Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@btz Köszönöm, elolvastam május elejétől mindent. Elég szánalmasnak érzem ezt a korlátot, amit nem is szám szerint tüntetnek fel az ÁSZF-ben.

Másrészt az is elég durva, hogy 30GB felett már 1/1 -re csökkentik a le/fel töltést. De azt jól értelmezem, hogy így is le tudok tölteni 1 megabájtot másodpercenként, illetve fel is? Tehát egy 1 Gigás film letöltése az 1024 másodperc, tehát ~ 17 perc? Felfelé is szintén?

Köszi a választ :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz ááh, értem, köszönöm a felvilágosítást.

Viszont az lehetséges, hogy ilyenkor csak a sima DSL-t működtessem?
Mert akkor ha jól értelmezem 30 GB után, jelentősen lassabb lenne a letöltésem,mint a mostani 750KB/s.

Ilyenkor kivitelezhető az, hogy valahogyan vissza tegyem úgy, hogy csak DSL-ről menjen, tehát a kábelesről, és elérjem az abban foglalt garantáltat? Vagy kénytelen vagyok 30 GB után beérni egy rosszabbal, mint ami most van?
(Bocsi hogy ilyenekkel veszem el az idődet, de nem igazán értek hozzá, de viszont érdekel a dolog)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi mindenkinek az előző hozzászólásaimra érkezett válaszokat. Csak most volt időm elolvasni őket. Telefonról vagyok így nem idézgetem egyesével.

Egyelőre a magas pinget nem sikerült megoldani, viszont bejelentés után, mostmár a Netmánia S 10Mbps sebessége egyfolytában megvan. Tehát a multkori hibát sikerült javítaniuk, ahol jeleztem, hogy van amikor 2Mbpst sem tud leadni a letöltés.

Azóta tökéletesen működik minden, a netgyorsító van, amikor 50Mbps helyett csak 20Mbpst tud leadni, de ez legyen a legkisebb gond.

Viszont a ping nem javult. Ezt még nem jeleztem feléjük, tehát, ahogy olvastam ez az alap 40+os ping nem valami normális igaz? Mert akkor ezzel kapcsolatban is írnék nekik. Csak azt hittem, hogy ez alapvetően így van, mivel eddig "kábeltvs modemes" netem volt, ahol azért a ping 21-24 körül mozgott.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen pontosan.Ez egy *****i instabil kényszermegoldás így visszaolvasva nagyon sok gond van vele. Tehát az hogy a sebességet mindenkor eléred erős túlzás. 

17 perce, btz írta:

@kanteta

Ha a HGW fw bugjai miatt lehal a DSL tunnel akkor nyilván nem, de az egy hiba eredménye, nem az adathasználat függvénye. Természetesen hiba esetén nem működek jól a dolgok, de általában hibamentesen értendőek a dolgok. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mondjuk a DT MagentaZuhause S Hybrid csomaghoz hasonló ajánlat nem lenne rossz nálunk sem (hazai árszínvonalon), ahol csak DSL van és az is csak nagy kábelhosszon érhető el.

Standard sebesség: 16/2,4 Mbit/s (garantált 6,304/0,704 Mbit/s)

Amennyiben ezt nem bírja a vonal, akkor az ügyfél kérésére a műszaki adottságok függvényében vállalható sebességek a csomagon belül (vezetékes ágra):

1. alternatíva: 6,016/2,4 Mbit/s (garantált 2,048/0,288 Mbit/s)

vagy

2. alternatíva: 2,047/0,48 Mbit/s (garantált 0,384/0,224 Mbit/s)

Ha jól értelmeztem, akkor fentiekre jön a gyorsító opció, ami legfeljebb a standard sebességig gyorsítja a netet (max. 16/2,4 Mbit/s).

Például a Netmánia S (10/0,5) csomagom jelenleg így néz ki VDSL2 modulációval:

Screenshot_20170611_114621.png

Ha ezt legalább felgyorsítanák a csomag maximális sebességére úgy, hogy az LTE ágra nem vonatkozna a jelenleg alkalmazott korlátozás, már az is nagy előrelépés lenne a helyi viszonyokat tekintve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Nem én kértem a VDSL2 módot. 2017.05.18-án automatikusan átállították. Még hibabejelentés sem volt folyamatban. 2017.05.16-án megint leromlott a vonali sebesség, éppen jelezni akartam, hogy az SNR lockot le kellene szedni. Pont május 18-án akartam telefonálni, gyorsan ránéztem a vonalra, de akkor már átállították VDSL2-re.

Egyébként ADSL2+ módban az volt a probléma, hogy a kezdeti max. sebesség után néhány hét, legfeljebb 1 hónap elteltével ez történt a vonallal.

Screenshot_20170516_151200_MARGIN_HIGH.png

A "legjobb" esetben is mindig 3100/636-nál kaptam lockot rövid időn belül. Ezen a képen még az interleave érték baráti is, jellemzően a depth 32/511, delay 15/14 ms,, az INP pedig 6/7.5 sym volt mindig. Ehhez képest most a VDSL2 esetében még a csökkent érték is magasabb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Eddig nálam már 6 hónapja ment tökéletesen a gyorsító opció minden korlát nélkül hibamentesen, de most lekorlátozták napi 10-12 Gb adatforgalomra, és ezután belassul.(65/12Mbit-ről ---- 18/2.5Mbit-re)

Huawei HA35 készülékem van.

