Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3

 

Gyorsító opciót pedig tévesen látod, annak az a értelme hogy ahol ***** a réz és nincs más hálózat ami képes lenne min 30 mbit-re ott ezzel megtoldják. Nálunk is sok  cím van ahol van gyorsító opció, mert nem ér el odáig a koax de a réz meg már kevés...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, Tamas586 írta:

Megéri ez neked? 2év hűség +egyszeri 36eFt +havi 2,3eFt - és ez csak a gyorsítás, az adsl költsége még erre jön rá..

Főleg úgy hogy olyan helyre kell tenni (az adsl kábel miatt) ami rádiós szempontból a legrosszabb (szoba sarkában a földön a PC mögött)

Ha saját magad veszel 4G USB modemet + SIM kártyát bele azt akár a tetőre is kidughattad volna hosszú kábeltoldóval. (persze akkor kézzel kell váltani hogy vagy adsl vagy mobilnet)

35.650 Ft belépési díjat elengedik ha hűséggel kéri! A HGW bérleti díját (1.500 Ft) akciós jelleggel szintén elengedik.

@Patrik92

Csabánál is hasonló eset volt. Rendszer szerint nem volt nála beltéri 4G lefedettség valójában meg maximumon volt 4G a térerő. Jelezték a műszakosoknak  és 2 hét múlva be is kötötték. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Egy hétig használtam elsők között a Huawei H35-t. Kitűnő. Nagyon meg voltam vele elégedve. Sajnos vissza kellett adnom, mert nem tudták ki NAT-olni (nem kaptam publikus IP címet) A drága routeremet fizetett DYNDNS szolgáltatást stb. nem tudtam használni. Lehet, hogy nagyon az első felhasználók között voltam és fenti problémát nem tudták megoldani még. Kérnék mindenkit hogyha sikerül a NAT-olás jelezze, mert nagyon szívesen visszatérnék erre a újszerű szolgáltatásra.
 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A 80-ason valószínűleg a HTML kezelőfelülete érhető el az eszköznek.

A szolgáltatói voip az internet szolgáltatástól külön "virtuális hálózaton" működik, így semmilyen módon nem zavarhatja meg az internet "hálózaton" belüli voip forgalma. Az internet "hálózaton" nincs korlátozva semmilyen voip forgalom.

Ez a Linksys egy voip kliens eszköz, de kliens programok is vannak, amik PC-re és Androidos eszközökre is. Voip szolgáltató nélkül önállóan ez sem működik, ennek a szolgáltatónak a szerverét akarja elérni az eszköz.

Az eszköz dhcp-n kap ip címet a Huaweitől? Esetleg a Linksys "HTML" adminfelületéről küldhetnél képernyőmentés képet. A Huawei LAN1 portjára kösd rá a készüléked, ha másra nem használod.

A szerver, amire csatlakoznia kell, nem véletlenül a voip.ms? Én regisztráltam erre a szolgáltatásra, a tabletemre telepítettem egy voip klienset és simán becsatlakoztam mindenféle portnyitás nélkül, elvileg ha vennék ilyen voip céleszköz, akkor ugyanezeket az adatokat (ami a tabletes kliensembe is beírtam) beírva menni kellene.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia

Hát ha panaszt teszel ezzel kapcsolatba azt tejesen más csoport fogja kivizsgálni mivel azzal tejesen más csoport foglalkozik.

Amikor felhívod a hibabejelentőt,  akkor aki felveszi neki az a dolga hogy a a szolgáltatás nem működik akkor felvegye a hibát.  Ha viszont plusz dolgot akarunk használni pl. Voip. NAS. server futtatása vagy ilyesmik azok meg már nem tartózik a szolgáltatóhoz így aki felveszi a telefont  neki nincs a munkaköri leírásában hogy ezekről tudnia kel mindent és hogy működik.

Én azt várom hogy reméljük hamarosan lesz külön csoport aki technika támogatásba tud segíteni és más csoport meg a  hibajegyet rögzít. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Reseteld le, valószínűleg visszáll az a jelszó, ami az eszköz talprészén található. A pppoe felhasználónevet és jelszót újra meg kell adni a reset után, amennyiben a reset megoldotta az admin felületre való bejutást.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2017. 01. 07. at 14:08, storm29 írta:

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Megkérdeztem olyat akinek ilyen eszköze van,felhasználó név admin jelszó meg a talpán van 8 számból áll. Ha igy se jutsz be akkor reset ahogy btz is írta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Üdv!

Nem hiszem, hogy azért lett kicsillagozva, hogy ezt szóközökkel megkerülve ide ki írd.

Ha úgy érzed, hogy nálad a gyorsító opció nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor mást nem tudsz tenni, mond le, mobilnet sebességre nincs garancia, néha gyorsabb, néha lasabb, leterheltségtől függően.

NAT-ot ki lehet kapcsoltatni dslen is. Csak egy telefon hívás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A gyorsítósnál keveredés van: 

A fizikai interface-k címei natoltak minden esetben, de a 2 natolt ip-re ráhúz a rendszer egy publikusat, amelyik már bármelyik ágon mehet. És attól függetlenül, hogy mindkét oldalon natolt, te csak a publikus ip-vel találkozhatnál használat közben.

