Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Engem ilyennel még nem mertek megkeresni :D

Közben megjavult. Arra gyanakszom hogy ha megy a torrent, akkor nem hajlandó helyre állni. (45 kb/sec-es feltöltési limitet használok, letöltés nem megy.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen , :D nekem tegnapra jött egy hamis számla is valami ezer akárhány forintra, egy befitetés most akcióval :D mondom dikk mi ez :D  isten őrizz befizetni :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helyzet jelentés: A gyorsítás nem állt helyre. Log szerint ugyan volt egy újra indítás hajnal 4 körül de azota se volt semmi változás. Biztos ami biztos én is újra indítottam most reggel, de azóta se állt helyre. A hiba ugyanaz... Ha így folytatja kénytelen leszek bejelenteni. ¬¬

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Akkor lassan észhez kéne hogy térjen... xD16:40-kor indítottam újra. Azóta LTE hibával van tele a log.. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, Farao írta:

És kb. hány óra mire megjavul? xD Nem lehetne esetleg valamivel gyorsítani a folyamatot? :)

Nálam 4-6 óra az átlag... sajnos semmilyen módszert nem ismerek, hogy gyorsítsam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, b10up írta:

Az a helyzet, hogy ahogy látom, a központi oldal esik le. Ilyenkor egy pillanatra megszakad minden szál, és utána tisztán a natolt DSL-es címen fog menni az eszköz. Restart ezen nem segít, az eszköz folyamatosan próbálkozik. Ha DSL led zölden világít és a mode türkizen, akkor csak idő kérdése és magától megjavul.

És kb. hány óra mire megjavul? xD Nem lehetne esetleg valamivel gyorsítani a folyamatot? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:) nem lehet minden tökéletes egy tökéletlen világban :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Ügyfélszolgálati rendszer karbantartás van. Hibabejelentés elérhető, most próbáltam. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a helyzet, hogy ahogy látom, a központi oldal esik le. Ilyenkor egy pillanatra megszakad minden szál, és utána tisztán a natolt DSL-es címen fog menni az eszköz. Restart ezen nem segít, az eszköz folyamatosan próbálkozik. Ha DSL led zölden világít és a mode türkizen, akkor csak idő kérdése és magától megjavul.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nálam nem, semmi probléma :) de én neekd lennék addig hivogatnám őket mig... :D hidd el játszodtam már velük :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen de elvileg ez a szolgáltatásokat nem érinti.

Vagy nálad is akadozik? :o

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de amugy karbantartás van a csapatnál nem lehet az is közrejátszik? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma délután DSL hibát írt, és újra indítottam. Azóta a DSL megy de a mobil rész nem. Nekem is LTE network error...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam is, hol működik hol nem. Ettől függetlenül az eszköz szerint minden rendben van. Bár ma volt pár hibaüzenet.

2018-02-17 11:54:48 System Error LTE network error <407>.
2018-02-17 11:54:48 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2018-02-17 11:44:48 System Error LTE network error <407>.
2018-02-17 11:44:47 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2018-02-17 11:34:48 System Error LTE network error <407>.
2018-02-17 11:34:47 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hm.. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"Gazdaságilag nem kifizetődő" ezt válaszolták. Sajnos egy 16-17 ezer fős városnál ez nem kis pénz. Itt a DSL hálózat korszerűsítése a távolságok miatt nem megoldás.

Az uniós támogatást meg a már említett igen drága szolgáltató nyerte.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hát igen , de akkor miért nem fejlesztenek.. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos nincs jelenleg más vezetékes szolgáltató. Ígéret van egy másik szolgáltatótól. Ő a város többi részén jelen van. A legnagyobb csomaguk kábelen 40 mega. Potom 8610 ft... Plusz ugye tv stb.

Ha itt is ezeken az árakon lesz, akkor meg nem éri meg váltani.

Itt alföldön ahol a telekom az úr nincs más lehetőség hisz pont ezért nem jön más nagy szolgáltató.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hát igen ez helytöl függ, itt Borsodban ezen téren jó a helyzet, sajnalom hogy neked gondjaid vannak, biztos van megoldás, más szolgáltató vagy nem tudom.. valami megoldásnak lennie kell.. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem sajnos a 4g lefedettséggel is vannak gondok. Ez valamelyest betudható a vályogháznak, bár van amikor talál másik hálózatot és akkor full térerő van, ilyenkor természetesen a sebesség is jóval több. Jo lenne ha manuálisan is lehetne hálózatot választani.

Amúgy nekem letöltés közben is van hogy csak úgy elszáll a gyorsítás. Ilyenkor általában segít ha le állítok minden letöltést, és csinálok egy sebesség tesztet. Ilyenkor visszajön és lehet folytatni a letöltést is.

A log folyton tele van hibákkal, szóval elég kellemetlen. Stabil DSL hálózat mellett és nagyobb térerővel lehet jobb lenne, de ugye ennek nem igazán tudok mit tenni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, hát nemtudom nekem, mióta megvan lassan egy éve, semmi baj nincs vele, 40-50 mbit jön szépen nem bántam  meg :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus Igen valóban elég instabil cucc amint lesz lehetőségem én is váltok. Igéretek már vannak másik szolgáltatótól, de kérdés hogy megfelelő csomagok lesznek e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam is ugyan az a hiba van 3 naponta, mint neked. Random elszáll az egész. Bekötés óta havonta vannak gondok, már nem jelentgetek semmit... mire kezdenek valamit vele már nincs hiba. Egyszer ráunok kidobom nekik az útra a cuccot, vihetik, de hogy én fizetni nem fogok egy ilyen szarért ráadásba az biztos,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos nem sokat. Újraindítani az eszközt (áramtalanítani) megpróbáltad?  UJraindítás után el kell telni 1-2 órának néha többnek is és megjavul. Ha nem mindenképp jelentsd be. Nálam is havonta elszáll főleg áramszünet után.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
32 perce, Farao írta:

@Major

A böngésződbe megnyitod a http://192.168.1.254 -t, ez az új modemed admin felülete. itt már bejelentkezés nélkül is látható a Status résznél hogy a Bonding a Up vagy Down, ha Up jónak kell lenni. Ha belépsz a modem admin felületén akkor az Internet/Bonding Tunnel résznél is le ellenőrízheted, esetleg további részleteket a Maintain/System information-t vagy a System Logs-t lehet még nézegetni.

Amúgy mostanában nekem se volt túl sok gyorsítás és pár perce be is jelentettem hibára. Meg kellett győzni róla a srácot hogy igen is rossz valami, de végül észrevette és felvette hibára, most pedig várok.. :D 

Gondolom ez itt a probléma... mit lehetne tenni ezzel a bejelentésen túl?

b.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most