A kérdés az lenne, hogy hogyan és hol lehet beállítani hogy a Torrent csak ADSL-en menjen és ne használja a 4G-t?

Mert ahogy észrevettem tényleg csak a FOLYAMATOS nagy mennyiségű adatforgalomkor (TORRENT) teszi rám a korlátot másnapig és ezt is csak akkor ha a 4G adatforgalom eléri a Kb.10Gb ot, ha nem akkor sokkal többet enged feltölteni korlát nélkül.(ami érdekes hogy 6 hónapig senkit sem zavart a napi 50Gb -100Gb sem...)

Szóval a lényeg az lenne hogy egész nap mehessen a torrent csak ADSL-t használva, és bármi máshoz használná a 4G-t is.

Én már próbáltam a BORDING USER FILTER LIST-ben állítgatni, de valamit elronthatok mert mindig használja a 4G-t.

Ehhez szeretném a segítségeteket kérni ,hogy hogyan kell beállítani???!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, Oomen írta:

Sziasztok!

Eddig nálam már 6 hónapja ment tökéletesen a gyorsító opció minden korlát nélkül hibamentesen, de most lekorlátozták napi 10-12 Gb adatforgalomra, és ezután belassul.(65/12Mbit-ről ---- 18/2.5Mbit-re)

Huawei HA35 készülékem van.

A kérdés az lenne, hogy hogyan és hol lehet beállítani hogy a Torrent csak ADSL-en menjen és ne használja a 4G-t?

Mert ahogy észrevettem tényleg csak a FOLYAMATOS nagy mennyiségű adatforgalomkor (TORRENT) teszi rám a korlátot másnapig és ezt is csak akkor ha a 4G adatforgalom eléri a Kb.10Gb ot, ha nem akkor sokkal többet enged feltölteni korlát nélkül.(ami érdekes hogy 6 hónapig senkit sem zavart a napi 50Gb -100Gb sem...)

Szóval a lényeg az lenne hogy egész nap mehessen a torrent csak ADSL-t használva, és bármi máshoz használná a 4G-t is.

Én már próbáltam a BORDING USER FILTER LIST-ben állítgatni, de valamit elronthatok mert mindig használja a 4G-t.

Ehhez szeretném a segítségeteket kérni ,hogy hogyan kell beállítani???!

Pedig itt lesz. Torrent kliensben belősz egy fix portot, hogy ne random válasszon, azt itt feleszed a géped lanos ip-jére, amit fixbe teszel szintén. Mennie kell. Bár nem teszteltem, lehet szoftverbug is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, b10up írta:

Pedig itt lesz. Torrent kliensben belősz egy fix portot, hogy ne random válasszon, azt itt feleszed a géped lanos ip-jére, amit fixbe teszel szintén. Mennie kell. Bár nem teszteltem, lehet szoftverbug is.

Azt már próbáltam hogy a FIX torrent portját megadtam a BORDING USER FILTER LIST-ben de semmit változás...akkor is használja a 4Gt...

a

Type of rule:    Data traffic to fix target port - ra van állitva és megatam alatta a portot...de semmi !....port.JPG

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, gghrtz írta:

A legegyszerűbb megoldás az, ha a torrent kliensben állítasz korlátot, ami a DSL sebeségeddel megegyezik. (Érdemes alá lőni kicsit). Aztán ha valamit tényleg gyorsan le akarsz szedni, addig ki tudod lőni a lassítást is. 

Igen! ez volt az első ami nekem is eszembe jutott , mivel "elméletileg" CSAK akkor kapcsol be a 4G ha kihasználja az ADSL-t.

Az igazság az, hogy bármekkorára állítom a sebességkorlátot torrenten mindenképp van 4G adatforgalom még akkor is ha a feltöltést a negyedére állítom mint amit az ADSL tud .Sőt, ha valamiért megszakad az ADSL akkor a 4G átveszi a teljes adatforgalmat.Nálam például 4 napig ment csak a 4G mert nem tudott visszacsatlakozni az ADSL.

Mivel az első próbálkozásaim a Torrent sebesség korlátozásával nem hozott eredményt mivel MINDIG használja a 4Gt , ekkor gondoltam, hogy a modemben tiltom le a 4G-t mivel itt olvastam feljebb hogy meg lehet tenni...csak nekem nem jön össze...ekkor döntöttem úgy hogy ide írok hátha valaki leírja ennek a beállítását....

Lehet az lesz a megoldás, hogy ha nem vagyok itthon és seedelni akarok akkor kiveszem a SIM-et... xD

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szóval , kaptuk ezt a "gyorsitó" modemet, amivel 10/0.5 ről lett 50/10-es netünk. A sávszélesség is 1-2 hónapig müködött ezután elkezdett kikapcsonlni-beindulni MAGÁTÓL mostnában amikor játék közben egy VIDEÓT 144P-BEN ELINDITOK a pingem (ms) 50-60ról kb 150-200asra megy , persze ez mellett ha bárki lóg a neten ,esetleg videót néz  mobilról , vagy laptopról szintén ugyan ez. Ez rohadtul élvezhetetlen , és rohadtul idegesitő. 

