Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Tegnap még nem volt korlát igaz a sebesség nem volt meg a 60Mbit/s, ma pedig ez. Remélem valami vicc, mert hogy erre nem fogunk 4700 forintot befizetni az is biztos, jöjjenek kössék ki, de már vicc amit csinálnak... megrendelek egy 30Megabites netet, amiről később kiderül, hogy nem elérhető, erre rábeszélnek erre, mert azt mondták nem lesz semmifajta probléma sem. Eközben pedig már az első napon gondok voltak. Remélem javítják, mert ez siralmas. A mai nap még egy GB adatforgalom sem volt.

IMG_0645.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én is a Speedtest-net-et használom jól mért mindig szerintem, pár mbit eltérés szokott lenni. Illetve nem mindig csomagban foglalt maximális sebességet érem el vele. (koax250mbit) hol 260 hol 249. Négybetűs kábelcégnek van saját mérő oldala speedtest alapokon az sokkal tovább mér, de én azt e-***** fényezésnek érzem csak. Mérem fél órán át hátha több lesz ....  Szoktak olyat is hogy innen vagy innen letöltenek egy teszt filet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez nem teljesen ebbe a kategóriába illik, de azért megosztom veletek. :)

Amikor be lett kötve gyorsító opció, a mobil jelerősségem 28-32 között ugrált, ami elég gyengének mondható, viszont betudtam a vastag vályog falaknak, ezért egy ebayes huawei antennával ezen kicsit túrbózni próbáltam. A jelerősségem felment 32-36-ra. Nem nagy de előrelépés, így örültem és sokáig használtam.  Mivel nem egy stabilan rögzíthető cucc, így volt vele baj. Így aztán a mai nap levettem. Legnagyobb meglepetésemre a jelerősség azonnal felugrott 53-ra. Mivel a hgw nem lett a kezdetek óta áthelyezve így valószínűleg a telekom végzett a mobil hálózatán valamiféle fejlesztést, esetleg más frekvenciát állítottak csatasorba amit ez a kis kínai kütyü nem támogat.

Mindenesetre én örülök neki :D
Kár hogy nincs mobiltelefon előfizetés a családba hogy ezt hamarabb észre vegyem :D

Az antenna amúgy  1800-2600MHz -es frekit támogat leírása szerint. :) 

b593-antenna2.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Elírás.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, btz írta:

@Farao

Én a 800mhz-re tippelek. Nálunk is most helyeztek üzembe egy tornyot a nyár folyamán. :)

Sajnos ma reggelre minden vissza állt a régi kerékvágásba...

Viszont ezúttal antennával sikerült elérnem az 51-es jelszintet... Érdekes :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

3 napja ez van. A sebesség még az itt mértek alapján sincs meg, az oldalak alig bírnak betölteni, a videók szintén nem mennek, valakinek valami ötlet, hogy ez mégis így mi? Alapjában véve egy 10 megás net, helyette még a felét sem hozza, ez egy jó pillanatban elkapott kép, de már szenvedett meg ugrált, a feltöltés alig akart elindulni. Egy fix 10 megás netről váltottunk, amivel sosem voltak gondok a telekom gyorsító opciós csomagjára, mert annyira ajánlották, de a szenvedés ami azóta megy az valami hihetetlen.

cvbcbvcbcbcvb.png

vbvbcvbvcb.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 10. 14. at 12:57, anonymus írta:

Lte része megvan degelve a internet kapcsolatodnak azért ilyen köhögős. 

Ez már reménytelen, ami itt megy. Most megpróbáltam írni online egy hibajelentést, erre nem működik a Captcha rendszerük, csak a gond van az internettel, mióta váltottunk. Komolyan 10x adtam már meg helyesen a kódot, vagy ennyire *****nak néznek, hogy ha nem tudom elküldeni biztos hagyni fogom?

bnvnbvnbvnbvn.png

Ui.: azóta próbálgattam, körülbelül a 43. kódot fogadta el

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
41 perce, komzol1976 írta:

Sziasztok!

