Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
10 perce, hrabinaerik írta:

Ott maximum a nyomtató és a tv okosító ip címét tudom letiltani az url filter funkcióval, ami pl nem engedi elérni a nyomtató admin felületét, de úgy néz ki az még nem oldja meg a problémát, hisz ugyanúgy ott vannak a hálózaton.

Van passthrough, de nehogy bekapcsold, mert akkor azzal letiltod a 4G kapcsolatot, csak DSL-en fog menni, és az meg NAT-olt és lassabb.

Mivel a routered nem a legokosabb típus, esetleg azzal trükközhetsz, hogy így adod meg neki a WAN kapcsolatot:

STATIC IP
IP: 192.168.1.1 (ezt a HGW-ben vedd ki DHCP range-ből)
Subnet mask: 255.255.255.255 (Gyárilag 255.255.255.0, de ha átírod, nem fog rálátni az eszközökre)
Gateway és DNS: 192.168.1.254
DNS2: 84.2.46.1

A router admin panelját max URL szűrővel ha el tudod rejteni. Egyébként van rajta jelszó, ami le is zárol percekre, ha hibásan próbálkoznak, amiatt nem aggódnék.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
10 perce, b10up írta:

Van passthrough, de nehogy bekapcsold, mert akkor azzal letiltod a 4G kapcsolatot, csak DSL-en fog menni, és az meg NAT-olt és lassabb.

Mivel a routered nem a legokosabb típus, esetleg azzal trükközhetsz, hogy így adod meg neki a WAN kapcsolatot:

STATIC IP
IP: 192.168.1.1 (ezt a HGW-ben vedd ki DHCP range-ből)
Subnet mask: 255.255.255.255 (Gyárilag 255.255.255.0, de ha átírod, nem fog rálátni az eszközökre)
Gateway és DNS: 192.168.1.254
DNS2: 84.2.46.1

A router admin panelját max URL szűrővel ha el tudod rejteni. Egyébként van rajta jelszó, ami le is zárol percekre, ha hibásan próbálkoznak, amiatt nem aggódnék.

Így gondoltad? Kép

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
29 perce, btz írta:

@hrabinaerik

Értem. Ezt feltételes módban is írtam, mert nem ismerem az eszközt, lehet, hogy tényleg nincs ez a passthrough funkció.

A @b10up által említett tűzfalas dolgokkal mi a gond? Utánanézek, hogy milyen lehetőségei vannak ennek a Tendának, ilyen szempontból.

Lan (HWG) ---> Wan (Tenda)  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@b10up

Neked is működik ily módon esetleg? Mert én is most csináltam egy teszt "hálózatot" hasonló beállításokkal és igaz, hogy sikerrel kizártam a helyi gépeket, DE minden mást is. Sőt, kétszer is megcsináltam, lereseteltem a routert, mert elsőkörben loade balancingtól kezdve vpnig minden rajta volt, de "szüzen" bekonfigurálva is ugyan erre jutottam, hogy 255.255.255.255 maszk esetén nem megy. A routernek magának sincs netelérése, nemhogy a rákapcsolt cuccoknak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, btz írta:

@b10up

Neked is működik ily módon esetleg? Mert én is most csináltam egy teszt "hálózatot" hasonló beállításokkal és igaz, hogy sikerrel kizártam a helyi gépeket, DE minden mást is. Sőt, kétszer is megcsináltam, lereseteltem a routert, mert elsőkörben loade balancingtól kezdve vpnig minden rajta volt, de "szüzen" bekonfigurálva is ugyan erre jutottam, hogy 255.255.255.255 maszk esetén nem megy. A routernek magának sincs netelérése, nemhogy a rákapcsolt cuccoknak.

Régebben teszteltem.

Ha a HGW-nek nem változtatod, ugyanúgy 255.255.255.0-n hagyod a maszkot, de a statikus ip-vel rákapcsolt routeren 255.255.255.255-re állítod, akkor csak a hgw-t éri el, minden mást a hgw tartományában nem lanon próbál keresni, hanem az alapértelmezett átjáró wan-ján, ami ugye most a hgw, nem a hozzá tartozó lan. 
Gyakorlatilag ilyen szeparációra ki lehet használni azt, hogy lényegében direkt "rosszul" állítjuk be. Nem elegáns és nem is tartanám biztonságosnak, de ha ebből kell építkezni, akkor így lehet megoldani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
42 perce, b10up írta:

DDNS használható, de PPPoE PassThrough nincs (van, de ha bekapcsolod, elszáll a  4G mód addig és NAT-olt DSL-t kapsz csak vele. Szóval ha saját routert akarsz, oda DMZ-zni kell. NAS-hoz elég a port forward továbbra is.

Kösz szépen. Ez most így elsőre kicsit kínai volt... :-) Ha lesz "gyorsító" opcióm, hogyan fogom tudni kívülről elérni a Synology NAS-omat? Lehetséges ez?

A mostani ASUS routerem megszűnik létezni? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 perce, b10up írta:

Ja igen, már az új szoftverben ezt lehet állítani, de akkor a letöltéseid is csak DSL-en fognak élni. Alkalmi letöltés nem gáz, de ha mindenki nonstop seedelne róla, szerintem hamar kapnánk adatkorlátot a 4G ágra.

Elég az, ha rátolsz egy 50kBps feltöltés limitet, azt még csak DSL-en tolja.

