Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy a  NetMánia M  otthoni ADSL díjcsomag mellé milyen Telefom  Fon Wi-fi szolgáltatás jár? Az alap amely csak belföldön használható, vagy az amelyik külföldön is? Ercomm Speedport W 724V   elosztóval rendelkezünk.
Ha csak az alap jár, tehát csak a belföldi használat akkor milyen módon lehet külföldön igénybe venni legalább 3 hónap időtartamra. Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, btz írta:

Há hozz létre egy google fiókot és töltsd le a playről, ellenkező esetben maradnak az "összevissza források", héló!

Köszönöm a válaszod, ezeket magamtól is tudtam, csak gondoltam szólok, hogy egy link a XXI. században nem az ördög műve! Meg a rugalmasság se. De ne terheljük az IT-t, ezzel egyetértek, a felhasználói biztonság meg huszadrangú dolog. :) Amúgy NINCS GAPPS a telefonomon, ergó nem tudok fiókot létrehozni, héló! ;) (Tudom, tegyek fel.) (Nem akarok!)

Példa:

Szerncsejáték Zrt.:

"Miért nem tudom letölteni a Google Playből? A Google nem támogatja a szerencsejátékokat a saját áruházában, ezért Androidra kizárólag a mi oldalunkról lehet letölteni az alkalmazást."

Tulajdonképpen szerencsejétéknak számít Nógrád megyében a Telekom hotspot. XD

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ciki
Bővítés.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az előbb vettem észre a WiFi Analizeren, hogy eltűnt a vendég-SSID-m, helyette kikapcsolhatatlanul ott van a FON, OK státuszban. Mit mondjak, ez azért nagyon furcsa, hogy a Telekom az előfizető megkérdezése nélkül eltünteti a vendég-SSID-t és megnyitja a belső hálómat mások előtt. A BKK-mizéria után ugyanis nem vagyok annyira biztos abban, hogy a FON nem jelent biztonsági rést. Egyelőre kikapcsoltam a WiFit a Speedporton és egy rácsatlakoztatott router WiFijét használom. Ettől még nincs vendég-SSID-m, de legalább újabb biztonsági rés sincs. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, btz írta:

 

Olvastam, hogy szeparált a működése, de mint írtam, a BKK-bukta után nem bízom a T-Systemsben. Majd talán idővel, ha nem érkeznek infók biztonsági hibákról. 

Ha lemondom, visszakapom a vendég-SSID-met? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: KNJ
Véletlenül túl hamar ment el.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha sikerülne feltörni A FON wifit, akkor se az ügyfél belső hálóját látná, csak jogosulatlanul internetezhetne vele, ha valóban független a rendszer.

(Ha a FON wifit fel tudja törni, akkor az ügyfélét is, de az meg nem a FON wifi miatt lenne.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv Mindenkinek!

Nálam is bekapcsolták a FON szolgáltatást, le is ment a sávszélesség 20Mbps-ra.

6724640392.png

Erre a nyamvadt 30Mbps-re is rárakták. Kértem, hogy legyen 50Mbps, ki is jött a szerelő és mondta: ez a vonal (réz érpár)max. 37-et tud, ahhoz hogy 50 legyen kellene még egy vonal. Az meg nincs több. Emberek fejleszteni kellene,nem csak a pénzt  beszedni! OFF- A szomszédomnak is én adtam a netet évekig nem kaptak vonalat. Most betört a ***** 120-net,TV, telefon havi 6800-ért. ON- Én meg ezért a nyamvadt netért + telefon fizetek 8200-at. Még van 3 hó hűség.

Bocs, ha rossz helyre írtam, nem olvastam végig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

WPA/TKIP, régen fel lett törve, amiatt a WPA2 sem volt biztonságos TKIP kompatibilitási módban Csak szigorúan WPA2/AES volt biztonságos, Ilyen módja sok T eszköznem nem volt.  Most a WPA2-általánosan törték fel, innentől nem biztos hogy a saját routeredre csatlakozol. Ha csak a klienset nem frissítetted. Android 5.1 és lefelé nem ajánlott a wifi és Bluetott használata. 
 

