nem fontos.

Úgy gondolom hogy lassan elértünk oda, hogy már ahogy van a fórum egy ideig maradhat úgy, amíg maga a kategorizálás meg a témák importálása megtörténik. Utána meg úgyis csak a fejlesztés marad.. :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Meg lehetne azt oldani,hogy mindig a legfrissebb hozzászólás jelenjem meg ha meg nyitom a topic-ot?

Erre az lenne a megoldás ami egyben megoldás lenne Mihály problémájára, hogy a téma felsorolás oldalán megjelenne a legutóbbi hozzászólás időpontja, feladója ÉS arra kattintva eljutnál a legfrissebb hozzászóláshoz.

De az, hogy magára a téma címére kattintva ide a végére dobjon az értelmetlen. De amúgy ha a feliratkozásnál megjelenik értesítésként egy üzenet, akkor rögtön a végére dob a kis harang

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Meg lehetne azt oldani,hogy mindig a legfrissebb hozzászólás jelenjem meg ha meg nyitom a topic-ot?

Néhány hozzászólás óta beszélgetünk erről, de még eltérőek a vélemények. Szerintem idővel be fog kerülni ez a beállítási lehetőség, azonban default-ként inkább a mostani marad. Minden fórumozó eldöntheti majd, hogy az ő szokásainak mi felel meg jobban.

Írtam hogy két gombnyomással (2-3 másodperc legfeljebb) eljutok az utolsó bejegyzésig, ezt én még vállalhatónak tartom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Néhány hozzászólás óta beszélgetünk erről, de még eltérőek a vélemények. Szerintem idővel be fog kerülni ez a beállítási lehetőség, azonban default-ként inkább a mostani marad. Minden fórumozó eldöntheti majd, hogy az ő szokásainak mi felel meg jobban.

Írtam hogy két gombnyomással (2-3 másodperc legfeljebb) eljutok az utolsó bejegyzésig, ezt én még vállalhatónak tartom.

Pont ezért írtam amit írtam,mert nem zongoráztam végig a hozzászólásokat csak akkor lettem figyelmes mikor már elküldtem a üzenetet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Mivel többen nem tartják be a fórum szabályzatát, ezért én arra gondoltam hogyha már az IPB ennyire jól van specializálódva a közösségre, minden moderálásnál kaphatna az illető figyelmeztetési pontot, ami ugye előbb utóbb különféle korlátozásokhoz vezet.

Viszont amíg nincs a moderációnak lényegi következménye, addig ugyanúgy megszegik a szabályzatot. Trágár szavak szűrője, vagy valami hasonló is van, ami ugye bővíthető, oda meg sok egyéb tilos megjegyzést is lehetne bebiggyezteni, amit később az automata moderációval is lehetne kombinálni. (figyelmeztetési pont).

Rengeteg fórum van rengeteg helyen, nem kezdem őket sorolni, de én kifejezetten a Telekom miatt vagyok itt. Engem nem érdekel az ilyen-olyan összehasonlítás, vagy az egymásra való sárdobálás, mint ami itt megy bizonyos topikokban. Akinek arra van kedve, az válasszon valami független fórumot - legalábbis szerintem.

Ha még kezdetben nincs kézbevéve ez az ügy, akkor itt el fognak fajulni úgy a dolgok, hogy teljesen normális lesz a szabályzat áthágása. Majd amikor egy adott felhasználó napi pár hozzászólásnál nem írhat többet X ideig - moderáció miatt akkor majd figyelni fog arra hogy mit ír le és hogy hogyan.

****

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Attól mert téged zavar másik n főnek lehet igénye van rá. Nagyon be rágtál erre a témára, de csak hogy tud kezdetektől meg vannak nevezve és ki mondjuk a konkurens  cégeket hol nevén hol féli ki csillagozva hol pedig csak körbe írjuk de attól még ugyan azt jelenti. ....

Új fórum alá nem került be még a szűrő nyilván másik x dolog fontosabb... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ez nem saját igény.

Telekom fórumon vagyunk.

A használati alapelvekben is tilos más konkurenseket konkrétan megemlíteni.

******

  1. Tilos és a jelen felhasználási feltételekbe ütközőek:
  • vállalhatatlan, alpári magyar vagy idegen nyelvű szavak használata a felhasználónévben vagy a közzétett tartalmakban, hozzászólásokban - eredeti, fonetikus vagy szleng formában egyaránt,
  • más nevének vagy e-mail címének jogosulatlan használata felhasználónévként vagy e-mail címként
  • azonos személy általi többszörös regisztráció
  • a kifejezetten más távközlési szolgáltatókat érintő/tárgyaló topikok, hozzászólások, tartalmak,
  • a más szolgáltatók termékeit, szolgáltatásait reklámozó hozzászólások, tartalmak,
  • a fórum működését veszélyeztető, zavaró, befolyásoló üzenetek, tartalmak közzététele, pl. túl nagy kép beillesztése, programok csatolása, egy hozzászólás többszöri elküldése, egy topik pl. tizenötször azonos címen való megnyitása stb.,
  • spam (kéretlen reklámüzenet) közzététele a beszélgetésekben vagy küldése „privát üzenetben”,
  • a nyereségorientált vállalkozást, terméket, illetve szolgáltatást reklámozó célzattal létrehozott témák, tartalmak és hozzászólások, beleértve a nyereségérdekelt, bevétel-orientált weblapokat, felhívást, állásajánlatot is (a nem nyereségérdekelt kezdeményezésekre ez nem vonatkozik),
  • bármely regisztrált felhasználó személyes adataival (név, cím, telefonszám és egyéb személyes adatokkal) való visszaélés, „privát üzenetek” minden résztvevő engedélye nélküli közzététele,

******

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

[...]

