Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
55 perce, b10up írta:

A VPN miatt más a helyzet. Ez működik akkor is, ha éppen a modem fullra ki van kötve? Mert akkor gyakorlatilag külső szerverre kapcsolódsz te is, és az a szerver is, ahova beSSH-zol.

A HA-ban nem tudsz ilyesmit állítani, de alapból ameddig nem telik fel a sáv, minden a DSL-en megy. Viszont ha szeretnél, rá tudok nézni, hogy mi okozza a problémát.

"modem fullra ki van kötve?" a 4g sim-re gondolsz? 

köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Épp most, b10up írta:

Itthon így használom, simán működnie kell.

futok mégegy kört vele. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy itt hoznak visznek eszközöket, és nem jelentik le a Telekom fel, ott más van nyilvántartva, és össze vissza megy konfigurálgatás. (Pl. az a ZTE ami most itt van, azt nem létezik, és a Telekom úgy tudja HA35 alatt megy a forgalom... Nagyon furcsa). Jól értem, hogy szerinted SIM mellett is illene működnie?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, pogacsa írta:

futok mégegy kört vele. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy itt hoznak visznek eszközöket, és nem jelentik le a Telekom fel, ott más van nyilvántartva, és össze vissza megy konfigurálgatás. (Pl. az a ZTE ami most itt van, azt nem létezik, és a Telekom úgy tudja HA35 alatt megy a forgalom... Nagyon furcsa). Jól értem, hogy szerinted SIM mellett is illene működnie?

Igen, mindenképpen működnie kell. Ha valami félre van állítva, azt ki lehet deríteni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

 

Érdekes, eddig nem is figyeltem fel rá, hogy a honlapon megváltozott a gyorsító opció promóciós szövege erre:

Ha jól értelmezem, akkor rendeltetésszerű használat mellett korlátlan lesz a gyorsító opció.

http://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/gyorsitoopcio#1

Telekom_gyorsito_jelenlegi.png

Korábbi szöveg, amelyben még szerepel a havi 100 GB, napi 5 GB korlát:

Telekom_gyorsito_regi.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Tapasztalataim szerint ez előtt se voltak különösebb korlátok. Legalábbis a napi 5 gigás limit biztos nem... :)
Normál internetezés mellett nincs gond, sőt, simán letöltök egy 7-8 gigás játékot steamen keresztül.
A torrent mint folyamat pedig engedélyezve is van meg nem is. Van olyan időszak legalábbis nálam, amikor ha elindítom a torrent klienst, azonnal eldobja mobil hálózatot, de van amikor simán működik minden.

Amúgy a kezdeti botladozás után a gyorsító opcióm a körülményekhez képest helyre jött, és a szokásos DSL kihagyások esetén legtöbbször a mobil kapcsolat megmarad, és gond nélkül lehet internetezni :)

A jogsértő tevékenységet elítélem, ha van rá mód a játékokat és egyéb dolgokat legális forrásokból szerzem be, csupán az észrevételeimet írtam le!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Bizony, eddig sem volt bekapcsolva :D

Egyébként nem a torrenttel van gond (technikailag, a jogiba nem mennék bele), mert egyébként a mobilos és stickes kapcsolatoknak van adva a prioritás, szóval előlük nem lehet elszívni -elvileg. Viszont ha mindenki folyamat 10 megával seedelne, nem kéne sok ügyfél, hogy túlterhelődjön a cella. És az jó út lenne, hogy tényleg bekapcsolják az adatkorlátot. De alkalmanként streamelni egyet youtube-ra vagy távolról nast elérni pár gigás fájlok miatt, vagy Steamről lerántani 50-100 gigás játékokat. Ezt ki kell bírnia a rendszernek :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A kábeles kapcsolaton felül 50/10MBit/s-t tol hozzá a 4g.

 

Viszont az másnak feltűnt, hogy pl:

-youtube esetén nem jól működik az összefűzés, 4k videók akadnak, de ha a DSL-t kihúzom, mobilnetes ágon tökéletesen megy

-speedtest.net csak a kábelest méri, ha más nem terheli a netet, viszont a speedof.me leméri rendesen

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Ezt jó tudni. Már 2016. márciusban is érdekelt a korlátozás alkalmazásának gyakorlata, akkor nem kaptam rá választ. Ezek szerint a feltételes mód érvényesült korábban. Most pedig már elég egyértelmű a helyzet, hogy nincs korlát rendeltetésszerű használat mellett.

