Ugrás a tartalomhoz

Csatornakiosztás változás 2016. Január 5.-től.


jani44

Ajánlott posztok

  • Válaszok 85
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

Akkor te nem mondhatot fel a hűség szeződést :-)

Ha jól értem akkor most lehet bontani a hűséget?

Valójában minden szerződésmódosítást jogod van elutasítani amely két utat követhet:

  1. pár napon belül megszüntetheted a szolgáltatást, de ha sokáig vársz, akkor már nem, olyan ez mint a fellebezés, időhöz kötött dolog.
  2. szolgáltató vállalja hogy a régi - számodra kötött - utón/módon biztosítja tovább a szolgáltatást - amelyet ez esetben kétlek.

Így mivel a szolgáltató egyoldalú szerződést módosít, van talán 6-15 fogalmam sincs hány napod, hogy erre hivatkozóan felmondj. Legalábbis ez a jogi útja a dolognak... tény hogy sok helyen ebbe belekötnek nem veszik figyelembe, aztán jön a jogi út, ahol így vagy úgy de igazat adnak a felhasználónak csak hát mire annak meg eredménye van lejár a hűségidőd :D

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

De aki az eurosport2 miatt fizetett elő csak, az mehet. ☺

Nem mehet kötbérmentesen, ugyan is az ÁSZF-ben és minden számlán szerepel egy olyan kitétel,amit szerződés kötéskor megismertél és elfogadtál.

"Csatornakiosztás  szerinti  csatornák,  kínálatban  történő szerepeltetésének vállalt időpontját XY. napjában határozzuk meg."

Tehát XY ideig garantálja,hogy szerepel a csatorna, s mivel Te szerződéskötéskor elfogadtad ezt, ezért nem jó hivatkozási alap, hogy Te csak amiatt az egy csatorna miatt fizettél elő , ez nem csak itt van így hanem a többieknél is. Ha ez olyan könnyen menne, akkor mindenki vándorolna ide-oda. :D

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Már többen írtátok az eurosport2 kivételét, én is ezt savallom, hiszen a német bajnokságot csak ezen a csatornán tudjuk nézni!  Igaz egy plusz csomagot előfizethetek, havi 1800 Ft-ért, amibe áttették az eurosport2-t. Lehet, hogy tévedek, de egy kis üzletpolitikát látok az új csatornakiosztásban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Már többen írtátok az eurosport2 kivételét, én is ezt savallom, hiszen a német bajnokságot csak ezen a csatornán tudjuk nézni!  Igaz egy plusz csomagot előfizethetek, havi 1800 Ft-ért, amibe áttették az eurosport2-t. Lehet, hogy tévedek, de egy kis üzletpolitikát látok az új csatornakiosztásban.

Arany vagy Platina kiemeltséggel 10 illetve 20% kedvezmény érvényesíthető bármelyik minicsomagra.

Így egy fokkal jobb a mini ára.

Link

@sebajtobias77

Szép napot. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Már többen írtátok az eurosport2 kivételét, én is ezt savallom, hiszen a német bajnokságot csak ezen a csatornán tudjuk nézni!  Igaz egy plusz csomagot előfizethetek, havi 1800 Ft-ért, amibe áttették az eurosport2-t. Lehet, hogy tévedek, de egy kis üzletpolitikát látok az új csatornakiosztásban.

 

Hát elég béna a MT, mert az egyedüli sportcsatornát tartalmazó Nagyvilág csomag, amit így akarnak felfuttatni, drágább, mint az Eurosport Player. Azaz nem valószínű, hogy az ES2-t kedvelő sportrajongók gépiesen elő fogják fizetni a Nagyvilágot is.

 

Egyébként jogilag kóser, amit az MT csinál, de azért szerintem elég vérlázító, hogy már a látszatra sem adnak, mert nem egy über prémium sportcsomagba rakták be az ES2-t, hanem egy szedett-vedettbe, azaz tényleg tisztán üzletpolitika lehet a háttérben. Ja és mindezt úgy, hogy az ES2 HD meg teljesen ugrik, pedig a HD felbontással legalább az Eurosport Player-t meg tudnák verni, ami nem mindig tudja a HD felbontást, csak bizonyos programoknál.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Znagyznagy
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Azért azt nem kell elfelejteni, hogy csatorna tulaj változás volt. Te sem én sem tudjuk, hogy pl: árban volt-e változás. Az meg semmit nem jelent, hogy mondjuk más szolgáltatoknál lesz-e vagy nem, hiszen lehet nekik még érvényes szerződésük van ami csak mondjuk egy év múlva jár le. Van már hasonló eset egy másik szolgáltatónál aki most kötött velük szerződést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Azért azt nem kell elfelejteni, hogy csatorna tulaj változás volt. Te sem én sem tudjuk, hogy pl: árban volt-e változás. Az meg semmit nem jelent, hogy mondjuk más szolgáltatoknál lesz-e vagy nem, hiszen lehet nekik még érvényes szerződésük van ami csak mondjuk egy év múlva jár le. Van már hasonló eset egy másik szolgáltatónál aki most kötött velük szerződést.

