Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nálunk egy kábelszolgáltató van.30megás net 4500ft/hó. 12megás 2900/hó.

Viszont oda azért nem csatlakoztam,mert az ügyfélszolgálat ,gyakorlatilag nulla.Hétvégén semmi.Illetve probléma csak nálad lehet,náluk "mindig minden ok" :D

Jött volna más szolgáltató.D... ,csak a város vezetés,meg ez a kábel szolgáltató elintézte,hogy mégse legyen jó nekünk.

Szóval ilyen helyre pénzt nem adok.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajby
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, sajby írta:

Nálunk egy kábelszolgáltató van.30megás net 4500ft/hó. 12megás 2900/hó.

Viszont oda azért nem csatlakoztam,mert az ügyfélszolgálat ,gyakorlatilag nulla.Hétvégén semmi.Illetve probléma csak nálad lehet,náluk "mindig minden ok" :D

Szóval ilyen helyre pénzt nem adok.

Ebbe a városba is van hasonló. Csak az elmúlt 12 év nem volt nekik elég hogy befejezzék a hálózat kiépítését. Sajnos ezen a mostani 100 millió uniós támogatás se segített :D

Náluk 5 megás: 2500, 40 megás 8600 Ft. Legkisebb és legnagyobb csomag...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
31 perce, sajby írta:

Nálunk egy kábelszolgáltató van.30megás net 4500ft/hó. 12megás 2900/hó.

Viszont oda azért nem csatlakoztam,mert az ügyfélszolgálat ,gyakorlatilag nulla.Hétvégén semmi.Illetve probléma csak nálad lehet,náluk "mindig minden ok" :D

Jött volna más szolgáltató.D... ,csak a város vezetés,meg ez a kábel szolgáltató elintézte,hogy mégse legyen jó nekünk.

Szóval ilyen helyre pénzt nem adok.

Nálunk kis faluTV-s szolgáltató ad 150M-t koaxon. Viszont napi szinten fekszik ki. Szóval most van egy koaxos vonal, ami hol megy, hol nem, ez mellé jön egy siralmas DSL, ami bűnlassú, de mindig van. Ez van összebondingolva egy 3 portos routerrel. Itt nem hal le a szerver  :D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, Farao írta:

Milyen routerrel lehet össze bondingolni 2 külön szolgáltatót? :D

Nálam egy Ubiquiti EdgeRouter Lite 3 van, de egyébként már egy sima TP-Link routerrel is meg lehet csinálni, hogy a 4. lan portot is levágod WAN-nak(vagy akár többet is).

Vagy wifin lehet egyszerre AP és kliens a szomszéd wifs routerére. Volt  egy időszak, amikor szomszéd meg saját 10 megás DSL-ünket összefűztük 20 megára :D Amúgy meg failoverben ez sokáig ment így, ha leakadt a saját, akkor a szomszédéra váltott addig. 

Nem tragédia amúgy, ha két külső IP van, be van állítva, hogy a cél IP cím "ragadjon", aztán akkor egy helyre csak az egyik kapcsolaton indít szálakat. Kevés eset van csak, amikor nem hatékony.

A csatolt képen egybe van fűzve egy 100M-s koax ami olyan 85-99 között ingadozik, és egy DSL ami 18-25M

spd_lb.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 perce, Farao írta:

Értem. Ezek szerint az én kis TP-link AC1200-am is tudja? Nem szükséges extra beállítást csinálni? Megy magától?

Egy IP-re, bonding szervernek egy VPN-t nem lehetne használni? :D

OpenWRT kell hozzá, azzal fogja tudni. Kell pár extra beállítás, de szerencsére nem agysebészeti beavatkozás.

A bejövő kapcsolat lehet akár ethernet porton, akár wifin de akár USB-n mobilmodem /telefon is. Gyakorlatilag úgy kombinálod és szabályozod, ahogy nem szégyelled. Tud load balancingot és failovert is. 

Bonding szervernek VPN..... most, hogy mondod, kicsit módosítasz pár szabályon, akkor lenne rá ötletem :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, Farao írta:

Open WRT-t nem feltétlen szerettem volna erőltetni de ezek szerint a jövőben lehet nem úszom meg :D

Jobban belegondolva, valószínűleg vpn-nél szerver oldalon kéne ezt-azt módosítani, amit nem hinném hogy bárki is meglépné a kedvemért :D esetleg vps-t kéne bérelni és azon indítani egy sajátot, de az már kicsit macerás és költséges :D

Attól függ. Ha van a VPN-en át net elérésed, szerintem sima ügy. A szerver piszkálása nélkül is megoldható. 

