Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3

Szia
Hát a nat remélem jól írom a lényegét, végülis  annyi, hogy kapsz egy ip címet a szolgáltatótól ami egy belső hálózatból  való evégett nem tudsz minden  kimenő forgalmat használni pl. Ip kamera vagy én úgy tudom a voip is ezek közé tartozik és így a szolgáltató szempontjából spórol az ipcimel és ügyfél szempontjából meg biztonságosabb  az internetezés.  HA esetleg rosszul írtam akkor remélem valaki kijavít:). 

Én úgy tudom hogy akinek gyorsító opció van annak az a megoldás ha lemondja vagyis régebben így lehetett megoldani.
 

Ügyfélszolgálaton az a baj hogy nem sokan fogják neked megnézni esetleg annyit érdemes megkérdezni hogy nat ip kapsz e? 
Ezt hibajegyen nem fogják tudni javítani ha esetleg szerencséd van majd átkapcsolnak a szuper szervizhez ott azért páran értenek hozzá és ők meg nézik hogy natolt vagy más a baj.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Szia

Lehet hogy *****ség de én úgy tudom, hogy a  Huawei HA 35  router kerül ki, ha gyorsító opciója van az ügyfélnek és azok mind natolt ip-t kapnak és a gyorsító opciónál a natot régebben nem tudták kikapcsolni. Azóta nem tudom hogy változott  de gondolom ez a voip telefon se szereti ha natolt ip-ét kap.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szia @Patrik92

Gyorsító opcióra vonatkozó ÁSZF részt 4.1 részen megtalálod.  

 Egyszeri belépési díj: 35.650 Ft (24 hónapos hűség vállalása esetén elengedésre kerül)
Gyorsító opció havi díja 760 Ft
Speciális HGW havi bérleti díja 1500 Ft
Kínált letöltési sebesség 20Mbits /sec
Kínált feltöltési sebesség 1 Mbits/sec
Garantált le és feltöltés 0/0 Mbits/sec
Csomagban foglalt adatforgalom (le és feltöltés ,GB) Maximum napi 5GB illetve havi 100 GB
Túlforgalmazás kezelése: A szolgáltató jogosult az adatforgalom megállítására.
Több saját eszköz közötti megosztás lehetőség: Nincs
Elérhető legjobb hálózati képesség : 4G/LTE
Hang szolgáltatás: Nincs
SMS szolgáltatás: Nincs
Számlázási mód: Féltörthavi Igénybe vehető DSL NetMánia S és M csomagokho
z

 

Konkrét eszközben nem vagyok biztos ö az egyik esélyes, de halottam olyat elmúlt napokban hogy lehet egy teljesen más eszköz érkezik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Oda teszed a HGW-t ahová akarod. UTP 100 m- ig simán mehet. A HGW díjára meg a megrendeléskor (érdeklődéskor) rá kell kérdezni mert én azt hallottam, hogy bizonyos esetekben nincs díja. Külső antenna is csatlakoztatható hozzá csak azt az efinek kell rendezni. Én is gondolkodom rajta mert a 10Mbit/s netem az időnként elég karcsú. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

 

Érdekes, eddig nem is figyeltem fel rá, hogy a honlapon megváltozott a gyorsító opció promóciós szövege erre:

Ha jól értelmezem, akkor rendeltetésszerű használat mellett korlátlan lesz a gyorsító opció.

http://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/gyorsitoopcio#1

Telekom_gyorsito_jelenlegi.png

Korábbi szöveg, amelyben még szerepel a havi 100 GB, napi 5 GB korlát:

Telekom_gyorsito_regi.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
10 perce, ttfgyb10 írta:

Meg is lepődött a hölgy a vonal végén,amikor konkrét megoldást mondtam.Megpróbálják a központból megoldani,ha nem megy,kijönnek helyszínre.Sajnos a telepítő szaki nem állt a helyzet magaslatán,a kollégájának kellett kisegíteni telefonon :D

:D Ha amúgy stabil a vonalad, nem kell kimenniük. Fél órás munka nagyjából, amint sorra kerülsz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
4 órája, ovics írta:

na ma bementem tisztázni a dolgokat hogy mit hogy merre, de nekem azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy van, napi 5 havi 100gb O.o akkor most melyik a valós?

Olvasson több Telekom Közösségi Fórumot, hogy naprakész információi legyenek, mond meg neki :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@noobi78

Én DSL-en nem IPTV-znék. Levesz a netből stb. De ez csak egyéni vélemény

@zs1991

Rendszer hiba. A DSL tunnel nem válaszol a kérésre. DSL uptime számláló, voip uptime számláló megmutatja, hogy ez DSL szinkronvesztés miatt történik e (nekem nem ilyen eszközöm van, nemtudom, hogy ez mutat e valahol ilyen uptime számlálót) illetve milyen bejegyzések vannak még a logban?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Ekkor: 2017. 10. 23. at 20:59, anonymus írta:

Legalább meséket ne találjunk ki. 

Sziasztok!

Reggel 8 körül 1414-en bejelentettem a hibát.  Az ügyintéző rögtön tudta milyen hibáról beszélek, 9-kor hívott a szerelő aki a helyszínen szerette volna megoldani, de elmondtam neki a kálváriát, hogy ez központi hiba lesz, magának a vonalnak nincs baja. Értetlenül állt előtte, hogy akkor miért neki adták ki a hibát. Este hazaértem és újraindítottam a routert:bonding_adsl_ok.JPG

Teszteltem is kb 10Gb adatforgalom után belassult,  de a 20 mbit-es ADSL szintjére plusz az LTE korlátozással helyreállt a sebesség, a hiba megoldódott. Remélem így is marad. 
A korlátozásról lehet valamit tudni? Napi havi keret az alapja? Korlátozás utáni fel/le töltési sebesség?
A routeren belül látom valahol, hogy korlátozva van a mobil sáv?

Köszönöm még 1X a segítségeteket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...