Ugrás a tartalomhoz
  • 0

3 set top box 4 tv


Törölt_tag5234

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 1

Ez sajnálatos. Gondolkodtam iptv-n azért, hogy 4 tévén mehesen a dolog úgy, hogy 3 ip tv és egy digitális kábel (tv go nem játszik, mert nincs okostévé), de ezek szerint ha most réz van, akkor az ip tv mellett nem jönne a digitális, úgyhogy ez ugrott.

Ilyenkor is tudnak 4 tv -re adni IPTV boxot de az már 2 előfizetés. Lehet olyat ,hogy egyiken csak iptv -van ( 3 box) + voca ( internet telefon ) a kedvezményért , a másik bekötésen meg internet + iptv ( 1 box ) és akkor van 4 tv. De ez inkább a megvalósítástól függ ,hogy tudnak -e 2 koaxot behúzni. 

Az iptv megrendelésnél a koaxra szoktak szűrűt rakni ,hogy a többi spektrumból ne zavarja a semmi a netet, így ilyenkor a koaxon csak a netes jelet látod és a dvb-c sem megy mert azt is leszűri.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az iptv megrendelésnél a koaxra szoktak szűrűt rakni ,hogy a többi spektrumból ne zavarja a semmi a netet, így ilyenkor a koaxon csak a netes jelet látod és a dvb-c sem megy mert azt is leszűri.

Szűrőt a koaxos IPTV-re? Nem szoktak rakni szűrőt,szóval megy mellette a digitális kábel tv meg az analóg is. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2015. 09. 16. at 20:20, anonymus írta:

Ha rezes vagy optikás akkor nem, ebben az esetben kell még egy előfizetés vagy valami szabadon fogható antennás megoldás. Ha koax akkor igen.

Ahogy írtad, koax esrtén mehet 4 box.

De négyből minimim egy DVB-C alapon. IPTV boxból max három lehet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, btz írta:

Ahogy írtad, koax esrtén mehet 4 box.

De négyből minimim egy DVB-C alapon. IPTV boxból max három lehet.

ahhha most már értem. Tehát 3 IP alapú STB után koaxos bemenettel lehet több TV-t használni, de ennek feltétele a digitális tuner. De itt nyilván kevesebb csatorna jön be így.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szűrőt a koaxos IPTV-re? Nem szoktak rakni szűrőt,szóval megy mellette a digitális kábel tv meg az analóg is. :)

Hát nálunk le volt szűrőzve. A modemek egy időben meg - meg akadtak, és a spektrométerrel bemérték. Sajnos a zavar az alacsonyabb frekvencia tartományból volt. Rátette a kedves szerelő a szűrőt és lás csodát az IPTV se kockásodott többet, meg a modem se indulgatott újra. 

Nem raktak eredetileg szűrőt fel itt sem, 2 tv -volt és csak 1 box. A másik szobában így ment az analóg. Utána az a TV már nem kellett így ki lett iktatva. De azért írtam mint eshetőség ,hogyha esetleg van rajta akkor nem fog menni.

(  zajtalanítás címen is ilyen szoktak ilyen munkálatokat folytatni ,hogy a háztartásokban lévő hibás készülékeket bemérik és lekapcsolják, de mivel ez nagyobb munka így egyszerűbb volt neki ebben az esetben leszűrőzni ) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, btz írta:

@oldmumus Ahogy @anonymus is megírta fent, olyan esetben. Tehát ha koax van, akkor kell DVB-C box vagy DVB-C tuneres TV. Iptv boxból max 3 lehet, a negyediktől(-végtelenedik boxig) már DVB-C "alapú" box.

ok. akkor az olyan mint egy konkures szolgáltató cég itt külhonban ahol élek. STB-vel teljes csatorna választék, tuneren a "maradék". Kérdés: DVB-C boxot hogyan lehet kérni? Alap esetben 3 STB fix helyen van de van egy vendégszoba ahol egy jobb állapotban lévõ katódcsöves TV van RCA csatlakozókkal. Ha néha jön valaki akkor tudna TV-zni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
37 perce, btz írta:

@anonymus

Értem, akkor nem végtelen (mondjuk valahol sejtettem, hogy a végtelen azért fizikai képtelenség :) ) Felénk a 90-es években valahogy így volt megosztva a kábel TV házról házra, ezekszerint ott is volt valami jelerősítés nem csak sima osztó. 

Igen, tudom, hogy IPTV esetén nem technológiai korlát a 3 STB, ahogy a SAT-on sem, viszont 3 STB nél többt ott is csak új előfizetéssel engednek.

@oldmumus

Vásárolható akár műszaki boltban is, ha esetleg a T-nél nem lenne

Valaha a helyi tanács építette ki a soros rendszert a mûvházzal karöltve. Majd megvette a sorost a T-Kábel és átépítette csillagpontosra. Majd késõbb lett net is rajta. Majd utána IPTV, net és telefon is. Így négy és fél éve ez van a szüleimnek. Analóg TV most szūnt meg ahogy hallottam. Tehát egy Mediamarkt, Saturn kínálatban lévõn Box is jó? Nincs semmi specifikáció?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...