Ki az új tulajdonosa az ES2-nek?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Azért azt nem kell elfelejteni, hogy csatorna tulaj változás volt. Te sem én sem tudjuk, hogy pl: árban volt-e változás. Az meg semmit nem jelent, hogy mondjuk más szolgáltatoknál lesz-e vagy nem, hiszen lehet nekik még érvényes szerződésük van ami csak mondjuk egy év múlva jár le. Van már hasonló eset egy másik szolgáltatónál aki most kötött velük szerződést.

Tudtam róla.

De nem hiszem, hogy a Discovery találta volna ki a Nagyvilág csomagot, s azt hogy abba kell rakni egy attól tökidegen sport csatornát.

Egyébként ha már ennyi (ál)minicsomag van, akkor miért is nem azt az utat követi az MT, hogy a kereslet-kínálat vegytiszta elvét követve egyesével lehessen csatornák nézési jogát megvenni? A kizárólag csomagban megközelítésmód eléggé idejétmúlt akkor, amikor a technika adott arra, hogy csatornánként lehessen "dekódolni" az adást. Hirtelenjében nem is jut eszembe példa hasonló kikényszerített árukapcsolásra. Paradicsomot lehet venni pikniktálban paprikával, hagymával stb-vel együtt, de külön is. TV csatornákat miért is nem?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Znagyznagy
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

A Nagyvilágcsomagot az biztos nem a Discovery találta ki, de azt mondhatta, hogy önállóan nem adható, vagy azt, hogy ha önállóan adható akkor is garantált minimum bevételt kér. pl: Te fizetsz elő csak rá. Megfizetnéd az összköltséget?

Az egyesével értékesítésről korábban már diskuráltunk itt.Nem kívánom újból leírni a gondolataimat ezzel kapcsolatban.

Árukapcsolás akkor pl: a zacskós vegyes cukorka is. Az ellen miért nem háborogsz?

Maradjunk a te példádnál, lehet olyan bolt ahol mégsem lehet külön venni. A döntést neked kell meghozni, hogy megveszed vagy nem. Elmehetsz másik boltba, igaz így benne van annak a lehetősége, hogy így többe kerül, mintha egybe vetted volna meg. (utazási költség + ráfordított idő /családdal is lehetnél ez alatt, bár ez sok mindenkinek nem jelent semmit/ )

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

A zacskós vegyes cukorka ellen is háborognék, ha

- előtt évekig hozzászoktatnának az egyik összetevőjéhez

- illethe ha a "vegyes cukorka" azt jelentené, hogy a cukron kívül van benne teljesen más is.

Ugyanis azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy csak azért mert két tv csatorna mindegyike digitális jel, ezért mindkét csatorna cukorka volna. A legtöbb ember nagyobb különbséget érzékel egy sportműsor és egy természetfilm között, mint két cukor között.

Gondolom, ezen az új fórumon is írtatok már arról, hogy Magyarországon milyen verseny alakult ki a tévé/internet területén. Szerintem semmilyen. Eddig csak azt tudtam, hogy az 50.000 lakosnál kisebb településeken nincsen verseny a kábeles tévézés terén, pár hete mesélte egy ismerősöm, hogy Budapest bizonyos részein sincs, sőt van olyan, hogy egy adott ház 1. és 5. emelete közt van, a 6. emelettől felfelé nincs.

Egyébként meg majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Mivel nem vettek el semmit vedd úgy, hogy új csomagolást kapott, emiatt többe kerül. Önállóan is előfizethetsz rá 1800.-Ft-ért csak még kapsz mellé ingyen csatornákat (azokért nem fizetsz).

Én igenis komolyan gondolom, hogy a cukorkák között is rengeteg az eltérés. Ha nem így lenne mindenki csak a legolcsóbbat venné.

Több 50.000 alatti településen van verseny mint amennyi 50.000 feletti település van az országban.

