Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

@Virus

Az ASzF-ből csak Június 1.-én kerül ki,  de abban 5GB szerepel, nem 10GB. Tehát ez a 10 GB-s dolog sehogy sem stimmel, hacsaknem a DSL ág adatmennyisége is benne van ebben.

@b10up & többiek

Úgytudom régen nem volt hűség erre a szolgáltatásra, most pedig van. Nem lehet esetleg, hogy akiknek nincs rá hűség, annak limites, akinek van annak nem, majd ha hűséget vállal új szerződéssel, akkor limitmentes lesz?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, zs1991 írta:

@btz

Hát nem tudom...Több friss ügyfélnél olvastam, hogy neki bizony visszaveszi 9 giga után, csak régebbi ügyfeleknél láttam, hogy nekik korlátlan.

Az újaknak már mindenkinek, kivétel nélkül. És ha jól értem, a szerződésmódosítással lesz érvényes mindenkire nézve. Viszont akkor nagyon átverve fogják érezni magukat páran.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, zs1991 írta:

@Virus

Majd írd meg légyszi, hogy beesett-e, mert nálam korlátos...:(

Rendben, meglesz. Csak még a bekötésre várni kell, nagyjából egy hetet mondtak.

Azt nem értem, hogy miért nem lehet a vásárlókat fixen tájékoztatni erről, és akkor nem lennének ilyen felesleges vacilálások ezzel, ha egyszer kikerült az ASZF.-ből és az oldalról is, ahol már nem részleteznek pontosan GB-ot, akkor mégis miért lenne 10 Gigabájtos napi korlát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Hát nem tudom...Több friss ügyfélnél olvastam, hogy neki bizony visszaveszi 9 giga után, csak régebbi ügyfeleknél láttam, hogy nekik korlátlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, zs1991 írta:

@kanteta

Hozzád mikor kötötték be? Mert az a gyanúm, hogy az új ügyfeleknek már van korlát.

Múlt héten kötötték be. Remélem nem így van ahogy mondod

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, b10up írta:

Ahhoz nem is igényelhetnél gyorsítót, netmánia M lesz az. 

Jogos,. Csak szeretnék l-t :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zs1991

Ez tuti valamilyen bug, nem direkt van. Más is említette, hogy 10GB-nél nála is történik valami, de aztán rendben megy tovább.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kanteta

Hozzád mikor kötötték be? Mert az a gyanúm, hogy az új ügyfeleknek már van korlát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, kanteta írta:

Nálam van korlát. Vásároltam egy játékot a steamen és szuperúl jött is ahogy kell kb 50-60 mbit-tel. Aztán úgy kb 10 gb elérésekor visszaállt szépen 20 mbit-es sebesség (netmánia L)!!! Tehát nagyon is van korlát!

Ahhoz nem is igényelhetnél gyorsítót, netmánia M lesz az. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: ‎2017‎. ‎05‎. ‎18‎. at 12:25, szabob írta:

Szia!

10 Mbit lesz a feltöltési sebesség.

Folyamatosan működik a szolgáltatás, amint elindítasz egy letöltést, szinte késleltetés nélkül beindul a gyorsító.

Nincs korlát (persze ésszerű keretek között - ezt viszont nem tisztázták, mégis mennyinél szólnak az ügyfélre), június elsejétől hivatalosan is kikerül az ÁSZF-ből. Napi 10-30 GB adatot forgalmazok 4G-n március eleje óta, lassítást sose tapasztaltam.

Nálam van korlát. Vásároltam egy játékot a steamen és szuperúl jött is ahogy kell kb 50-60 mbit-tel. Aztán úgy kb 10 gb elérésekor visszaállt szépen 20 mbit-es sebesség (netmánia L)!!! Tehát nagyon is van korlát!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

Majd írd meg légyszi, hogy beesett-e, mert nálam korlátos...:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 05. 18. at 12:25, szabob írta:

Szia!

Folyamatosan működik a szolgáltatás, amint elindítasz egy letöltést, szinte késleltetés nélkül beindul a gyorsító.

Nincs korlát (persze ésszerű keretek között - ezt viszont nem tisztázták, mégis mennyinél szólnak az ügyfélre), június elsejétől hivatalosan is kikerül az ÁSZF-ből. Napi 10-30 GB adatot forgalmazok 4G-n március eleje óta, lassítást sose tapasztaltam.

Köszönöm a választ, mivel van felmondási idő, így nyugodtan állok hozzá a dologhoz, ha esetleg mégis beesne valami korlát, még idejében kiderül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 órája, noobi78 írta:

Valami történt az éjjel, mert reggelre ismét 188-al kezdődő IP címet kaptam, mindkét tunnel up egyébként és sebességre sem mérek mást mint eddig. Ez 188-as IP jelenthet bármit is, tegnap még 217-es volt? 188-as volt akkor is amikor a DSL tunnel nem ment...

Nincs semmi gond. Ez a két IP tartomány van hybrid eszközöknek. Mindkettő teljesen egyenértékű egymással, hol egyik poolból kapsz, hol a másikból. Ezért nem kell aggódni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Szia!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Mivel most hallottam még csak erről a gyorsító opcióról, így lenne egy olyan kérdésem, hogy ez csak a letöltési sebességet tudja megtolni vagy azért a feltöltést is? Mivel jelenleg ahol lakom, csak a legkisebb netcsomag érhető el, 10Mb/le - 0.5Mb/fel, amihez ajánlották most ezt a netgyorsító szolgáltatást.

