Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Nem SIM-es PUK kód


Törölt_tag5896

Kérdés

Sziasztok!

Vettem egy telefont még régen egy másik személytől egy Telekomos telefont és én nem tudtam, hogy Telekomos, hanem kártya független és oda adtam egy ismerősömnek kölcsön, hogy használja Németországban. Mikor használni próbálta nem Telekomos kártyával, kért valamilyen kódot, mikor újra szerettem volna használni Telekomos kártyával a PIN-t elfogadta, de PUK kódot kért, beírtam a SIM PUK kódját, de nem fogadta el. Ilyenkor mi a teendő? Előre is köszönöm a segítséget.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Hello Szabolcs, az általad írtak alapján nem biztos, hogy Telekomos a teló. a hálózati korlátozás feloldókódja mellett ugyanis kérhette a biztonsági kódot is. ez az idegen kártya használata ellen véd, az alapkód márkánként, típusonként eltér, de a korábbi tulaj vagy te is módosíthattál rajta (ha korábban a te kártyáddal nem kérte, akkor te állíthattad be). a PUK kód kérés másik történet, az kártyához kapcsolódik, nem a telefonhoz, csak akkor jön elő, ha legalább 3x hibásan adtad be a PIN kódod. szóval első körben azt kellene megnézned, hogy másik telóban működik-e a kártyád (ha ott is PUK kódot kér, és ez a valószínű, akkor óvatosan, további nyomogatás előtt ellenőrizd, vagy a Tével ellenőriztesd a PUK-ot, mert ha 10x hibásan ütöd be, akkor annyi a kártyának, kártyacsere lesz belőle). plusz nézd meg, másik kártyával megy-e a teló, és ha nem, akkor pontosan mit kér

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...