Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Szia Márk!

Ha nincs szükséged a Telekom WI-FI Fon szolgáltatásra vagy nem akarod, hogy más is használja akkor 1412 ügyfélszolgálati telefon számon kapcsoltathatod ki, vedd figyelembe, hogy ebben az esetben megszűnik az otthoni internet előfizetésed után - díjmentesen - igénybe vehető Telekom Wi-Fi Fon jogosultságod !

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
10 perce, Poka007 írta:

Sziasztok

Ma vettem észre,hogy hopp van Telekom Wifinom. Ilyen eszközöm van ZTE Speedport Entry 2i . Akkor ezek szerint én is megkapom majd postán az eléréseket ? Olvasván a fórumot elég régen van ilyen,csak nekem most jutott ez.

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

 

Postai levélben küldik ki otthoni előfizetőknek jelenleg, később majd mail vagy sms.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@blaszlo

Mivel én mobil előfizetéssel is rendelkezem, én sms-ben kaptam meg, de már többen említették a kapcsolattartó emailt illetve hogy postai levélben kapták meg.

Ha sokáig nem kapod meg, akkor csak az ügyfélszolgálaton tudod kérni a hozzáférési adatokat, telefonon vagy személyesen. Ha egy ügyintéző nincs képben a dolgokat illetően, akkor kérd nyugodtan, hogy nézzen utána a dolgoknak. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@oldboy3

Ez lesz az. Ha mutatja a statust, az azt jelenti, hogy a megfelelő firmware verzió van az eszközön a FON-hoz.

A helyedben adnék neki egy factory resetet, tetmészetesen a pppoe passthrough-t ezután vissza kell állítani.

Ha ez sem oldja meg, akkor kérd a 1414-en a beállítást, ha lehetséges 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 perce, acel írta:

A wifis felhasználó azonosítására és jogosultság ellenőrzéséra rengeteg módszer van.  És van a legbutább és  legkényelmetlenebb: a webes azonosítás utáni session engedélyezés. Sétálok a városban és zenét hallgatnék. Ehhez minden 20 méteren meg kell nyitnom a böngészőt és bejelentkezni. Vagy leülnöm valaki küszöbén.

 

Nem tudom, hogy ilyen szempontból mennyire lesznek "megengedőek" a munkamenetekkel kapcsolatban, nem biztos hogy szükséges lesz bázis váltásonkénti újraazonosításra. A konkurencia már régebbóta üzemeltet ilyen rendszert, rákérdezek itt ott, hogy náluk hogyan is van kivtelezve a dolog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem látom túl sok értelmét ennek a szolgáltatásnak.

Egyfelől ezeknek a HGW-knek nincs akkora hatótávjuk, hogy normálisan használni lehessen. Ha már a második emeleten van, és nem is az utcafront felőli részen, akkor utcáról teljesen használhatatlan.

Másfelől az emberek inkább utazás közben neteznek, hogy elüssék az időt, erre ez meg pont nem alkalmas. Ahhoz, hogy használd, meg kell állni az adott ponton, és végig ott maradni, amíg használod.

Esetleg külföldön látom értelmét, mert ugye ott igen költséges lenne a mobilnet.
Véleményem szerint ez inkább csak marketingfogás, mint valódi, használható szolgáltatás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, acel írta:

 

" A Szolgáltató 2016. március 1-jétől, akciós jelleggel Alap és Prémium szintű Telekom Wi-Fi Fon jogosultságot biztosít az Előfizetőinek a Lakossági Általános Szerződési Feltételek 9. Mellékletben foglalt feltételek szerint "

9. melléklet:

" 34. vezetékes internet, mobil hang és internet Telekom Wi-Fi Fon Mobil előfizetők Travel & Surf S / M / L, EU100 Opció EU Plusz (hűségidővel/hűség nélkül) Next S/M /XL MusicXS / S/M és otthoni vezetékes internet előfizetők akinél Wi-Fi hotspotot üzemeltetünk a MT "

Ez eléggé érdekes hogy nekem plusszba meg kell vennem, amíg a szomszédnak nem. Gondolom nem lesz többszörös lefedettség tehát a T egyes felhasználókkal kivételez üzletpolitikai érdekből. 

A egy szolgáltató  kivételezhet ily módon? Igy azt is modhatná hogy annak jár  aki Ts pólóba jár

Milyen előfizetése van a szomszédnak ? Koax réz optika ? Mert nálunk most így van amúgy hogy mindenki koaxos és 2-3 rezes efinél megy a Fon másnál nem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...