Bekötötték a gyorsító opciót. 10Gb adat letöltés után a sebesség lecsökken 5 mbit körüli értékre. Az ADSL kapcsolat eddig stabilan tudta a 12-13 mbit/s értéket gyorsító opció nélkül. Bejelentettem a hibát telefonon a szerelő kijött, de nem talált hibát.

Tisztában vagyok vele, hogy van korlátozás, ami a mobil internetre vonatkozik, csak azt nem értem miért  az ADSL kapcsolat sebességének felére korlátozzák vissza. Másnál is van ilyen probléma? Normálisan a meglévő ADSL vonal sebességre kellene , hogy korlátozzanak nem?

Valószínűleg egyáltalán nem is megy a dsl ág. A kapott "modem" beállításaiba lenni kell egy bonding menüpontnak ahol mutatni kell hogy működik e. Na neked itt van valami gubanc.

Újra fel kell őket hívni ha lehet szakértő kapcsolását kérni (úgy tudom ők csak rendes munka időbe max 5ig vannak). És ragaszkodni hozzá hogy a dsl ág már pedig nem megy.

Nekem is volt hasonló probléma, központi beállítás baj volt. Sajnos ehhez sem a ki érkező sem az ott dolgozó szerelők nagy része nem ért. Nekem egy héten keresztül minden nap telefonálni kellett mire kapcsoltak szakértőt. Ő egyből értette mi bajom, és másnapra minden rendbe jött. Azóta is tökéletes.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
57 perce, komzol1976 írta:

Köszönöm a gyors választ

Igen a  HUAWEI Home Gateway HA35-ben ellenőriztem a beállításokat. A bonding tunnel menüben a DSL tunnel: down állásban van már a beszerelés óta. Nálatok hogy néz ki ez a menüpont?

bonding_adsl.JPG

Egy sima ADSL modemmel leteszteltem az ADSL vonalat telefonos kapcsolatot létesítettem és ott megy az ADSL gond nélkül, rendes sebességgel.  A szerelők nagyon kevés infóval vannak ellátva az tuti, némelyikük nem is halott erről a gyorsító opcióról.

Ne habozz, hívd a 1414-es számot, és kérj level 2-es müszaki kollégát. Ne hagyd magad lerázni, mert a hibabebejelentést felvevőknek az van kiadva, hogy lehetőség szerint ők oldják meg a a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok. Én is egy hasonló helyzetben vagyok. Megkaptuk a gyorsított. Először nem is néztem, hogy gyorsabb e a net, ugyan olyan lassú lett mint volt. Behoztam a rooter beállításait, minden rendben volt. Kikapcsoltam a wifit (nálunk minden arról megy)a rooteren, bekapcsoltam, és öröm és boldogság, felgyorsult a net. Az a bibi, hogy időközönként lelassul. Olyankor ki-be kapcs a wifivel. Ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Vagy rossz helyen van a gyorsító. Hogy lehet bemérni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
35 perce, robi12ster írta:

Sziasztok. Én is egy hasonló helyzetben vagyok. Megkaptuk a gyorsított. Először nem is néztem, hogy gyorsabb e a net, ugyan olyan lassú lett mint volt. Behoztam a rooter beállításait, minden rendben volt. Kikapcsoltam a wifit (nálunk minden arról megy)a rooteren, bekapcsoltam, és öröm és boldogság, felgyorsult a net. Az a bibi, hogy időközönként lelassul. Olyankor ki-be kapcs a wifivel. Ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Vagy rossz helyen van a gyorsító. Hogy lehet bemérni?

Nálam a 10Gb adatforgalom után lassul be. A fent leírtak alapján technikai probléma van, nem megy a DSL tunnel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, Mathyas írta:

Sziasztok!

Valaki leírná lépésről-lépésre, hogyan lehet a Huawei HA35-11 típusú routeren portfordítást csinálni?
Amióta bekötötték a gyorsító opciót, abszolút nincs feltöltésem. :(
Nem akarok napi több gigát feltölteni, de jó lenne, ha menne egy kis feltöltés.

Hali, nem a legjobb megoldás de én DMZ-t állítottam be a számítógép IP-jére (természetesen a gépnek fix ip lett beállítva a hgw-be). így nem csak a torrent lett tökéletes, de szervert is tudok indítani gépről.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...