Továbbá még az, hogy ez folyton aktív, vagy ki / be kapcsolgat? Mivel úgy legtöbbször 4-5 eszköz csatlakozik az internetre, és ez teljesen leszívná, mind a 10 mega fel, mind a 0.5 le sávszélességet. Így ez az eszköz azonnal felkapcsolja magát, ha ez megtörténik, tehát internetkiesés sem lesz?

És végül még a korlátozással kapcsolatban lenne az, hogy él e még ez a napi 5GB korlát, mert ha igen, akkor számításba sem veszem, hogy a mostani internetet Telekomra + Netgyorsítóval való szolgáltatásra cseréljem, mert ez azért elég sokszor túllépjük átlagos felhasználással is. A válaszokat előre is megköszönném.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, szabob írta:

Első ügyfélszolgálatos nem értette a problémát, átkapcsolt egy műszakishoz akivel sikerült felvetetni a hibajegyet, mert nem tudta helyből megoldani. Azóta se működik a DSL Tunnel.

Nekem egy hetembe telt mire megoldották, a szerelő lerázott ahogy btz irta. Telefonon volt aki szuper szervízt ajánlotta. Majd 4-5. Telefonálás után kapcsoltak egy szakit aki ért hozzá. Felvette a hibát és 2 nap múlva jó lett minden.

17 perce, noobi78 írta:

Valami történt az éjjel, mert reggelre ismét 188-al kezdődő IP címet kaptam, mindkét tunnel up egyébként és sebességre sem mérek mást mint eddig. Ez 188-as IP jelenthet bármit is, tegnap még 217-es volt? 188-as volt akkor is amikor a DSL tunnel nem ment...

A 188-as IP-vel tudtommal hónapok óta semmi gond nincs. Én is szoktam kapni néha és tökéletes minden. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Első ügyfélszolgálatos nem értette a problémát, átkapcsolt egy műszakishoz akivel sikerült felvetetni a hibajegyet, mert nem tudta helyből megoldani. Azóta se működik a DSL Tunnel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen a tuneled nem megy de dsl szinkron van. Ez még talán a jobbik eset. Fentebb a fórumtárs írta, hogy a szerelő lerázta azzal, hogy a dsl szinkron megvan, de betelefonált és pár perc alatt UP a tunelje.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyébként a DSL hiánya miatt a teljes mai forgalom értelemszerűen 4G-n bonyolódott, 38 GB-ról van szó és továbbra is teljes sebességgel (30 Mbit/s körül) megy, bontás/szakadás egyáltalán nem volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma reggel váratlanul átrakták a vonalamat ADSL2+-ról VDSL-re, azóta nem működik a DSL tunnel. Reseteltem az eszközt, Internet oldalon az "Internet_DSL" és "Internet_VDSL " résznél egyaránt megadtam a PPPoE adatokat, de semmi. Csak ez az üzenet ismétlődik a logban folyamatosan:

2017-05-16 22:02:24 System Error DSL network error <406>.
2017-05-16 22:02:24 System Error DSL Tunnel Request do not receive respond.

Van valami amit kihagytam/rosszul csináltam, vagy kezdjem el rágni az ügyfélszolgálat fülét?
Maga a kapcsolat felépült:
Access type:VDSL
IPv4 status:Connected

Ennek ellenére:
LTE tunnel: Up
DSL tunnel: Down
Bonding: Up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Nem hiszem, hogy van ilyen telefon óránkénti bontás.

Pppoe 24 óránkénti bontás 2016-ban volt nálam, de mostanában ez sincs, tehát a net is folyamatos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@noobi78

Én úgy tudom hogy az IP TV csak a DSL-t használja gyorsító opció esetén is, kb 6 megát fog le a netből elméletileg. Oké hogy ott a gyorsító opció ami többé kevésbé stabil, de lehetnek a mobil szálon lassulások és kihagyások a technológiából adódóan. Na meg a mobil hálózat erősen korlátozva van, nem is győzné ha mindenki azon csinálna mindent. :) Szerintem a HD-t nem feltétlen kéne erőltetni.

A SIM kártya beállításait szerintem jobb békén hagyni :)

@zs1991

Tegnap direkt figyeltem, a letöltésem vígam ment elég sokáig, majd 9 gigánál egy pillanatra megtorpant vissza állt a letöltés az alap sebességre. De pár perc múlva újra folytatta, később amikor néztem 22 gigát mutatott a mobil szálra.

Én csak arra tudok gondolni hogy központilag a mobil hálózatra van beállítva egy limit hogy X giga után bontja a kapcsolatot. Ugyanúgy mint régen (nem tudom még él-e) hogy óránként bontja a kapcsolatot telefonálás közben. /ha tévednék javítson ki egy nálam okosabb :D /
Nálad az lehet a baj hogy megszakítja de nem engedi újra folytatni.
Lehet megérné telefonálni és egy szakértőt kérni aki vágja ezt a gyorsító opciót. Hisz a telekom oldalán aprós betűs részbe sincs limit és ahogy látom másnál sincs. Ha jól tudom ilyen szakit csak hétköznap munkaidőbe lehet elérni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most