Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
20 minutes ago, Attila70 said:

A Telekom annexB-t hasznal amiatt, hogy egyseges legyen es ISDN es PSTN melle is mehessen ADSL. Az Invi pedig annexA-t itt csak PSTN melle mehet az ADSL. Ebben az esetben a kapott modemek nem kompatibilisek. Persze azek mellett mar mas ujabb dslamok (is) vannak. 

A modemek kompatibilisek, csak át kell állítani az üzemmódot ami PC-re dugva ~1perc munka..

Az pedig hogy az ISDN 128 kbps miatt (amit szinte senki nem használ lakossági körökben) feláldoztak 1900 kbps feltöltési sebességet....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azert ez a nem tomeges ISDN most mar igaz, de volt ido amikor aki netezni akart annak lakossagi korben is az volt. Most megmar mindenhonnan eltunik a pstn-nel egyetembe (ha jol emlekszem valahol az volt irva hogy ez az idei esztendo). Igy a telefonhalozatok tenylegesen megszunnek es atveszi a helyuket az ip halozatok. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Tamas586 írta:

A modemek kompatibilisek, csak át kell állítani az üzemmódot ami PC-re dugva ~1perc munka..

Az pedig hogy az ISDN 128 kbps miatt (amit szinte senki nem használ lakossági körökben) feláldoztak 1900 kbps feltöltési sebességet....

Modemben hiába álítod át annex m-re az nem fog működni, a DSLAM-nak is "akarni kell", csak B-re álítva jön létre szinkron (Telekomos net esetén), de hamarosan (valószínűleg az idén) megszűnik az ISDN a PSTN-el együt. Marad a voip és Annex J képes HGW (és azzal is működő net szolgáltatás). Persze a csomagok 20/1 tehát a fent berakott képen is látható, hogy hiába tudná a 3069 kbps szinkront, az ügyfél akkor is csak ~ 600 kbps szinkront kap a 10/0,5-ös csomagjához. Ha végleg leszámolnak az ISDN-el és a PSTN-el, akkor lehet, hogy módosítanak rajta, de ez csak feltevés, a telekom akaratán fog múlni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
29 minutes ago, btz said:

Modemben hiába álítod át Annex M-re az nem fog működni, a DSLAM-nak is "akarni kell", csak B-re álítva jön létre szinkron

Ez nyilvánvaló, olyat mondj amit még nem tudok..

Tavaly a másik topikban ezt írtad: " előbb van esélyed optikára mint Annex M-re. ". Vagy már akkor is AnnexJ -t írt ki a modemed? 

Eszerint megváltozott a véleményed? (J vagy M mindegy az EU szabály megkerülése céljából)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azt igazából nem én mondtam. Megkérdeztem valakit, annak alapján írtam le amit mondott. Pontosan így: "Azt a választ kaptam a hozzáértőtől hogy előbb van esélyed optikára mint Annex M-re." Arról utána nem beszéltünk, hogy miért nem adják ki az annex m-et, akkor még nem tudtam hogy annexJ-t is kiadnak ha voip vonala van az előfizetőnek.

A HGW-m asdl2plus_anxJ-t írt ki a modulation type résznél (anxJ-t, nem el írás) de akkor még nekem pstn telefonom volt, tehát annex B-n voltam, de ezt a HGW sehol nem jelezte, ahogy most sem jelzi hogy azon vagyok, pedig valószínűleg igen mert pstn tárcsahang már nincs a vonalamon, már színtiszta ip. Amit belinkeltem HGW képet az nem a én vonalam, de ott kiírja a HGW, hogy annexJ-n megy, az én tipusom nem írja ki.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 minutes ago, btz said:

Amit belinkeltem HGW képet az nem a én vonalam, de ott kiírja a HGW, hogy annexJ-n megy, az én tipusom nem írja ki

Valószínűnek tartom hogy az Annex M és J teljesen kompatibilis egymással, azaz a Annex J dslam tudja venni a Annex M modem jelét és fordítva is. Hiszen csak az a különbség hogy az M-es modem nem küldi az első 24 vivőt, a J pedig küldi, ezért 200 kbps-el gyorsabb. (de te ezt akkor nem tudod megnézni)

Na majd kiderül mi lesz..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Egy hétig használtam elsők között a Huawei H35-t. Kitűnő. Nagyon meg voltam vele elégedve. Sajnos vissza kellett adnom, mert nem tudták ki NAT-olni (nem kaptam publikus IP címet) A drága routeremet fizetett DYNDNS szolgáltatást stb. nem tudtam használni. Lehet, hogy nagyon az első felhasználók között voltam és fenti problémát nem tudták megoldani még. Kérnék mindenkit hogyha sikerül a NAT-olás jelezze, mert nagyon szívesen visszatérnék erre a újszerű szolgáltatásra.
 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Van-e valakinek HUAWEI H35-ös eszköze és kapott-e publikus IP címet. Nagyon érdekelne, hogy sikerült NAT-olni az eszközt? Nekem volt egy hétig, nagyon jó volt. Vissza kellet adnom a NAT miatt. Szívesen újra rendelnék ilyet, ha megoldható lenne a publikus IP cím.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szabó István
Több infó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 03. 14., Tamas586 írta:

Valószínűnek tartom hogy az Annex M és J teljesen kompatibilis egymással, azaz a Annex J dslam tudja venni a Annex M modem jelét és fordítva is. Hiszen csak az a különbség hogy az M-es modem nem küldi az első 24 vivőt, a J pedig küldi, ezért 200 kbps-el gyorsabb. (de te ezt akkor nem tudod megnézni)

Na majd kiderül mi lesz..

