Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
4 órája, szabob írta:

Első ügyfélszolgálatos nem értette a problémát, átkapcsolt egy műszakishoz akivel sikerült felvetetni a hibajegyet, mert nem tudta helyből megoldani. Azóta se működik a DSL Tunnel.

Nekem egy hetembe telt mire megoldották, a szerelő lerázott ahogy btz irta. Telefonon volt aki szuper szervízt ajánlotta. Majd 4-5. Telefonálás után kapcsoltak egy szakit aki ért hozzá. Felvette a hibát és 2 nap múlva jó lett minden.

17 perce, noobi78 írta:

Valami történt az éjjel, mert reggelre ismét 188-al kezdődő IP címet kaptam, mindkét tunnel up egyébként és sebességre sem mérek mást mint eddig. Ez 188-as IP jelenthet bármit is, tegnap még 217-es volt? 188-as volt akkor is amikor a DSL tunnel nem ment...

A 188-as IP-vel tudtommal hónapok óta semmi gond nincs. Én is szoktam kapni néha és tökéletes minden. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: ‎2017‎. ‎05‎. ‎18‎. at 12:25, szabob írta:

Szia!

10 Mbit lesz a feltöltési sebesség.

Folyamatosan működik a szolgáltatás, amint elindítasz egy letöltést, szinte késleltetés nélkül beindul a gyorsító.

Nincs korlát (persze ésszerű keretek között - ezt viszont nem tisztázták, mégis mennyinél szólnak az ügyfélre), június elsejétől hivatalosan is kikerül az ÁSZF-ből. Napi 10-30 GB adatot forgalmazok 4G-n március eleje óta, lassítást sose tapasztaltam.

Nálam van korlát. Vásároltam egy játékot a steamen és szuperúl jött is ahogy kell kb 50-60 mbit-tel. Aztán úgy kb 10 gb elérésekor visszaállt szépen 20 mbit-es sebesség (netmánia L)!!! Tehát nagyon is van korlát!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, zs1991 írta:

@Virus

Majd írd meg légyszi, hogy beesett-e, mert nálam korlátos...:(

Rendben, meglesz. Csak még a bekötésre várni kell, nagyjából egy hetet mondtak.

Azt nem értem, hogy miért nem lehet a vásárlókat fixen tájékoztatni erről, és akkor nem lennének ilyen felesleges vacilálások ezzel, ha egyszer kikerült az ASZF.-ből és az oldalról is, ahol már nem részleteznek pontosan GB-ot, akkor mégis miért lenne 10 Gigabájtos napi korlát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, zs1991 írta:

@btz

Hát nem tudom...Több friss ügyfélnél olvastam, hogy neki bizony visszaveszi 9 giga után, csak régebbi ügyfeleknél láttam, hogy nekik korlátlan.

Az újaknak már mindenkinek, kivétel nélkül. És ha jól értem, a szerződésmódosítással lesz érvényes mindenkire nézve. Viszont akkor nagyon átverve fogják érezni magukat páran.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Virus

Az ASzF-ből csak Június 1.-én kerül ki,  de abban 5GB szerepel, nem 10GB. Tehát ez a 10 GB-s dolog sehogy sem stimmel, hacsaknem a DSL ág adatmennyisége is benne van ebben.

@b10up & többiek

Úgytudom régen nem volt hűség erre a szolgáltatásra, most pedig van. Nem lehet esetleg, hogy akiknek nincs rá hűség, annak limites, akinek van annak nem, majd ha hűséget vállal új szerződéssel, akkor limitmentes lesz?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, btz írta:

@Virus

Az ASzF-ből csak Június 1.-én kerül ki,  de abban 5GB szerepel, nem 10GB. Tehát ez a 10 GB-s dolog sehogy sem stimmel, hacsaknem a DSL ág adatmennyisége is benne van ebben.

@b10up & többiek

Úgytudom régen nem volt hűség erre a szolgáltatásra, most pedig van. Nem lehet esetleg, hogy akiknek nincs rá hűség, annak limites, akinek van annak nem, majd ha hűséget vállal új szerződéssel, akkor limitmentes lesz?

