Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Remélhetőleg nem ezzel akarják megkerülni a 30Mbps EU szabályzást, hogy ne kelljen VDSL-re fejleszteni, hiszen ahol van ADSL (20Mbps) + LTE bővítőcsomag (10Mbps) = 30Mbps...  Tehát papíron nem kell sehol semmit fejleszteni (sőt a támogatás is felvehető?)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az ügyfélszolgálat azt a tájékoztatást adta a hogy havi  2260 Ft/hó az eszközbérlés és  a havidíj.

De bizonyos esetekben mindkettőt elengedik de van amikor csak az eszközbérlés díját.

Rákérdeztem hogy pontosabban nem lehetne körülírni hogy milyen esetben engedik el a díjakat azt mondta  ez ügyben írásban érdeklődjek az ügyfélszolgálatnál. 

Ergo ez az egész gyorsító opció arról szól hogy fejlesztettünk a fejlesztés óta kb nálunk az egész településen sehol nem megy a 20 megás net ami probléma nélkül ment, mindenkit visszavágtak 10 megára most ránk akarják sózni plusz havi 2260 Ft/hó havidíjon a gyorsító opciót,  mert elcseszték a netet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Patrik92

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak az és ez nem ugyan az.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oda teszed a HGW-t ahová akarod. UTP 100 m- ig simán mehet. A HGW díjára meg a megrendeléskor (érdeklődéskor) rá kell kérdezni mert én azt hallottam, hogy bizonyos esetekben nincs díja. Külső antenna is csatlakoztatható hozzá csak azt az efinek kell rendezni. Én is gondolkodom rajta mert a 10Mbit/s netem az időnként elég karcsú. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 minutes ago, Roli82 said:

35.650 Ft belépési díjat elengedik ha hűséggel kéri! A HGW bérleti díját (1.500 Ft) akciós jelleggel szintén elengedik.

Igazad van. 1év hűségnél gondolom kevésbé engedékenyek..

ASzF szerint a szolgáltatás havidíja 760 + hgw bérleti díj 1.500 Ft = 2.260 Ft, az pedig hogy a hűség 1/4 ideje alatt elengedik az inkább 'mézesmadzag'.  És továbbra is olyan eldugott helyre kerül a hgw ahol nincs mobil térerő..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Tamas586 írta:

Megéri ez neked? 2év hűség +egyszeri 36eFt +havi 2,3eFt - és ez csak a gyorsítás, az adsl költsége még erre jön rá..

Főleg úgy hogy olyan helyre kell tenni (az adsl kábel miatt) ami rádiós szempontból a legrosszabb (szoba sarkában a földön a PC mögött)

Ha saját magad veszel 4G USB modemet + SIM kártyát bele azt akár a tetőre is kidughattad volna hosszú kábeltoldóval. (persze akkor kézzel kell váltani hogy vagy adsl vagy mobilnet)

35.650 Ft belépési díjat elengedik ha hűséggel kéri! A HGW bérleti díját (1.500 Ft) akciós jelleggel szintén elengedik.

@Patrik92

Csabánál is hasonló eset volt. Rendszer szerint nem volt nála beltéri 4G lefedettség valójában meg maximumon volt 4G a térerő. Jelezték a műszakosoknak  és 2 hét múlva be is kötötték. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megéri ez neked? 2év hűség +egyszeri 36eFt +havi 2,3eFt - és ez csak a gyorsítás, az adsl költsége még erre jön rá..

Főleg úgy hogy olyan helyre kell tenni (az adsl kábel miatt) ami rádiós szempontból a legrosszabb (szoba sarkában a földön a PC mögött)

Ha saját magad veszel 4G USB modemet + SIM kártyát bele azt akár a tetőre is kidughattad volna hosszú kábeltoldóval. (persze akkor kézzel kell váltani hogy vagy adsl vagy mobilnet)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na úgy látszik ez a gyorsító opciós sem egy egyszerű gyors folyamat. 
Hétfőn hívott a szerelő hogy a mobilommal nézzem már meg ahol jelenleg  van  modem van LTE  valamint ha van mérjek már egy sebességet.

Csináltam egy mérést amit e--mailben  elküldtem a szerelőnek Ő azt továbbította is de nem fogadták el még őt is kiküldték a helyszínre mérést végezni mivel papír szerint csak kültéri lefedettség van a környéken ahol lakunk, ami nem igaz mert kb 1 éve van LTE még a pincébe is ahol régen még térerő sem volt .

Tegnap beszéltem  a szerelővel és azt mondta hogy hetek kérdése hogy mikor hozhatja ki a modemet mert nem hagyják jóvá a modem telepítését. Szóval fejlesztget itt a telekom a szolgáltatás azóta rosszabb  mert a fejlesztlés előtt 20 megás netem volt ami a fejlesztés után 10 megás lett , és akkor azt mondták semmi baj majd márciustól lesz a gyorsító opció az kiküszöböli... 

Nem gondoltam volna hogy ez is ilyen hosszas folyamat lesz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei HA35-11

A képet köszönjük Gém Csabának. :)

11054266_979419488794040_156757895186855

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei típusú az eszköz! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Siman lehetne 20Mbit/s-es neted. A mobil net csak akkor megy ha a vezetekes savszelt kihasznalod es szukseges a nagyobb savszel, tehat nem folyamatosan van hasznalatba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm ezt  már  én is olvastam. Nem tudom hogy megérie azért aza  napi 5giga nem valami sok...
Viszont a jelenlegi 10 megás sávszélesség egyenlő a nullával, főleg úgí hogy a szerelő szerint simán fel lehetne húzni a vezetékes sávszélességet 16-18 megára. Főleg úgy hogy 21 megával ment a netem rendesen egyszer csak elromlott kitalálták hogy nem megy a VDSL2  és átteték a vonalamat ADSL2+ ra ami kb egy hét múlva visszatettekj VDSL2re és az elérhető sávszélességem ami a vonal szerint adható lenne   Attainable Rate(Up/Down) 1667/23751 kbps

És a szerelő is azt mondta hogy egy  18 megának szépen el kellene rajta futnia de nem engedik neki a központból növelni nehogy megint elromoljon.

VDL2 LUDAS.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Szia @Patrik92

Gyorsító opcióra vonatkozó ÁSZF részt 4.1 részen megtalálod.  

Egyszeri belépési díj: 35.650 Ft (24 hónapos hűség vállalása esetén elengedésre kerül)
Gyorsító opció havi díja 760 Ft
Speciális HGW havi bérleti díja 1500 Ft
Kínált letöltési sebesség 20Mbits /sec
Kínált feltöltési sebesség 1 Mbits/sec
Garantált le és feltöltés 0/0 Mbits/sec
Csomagban foglalt adatforgalom (le és feltöltés ,GB) Maximum napi 5GB illetve havi 100 GB
Túlforgalmazás kezelése: A szolgáltató jogosult az adatforgalom megállítására.
Több saját eszköz közötti megosztás lehetőség: Nincs
Elérhető legjobb hálózati képesség : 4G/LTE
Hang szolgáltatás: Nincs
SMS szolgáltatás: Nincs
Számlázási mód: Féltörthavi Igénybe vehető DSL NetMánia S és M csomagokho
z

Konkrét eszközben nem vagyok biztos ö az egyik esélyes, de halottam olyat elmúlt napokban hogy lehet egy teljesen más eszköz érkezik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Hat összefüzi a 2 szolgáltatást de viszont elmeletileg napi 5gb adatforgalom van ha mobil netet is használsz viszont csak akkor ha van 4g lefedettség. mar az oldalon fent van az ászf ami erre vonatkozik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most