Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@b10up

"ha az egész család youtube videókat nézeget, akkor sem fogyott ki 20 mega.... "

Ebben a példában inkább a 4-5 mbps maximumot elérő DSL vonalasokra gondoltam, nekik bizony már meg meg röccen a stream, ha jóminőségben nézegetnek videót. Nekik jól jön akár még az 5-10 mbps rásegítés is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

na szép jónapot mindenkinek, most lettem gyorsitó opciózva, és tökéletesen müködik 10mbitröl 60ig tolja :) ugyhogy most egy csillag a telekomnak :D de csak azért egy mert 4 hét huzaona után és a nemleges válaszok rögtönzése miatt, még a szerelők eljöttek még ők is itt ültek másfél órát a supergyors telekomközpont intézkedése miatt :D nevetséges volt :D de megtörtént mostmár minden jo :) szép napot :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, szabob írta:

Végső soron az online felületen ment egy panaszlevél a Telekom részére. Süket fülekre fog találni, jól tudom, mert a "nem rendeltetésszerű használat" varázsigével csodálatosan lehet takarózni. Ha akarom ennyit jelent, másnap meg annyit... 10 GB-ot nem rendeltetésszerűnek csúfolni 2017-ben nevetséges.

Eddig szerepelt limit a szerződésben, nem alkalmazták. Most nem szerepel, alkalmazzák. "Menj haza, Telekom, részeg vagy!"

Furcsa nekem ez a 10 gigás limit annak fényében meg főleg, hogy sejthetik, hogy főleg  számítógéppel fogják igénybe venni a gyorsítót, meg ahol biztosan kell majd a sáv, ehhez képest már mobilnetből is van 30 gigás csomag is. Ennél ha kell is korlát, 70-100 giga alatt nem érzem reálisnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
17 perce, Farao írta:

Amit írsz 30 gigás mobilnet csomag az egy hónapra és nem egy napra vonatkozik... :) Viszont teljes mértékben igazad van. A kék szolgáltatónál ott a korlátlan mobil net csomag. Aminek nem szerepel az ASZF-ébe hogy korlátoznák vagy lassítanák, csupán annyi hogy telefonba kell használni. De pl. az USB vagy Wi-fi internet megosztást nem tíltják :)

Szóval ha nem is korlátlan, de napi 10 gigánál többet éreznék reálisnak ¬¬

Jogos, viszont ott is elfüstölhetem egy nap a  30 gigát "ami a csövön kifér" megoldással. Az nem fáj a toronynak, ha 150-300 megával égetem róla, mégha csak egy napig tart is?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 perce, b10up írta:

Jogos, viszont ott is elfüstölhetem egy nap a  30 gigát "ami a csövön kifér" megoldással. Az nem fáj a toronynak, ha 150-300 megával égetem róla, mégha csak egy napig tart is?

igen valóban, már alapból sebességben is korlátozva vagyunk... Megértem én hogy korlátozni kell ezt a csomagot, mert hát a legtöbb ember rá ereszti a torrentet aztán had szóljon.. De azért én máshol húznám meg picit a határokat. Mert hát egy játék steamen nem ritkán 30-40 giga... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
56 perce, Virus írta:

Az előző internettel, az alap ping ilyen 27 volt. Viszont mióta bekötésre került a Netmánia S csomag, Gyorsító opcióval, a legkisebb ping is, még a Telekom mérőjéhez is, 48 - 60 körül mozog. Esetleg ez másnak is így van, vagy valami hiba van a rendszerben? Szerintem ez nem normális, igy az online multiplayer játékok teljesen esélytelenek.

bix.hu ping alapból 21-22, gyorsítóval 18-19..... Ami érdekes, mert technikailag ez sokkal bonyolultabb, nagyobbnak "kéne" lennie.

ADSL-oldalon nincsenek problémák? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ma sajnos nálam is használhatatlan lett ez a csoda. Vásároltam egy játékot steamen 16 gb gondoltam gyorsan lerántom talán belefér még korlátozás nélkül és gyorsan lent van. Hát nem így lett... olyannyira nem, hogy 5-6 giga után jött valami gubanc mert a sebességem 1 mbit!!! lett, és azóta is ilyen 3-4 mbiteket mérek max. Ezért tényleg felesleges fizetni +700 ft-ot. Azelőtt legalább fixen megvolt a 20mbit ami most is meg kellene hogy legyen de nagyon nincs! Szervíz holnap jön, nagyon kiváncsi vagyok, de nagyon gondolkozom ,hogy hagyom a fenébe ezt a "gyorsító" nevű vicc szolgáltatást!:/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
12 perce, kanteta írta:

Na mivel szerelő nem jött ezért próbálgattam. Mára látszólag megjavult a sebesség, persze csak a 10. giga adatig, mert onnantól visszavág 3-5mbit-ig. Ha kihúzom a dsl vonalat akkor is ugyan ennyi a sebesség. Ezek szerint nem is megy a dsl? Admin felületen a log tele van error üzenettel, de azt írja, hogy van kapcsolat...

Bonding résznél minden tunnel megy?

Azért csak annyi a sebesség, mert 10 giga elérése után nem megszűnteti  a gyorsítót hanem lelassítja 5 megabitre a mobil ágat. Ezért van az hogy 10 giga elérése után én 12,5 megabitet mérek :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 perce, Farao írta:

Bonding résznél minden tunnel megy?

Azért csak annyi a sebesség, mert 10 giga elérése után nem megszűnteti  a gyorsítót hanem lelassítja 5 megabitre a mobil ágat. Ezért van az hogy 10 giga elérése után én 12,5 megabitet mérek :)

dsl tunnel down ami valószínűleg nem sok jót jelent :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, Csominik írta:

@btz ááh, értem, köszönöm a felvilágosítást.