Ezzel most mi az Istent csináljak?!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap óta üzemel nálam a gyorsító opciós internet. Sajnos a HGW az LTE kapcsolat szempontjából nem a legmegfelelőbb helyen van. Bár itt is egész jól gyorsítja a netet: letöltés irányba: + 40 megabit, feltöltés irányba + 6 megabit. Kérdezném, hogy a HGW áthelyezésével lehetne ezen javítani? Egy átkábelezést nekem megér, ha lehet még ezen gyorsítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam a HGW programjában látszik a jobb felső sarokban a térerő nagysága ami jelenleg 38. ablakban 56. télen mikor még nem lombozódtak a fák akkor meg 65 volt...sebességben nem változott, mindegyiknél azt irta hogy "GOOD" szóval már nálam 38-as térerőnél is stabilan tolta a 70/Mbit/s  -et semmivel sem volt gyorsabb 65-ön mint most 38-on. a HGW-n a 3 csíkból mindig 2 ég, ez már elég a teljes sebesség eléréséhez.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Oomen
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves Gyorsítósok!
Lenne egy problémám, ki tudja a megoldást, ill. választ?
Napokban elhasalt az ADSL itt a tlepülésen.
A Signal és az Internet világított és mégsem volt NET!
Természetesen mivel IP telefonom van így nem tudtam a hibabejelentőt hívni!!!
Csak mobilról, jópénzért végighallgatva a nótákat és instrukciókat.
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Üdv: Hejo

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves Gyorsítósok!
Lenne egy problémám, ki tudja a megoldást, ill. választ?
Napokban elhasalt az ADSL itt a tlepülésen.
A Signal és az Internet világított és mégsem volt NET!
Természetesen mivel IP telefonom van így nem tudtam a hibabejelentőt hívni!!!
Csak mobilról, jópénzért végighallgatva a nótákat és instrukciókat.
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Üdv: Hejo

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, b10up írta:

Már nem. Eddig így volt, de a limittel együtt ez is változott. Indításkor csak a DSL éledése után ad netet, ha a kapcsolat megszakad, egy kicsit még megy 4g-vel, aztán letiltja. Hogy pontosan hány percet, azt még nem mértem meg.

Már pedig ez engem hátrányosan érint!
Mivel a hiba bejelentés ingyenes lehetősége MEGSZŰNT az IP telefon átállással!
Akkor a Telkom oldja mag!!!
Fel fogom hívni, de eddig ezt akár hányszor említettem, mindha nem értették volna, mi a problémám!:(

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 perce, Petyamester írta:

Sziasztok!

A szitu nálam is ugyanez, korábbi netmánia S -ről (10/0,5) feljavult 60/10-re, azonban a nekem is lecsapja egy bizonyos adatforgalom után. Hatalmasat csalódtam a Telekomban, ennek az egész "rendeltetés szerű használat"-nak a ködös természetében...  Annyi pozitívum akad, hogy amikor lelassítja a 4g-t akkor is nő a feltöltésem legalább a 0,5-ről 2-re... így nem fél óra egy kép átküldése messengeren hanem csak 10 perc :D Beletelt egy jó pár órába mire végigolvastam ezt a fórumot, de úgy látom azért régen nem voltak ekkora szabályozások. Mi lenne ha összefognánk, és valami kérvényt nyujtanánk be a Telekomhoz erről? Ez egy vicc, hogy 10gb-ot szabnak meg rendeltetés szerű használatnak...  Kijön egy 5gb-os patch H1z1-be és már a fele oda... a legszebb, hogy nem torrentezek agyba főbe, csak este munka után szeretném élvezni a "gyors" netet. ( hozzáteszem Deutsche Telekom munkatárs vagyok... ) 

Nálam dettó ez a helyzet, de már nem bosszankodom, mert ahogy írtad így is több a fel-le töltés mintha nem lenne ez az opció.Ha lassítják még akkor is jól járok, ha meg nem, akkor élvezem a sebességet... ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Teljesen világos így már. Arra akartam leginkább kihegyezni, hogy végül én így is- úgy is jobban járok, mivel "több" lesz a sávszélességem, és így kell dönteni, hogy megér-e ez nekem havi plusz pénzt . (ahol élek logikusabb konkurencia nincs)

"Gyorsító helyett 2 érpár nem lenne megoldható ?"

Igazából erről csak annyit tudok, hogy 2 db elérésre-végpontra-kábelre biztosítanák a sávszélességemet. Azaz pl két asztali gépről tudnék ugyanazzal a sávszélességgel internetezni. Erről nagyon több információt nem is tudok. Ez a két opciót is a szerelő említette meg, miután rákérdeztem a digitális telefonszolgáltatásra, amit pedig sokadik hibabejelentés után említettek. Tudsz írni, vagy linkelni erről az opcióról?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...