Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, Farao írta:

@b10up

Értem hát ha neked kompetens embernek nehéz dolgod volt, nekem gyakorlatilag esélytelen... Én a szemükben csak egy okoskodó ***** ügyfél vagyok...

Majd szerintem emailbe képekkel mellékelve próbálom bejelenteni a hibát. Hátha úgy hisznek nekem.

@anonymus

Szerintem nem sokra mennék vele hisz azt mondanák a vezetőségnek hogy csak egy fontoskodó ügyfél vagyok ők rá mértek és nem találtak problémát...

Fog az menni neked is, előbb-utóbb úgyis szemet szúr valakinek, hogy már sokadjára tér vissza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Farao írta:

Előbb megpróbálom facebookon (hátha felhívják rá valaki figyelmét) majd megpróbálom emailbe.

Amúgy tegnap este óta újra natolt ip van. Vagyis nem jön be a telekom.hu ... 

Annak natolástól függetlenül be kellene jönnie. De mindenképpen az jelenti a megoldást, hogy rendezzék össze a mobil és a dsl részt, hogy a tunnel menjen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, b10up írta:

Valamiért az egyszerűbb utat választják. Mindenképpen szövegesen javaslom a bejelentést egyébként. Érdemes érte kicsit bírkózni, mert egyébként ahol pusztulat a réz hálózat, ott sokat dob a használhatóságon.

Maga a szolgáltatás nagyon jó lenne ha rendesen működne. Nekem mondjuk így is jó hisz a 4G stabil és gyors, de így minden adatforgalmam azon megy és ez így hosszú távon senkinek se jó...

Mivel a telekom.hu újraindítás után se jött be, hisz ugyanúgy 188-as IP-t kaptam.
Így újra felhívtam őket, hátha így látják hogy nem vagyok teljesen ***** a dologhoz, és úgy néz ki bejött :)

A 188-as ip probléma nem újkeletű, csak elvileg azt már javították. Így azt újra vissza dobta hibára a központnak. Valamint rögzítette az én hibámat is, hogy nem csatlakozik a DSL a bonding szerverre.

Azt hogy a hibát kinek és hova rögzítette nem tudom, sms nem érkezett (nem is kért telefonszámot), így erről nem hiszem hogy fogok értesítést kapni. De most legalább megnyugodtam hogy valaki picit is foglalkozik vele :)

 

Addig pedig fölöslegesen terhelem a 4G hálózatot és VPN-en keresztül használom a fórumot :D

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A kék szolgáltatónál vagyok, azzal simán mérek 50 megát telefonról. :)
Túl nagy járkálás nem szükséges, ugyanis annyi hogy az ablakba át helyezem majd a hgw-t az nyilván kevésbé árnyékol mint mint a vastag vályog fal :)

Jelenleg ilyen antennát használok hozzá, de a jelek szerint kevés:
s-l1600.th.jpg

Nyilván a legjobb valami kültéri antanna lenne, de a viszonylag frissen festett falat nem szívesen furkálnám ki. Másik megoldás a padlásra helyezni, az előre erre elhelyezett csövekben, de nem tudom hogy a vékony koax kábel mennyire alkalmas ilyen célra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 órája, Farao írta:

A kék szolgáltatónál vagyok, azzal simán mérek 50 megát telefonról. :)
Túl nagy járkálás nem szükséges, ugyanis annyi hogy az ablakba át helyezem majd a hgw-t az nyilván kevésbé árnyékol mint mint a vastag vályog fal :)

Jelenleg ilyen antennát használok hozzá, de a jelek szerint kevés:
s-l1600.th.jpg

Nyilván a legjobb valami kültéri antanna lenne, de a viszonylag frissen festett falat nem szívesen furkálnám ki. Másik megoldás a padlásra helyezni, az előre erre elhelyezett csövekben, de nem tudom hogy a vékony koax kábel mennyire alkalmas ilyen célra.

Ilyen esetben én nem antennakábeleznék. Maradna a nagy nyereségű antenna közvetlenül a HGW-n, bármi más helyváltoztatás csak a hgw helyének megváltoztatásával. Mikor alapból nem túl erős a jel, azt nem lenne szép még coaxon is csillapítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Úgy tűnik szépen reszelgetik a szolgáltatást, 2 napja üzemelték be a gyorsítót, akkor én is az ominózus 188-as IP-t kaptam és nem jöttek be a Telekomos oldalak, mostanra viszont megjavult!

Nagy okosság volt egyébként ez a Telekomtól, maximálisan elégedett vagyok a 10/0,5 Mbit után. Tegnap este összeomlott a bonding (volt DSL és LTE kapcsolat egyaránt, csak összefűzni nem sikerült a HGW-nek), betelefonáltam az imént és sikerült helyrekalapálniuk.
Néha vannak ilyen megakadások (első napon a DSL ág zuhant össze egy estére), de idővel minden probléma ki lesz küszöbölve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
46 perce, szabob írta:

Sziasztok!