Egyéni tesztem egy korlátozós HGW-vel, hogy 9-10 gigáig 52/9, fölötte 5/2.3 mega körül hozza a 4G ágon, és olyan 25-30 giga körül kattan be használhatatlanul lassúra. A térerő 3/3 csík volt, DSL kihúzva.

Na most attól, hogy lehal a 4G ága, a vezetékesen továbbra is maxon kell tudni tölteni, ha az valamiért kiesik, 1 mega körüli sebességnek akkor is illik átfolyni 4G onlyval. Akinek szinkronban van, de a limit elérése után nem tud legalább a DSL sebességével tölteni, neki nem megy a bonding, azt be kell jelenteni, mert ő tényleg fölöslegesen terheli a mobilhálózatot. Mindenki más esetében pedig megvan az egyéni nem túl fényes véleményem erről a korlátozásról.

Hűség az van de nincs. Szóval kötelező a bekötéskor a vezetékes részre újraindítani a 2 évet, de a hybrid részét bármikor le lehet mondani. Akkor jön vissza a mezei HGW

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Úgy tűnik, csak elért engem is a korlátozás. Többszöri mérés, más mérőoldalon is ugyanezt dobta, ebből 7 Mbit a DSL teljesítménye:
6331695170.png

Meglátom mit hoz a június, amikor elvileg kikerül mindenféle korlátozás. De ha törlik, akkor most minek alkalmazzák? Érdekes...
Ha így marad, részemről megy vissza a feladónak ez a szolgáltatás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én azzal vigasztalom magam, hogy 10 giga adatforgalom után legalább hozzásegít még annyit az LTE, hogy 10 megával jöjjön. Előtte, mikor szimpla DSL volt, átlagban 5 megával jött a net kb és úgy használhatatlan volt, pláne mikor az egész család rajta lógott. Persze korlátlan LTE-vel egy másik galaxis lenne az egész.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, zs1991 írta:

Én azzal vigasztalom magam, hogy 10 giga adatforgalom után legalább hozzásegít még annyit az LTE, hogy 10 megával jöjjön. Előtte, mikor szimpla DSL volt, átlagban 5 megával jött a net kb és úgy használhatatlan volt, pláne mikor az egész család rajta lógott. Persze korlátlan LTE-vel egy másik galaxis lenne az egész.

De így ha belegondolsz, +700 forintot fizetsz csak azért, hogy annyival jöjjön, amennyivel alapból is kéne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A mai nap nálam is életbe lépett valami kis korlátozás a sebességben, ugyanis reggel még tökéletes volt minden, de pár giga adatforgalom után nem mérek 12 / 2 megabitnél többet.
6333168748.png

Jó lenne erről az egészről valami hivatalos tájékoztatás mert így csak a sötétben tapogatózunk...

Amúgy ezen a plusz 700 Ft-on és hűségidőn *****ség lovagolni. Összességében jobb-gyorsabb szolgáltatást kaptunk pár száz forintért.
Amikor megkötöttük mindannyiónkkal közölték hogy lehetnek korlátok. Sok választásunk úgysincs... Kb. mindannyian akik ezt megkötötték azért tették mert nem várható a településükön valamire való fejlesztés. Ha pedig szerencsénk lesz és a telekom végez fejlesztést, akkor hűség idő ide vagy oda, felfelé nagyobb csomagba lehet lépni tudtommal. Ha pedig más szolgáltató végez fejlesztést, még legalább úgyis egy év, mire élesben használható lesz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Farao

A hivatalos az az, hogy nem lesz korlát. Az ASzF nem fog tartalmazni semmilyen számszerűsített limitet, ez van papirra vetve, a logika szerint ez a "hiteles". Ahogy Roli is írja, lehet, hogy a Dominósok miatt van. Elég valószínű, hogy a mobil felhasználók prioritásosak lesznek a hálózaton, így ha nekik kell a kraft, akkor ezt átmenetileg megérezhetik a hybridesek is. Sajnos a cella egy osztott közeg, véges a kapacitása. