Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Értem, köszönöm a válaszokat.

Nálam maximálisan az 50 megás csomag lenne elérhető, és 200 forinttal kerülne többe, mint a mostani M-es csomag, ami nevetséges tétel, így ezen gondolkozni sem kell.

Akkor ha megkötöm ezt a szerződést, nekem külön kellene jeleznem feléjük, hogy szeretném ha két érpáron jönne be a szolgáltatás?

Illetve itt is adnának erre egy speciális készüléket, ahol a modem és a router egyben van, vagy ezt nekem kell biztosítani? (gondolom ha adnak, akkor az bérleti költséges még pluszban)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nincsen valami szabályozás erre az uniótól vagy akárhonnan hogy minimum milyen minőségű internetet kell biztosítani mindenhol? mintha rémlene valami hasonló

mellesleg, ez már nem ide tartozik, csak részben: kicsiny "városomban" 2 év alatt kétszer volt hálózatfejlesztés, ami jó dolog, csakhogy a mi házunk az valahogy kimaradt mind a kettőből, ellenben  hivatalosan nem létező helyen van 50 megás internet, ami persze ha be kéne határolni pár házzal mellettünk van kb (22 szám alatt van, ami nem létezik, de a 22/D alatt nincsen..). többszöri panaszomra mindig azt kapom hogy legyek türelmes, majd lesz, addig is ott a gyorsító opció, amit a korlátozás miatt nem kötöttünk be, illetve arra hűséget se akartam. de ahogy nézem ezt is megszüntetik, király -.- egyre jobban azt érzem hogy mindent vissza kéne mondani, ettől a szuper szolgáltatótól...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, btz írta:

@ovics

Mire vagy kiváncsi pontosan? Már zajlanak az építkezések.

Igazából az érdekelt volna, amikor a Telekommal is próbáltam volna kommunikálni, hogy a két hálózatfejlesztésből hogy lehet hogy nálam meg se nyikkantak a dolgok, holott a szomszédban már van 50megás internet (bár azt nem tudom hogy mennyi a tényleges sebessége). A legfelháborítóbb pedig az, hogy a környékünkön nincsen hálózatfejlesztés (értsd: semmi építkezés nem volt, csak bentről vezérelt "fejlesztés" volt, vagy olyan időben csinálták amikor senki nem látja őket, ezt én nem tudom, de akkor valahogy mindig minket hagynak ki), panasszal is éltem, természetesen kulturált hangnemmel, de semmi haszna, csak sablonszöveg.

Sajnos a 10 megás net az már 2 személyre is kevés, néha még 1re is, és mi gyakran használjuk(nánk) többen is, ami katasztrófa.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! 

Segítségeteket szeretném kérni. 

Szűk az út ezért kb 1 éve az utca sarkán megálltak az optikai kábellel, mi pedig gyorsító opciót kértünk mivel a 10 megás net elviselhetetlen. Március közepén be is szerelték. Alapjába véve elégedettek vagyunk vele, de sokszor meghülyül.  Volt már itt kint kolléga április végén, május elején akkor ott mondta, hogy volt egy kis gond a központban meg az toronynál ezért nem ment. 

 

Azóta viszont egyre többször van vele gond. 

Egyik eset az, amikor netezés közben minden belassul és a router felületén az összesnél annyit ír hogy down.


LTE Tunnel: Down
DSL Tunnel: Down
Bonding: Down. 

Ilyenkor a feltöltés 0.4Mbit/s és letöltés 3 Mbit/s körül van. Van amikor egy újraindítással ez megoldódik és magához tér, de például van olyan amikor újraindítás után is ugyanúgy Down mind a 3 és lassú. Ilyenkor kb max 30 perc és magához tér az egész és jó. 

Másik eset amikor egész nap nincs itthon senki és megy a router. Hazaérek, rácsatlakozom, megy minden majd 5 perc után minden bezuhan, áll szinte az egész, majd 4 perc után minden okés lesz. 

Hibajelentőket már írtam kb 1.5 havonta egyet, és mindig azt mondják, hogy látják a hibát, meg hogy távolról belenyúltak. Utána megy is minden teljesen jól, majd megint bezuhan (kb 3 hét) A router nem forró, még csak nem is meleg nem hinném hogy az lenne a baja. 

Hibabejegyzésekkel folyamatosan bombáz minket a router, én nem tudok mit kezdeni vele, a szerelő pedig megnézte ezeket (még annó májusban), és annyit mondott, hogy zavar volt a központban. -_- Valamint érdekesség de időnként benyög egy "1970.01.01 xy run.exe yxyxyxyxyx" szöveget.... 

Típusa Huawei HA-35.  Nem értem mi a baja 4G lefedettségünk van, mobilon 220/88-as eredményt mértem a 4G mobilneten keresztül! 

Valamint szintén újdonság, hogy mostanság nagyon szakadozik az egész vonal. Például League of Legends játék során van az mostanában hogy játék közben annyit veszek észre, hogy kattintok és nem megy a karakter. (pingem végig a 70ms a rendszer szerint), majd 3 mp-vel később minden megy akadásmentesen. Vagy van olyan, hogy játék közben "visszacsatlakozást" írja ki. De ezt kb minden második percben megcsinálja a router, és *****ira zavaró."

Jelenleg is okés a router de ahogy elkezdenék feltölteni egy 1GB-os file-t a felhőbe azonnal beesik minden sebesség. Feltöltés 0.4-0.7 Mbit/s letöltés max 3 Mbit/s. 

 

Valakinek van ehhez hasonló tapasztalata? U

Ui: A hibajelenségek függetlenek attól, hogy mennyit fogyasztottunk aznapi a keretből.

