Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
5 perce, Farao írta:

@b10up Valóban frissült nálam is :)

Több információt is szolgáltat a hgw ahogy látom :) A végére egész jó lesz ez :D

Pozitív újítás mindenképpen :D 

Viszont furcsa, hogy miután frissült, youtubeon ment a 4k, speedtesten mértem rendesen 40 megabit fölött... mostanra viszont megint visszaállít, hogy speedtesten és youtube-on csak a dsl ág dolgozik, ha egyéb terhelés nincs.

+:kaptunk pppoe-pass through lehetőséget, ez is jó lehet

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
40 perce, ttfgyb10 írta:

Értem,köszönöm! Nekem nemrég kötötték be,első perctől kezdve magentás volt,de nem vagyok a szolgáltatástól elájulva. Naponta megszakad a net,főleg LAN hálózaton,a WLAN rendben van. Ilyenkor restart. Valaki tud rá megoldást? Köszi előre is!

Utána kéne nézni, szerintem ott sem jól lett összerendelve a rendszer, az okoz ilyeneket. Más esetben atomstabilnak kéne lennie.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Farao írta:

@napalm én nem tudok semmi féle két évről. A boltba azt mondták nekem hogy ez csak egy extra szolgáltatás ha nem tetszik bármikor vissza lehet mondani. A szerződésen se találtam semmi féle két évet.

Nekem havi szinten simán 250 giga adatforgalmam van. Soha senki egy szót nem szólt. Akkor sem amikor egy nap letöltöttem délután egy gyenge 30 gigát. Aminek nagy része steamről a másik torrentröl jött. A torrenten be van állítva 45kb/sec feltöltés limit hogy a feltöltés ne a gyorsító opciót terhelje. De volt rá példa hogy feloldottam este a feltöltés limitet egy kis időre. Csak aztán sikeresen elaludtam. Hajnalban amikor felébredtem 17 giga feltöltésnél jártam :D

Lényeg: nagyon megéri. Főleg speciális területeken ahol csak 700 ft ba kerül. Általában stabilan meg van a sebesség. De tudni kell hogy ez egy gyorsító opció ne terheljük folyamatosan. Mert hosszú távon senkinek nem jó.

Szia!

Épp most beszéltem a megadott 30-as számon ügyintézővel ( +36306363630 ), csak rám akarja erőltetni a 2 év hűséget.

Meg tudnád nézni a te szerződésedet hogy most akkor van 2 év vagy nincs?

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, napalm írta:

Szia!

Épp most beszéltem a megadott 30-as számon ügyintézővel ( +36306363630 ), csak rám akarja erőltetni a 2 év hűséget.

Meg tudnád nézni a te szerződésedet hogy most akkor van 2 év vagy nincs?

Köszönöm!

Az én szerződésemen nincs szó hűség időről de akkor még 2000 ft eszköz bérleti díj is volt (kivéve speciális területen), most ezt eltörölték és nem mint kiegészítő szolgáltatás hanem mint fix internet csomag. Igy sajnos már valóban csak két év hűséggel vehető igénybe.

Ha a lakhelyeden nincs másik olcsóbb és jobb szolgáltató aki modernebb technológiát használ. És nem is várható fejlesztés, akkor mindenképp megéri előfizetni a két évre. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 perce, zalaapat112 írta:

Akkor korlátlan ahogy olvasom de ésszel csak?:D

Korlátlan, de gondolj bele, azért egy mobilcella kapacitása sokkal inkább véges, mint egy DSLAM-é. 
Miután szerintem mindannyiunk szeretné, ha korlátlan is maradna, ennek érdekében azért toljuk rá a seedre a dsl sáv sebességének 80%-át limitként :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, b10up írta:

Korlátlan, de gondolj bele, azért egy mobilcella kapacitása sokkal inkább véges, mint egy DSLAM-é. 
Miután szerintem mindannyiunk szeretné, ha korlátlan is maradna, ennek érdekében azért toljuk rá a seedre a dsl sáv sebességének 80%-át limitként :D

Én is így terveztem :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, genmax írta:

Itt jelenleg csak dsl elérhető. Megrendeltem újra a 30-as csomagot de gyanítom ismét visszautasítják majd bár nem értem hogy ilyen sok hibára futás után miért van a rendszerben továbbra is hogy elérhető a nagyobb sebességű internet. Nem tudom hol kéne ütni a vasat hogy legalább a gyorsító opciót engedélyezhetnék de érdekes hogy a kettő ellentmond egymásnak így sem a vezetékes sem az lte verzió nem jön össze.

Lehet célszerű lenne ügyfélszolgálat és telefonálgatás helyett egy szerelővel beszélned, lehet, hogy el tudja intézni neked.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, hrabinaerik írta:

Kedves fórumozók!


Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Szia,

a másodlagos routerben minden kapcsolódott kliensre létrehozol tűzfalszabályt, hogy ne érje el a 

192.168.1.1-192.168.1.253 tartományt, valamint a 192.168.1.254-es cím 80-as és 443-as portját is elvágod

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...