Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok!

Nálam egy ZTE Speedport Entry 2i üzemel. Kb 2 hete az egyik este arra lettem figyelmes hogy bekepcsolták a wifi-fon szolgáltatást, múködött is de néhány perc után leállt  (vagy leállították). Ma este ugyanezt eljátszották, mi lehet ennek az oka, mikor fog végre elindulni. A Telekom-fon térképen egyébként be vagyok jelölve a szomszédommal együtt, de még nála sem múködik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@oldboy3

Köszi a tesztelést, ezt jó tudni. Eddig azt hittem az is külön interfészre van húzva mint az iptv vagy a voip.

Az új és az azt megelőző firmware-ben az admin felület WAN oldal felöli (internet felöli) elérése le van tiltva. Nekem még a legelső fw van fent, azon még elérhető. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Supertech1960

Ha Magenta1-ben olyan vezetékes internet szolgáltatásod van, amihez kapott HGW eszközön Hotspot funkciót szolgáltatsz a többi Telekom Fon jogosult személynek, akkor te is hogosult vagy rá. Jelenleg két ilyen HGW van, ami alkalmas Hotspotnak, mind a kettő DSL-es Speedport.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Látszik már a fény iptv alagút végén, igaz elég kicsi fénycsóva de ott van.  Wifi fon vicces ötlet halva született dolog,  így is  nagyon sok helyen karcos a koax. Maxon megy 20 csati is ki van maxolva de meg patkoljuk egy free wifivel, marketing osztály remekel. Budapesten pl ha rá eresztik koaxra is háááát.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, btz írta:

Mivel tulajdonképpen más emberek HGW-én kalandozunk a használata során, ezért első szempontnak szerintem az adatbiztonságnak kell lenni, a HGW-re rácsalakozó T ügyfél meghatározása. Ez sajnos a kényelem rovására megy valamilyen szinten, de meg kell érteni, hogy ez nem az a helyzet, amikor a saját otthoni routered ssid-jére csatlakozol.

A wifis felhasználó azonosítására és jogosultság ellenőrzéséra rengeteg módszer van.  És van a legbutább és  legkényelmetlenebb: a webes azonosítás utáni session engedélyezés. Sétálok a városban és zenét hallgatnék. Ehhez minden 20 méteren meg kell nyitnom a böngészőt és bejelentkezni. Vagy leülnöm valaki küszöbén.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csak a rezes előfizetők akiknek vdsl2 és a nem tudom milyen hgw párossal  vannak csak a térképen.  Szóval most látszik  hol van a T-nek reze :D  Koax és optika még várat magára, viszont elméletileg ma indul - indult a szolgáltatás de még kért egy kis türelmet a T. 

Szerintem teljesen éles akkor lesz ha erre nem 404-e hibát dob.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 perce, anonymus írta:

Csak a rezes előfizetők akiknek vdsl2 és a nem tudom milyen hgw párossal  vannak csak a térképen.  Szóval most látszik  hol van a T-nek reze :D  Koax és optika még várat magára, viszont elméletileg ma indul - indult a szolgáltatás de még kért egy kis türelmet a T. 

Szerintem teljesen éles akkor lesz ha erre nem 404-e hibát dob.

10 házzal odébb kábeles környéken míért van réz és "ingyér" wifi?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...