Viszont az lehetséges, hogy ilyenkor csak a sima DSL-t működtessem?
Mert akkor ha jól értelmezem 30 GB után, jelentősen lassabb lenne a letöltésem,mint a mostani 750KB/s.

Ilyenkor kivitelezhető az, hogy valahogyan vissza tegyem úgy, hogy csak DSL-ről menjen, tehát a kábelesről, és elérjem az abban foglalt garantáltat? Vagy kénytelen vagyok 30 GB után beérni egy rosszabbal, mint ami most van?
(Bocsi hogy ilyenekkel veszem el az idődet, de nem igazán értek hozzá, de viszont érdekel a dolog)

10 giga után lesz jelentősen lassabb. ami 10-30 és 30 fölött van, ott már csak 4 megabittel lesz lassabb.

A HGW-ben egyébként be lehet állítani, hogy bizonyos dolgok DSL onlyban menjenek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Csominik

Nem zavarsz, ezért vagyunk itt.

Nekem nincs ilyen szolgáltatásom, de ez lenne a rendeltetése, hogy a DSL és a 4G sebessége összeadódjon (persze kisebb veszteségek lehetnek)

Hasonló rendszert én is használok. (Tehát ez nem gyorsító opció) Kb így alakul a sebesség:

IMG_20170610_211619_104.jpg

A felső 3 mérés a loadbalanceres (DSL+LTE), a 4. a 4G (LTE) only, az alsó kettő a DSL only. (Bár wifin mértem, amit nem szoktam amúgy, mert abba sokminden bezavarhat, csak most a gyors prezentálás kedvéért)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@kanteta

Inkább úgy fogalmaznék, hogy jelenleg vannak gyerekbetegségei a szolgáltatást kiszolgáló HGW eszköznek szoftveresen, amit ha javítanak, akkor jelentősen javul a szolgáltatás minősége, addig egyet lehet tenni, akinél hibás működés fordul elő: jeleneni, jelenteni és jelenteni. A Németeknél is működik ez a hybrid rendszer és úgy nézem nem éppen mellékszállként.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
16 perce, Caligin írta:

Mondjuk a DT MagentaZuhause S Hybrid csomaghoz hasonló ajánlat nem lenne rossz nálunk sem (hazai árszínvonalon), ahol csak DSL van és az is csak nagy kábelhosszon érhető el.

Standard sebesség: 16/2,4 Mbit/s (garantált 6,304/0,704 Mbit/s)

Amennyiben ezt nem bírja a vonal, akkor az ügyfél kérésére a műszaki adottságok függvényében vállalható sebességek a csomagon belül (vezetékes ágra):

1. alternatíva: 6,016/2,4 Mbit/s (garantált 2,048/0,288 Mbit/s)

vagy

2. alternatíva: 2,047/0,48 Mbit/s (garantált 0,384/0,224 Mbit/s)

Ha jól értelmeztem, akkor fentiekre jön a gyorsító opció, ami legfeljebb a standard sebességig gyorsítja a netet (max. 16/2,4 Mbit/s).

Például a Netmánia S (10/0,5) csomagom jelenleg így néz ki VDSL2 modulációval:

Screenshot_20170611_114621.png

Ha ezt legalább felgyorsítanák a csomag maximális sebességére úgy, hogy az LTE ágra nem vonatkozna a jelenleg alkalmazott korlátozás, már az is nagy előrelépés lenne a helyi viszonyokat tekintve.

Tuti jó választás erre a vonalra a VDSL? Volt egy hasonló vonal, ami VDSL-en kb ennyit tudott, ADSL2+on 2 megával gyorsabb volt a leirány.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Oomen

Én azt csinálnám, hogy vennék egy külön routert ami felépít a wan interfészén egy második pppoe kapcsolatot, ezen menne a torrentező gép, akár LAN kapcsolata is lehetne közben a HGW-vel, de nem az lenne az átjáró, így nem arra mennee az internetes forgalom. Sajnos ez egy fizetős lehetőség, mert venni kell egy routert, ha amúgy nincs. Mellette lehetne próbálgatni a HGW funkcióját is, hátha életre kel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, Oomen írta:

Igen! ez volt az első ami nekem is eszembe jutott , mivel "elméletileg" CSAK akkor kapcsol be a 4G ha kihasználja az ADSL-t.

Az igazság az, hogy bármekkorára állítom a sebességkorlátot torrenten mindenképp van 4G adatforgalom még akkor is ha a feltöltést a negyedére állítom mint amit az ADSL tud .Sőt, ha valamiért megszakad az ADSL akkor a 4G átveszi a teljes adatforgalmat.Nálam például 4 napig ment csak a 4G mert nem tudott visszacsatlakozni az ADSL.

Mivel az első próbálkozásaim a Torrent sebesség korlátozásával nem hozott eredményt mivel MINDIG használja a 4Gt , ekkor gondoltam, hogy a modemben tiltom le a 4G-t mivel itt olvastam feljebb hogy meg lehet tenni...csak nekem nem jön össze...ekkor döntöttem úgy hogy ide írok hátha valaki leírja ennek a beállítását....

Lehet az lesz a megoldás, hogy ha nem vagyok itthon és seedelni akarok akkor kiveszem a SIM-et... xD

Ahogy nézem, ebben a menüben csak target portot lehet megadni, source portot nem, és jelen esetben a target nem a lan, hanem a net oldal. 

Így viszont pont a torrentezést nem lehet belőni vele rendesen. Még azt tudod csinálni, hogy ha külön eszközzel töltesz, hogy annak minden forgalmát átnyomod DSL-re. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...