Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

267 válasz erre a kérdésre

Há hozz létre egy google fiókot és töltsd le a playről, ellenkező esetben maradnak az "összevissza források", héló!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem használok google fiókot a telefonomon, de csak össze-vissza forrásokról érhető el a Fon apk. Jó lenne, ha ltölthető lenne a telekom.hu-ról is, elvégre gplay nélkül is van élet, héló!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet, hogy én is ott találkoztam ezzel a lehetőséggel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 perce, btz írta:

@dani0001414

A FON nemzetközi oldalán tudsz vásárolni hozzáférést, ha nincs olyan előfizetésed, ami tartalmazza vagy egyáltalán Telekom mobil előfizetésed sincs.

Régebben volt lehetőség a Telekom oldalán is plusz pénzért FON szolgáltatást vásárolni, de ezt az opciót valahogy most sehol nem találom.

Most úgy van, ha fellépsz egy fon spotra, akkor kapsz captive portalt, ahol vásárolhatsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@dani0001414

A FON nemzetközi oldalán tudsz vásárolni hozzáférést, ha nincs olyan előfizetésed, ami tartalmazza vagy egyáltalán Telekom mobil előfizetésed sincs.

Régebben volt lehetőség a Telekom oldalán is plusz pénzért FON szolgáltatást vásárolni, de ezt az opciót valahogy most sehol nem találom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon szépen köszönöm @btz a választ. :)
Ha nincs Telekom mobil előfizetésem akkor milyen módokon tudom még esetleg igénybe venni? Vagy ilyenkor esélytelen? Portugália lenne a cél ország. Ha jól láttam ott a NOS Comunicações S.A. szolgáltatja a Wi-fi fon hotspot-ot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @dani0001414 !

A vezetékes net mellé csak az alap belföldi használat jár.

Ha van olyan mobil előfizetésed, ami tartalmazza a FON szolgáltatást, akkor aktiválni kell az előfizetésben a Travel & Surf World S, Travel & Surf EU S, Travel & Surf EU M, Travel & Surf EU L opciót, és az adott roaming csomag/opció érvényességi idejének végéig eléred a Telekom Wi-Fi Fon Prémium szolgáltatást, amit külföldön is igénybe vehetsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy a  NetMánia M  otthoni ADSL díjcsomag mellé milyen Telefom  Fon Wi-fi szolgáltatás jár? Az alap amely csak belföldön használható, vagy az amelyik külföldön is? Ercomm Speedport W 724V   elosztóval rendelkezünk.
Ha csak az alap jár, tehát csak a belföldi használat akkor milyen módon lehet külföldön igénybe venni legalább 3 hónap időtartamra. Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Jelnleg csak dslen van rá lehetőség, Speedport w724v HGW használata esetén.

Bővebb információt itt találsz a Telekom Fon szolgáltatással kapcsolatban.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen feltételeknek kell otthoni 50 Mbit/s internet előfizetésnél megfelelni, hogy kialakítson a szolgáltató Telekom Wifi Fon pontot?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Márk!

Ha nincs szükséged a Telekom WI-FI Fon szolgáltatásra vagy nem akarod, hogy más is használja akkor 1412 ügyfélszolgálati telefon számon kapcsoltathatod ki, vedd figyelembe, hogy ebben az esetben megszűnik az otthoni internet előfizetésed után - díjmentesen - igénybe vehető Telekom Wi-Fi Fon jogosultságod !

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves fórumozók, kellene egy kis segítség!

Egy Speedport W724V telekomos routerem van. Pár nappal ezelőtt észrevettem hogy elkezdett a már meglévő Wifin kívül egy másik "Telekom Fon" névre keresztelt wifit sugározni jelszótlanul. Amikor rácsatlakozok telefonról kiderül hogy teljesen használhatatlan még internetezni sem lehet vele.  Azóta hogy megosztódott, ahogy kilépek a szobából már nem fogja a jelet egyáltalán. Úgy gondolom kettészedte a wifi erősségét valahogy és most két különböző neven fut megosztva ugyan az a wifi. Megpróbáltam újraindítani az egész routert de a probléma nem szűnt meg. A speedport.ip-n próbálok rá megoldást keresni, de egyenlőre sikertelenül. Megköszönném, ha valaki tudna nekem választ adni arra, hogy tüntessem el a másik wifit.

Az "oldmanspub" amit alapjáraton használtam és pár napja megjelent egy "Telekon Fon" néven futó is.

Screenshot_2016_10_04_17_04_47.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos ezzel a jogosultságod is elvesztetted. A kérést megpróbálhatod, de nemhiszem, hogy erre hivatkozva fogsz kapni, nem is biztos, hogy van ilyen tipus a körzetedben készleten.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az előző Speedport W724VCI volt.      Akkor ezek után, azt jelenti nem vagyok jogosult a FON-ra    . Nem lehet kérni, hogy kapjak egy olyan modemet amivel ismét jogosulttá válok?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, Pricez írta:

Olyan mint az előző,  ZTE a márkája. Más azonosítóját nem nagyon látok.

Ahogy anonymus is írja az nem tudja a WI-FI Fon-t :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Jelenleg csak ez a HGW Fon képes, későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön :

Elérhető az alábbi újonnan megrendelt vagy a Fon szolgáltatás bevezetése után magasabb csomagra váltás után Telekom mobil díjcsomagokban: Next S, Next S AranytárskártyaNext M, Next M Aranytárskártya, Next XL, Next XL Aranytárskártya Music XSMusic SMusic M

Minden Next XL (fő és társkártyás) csomaggal alapból elérhető a szolgáltatás. 

Belföldön és külföldön

Travel & Surf és EU 100 vagy EU Plusz csomagok mellé belföldön és külföldön egyaránt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Olyan mint az előző,  ZTE a márkája. Más azonosítóját nem nagyon látok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyet kaptál ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen eszközöd van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nem sugározza. A térképen sem jelenik meg. Pedig az elején még jó volt. Aug. 20-án cserélték a modemet villámcsapás miatt. Lehet, hogy azért? Bár már előtte sem tudtam a Fon-hoz csatlakozni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A HGW-d egyébként sugározza a Telekom Fon nevű SSID-t?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az is lehet, hogy csak ideiglenes a probléma. Szerintem 1-2 nap múlva próbáld meg újra, de mindenekelőtt indítsd újra a készüléket. Nem volt mostanában valami szerződés módisításod? Megrendelés, hűséghosszabbítás, bármi... arra is figyelj, hogy ne legyen elmaradt számla. Ha minden rendben és napok múlva sem megy, akkor marad a hibabejelentés. Az ilyen jellegű gondokat általában perceken belül hívás közben meg szokták oldani ha kifogsz egy szakértőt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kaptam Wi-fi fon regisztrációs kódot, egy pár napig működött azóta nem tudok belépni. Valamint az én címem nem jelenik meg a Telekom Fon pontok térképén, pedig az is megvolt az elején. Lehet, hogy közben törölték a jogosultságomat?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most