Most az lenne segítség, ha a fenti üzenetsorrend beállításhoz hasonlóan jeleznétek, mi miért tetszik vagy nem tetszik.

 

Köszönöm, szép napot:


István

Hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához. :D

Amiket én hiányolok:
1) Egy gomb, amivel könnyen mobilnézetről asztalira oda-vissza lehetne váltani.
2) A menüben ne csak a téma nyitásának adatait lehessen látni, hanem az utolsó bejegyzés íróját, idejét is.
3) Az automatikus üzenetvázlat mentés nagyon hiányzik.
Remélem egyik sem kivitelezhetetlen, és mások hasznára is válik. :)

Egyébként nagyon tetszik az új fórum, sok-sok kitartást kívánok a fejlesztéshez!

U.i.: Mivel augusztusban csatlakoztam, minden elismerésem, rang, stb. elveszett. Ezek ugyan úgy manuálisan lesznek pótolva?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához. :D

Amiket én hiányolok:
1) Egy gomb, amivel könnyen mobilnézetről asztalira oda-vissza lehetne váltani.
2) A menüben ne csak a téma nyitásának adatait lehessen látni, hanem az utolsó bejegyzés íróját, idejét is.
3) Az automatikus üzenetvázlat mentés nagyon hiányzik.
Remélem egyik sem kivitelezhetetlen, és mások hasznára is válik. :)

Egyébként nagyon tetszik az új fórum, sok-sok kitartást kívánok a fejlesztéshez!

U.i.: Mivel augusztusban csatlakoztam, minden elismerésem, rang, stb. elveszett. Ezek ugyan úgy manuálisan lesznek pótolva?

Egyetértek, különösen a 2) ponttal, amit már én is jeleztem. Remélem ha minél többen kérjük, akkor megvalósul.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

De a megjegyzés időpontja és/vagy a megjegyzés írója linkelhető is legyen, ami meg a másik problémátok, hogy nem mindig az utolsó üzenethez visz a téma, így arra kattintva oda vinne.

Egyetértek, különösen a 2) ponttal, amit már én is jeleztem. Remélem ha minél többen kérjük, akkor megvalósul.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Én is a fordított időrendi sorrendet hiányolom. Annak nyilván az az előnye, hogy ha egy sok hozzászólásos fórumban meg akarom nézni, hogy mit szóltak hozzá, akkor el kell mennem a végére.

Más fórumokban ezt vagy úgy oldják meg, hogy a legújabb van elöl, vagy úgy, hogy a topiklistában van egy link, hogy "a végére" vagy ilyesmi, és arra kattintva a legutolsó hozzászóláshoz ugrik. (intelligensebb fórumokban a legutolsó még nem olvasotthoz ugrási lehetőség is van).

Valamelyik kellene, mert most mindig kettőt kell kattintani, ha az utolsóhoz akarok menni, ami kényelmetlen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Én is a fordított időrendi sorrendet hiányolom. Annak nyilván az az előnye, hogy ha egy sok hozzászólásos fórumban meg akarom nézni, hogy mit szóltak hozzá, akkor el kell mennem a végére.

Más fórumokban ezt vagy úgy oldják meg, hogy a legújabb van elöl, vagy úgy, hogy a topiklistában van egy link, hogy "a végére" vagy ilyesmi, és arra kattintva a legutolsó hozzászóláshoz ugrik. (intelligensebb fórumokban a legutolsó még nem olvasotthoz ugrási lehetőség is van).

Valamelyik kellene, mert most mindig kettőt kell kattintani, ha az utolsóhoz akarok menni, ami kényelmetlen.

Ez előtt lévő hozzászólásomban ott van egy elképzelés, de akkor körbeírom. Ha megnyílik a fórum tartalma és az adott topikok, akkor oda sokan hiányolják a legutolsó hozzászólás idejét és feladóját. Erre pedig a legegyszerűbb egy linket is rakni az adott utolsó hozzászólásra, így egyből oda lehetne eljutni.

De ha jelenleg feliratkozol egy témára, akkor ott fent, kapsz egy Harangos értesítést, amire rákattolva a legvégére jutsz. Vagyis csak 1x kell írnod egy témába, aztán mindig a legvégére juthatsz. Elsőnek pedig így is úgy is elolvasod a témát szerintem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...