Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

b10up

Ez nagy kár, eddig nekem full sávszéllel ment, és most kezdtem észrevenni, hogy visszaesik a sávszél. A tisztességes az lenne, ha legalább a szerződésben lévő 10 Mbps letöltést biztosítanák minimum. Hiába 8000 kbps a max ADSL sebességem, valamiért SNR lockot kapok állandóan, pedig még szünetmentes tápom is van, így a DSL rész kemény 2,5 Mbps... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, Farao írta:

Szerintem kár ezt így felfújni... Mert még korláttal is jobb mint tisztán a DSL. Az a 700 Ft számomra meg még így is megér ennyit.

Ha pedig elérhető valakinél másik szolgáltató által korszerűbb gyorsabb internet, akkor nem kérdés. Lépni kell...

Napi 15-30 giga körül van nálunk a forgalom. Most néha lerántanék 1-2 dolgot, az pont 15-20 giga, lejöhetne instant is, de pont nem, pedig még bírnia kellett volna enyhe 5 percet. És nem az, hogy alapból ilyen, hanem hogy visszalépés történt. Ez a fő ami bosszant. 

 Már folyamatban az optikázás, de az még évek, addigra már nem itt fogok lakni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem várjuk ki az elsejét, ha megnézitek a jelenlegi ÁSZF-et, abban még szerepel a korlát, a június elsejétől hatályosban viszont már a weboldalon is szereplő rendeltetésszerű használat van. Ha ezután is korlátozni fognak, rájuk borítom a virtuális asztalt, meg megtanul repülni a HGW.

Ha valakinek van ésszerű magyarázata arra, hogy mi értelme volt 4 nappal az új ÁSZF bevezetése előtt kilőni mindenkire a limitet, ne tartsa magában...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 minutes ago, b10up said:

 Már folyamatban az optikázás, de az még évek, addigra már nem itt fogok lakni. 

Ha nincs nálad elérhető 30 Mbit/s-ot nyújtó szolgáltató, akkor 2018 végéig el kell hogy érjen Téged is a gyors net a SZIP-nek hála.
Nekem optikázásra 2017 végét mondott a helyi szerelő, próféta szóljon belőle, mert már elegem van ebből a retek DSL-ből.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, szabob írta:

Ha nincs nálad elérhető 30 Mbit/s-ot nyújtó szolgáltató, akkor 2018 végéig el kell hogy érjen Téged is a gyors net a SZIP-nek hála.
Nekem optikázásra 2017 végét mondott a helyi szerelő, próféta szóljon belőle, mert már elegem van ebből a retek DSL-ből.

Itt lesz optika, azzal nincs gond. Csak jövő év végére. Az engem már nem fog érinteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap végre bekötésre került a Netmánia S szolgáltatás gyorsító opcióval, eddig semmilyen gond nem is volt, tegnap a maximális sebességet adta le, ma már annak körülbelül a felét, most pedig már teljesen használhatatlan az egész, a gyorsító szerintem nem is funkcionál. 5Mbps le, 0.5Mbps fel. Ez mi lenne? Ha lehúzom a kábelt, hogy csak a 4G-t használja, netet sem kap, még a "modem" oldala sem képes beléptetni. Mi lehet a probléma? Adatkorlát túllépés biztosan nem volt, tegnap maximum 3GB összforgalom volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, btz írta:

@Virus

Rakj fel a HGW admin felületéről képeket, mennek e rendesen a tunelek, naplórészleteket stb...

Azt még elfelejtettem leírni, hogy az éjszaka folyamán, az egész újraindult, gondolom valamit frissített magán, és ez nem a kezdeti lefrissítés volt, az már a bekötésnél megtörtént. Azóta van az, hogy szinte már a fele sebességet sem tudta adni 4G-vel. Nem tudom konkrétan mit mutassak, csináltam 4 darab képet.

 

1kepnet.png

2kepnet.png

3kepnet.png

4kepnet.png

5kepnet.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mit tudok kezdeni ezekkel a Tunelekkel? Konkrétan azt se tudom, hogy mik ezek, azt meg főképp nem, hogy miért nem mennek és még csak információ sincs róla sehol sem.