Az nem lenne gond, ha a NAS-os letöltések (torrent) csak ADSL-en jönnének le, most is úgy csinálom általában, hogy éjjel töltök le, azon a sebességen még egy 45GB-os film is lejön 10 óra alatt. A feltöltési limit most 5KB/s-re van állítva, az kb. annyi is (50kBps), ha minden igaz...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Szerettük volna ma megrendelni a gyorsító opciót Netmánia M csomaghoz Kerecsend településen. Viszont azt a választ kaptuk, hogy műszaki okok miatt nem lehetséges igénybe venni a szolgáltatást. A lefedetségi térképen a 4G hálózat elérhető a településen.

A kérdésem az lenne, hogy a szolgáltatással kapcsolatban milyen egyébb műszaki okai lehetnek még annak, hogy nálunk például nem elérhető? 

Előre is köszönöm a választ. :)

terkep.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, tferi66 írta:

Sziasztok!

Megrendeltem én is ezt a kiegészítő szolgáltatást,mivel felénk (Sárospatak) a közeljövőben nem lesz fejlesztés ezen a DSL területen sajnos.Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.Én a központtól kb. 1,5Km-re lakom így már évek óta stabilan használtam a NetMánia M csomagot.A 20Mbit/s helyett 12-14Mbit körűl jött,ezért is gondolkodtam ezen a lehetőségeken.Megtörtént a megrendelés,megbeszéltünk minden technikai és anyagi részletet az ügyintéző hölggyel.1-óra múlva vissza hívott hogy a technikus kolléga jelzése alapján két lehetőség közűl választhatok.

Vonal adataim:

Képernyőfotó 2017-03-11 - 21.49.58.png

1: Technikailag abban az esetben tudnák biztosítani a gyorsító opciót ha lejjebb tesznek a NetMánia S 10Mbit/s csomagba,így elméletileg meg lenne a 60Mbit/s sávszélesség.

2: Behúznak egy második érpárt (Bondiggal) akkor elméletileg meg lenne a 30Mbit/s.

A dolog számomra azért is "sántít" mivel tudomásom szerint a második módszert csak VDSL2 területen alkalmazzák nálunk pedig csak DSL lefedettség van.Szerettem volna beszélni egy technikussal is,de szombat délután már nem tudtak nekem kapcsolni senkit aki értene hozzá állítólag.A lényeg mivel minél hamarabb szeretném lerendezni ezt az egészet,így maradtam az első opciónál,ez került megrendelésre 2 év hűséghosszabbítással.

Szerintetek mennyire helytálló ez az egész,hihetőnek tűnik vagy pedig félre tájékoztattak?

Köszönöm előre is,üdvözletem!

Bármi lehet. Ha van a központban VDSL-es kártya is (és van rajta 2 szabad port), akkor mehet bondinggal. Akár szűken az 50-es is kijöhet, de az a plafon. Cserébe továbbra is saját vonalon kapnád.

Gyorsítóval anyagilag jobban járnál és az elérhető maximum terén is, viszont ott a maximális sebesség azért ingadozik kicsit, de nem vészes.

Amit mondtak neked, az teljesen helytálló, ugyanilyen körülmények között lett nekem is bekötve, azóta is működik. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, tferi66 írta:

Sziasztok!

A mai nap folyamán meghozták a HGW-t,beüzemelve.ADSL-ről áttettek VDSL-re(megváltás már így használni).A szerelő említette hogy ez a vonal elbírná a korábbi NetMánia M csomagot is így ebben a felállásban. Ő sem értette miért kellett eggyel lejjebb S-csomagba tenni,de ezt majd megpróbálom majd utólag lerendezni.A Wifi részét egyenlőre tesztelgetem,de szeretném majd ugyan úgy mint eddig mögé tenni az ASUS N65U routert.A gondom az hogy próbáltam már többféleképpen,de sehogy nem boldogulok vele.Az Asus Wan portját statikusra beállítottam,de szerintem ott nem jó értékeket adtam meg. Wan IP-beállításoknál lehet a hiba variálltam sokféle képpen,de sehogy sem megy.Így próbáltam elsősorban,idéznék a fenti hozzászólásból: 

"Ha a meglévő routered szeretnéd használni:
ASUS WAN portját belövöd statikusan 192.168.1.1-re (LAN tartományod ha ebben volt, azt át kell állítanod mondjuk 192.168.0.1-re)

HGW-ben a 192.168.1.1-re csinálsz egy DMZ-t."Annyit sikerült elérni hogy a router menüjében volt hálózat,de a gépen sajnos nem ment.Képernyőfotó 2017-04-04 - 16.56.57.png

Ez pedig az Asus de itt már variálltam sokféleképpen ez a beállítás sem jó szerintem:

Statikus IP.png

LAN IP.png

Ez a Huawei:

HUAWAE.png

Státusz.png

Még a régi firmware van rajta úgy látom,talán az éjjel frissülni fog..Szerintetek hol lehet a hiba,vagy esetleg tegyem AP-módba?Nagyon megköszönném a segítséget,elnézést hogy hosszúra nyúlt a hozzászólásom..

A routered IP-jénél a 217 elejűt kell átírni 192.168.1.1-re. 

HGW-ben pedig a pool 192.168.1.2-től induljon. Majd az 1.1-et DMZ-zd

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv @tferi66!

Az Asusodon a Wan beállításoknál még az alhálózati maszkot is írd át 255.255.255.0-ra. Az átjáró cím pedig legyen a HGW lan címe azaz az 192.168.1.254 és a DNS kiszolgáló is ez legyen. Ez a dupla NAT.

Nem akarok képzavart okozni, de én ezt a dupla NAT-olást elkerülném. LAN-LAN kötném össze a HGW-t és a Routert, az Asus lan címének az 192.168.1.1-et, Wan címének pedig 192.168.0.1-t vagy ha van benne AP mód, akkor arra állítanám be, így DHCP-n kapna címet az Asus routered.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...