Ha van valakinek bármilyen más hasonló tapasztalata/véleménye/tanácsa kérem írjon. 

hiba1.png

hiba2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A szűk út alatt azt kell érteni, hogy csak az egyik oldalt van járda, az is jóval keskenyebb a kelleténél (max szerintem 50 cm széles), a másik oldalra már nem fért fel semmilyen járda, valamint van olyan szakasz ahol az egyik oldalt járda (az ottlakó csinálta meg a saját járdáját), a másik oldalt pedig már a szomszéd kertje van, és a kert vs út között nincs semmi ami elválasztó lenne.

Az optikai pedig kb 400m-re van tőlünk. Azt mondta a kolléga, hogy "megy a vita hogy bontsák / ne bontsák, meg ha igen akkor ki téríti meg a kárt, ha pl feltúrják a 2 éve javított utat vagy az önköltségen épített járdát" Valami ilyesmit mondott egyszer a szerelő... Azóta is várjuk... 

Jönnek a választások örülnék ha addigra elkészülne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: Wednesday, June 21, 2017 at 21:40, Hejo írta:

Kedves Gyorsítósok!
Lenne egy problémám, ki tudja a megoldást, ill. választ?
Napokban elhasalt az ADSL itt a tlepülésen.
A Signal és az Internet világított és mégsem volt NET!
Természetesen mivel IP telefonom van így nem tudtam a hibabejelentőt hívni!!!
Csak mobilról, jópénzért végighallgatva a nótákat és instrukciókat.
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Üdv: Hejo

Látom magyarázat van!!!
Pedig megoldás jobban érdekelt volna! :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most vagyok gondba. Tegnap sikeresen átköltöztették az Internet, TV előfizetést, viszont ugye az új helyen 50 helyett csak 20-as netet tudtak adni ami nem éri el a 20-at sem a kép alapján.
Viszont meg akartam rendelni a gyorsító opciót, aztán kiderült hogy a meglévő 1 éves hűséggel rendelkező internet csomaghoz nem is lehet kérni, hanem 2 évre kell módosítani a hűséget és úgy adják csak a gyorsító opciót. Milyen már ez???
 

Speedtest.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 perce, anonymus írta:

20 as net mellé nem is kérheted már azt fel kell váltani 30-ra a mellé kérheted :S

Ami furcsa számomra, hogy a weboldalon az igény leadásnál még hűségidő nélkül is be tudom jelölni a gyorsító opciót. Most vagy az van, hogy mindenáron rá akarnak tukmálni a 2 év hűségidőre vagy én kergültem meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 órája, vpeti22 írta:

Most vagyok gondba. Tegnap sikeresen átköltöztették az Internet, TV előfizetést, viszont ugye az új helyen 50 helyett csak 20-as netet tudtak adni ami nem éri el a 20-at sem a kép alapján.
Viszont meg akartam rendelni a gyorsító opciót, aztán kiderült hogy a meglévő 1 éves hűséggel rendelkező internet csomaghoz nem is lehet kérni, hanem 2 évre kell módosítani a hűséget és úgy adják csak a gyorsító opciót. Milyen már ez???
 

Speedtest.jpg

Úgy tűnik ez a 12/1 sebesség stabilnak mondtható így 2 nap után. Igaz, hogy nem éri el a 20-at, de árban ugyanannyi lett volna a 10-es is, ráadásul ott a feltöltés csak 0,5 Mbit/s. Egyedül akkor csökken le kicsit (9-10 Mbit/s-ra) az internet sebessége, mikor az IPTV is megy. Érdekes, hogy a set-top-box menüje 2 SD és 0 HD stream-et mutat, ennek ellenére tökéletesen jönnek a nagyfelbontású HD csatornák...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megpróbáltam megrendelni a gyorsítót, de nem sikerült. 2 évesre módosítottam volna az internet és TV szolgáltatást emiatt, viszont a Speciális I. kedvezményt elvették volna, mivel ahova költöztünk ott nincs Spec. I. Pedig valahol azt olvastam, hogy magammal vihetem a kedvezménycsomagot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 órája, vpeti22 írta:

Megpróbáltam megrendelni a gyorsítót, de nem sikerült. 2 évesre módosítottam volna az internet és TV szolgáltatást emiatt, viszont a Speciális I. kedvezményt elvették volna, mivel ahova költöztünk ott nincs Spec. I. Pedig valahol azt olvastam, hogy magammal vihetem a kedvezménycsomagot.

Aztán megpróbáltam csak az internet csomagot módosítani, úgy már sikeres is lett volna a dolog, de visszahívott a hölgy, hogy a rendszer nem engedi, mert hogy nincs 4G lefedettségem. Holott előzetesen meg is nézte, hogy lehet gyorsító. A a szerelő, aki hétfőn volt bekötni szintén megmérte, kb. 150 Mbit/s-al jött neki a 4G. Lehet hogy az sem elég a gyorsítóhoz. Feladtam most már minden próbálkozást, marad a 12/1 net sebesség...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nah kezdjük sorba

-Én írtam hogy spec kedvezmény maradhat ha költözöl és magaddal viheted. De jeleztem hogy erre nincs bevett gyakorlat hogy mi történik általában maradhat viheted de van hogy nem mert @ az ügyintéző. 

-Ha 4g-n 20 mbit felett mérsz és van stabil beltéri 4g akkor már kiadható a hibrid net. Viszont vannak olyan címek amik adatbázis szinten nem tudják a hibrid netet mert hiányzik egy pipa a cím mellől. Vagy adatbázis hiba miatt vagy azért mert be van tervezve már a gpon. Adatbázis hiba a valószínűbb ezt szokták javítani is igény esetén.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...