Csak kell 2 VPN kliens a routerben, mindegyiknek megadni, hogy melyik interfészen mehet ki, aztán súlyozással beállítani az arányokat, hogy melyiket mennyire terhelheti.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na, én ma visszatértem a jó kis D-link DSL-360R modememhez, ezzel legalább van egy fix 7,5Mbit-es tempóm.
Mivel a gyorsító opciónál 3 hete nincs DSL Tunnel-em (és valószínűleg nem is lesz), ezért ha elfogy a napi 10 giga LTE (már ha szökő évente egyszer van LTE Tunnel), akkor ilyen 4Mbit-re visszaesik a sebesség és az használhatatlan.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

üdv 4. hónapja szenvedek a t-vel  önálok minden jó de nálam  a vonal max 12-13 Mgb /s    a 4g az kuka  

ruter naplója ezzel van teli bombázva // 

2018-09-28 11:34:20 System Error LTE network error <407>.

   de elvileg én használom rószúll a nettet ezt  válaszolták levélbe  náluk jó a szolgáltatás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 9/28/2018 at 11:44, Hassan írta:

üdv 4. hónapja szenvedek a t-vel  önálok minden jó de nálam  a vonal max 12-13 Mgb /s    a 4g az kuka  

ruter naplója ezzel van teli bombázva // 

2018-09-28 11:34:20 System Error LTE network error <407>.

   de elvileg én használom rószúll a nettet ezt  válaszolták levélbe  náluk jó a szolgáltatás

Tapasztalsz javulást? Tegnap beszéltem egy emberkével,hívtak mert 1 hónapja volt hibajegyem nyitva és mondta,hogy a Hüvely gyártóhoz mentek megoldásért.

Ami tapasztalható,hogy a 4g része végre értelmesen működik.Nem szakadozik,nem dobja el.Áramtalanítás után is pár perc alatt magára talál.De a Bonding még nem megy nekik.DSL Tunnel down.Tehát nem használja értelmesen a funkciót.És nem az alap adsl vonalat turbózza,hanem egyből a 4g részem húzza a netet.Ez akkor gáz,ha a 10giga adathasználat után visszaveszi 5megásra a netet,és mondjuk a te alap ADSl előfizud meg mondjuk "hasít" 8 megával.Akkor le kell kapcsolnod a menüben a bondingot és használod szépen az alap vonalat :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahogy gondoltam, már kezdődik is a szarakodás...
Ma folyamatosan ez ismétlődik ilyen 10 perces ciklusokkal:

2018-10-26 16:53:36    System    Notice    DSL Tunnel UP.
2018-10-26 16:53:35    System    Notice    Bonding Start.
2018-10-26 16:53:34    System    Error    DSL Tunnel Request do not receive respond.
2018-10-26 16:53:29    System    Error    DSL network error <406>.
2018-10-26 16:53:27    System    Notice    WAN connection Internet_ADSL:IPv4 connected.
2018-10-26 16:52:55    System    Notice    DSL connection is active.
2018-10-26 16:52:28    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:52:01    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:51:34    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:51:07    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:50:40    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:50:13    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:49:46    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:49:18    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:48:51    System    Notice    WAN connection Internet_ADSL:IPv4 disconnected.(ERROR_NO_CARRIER)
2018-10-26 16:48:51    System    Notice    DSL connection is inactive.
2018-10-26 16:48:51    System    Error    DSL Tunnel DOWN.
2018-10-26 16:48:46    System    Error    DSL Tunnel DOWN.

Pár napig legalább jó volt. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hali

Péntek este sajnos nyomni kellett a hgw-n egy gyári vissza állítást, természetesen beírtam az adsl felhasználói nevem és jelszavam. De sajnos azóta se megy a dsl ág.

DSL Network error 406

DSL Tunnel Request do not receive respond.

Ha kiveszem a sim kártyát a dsl tökéletesen működik és a DSL Information résznél is azt írja minden rendben.

Szerintetek várjak még hogy hátha megjavul, vagy jobban járom ha hívom őket? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,  új tag vagyok és a segítségetek kérném. A címünkön csak a max 30Mbit/s -es csomag elérhető( ha minden igaz vdsl techonlógián) . Szerettem volna bővítő opciót , de a címen nem elérhető. Beltéren stabil 4G kapcsolat van. Van esetleg valami technikai akadálya, hogy miért nem megvalósítható?

 

Köszönöm

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...