Dslam tekintetében valószínű, tudja mindkettőt, modem tekintetében már nem vagyok annyira biztos benne hogy egy m-es modem tudná a j-s dolgot, majd megpróbálok utánnaolvasni, infót szerezni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2016. 03. 15., Szabó István írta:

Van-e valakinek HUAWEI H35-ös eszköze és kapott-e publikus IP címet. Nagyon érdekelne, hogy sikerült NAT-olni az eszközt? Nekem volt egy hétig, nagyon jó volt. Vissza kellet adnom a NAT miatt. Szívesen újra rendelnék ilyet, ha megoldható lenne a publikus IP cím.

A dsles ip cím is natolt volt?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
39 minutes ago, btz said:

Dslam tekintetében valószínű, tudja mindkettőt, modem tekintetében már nem vagyok annyira biztos benne hogy egy m-es modem tudná a j-s dolgot, majd megpróbálok utánnaolvasni, infót szerezni.

Aminek nincs értelme azt ne erőltessük. Ha valami működne Annex M -el akkor felesleges csuklózni J miatt csekély +6% ért, a meglevő M-et tudó modemeknél (letöltés mind3 esetben 24 Mbps az adsl2+ miatt) mivel a feltöltés egyirányú. (letöltés irány pedig mindháromnál teljesen azonos)

adsl2-Annex2_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 2016. 03. 20., buda said:

Valaki tudja esetleg, hogy a 12. kerület hegyvidéki részén miért nem érhető el a gyorsító opció, amikor elvileg van ott a Telekomnak LTE lefedettsége, és csak a Netmánia S csomag érhető el ott, és az is csak 4,5 mbit/s-al?

Nálam Március 4.-e óta arra vár a szerelő hogy engedélyezzék neki hogy feltehesse a gyorsító opciós modemet, mert a Telekom saját rendszere szerint nincs 4G lefedettség az előfizetési címemen mikor az egész faluba kb 1 éve 4G van mindenhol.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nekem soha nem ajánlottak ilyen gyorsító opciót ...látom hogy mobilnet .... 

vannak más alternatív opciók

A kék mobilos szolgáltató nagyobb GBot ad de viszont nincs vezetékes szolgáltatása ... 

otthoni csomagjához ad 100+100GB(esti) 4G hálózaton(úgy tudom együtt üzemeltetik vagy  mobilt hálózatot  együtt fejlesztik ?)  

T elbújhat mellette nagy mértékben(tudom német nagyfőnök dönt mi a jó neki )

jah és tudja a 80 megabitet min (max sebességet nem tudom)

home L csomagról beszélek 9000FT :D huawei 5186 router + sim kártya 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 08. 24. at 15:54, Roli82 írta:

2016. augusztus 25.-től a Gyorsító opció igénybevétele esetén az otthoni internet sávszélességet az eddigi 20 Mbps helyett időszakosan 50 Mbps sávszélességű mobilinternet sávszélességgel növeljük.

Tök jó meg minden. De a havi 100GB és napi 5GB limitet elég karcsúnak tartom.. Annak a növelése nincs tervben?

Csak hogy ne az illegális tartalomról beszéljek, teszem azt letöltök steamen egy megvásárolt játékot ami 30GB.. le is jön az 5GB 10 perc alatt, és itt el is fogyott a forgalom, a maradék 25GB pedig egy egész délután hosszáig tart a 20Mbps netemmel (arról nem is beszélve hogy közben próbáljak meg YT-on videót nézni, vagy csak böngészni, nem fog sikerülni). Ezért adjak ki havonta +2260 Ft -ot? Annyiért már simán a korlátlan 50/15 ös XL csomagot kapnám (ha lenne persze...). Az e hónapi adatforgalmam jelenleg meghaladta a 300GB -ot ezzel a 20-as DSL-el, és még majdnem egy hét van a hónapból (nincs iptv, csak 2 gép + laptop + telefonok, tabletek), de ennél sokkal több is szokott lenni, akár 500GB is. Tehát így nem hiszem hogy megérné nekem ez a gyorsító opció, pedig szeretném nagyon a nagyobb sebességet... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez csak egy extra sávszél, nem tudom mennyi az alapvető sávszélességed. Ez arra van hogy kipótold vele. Magyarán, ha te szeretnél az általad említett példában mondjuk Streamről játékokat venni, akkor az általad felhozott példán 5GB-osával lehet. 

Természetesen vannak játékok amelyek ennél jóval nagyobb méretűek. De Steamen van olyan opció hogy leállítod és később folytatod. Így akár 10-15 GB is lejöhet, akár 3 nap alatt. Ez sem egy tökéletes megoldás, viszont nem zabálja meg a neted a maradék időben.

A napi limitje elég karcsú, ez nem tagadás, de a 100GB azért elegendő lehet, mert mobilinternetről beszélünk. Megnézném hol kapsz 100 GB adatforgalmat / hó 2260 FT-ért. Ennyiért talán ha 2-5 GB adatforgalmat kapsz.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...