A verseny kialakulása egy hosszú folyamat amit sokáig egy törvény hátráltatott (1/3-os), igaz a szándéka az pozitív meggondolásból volt. (Mindenhol legyen legalább egy elérhető szolgáltató.) Mikor ez a törvény már a fejlődés útjában állt eltörölték, ezután jött a gazdasági válság (nincs pénz fejlesztésre, lásd az egyik szolgáltató az életben maradásához, maradék 2 országban a fejlesztéseihez elkényszerült adni a külföldi leány cégeit). Jelenleg 2 féle fejlesztés megy az országban az egyik a piaci alapon gazdaságosan nem megvalósítható területek (EU és Állami támogatásokkal / itt értsd akár egy nagyváros kisebb területeit is/). Illetve piaci alapon üzleti megfontolásból szolgáltatói saját forrásból. Valamelyik itteni topikban írták pont, hogy a 29-es primerben a Telekom sorra építi az optikai hálózatát a konkurens szolgáltató mellé.

A Budapesten sincs indoklás meg eléggé kicsinyes dolognak tartom. Miért gondolod, hogy az ott lakoknak bármiben is többet kellene kapniuk mint a többi településen élőknek? Nem érzed az ilyen kijelentést diszkriminatívnak?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Nem, mert a méretgazdaságosság az nem egy etikátlan fogalom. Pont te írtad, hogy ha csak én venném meg az ES2 nézési jogát, akkor nagyon magas díjú volna a csatorna. Ez is a méretgazd. egy manifesztációja.

A cukorkák alapvetően az ízről szólnak, egy sportcsatorna leginkább a szurkolásról vagy izgalomról. A természetfilm meg nem a "hajrá gepárd, vigyázz antilop"-ról. ;-)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ha hamarabb kiderült volna, hogy "új" Budapesti vagy akkor nem is válaszoltam volna egy hozzászólásodra sem.

Tudod vannak "új" gazdagok és tradícióból azok. A kettő közt ég és föld a különbség. Az egyik elfogadja, hogy a többiek nélkül nincs ő sem. A másik pedig lenézi a másikat, szolgának tekinti.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Egyébként elvettek, méghozzá az ES2 HD-t. Vagy figyelmetlen vagyok?

vagy ezt meg úgy kell vennem, hogy szalonna szagú zsírpapírba csomagolva azért megkaphatom a cukorkát?

Egy képet lehetne kérni a számlád azon részéről amivel tényleg láthatjuk, hogy ez az esetedben fenn áll. Már bocs, de én csak ennek hiszek.

Csak azért mert idáig erre nem panaszkodtál. Pedig alapesetben ezt nézi aki előfizet a Családi+HD-ra 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Persze, ha boldoggá teszlek ezzel, ma este vagy holnap este csatolom. Ha elfelejteném, akkor nyugodtan írj egy figyelmeztető hsz-t, mert arról úgyis jön email, ami eszembe juttatja.

Illetve ha gondolod, akkor a lakcímkártyámat is (bár gondolom a számlán is rajta van a település neve, ahová a szolgáltatás szól), mert egyáltalán nem vagyok budapesti, sőt 44 évem alatt csak mintegy 2 évet laktam a fővárosban albérletben, illetve kollégiumban. Mitől lettél ilyen ellenséges, csak azért, mert más véleményen vagyunk? Szerinted nem méretgazdaságossági kérdés az, hogy a 10 emeletes házak esetén több előfizetőre számíthat a szolgáltató 1 méternyi kábelre vetítve, mint mondjuk egy kertes övezetben? 

Szerintem pontosan a 10 emeletes házakban laknak inkább az általad "szolga" névvel jelölt emberek, akiknél szerintem nagyobb versenynek kellene lenni, mint a kertes övezetben lakó "új vagy tradicionális gazdagok" esetén.

Egyébként szerinted csak az újgazdagok szeretik a sportcsatornát HD-ban nézni? Az elmúlt években úgy átalakult a tévézés, hogy egy teniszmeccsen már alig látszik a kiírt eredmény CRT televízión. Én csak ezért vettem 2009 körül 42 colos plazmát, pedig sokan sokkal korábban is vettek, még a "szolgák" közül is hitelre. Illetve azért tértem át a HD csatornákra, mert az SD csatornák úgymond elkezdtek szép lassan egyre rosszabbak lenni. Nem állítom azt, hogy a szolgáltató rontott a tömörítés segítségével a képminőségen, simán lehet hogy a műsorgyártók tették olyanná a műsoraikat, hogy egyre jobban feltűnt az, hogy rosszabb a képminőség.

Olyan minimális a különbség a Családi és a Családi HD havi díja között, hogy szerintem a kevésbé jómódúak nem azon spórolnak, hanem mondjuk az internet sebességén, mert ott többet lehet fogni.

üdv:

egy munkavállaló, akinek sosem volt vállalkozása, csak munkabére, de van véleménye.

Ui: amúgy nem haragszom, csak tényleg nem értem, hogy miért pipultál be

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...