@knj

  ha nincs tv akkor lehet próbálkozhatsz bridged módddal saját routerrel ha van rá szabadidőd.  Nem tudom a te hálózattipusodon engedi-e a T ezt a módot

@anonymus

Szerintem nem csak csak a guest wifit bukta, hanem a 40mhz-e módot is ha volt előtte, de jó lenne ha ezt valaki megerősíteni aki látott ilyet. 
Ez okozhat lassulást wifin.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 16. at 20:12, btz írta:

@b10up

Nekem fent van a szükséges applikáció, így ezzel simán le fel csatlakozik menet közben. (Kocsiból próbáltam pont nem rég). Captive portállal nem próbálkoztam közel egy éve, de kipróbálom majd, ha lesz időm. 

Fonnál egy NAT-olt IP van és 100.X.X.X kap az eszköz Ifac-e. 

A captive portál nem a HGW-ben van, az egy távoli autentikációs szerveren van. 

Nekem is app van, ami tapasztalatom szerint hol tud hitelesíteni, hol nem. Érdekes, mert a captive portal bejön böngészőből, a jelszó appban is jó, de valamiért nem mindig hitelesít, néha kézzel kell belogolnom. 

A portál valóban egy távoli szerveren fut, viszont a hitelesítő szoftver az helyi, minden eszközön. Ez olyasmi mint a hotspotsystem.com megoldása, ha jól látom.

Egyébként néztem, az ügyfél publikus IP/NAT-olt IP-jét kapom meg, ha fonnal lépek be is, legalábbis 724-eseken még biztosan. A biztonságot az adja, hogy kétfelé van NAT-olva HGW-n belül, és a hotspot kliense a fon azonosítóhoz rendeli a látogatott IP címeket.

Viszont pont itt van a probléma a cellaváltással. Minden fonos HGW-nek van 172.x.x.x privát IP-je, benne pár kiosztható címmel. 

Tegyük fel: 
Első hgw-n feljelentkezek, eszközöm megkapja a 172.16.8.64-et (csak példa), ezzel van net, külső ip-m mondjuk az ügyfél 100.64.13.4 NAT-olt címe.

A eset:

Második HGW felé mozgok, telefon átmegy, de mivel azonos az SSID, nem fog új IP-t kérni, de ezen már van a 172.16.8.64 címen eszköz. Kész is az IP ütközés.

B eset:

Második HGW felé mozgok, telefon átmegy, 172.16.8.64-es IP szabad. Viszont captive vezérlőben nem vagyok benne, mert ez már másik HGW, másik alháló, másik vezérlő. Mire az alkalmazásnak ez feltűnik, már meg is szakadt az összes online munkamenetem. App újra hitelesít, de itt ügyélnek van egy 84.x.x.x külső címe, szintén sok alkalmazás elszáll.

B/2 :

Második HGW-re átléptem sikeresen, viszont telefon valamiért visszaugrik az előzőre. Tegyük fel, valamiért megőrizte a fonos munkamenetemet, így csak kívülről látszok hirtelen a 100.x helyett a 84.x- publikus címről. 

 

Azért furcsa ez az egész, mert a Wi-Free esetében a modemrouterekben nincs captive vezérlő, csak van még egy VLAN, egy alháló az egész, és az ki van hozva egy második interface-n, radius védelemmel. Itt nem is probléma az AP-k közti ugrás, mert a külső és belső IP cellák közti ugrásnál azonos marad végig.

 

Upsz, kicsit hosszú lett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Nálam ilyen applikáció probléma nincs (Android 7)

Megnézem, hogy működik az a hotspotsystem. Nekem nincs semmilyen hitelesítő szoftver egyszerűen a böngészőben nyílik meg a captive portal. 

A HGW a FON esetén a (hotspotot nyújtó) ügyféltől eltérő LAN címet ad. Régen vagy a 725-nél (ezt még majd ellenőriznem kell) 100.X.X.X volt, most a szomszédomét néztem (Entry 2i), az 192.168.18.X címeket osztogat, ez az ip privát LAN cím, a külső ip pedig nem az ügyfél natolt címe, hanem egy 31.X.X.X nat pool, ami az internet felé publikus, ami akár az ügyfél publikusan látszó IP-jével is azonos lehet. 