Ekkor: 2016. 03. 13. at 22:42, Caligin írta:

...

A gyorsító opcióval kapcsolatban jelenleg nem egyértelmű számomra, hogy

1. Ténylegesen felfüggesztésre kerül-e a kiegészítő szolgáltatás a napi 5GB és/vagy a havi 100GB adatforgalom átlépése után? Az ÁSZF szerint "a szolgáltató jogosult" a felfüggesztésre, de él is vele? Vagy központilag automatikusan szabályozott és letiltásra kerül a limit átlépésénél?

...

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen persze azért ésszel kell/illik használni a szolgáltatást.

Közbe kis problémám adódott a rendszerrel, ugyanis a szokásos 217-el kezdődő ip helyett 188.156.0... Ip címet kaptam. Ez az ip hostname szerint a mobilnak van kiosztva. És nem úgy néz ki mintha a dsl menne. Viszont ilyenkor a telekom weboldala se elérhető. Ezt a posztot is telóról írom saját mobil nettel. A hgw szerint minden jo bonding üzemel minden csatlakozva. Restart nem segített másik 188-as ipt kaptam. Tegnap is ezt csinálta reggelre helyre jött... Csak érdekelne ilyenkor mi van :-D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, Farao írta:

Igen persze azért ésszel kell/illik használni a szolgáltatást.

Közbe kis problémám adódott a rendszerrel, ugyanis a szokásos 217-el kezdődő ip helyett 188.156.0... Ip címet kaptam. Ez az ip hostname szerint a mobilnak van kiosztva. És nem úgy néz ki mintha a dsl menne. Viszont ilyenkor a telekom weboldala se elérhető. Ezt a posztot is telóról írom saját mobil nettel. A hgw szerint minden jo bonding üzemel minden csatlakozva. Restart nem segített másik 188-as ipt kaptam. Tegnap is ezt csinálta reggelre helyre jött... Csak érdekelne ilyenkor mi van :-D

Valamiért nem fogja össze a két szolgáltatást, hanem a mobilos ágon tolja. Ötletem nincs, miért, ha egyébként szokott működni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Menet közbe kivettem a sim kártyát és 188as ipvel dsl kapcsolaton ment tovább. Újraindítottam sim nélkül és 217-es ipvel jó volt de hiába raktam be a simet, nem ismerte fel amíg ismét újra nem indítottam, de ekkor már újra 188as ipt kaptam :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

DSL pppoe connection részében nem állítottál el valamit? Mert írja a log, hogy valamit modifikáltál (modify ppp connection (?)) rajta kétszer is, utána a dsl rész nem nagyon akar már életrekelni. Na meg a bonding tunel sem restartol, csak egyszer startol még az rlején, és akkir jó is az ip.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem sok minden van elállitva. A connection részben meg semmi hisz nem is nagyon lehet. De ha holnapra se jön helyre akkor majd megpróbálok egy  factory resetet.

Amúgy ha jól veszem ki, akkor így most a mobil hálózat az elsődleges és a dsl a másodlagos? :D mert ez nálam amúgy nem lenne hátrány hisz a mobil hálózat stabilabb mint a dsl... :D kár hogy a telekom weboldalak így elérhetetlenek...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem, ugyanúgy bondingban működik, csak valamiért mintha rossz poolból kapnád a virtuális IP-t. Egyébként ha kihúzod a DSL ágat, akkor nem lesz telefonod, de akkor csak 4g-ről megy. Elvileg egy idő után letiltja, ha sokáig nincs DSL, de gyakorlatilag nekem egy teljes napig ment vezeték nélkül, utána pedig rendbe raktam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nyomtam egy Factory resetet, hát az IP helyre állt, viszont a Bonding menüpontban azt írja hogy a DSL nincs csatlakozva. A log meg ezzel van tele: 

DSL Tunnel Request do not receive respond.

Pedig ha kiveszem a sim kártyát vagy valami, akkor simán megy minden DSL-en keresztül. Tehát a felhasználói név és jelszó jól lett megadva, mást meg nem vettem észre hogy tudnék módosítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...