Most ahogy ezt leírtam pont ekkor kivágott a fórum, és elindult minden. Azért az pontos időzítés. Viszont csak az alap letöltési sebesség van meg 10Mbsp, a 4G plusz sebessége most sem látható.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Komolyan ez valami vicc? 4x-re kezdem el kitölteni a hibajelentést, és állandóan visszavág. Egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy rossz döntés volt a Telekom. Már a második nap tömegével van probléma az internettel, ehhez meg nem is fűzök inkább semmit. Van arra jogom, hogy visszamondjam az egészet, és kiköttessem, vagy van erre valami jogszabály, hogy xy napon belül megszüntethetem?

fdgfdgdfgfdgdgfdg.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, Virus írta:

Komolyan ez valami vicc? 4x-re kezdem el kitölteni a hibajelentést, és állandóan visszavág. Egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy rossz döntés volt a Telekom. Már a második nap tömegével van probléma az internettel, ehhez meg nem is fűzök inkább semmit. Van arra jogom, hogy visszamondjam az egészet, és kiköttessem, vagy van erre valami jogszabály, hogy xy napon belül megszüntethetem?

fdgfdgdfgfdgdgfdg.png

Ha hűségidős vagy első hónapban, akkor nem nagy a kötbér, kb csak mintha minden szolgáltatásod listaáras lenne. De a problémáktól függően lehet érdemes inkább rendbe rakatni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 hours ago, Virus said:

Mit tudok kezdeni ezekkel a Tunelekkel? Konkrétan azt se tudom, hogy mik ezek, azt meg főképp nem, hogy miért nem mennek és még csak információ sincs róla sehol sem.

Most ahogy ezt leírtam pont ekkor kivágott a fórum, és elindult minden. Azért az pontos időzítés. Viszont csak az alap letöltési sebesség van meg 10Mbsp, a 4G plusz sebessége most sem látható.

Nekem is ezt csinálta, meg csinálja is néha, ha áramszünet van, vagy ha újraindul. Ilyenkor 5-10 percre teljesen áramtalanítom, és utána helyreáll.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, szabob írta:

Részemről nem is fogom annyiban hagyni, ez a korlát jelen formájában simán támadható...
Ha kell panaszt nyújtok be, hogy számszerűsítsék és tételesen emeljék ki, mikor használtam a hálózatot nem rendeltetésszerűen. Amennyiben 24 óra leforgása alatt a 10 GB forgalom (tehát még csak nem is egyhuzamban) - idézve az ÁSZF-et - "folyamatos, nagy mennyiségű adatnak" minősül, körberöhögöm őket, kézenfogva az NMHH-val...

Na igen. Még azt sem értem, miért kell ennyire mereven meghúzni a határt? Felénk kb bármikor mérem, 130 megabit fölött mérek mobillal sima 4G-n, senki elől nem veszem el a sávot lényegében. Már a 20ezer forintos routereken is futhat olyan szoftver, amiben QoS oldja meg, hogy átmenetileg hátra sorolja az extrémsportolókat. Itt ez miért nem megy?

Mert oké, Steam néha lehúz 40-60 gigát. De nem minden nap, akkor viszont nagyon kéne. Most nem érdekelne, ha ameddig más használja, a 20. giga után néha nem 60, csak 25 megabitre esne vissza, de így...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
bővítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Frissítették a gyorsító opció oldalát.

Apró betűs résznél nem tudom benne volt e ez így ebben a formában:

Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
31 perce, Roli82 írta:

Frissítették a gyorsító opció oldalát.

Apró betűs résznél nem tudom benne volt e ez így ebben a formában:

Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására.

Na de most böngészésre 10-20-as net bőven elég, a gyorsító rész gyakorlatilag be sem kapcsol. Akkor most mégis mire gondoltak a letöltésen kívül?

Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet. 

Ha csak 1-10 gigát töltök vele, azt ki tudom várni DSL-en is, ha meg többre lenne szükség, akkor pont használhatatlan.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@b10up

"Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet"

Például ha többen használják (nagycsaládosok), youtube videók nézése, feltöltési rész ftp-re cloudra feltöltőknek jöhet jól.

Itt ha az egész család youtube videókat nézeget, akkor sem fogyott ki 20 mega.... a cloud mondjuk igaz, azon még segít.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...