A eset. Szerintem kér új IP-t, mert a BSSID változik, ezt a rendszer tudja, attól függetlenül, hogy az SSID ugyan az marad. Tehát ha egy új bázisra kapcsolódik a kliens, akkor az új bázis tudni fogja a dolgát. A kliens kap egy új 192.168.18.X címet. Akár ugyan azt is kaphatja, mint a másikon. Ez nem fog ütközéshez vezetni. Ha azon az új bázison van egy ugyanolyan LAN IP című eszköz, mint a miénk volt a másikon, akkor másmilyet kapunk. 

B eset: Ezt a captive portálos dolgot, fogom tesztelni, ha lesz időm majd.

Ezt a 84.XXX-et nem értem, ilyen publikus címet fonon biztos nem fogsz kapni. 

Mikor még 100.XXX-eket osztogatott a FON akkor biztos, hogy egy VLAN volt az egész, mint a konkurencia megoldásánál, csak applikáció vagy captive hitelesítéssel Radius helyett. Most szerintem ez változott, vagy az összes HGW-n vagy csak az Entry-ken. Ennek is próbálok majd utánajárni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, btz írta:

@b10up

Nálam ilyen applikáció probléma nincs (Android 7)

Megnézem, hogy működik az a hotspotsystem. Nekem nincs semmilyen hitelesítő szoftver egyszerűen a böngészőben nyílik meg a captive portal. 

A HGW a FON esetén a (hotspotot nyújtó) ügyféltől eltérő LAN címet ad. Régen vagy a 725-nél (ezt még majd ellenőriznem kell) 100.X.X.X volt, most a szomszédomét néztem (Entry 2i), az 192.168.18.X címeket osztogat, ez az ip privát LAN cím, a külső ip pedig nem az ügyfél natolt címe, hanem egy 31.X.X.X nat pool, ami az internet felé publikus, ami akár az ügyfél publikusan látszó IP-jével is azonos lehet. 

A eset. Szerintem kér új IP-t, mert a BSSID változik, ezt a rendszer tudja, attól függetlenül, hogy az SSID ugyan az marad. Tehát ha egy új bázisra kapcsolódik a kliens, akkor az új bázis tudni fogja a dolgát. A kliens kap egy új 192.168.18.X címet. Akár ugyan azt is kaphatja, mint a másikon. Ez nem fog ütközéshez vezetni. Ha azon az új bázison van egy ugyanolyan LAN IP című eszköz, mint a miénk volt a másikon, akkor másmilyet kapunk. 

B eset: Ezt a captive portálos dolgot, fogom tesztelni, ha lesz időm majd.

Ezt a 84.XXX-et nem értem, ilyen publikus címet fonon biztos nem fogsz kapni. 

Mikor még 100.XXX-eket osztogatott a FON akkor biztos, hogy egy VLAN volt az egész, mint a konkurencia megoldásánál, csak applikáció vagy captive hitelesítéssel Radius helyett. Most szerintem ez változott, vagy az összes HGW-n vagy csak az Entry-ken. Ennek is próbálok majd utánajárni. 

Ha az ESSID nem változik csak a BSSID, akkor pont ez lenne a lényege, hogy az IP marad, és pl egy skype hívás nem szakad meg. Ezt egy Wi-Freen simán megcsinálom, de egy Fon-on esélytelen. Persze azért ez extrém igény, hogy valaki nyilvános hotspotok között tudjon is mászkálni és akarjon is.

Fon-on a belső IP mindenesetben egy privát, aminek a hatóköre a HGW-ig tart, az NAT-olja az előfizető IP címéből.  Wi-Free esetében ha jól láttam, ez a LAN szegmens még a coaxon belül is folytatódik, ott a coaxrouterek nem végeznek natolást. Igaz ott portál sincs.