Úgy tűnik szépen reszelgetik a szolgáltatást, 2 napja üzemelték be a gyorsítót, akkor én is az ominózus 188-as IP-t kaptam és nem jöttek be a Telekomos oldalak, mostanra viszont megjavult!

Nagy okosság volt egyébként ez a Telekomtól, maximálisan elégedett vagyok a 10/0,5 Mbit után. Tegnap este összeomlott a bonding (volt DSL és LTE kapcsolat egyaránt, csak összefűzni nem sikerült a HGW-nek), betelefonáltam az imént és sikerült helyrekalapálniuk.
Néha vannak ilyen megakadások (első napon a DSL ág zuhant össze egy estére), de idővel minden probléma ki lesz küszöbölve.

Reméljük mostmár akkor jo lesz minden :-) Örülök hogy a 188as ip probléma is helyre állt :-)

Tegnap nálam is vacakolt este de én betudtam annak hogy biztos a megnövekedett adatforgalmat nem preferálta :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, b10up írta:

Pozitív újítás mindenképpen :D 

Viszont furcsa, hogy miután frissült, youtubeon ment a 4k, speedtesten mértem rendesen 40 megabit fölött... mostanra viszont megint visszaállít, hogy speedtesten és youtube-on csak a dsl ág dolgozik, ha egyéb terhelés nincs.

+:kaptunk pppoe-pass through lehetőséget, ez is jó lehet

Nálam tökéletes minden :o 

Sőt a DSL downstrem line rate is át állt 7612-ről 10239-re :D Bár szerintem ez csak időszakos :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Farao írta:

@szabob frissítés óta ezt a mai kis hibát leszámítva nálam is minden rendben volt. De hogy egész nap mennyire stabil azt meló miatt még nem tudom. Talán majd hétvégén jobban lesz időm kitapasztalni :-)

Na kíváncsiságból bekapcsoltam a pass-through-t. Nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, de attól kezdve nem volt DSL tunnel. PT kikapcs+reboot megoldotta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

PT bekapcsolásakor router-rel vagy PC-vel kell közvetlenül csatlakozni, tehát ott kell megadni a felhasználónevet és jelszót. Ha egy router/PC felcsatlakozik az adatokkal, valószínűleg a DSL tunnel is működésbe lép. 
Végre sikerült kényelmesen belakni a hálózatot, most nincs sok hangulatom megbolygatni, hogy kipróbáljam. :)

És ha már hálózat... Nem tudom ki hogy használja az eszközt, eddig sebesség és hatótáv bőven elég volt ahhoz, hogy ne kelljen beállítanom saját routert (korábbi Speedport valami pusztulat volt...), de a frissítés óta egy idő után lehal a HGW wifije, több eszközzel se sikerül csatlakozni. De olyan szinten, hogy csak egy restart oldja meg. Ezt megelégelve AP-ként beállítottam a korábban használt routert, ami csak a wifi szórásával foglalatoskodik. Kicsit morcos vagyok, hogy ismét két eszközt kell használnom, elégedett volnék a HGW-vel, ha nem csinálná ezt.
Már mindent kipróbáltam, volt többszöri factory reset, wifi beállítás az összes létező opcióval...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 órája, Farao írta:

A frissítés óta az elmúlt 1-2 napban volt lehetőségem jobban tesztelni mit is tud így frissítés óta a kütyü. És elég jól meg vagyok vele elégedve :)

Az LTE jel továbbra is 35-39 között ugrál (még nem volt időm át helyezni az eszközt), és így is 4-5 MB/s a letöltésem steamen. Ez ugye max 50 megabites net elég stabilan :)

Van hogy megszakad a DSL vagy a LTE része, de mindez szinte észre se vehető, azonnal 1 percen belül újra felépíti a teljes kapcsolatot. Ezt is csak a letöltési sebesség csökkenéséből lehet észrevenni, hisz amíg az egyik megszakad a másik zökkenőmentesen megy tovább.

A DSL downstream line rate továbbra is 10237 kbit/sec, és sokkal ritkábban szakad meg mint korábban. Lehet a DSL hibatűrésen is alakítottak kicsit.

Összességében én teljesen meg vagyok vele elégedve, ebben a formában így bátran ajánlom mindenkinek! :)

Milyen frissítésről van szó? Hogyan kell csinálni? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ttfgyb10
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, b10up írta:

Ha magentás lett a kék helyett a menüje, akkor frissült

Értem,köszönöm! Nekem nemrég kötötték be,első perctől kezdve magentás volt,de nem vagyok a szolgáltatástól elájulva. Naponta megszakad a net,főleg LAN hálózaton,a WLAN rendben van. Ilyenkor restart. Valaki tud rá megoldást? Köszi előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...