A ZTE-k esetében már lehetsz publikus és natolt ip-n is, de ha úgy érzed, a HGW szól bele a rendszerbe, reseteld ki, tedd be a pipát a pppoe pass-through jelölőbe, a HGW-ben lévő jelszót hagyd alapon, majd köss mögé egy saját routert, pppoe módban. Ezzel csak modemként használod az eszközt, és semmi nem szólhat bele az SSH kapcsolatokba, csak a te eszközeid.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@pogacsa

?

Screenshot_2017-02-15-16-16-27_png_248f6cbfab4fbb9a2c2d003113f47d06.jpg

Szóval akkor az SSH-t VPN felett éred el, így már érthető! Így tényleg el tudod érni NAT-olt hálózatról is.

Nincs ilyen eszközöm, de nem hiszem, hogy lenne lehetőség a forgalom ilyen aprólékos szabályozására.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: István
tag kérésére
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Épp most, b10up írta:

Itthon így használom, simán működnie kell.

futok mégegy kört vele. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy itt hoznak visznek eszközöket, és nem jelentik le a Telekom fel, ott más van nyilvántartva, és össze vissza megy konfigurálgatás. (Pl. az a ZTE ami most itt van, azt nem létezik, és a Telekom úgy tudja HA35 alatt megy a forgalom... Nagyon furcsa). Jól értem, hogy szerinted SIM mellett is illene működnie?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Tapasztalataim szerint ez előtt se voltak különösebb korlátok. Legalábbis a napi 5 gigás limit biztos nem... :)
Normál internetezés mellett nincs gond, sőt, simán letöltök egy 7-8 gigás játékot steamen keresztül.
A torrent mint folyamat pedig engedélyezve is van meg nem is. Van olyan időszak legalábbis nálam, amikor ha elindítom a torrent klienst, azonnal eldobja mobil hálózatot, de van amikor simán működik minden.

Amúgy a kezdeti botladozás után a gyorsító opcióm a körülményekhez képest helyre jött, és a szokásos DSL kihagyások esetén legtöbbször a mobil kapcsolat megmarad, és gond nélkül lehet internetezni :)

A jogsértő tevékenységet elítélem, ha van rá mód a játékokat és egyéb dolgokat legális forrásokból szerzem be, csupán az észrevételeimet írtam le!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Úgy néz ki már helyre is hozták a dolgot, a mai nap történt ugyanis hogy többször újraindult a modemem és vissza állt gyári beállításokra.
Újra be kellett állítanom másik admin jelszót wifit stb.. De a lényeg hogy SIKERÜLT :D

Egy hét alatt dúrván ötször hívtam a telekomot, többször próbálták rám tunkolni a szuper szervízt (enyhén néztek hülyének...), és a szerelő is kijött aki azon kívül hogy levitte a vonal csillapítását 49-re :D , nem igazán tudott neki mit csinálni. 
De a kitartás meghozta a gyümölcsét, utolsó alkalommal sierült higgadtan olyan alkalmazottal beszélni aki értett a dologhoz és nem csak lerázni akart!:)

DE!
A 188-al kezdődő IP probléma még a mai nap is fenn állt, így másnál is előfordulhat hogy a telekom.hu nem elérhető!

Nem hiába ez az Internet Gyorsító dolog még kicsit gyerek cipőben jár, de mindenképp megéri előfizetni annak akinek egyik szolgáltató sem tud biztosítani legalább 20-30 megás internetet...

 

Megjegyzés:
A facebookos ügyfélszolgálatuk minden szempontból haszontalan!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2017. 02. 25. at 18:15, Farao írta:

Úgy néz ki már helyre is hozták a dolgot, a mai nap történt ugyanis hogy többször újraindult a modemem és vissza állt gyári beállításokra.
Újra be kellett állítanom másik admin jelszót wifit stb.. De a lényeg hogy SIKERÜLT :D

Egy hét alatt dúrván ötször hívtam a telekomot, többször próbálták rám tunkolni a szuper szervízt (enyhén néztek hülyének...), és a szerelő is kijött aki azon kívül hogy levitte a vonal csillapítását 49-re :D , nem igazán tudott neki mit csinálni. 
De a kitartás meghozta a gyümölcsét, utolsó alkalommal sierült higgadtan olyan alkalmazottal beszélni aki értett a dologhoz és nem csak lerázni akart!:)

DE!
A 188-al kezdődő IP probléma még a mai nap is fenn állt, így másnál is előfordulhat hogy a telekom.hu nem elérhető!

Nem hiába ez az Internet Gyorsító dolog még kicsit gyerek cipőben jár, de mindenképp megéri előfizetni annak akinek egyik szolgáltató sem tud biztosítani legalább 20-30 megás internetet...

 

Megjegyzés:
A facebookos ügyfélszolgálatuk minden szempontból haszontalan!

Engedelmeddel ránéztem a hgw-dre (a syslogban benne felejtetted a serialt :D ). Az IP gondod is megoldódhatott, mert én már 217.x.x.x-et látok. Ennek már így rendesen kell mennie.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...