Egyébként ha jól emlékszek, volt már 84-es IP-m fon spotról is. Majd ha szomszédomnál is beaktiválják, vagy hozzáférek egy ponthoz, akkor kísérletezek vele még,  de úgy emlékszek, az előfizetőével azonos WAN IP-n osztozik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Nekem itthon van ugyanolyan SSID-s wifim. Bázis váltáskor van IP cím újra ellenőrzési folyamat, de IP változás nincs. Fon esetén külön DHCP szerver fog kiszolgálni mindegyik hotspoton, így a LAN cím könnyen változhat, a kifelé (intetnet felé)  látszó IP nem biztos.

Nekem az itthoni wifi roamingolás közben nincs gondom semmivel, munkamenetek szépen megmaradnak, az ilyen realtime dolgokkal, mint a Skype lehet hogy még így is lenne probléma (ezt nem próbáltam) . Fon esetén tesztelem majd, ha találok olyan helyet, ahol több hotspot is van, viszonylag gyors váltást lehet csinálni. A legjobb az lenne, ha én is megkapnám a FON hotspotot és akkor a szemközti szomszéd hotspotjának segítségével tudnám tesztelni a roamingolást (a mienk között pont van átfedés).  De sajnos nekem beragadt a firmware frissítés. 2 verzióval ezelőtti van nálam.  

Biztos, hogy nem egy az elófizetővel a WAN IP. Most néztem a szomszédnál. Publikus WAN IP-je van, Fon SSID-re kapcsolódva NAT-olt IP-vel látszom. Hogy mi ilyenkor a FONWAN címe, azt nem tudom, mert el van rejtve, az admin felületen egyáltalán nem látszik. Nagyon erősen lekülönítették ezt a FON-t az előfizető LAN-járól. Szerintem még a DHCP-t is egy teljesen különített DHCP szerver látja el, mint az ügyfél DHCP-jét. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
43 perce, btz írta:

@b10up

Nekem itthon van ugyanolyan SSID-s wifim. Bázis váltáskor van IP cím újra ellenőrzési folyamat, de IP változás nincs. Fon esetén külön DHCP szerver fog kiszolgálni mindegyik hotspoton, így a LAN cím könnyen változhat, a kifelé (intetnet felé)  látszó IP nem biztos.

Nekem az itthoni wifi roamingolás közben nincs gondom semmivel, munkamenetek szépen megmaradnak, az ilyen realtime dolgokkal, mint a Skype lehet hogy még így is lenne probléma (ezt nem próbáltam) . Fon esetén tesztelem majd, ha találok olyan helyet, ahol több hotspot is van, viszonylag gyors váltást lehet csinálni. A legjobb az lenne, ha én is megkapnám a FON hotspotot és akkor a szemközti szomszéd hotspotjának segítségével tudnám tesztelni a roamingolást (a mienk között pont van átfedés).  De sajnos nekem beragadt a firmware frissítés. 2 verzióval ezelőtti van nálam.  

Biztos, hogy nem egy az elófizetővel a WAN IP. Most néztem a szomszédnál. Publikus WAN IP-je van, Fon SSID-re kapcsolódva NAT-olt IP-vel látszom. Hogy mi ilyenkor a FONWAN címe, azt nem tudom, mert el van rejtve, az admin felületen egyáltalán nem látszik. Nagyon erősen lekülönítették ezt a FON-t az előfizető LAN-járól. Szerintem még a DHCP-t is egy teljesen különített DHCP szerver látja el, mint az ügyfél DHCP-jét. 

Akkor ezzel még lesznek kísérletezések. 

Itthon nálam 3 AP van, mind azonos SSID. Telefonfüggő, hogy hogyan kezelik a BSSID-váltásokat.

A régebbi kliensek, amik nem tudnak roamingot, ragaszkodnak ahhoz, amihez kapcsolódtak, és ha totál elhal a jel, akkor újra keres, újra hitelesít és újra kér IP-t. Viszont az újak nem DHCP-znek BSSID váltáskor és skype közben maximum a szó vége csuklik el váltáskor. 

Ezt majd megnézem, hogy a külső IP-k hogyan vannak, mert egyébként sehol nem látszik neki külön VLAN DSL ágon. Esetleg az lehet, hogy kiépítene még egy PPPoE kapcsolatot userenként vagy az egész hotspotnak egyet?...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...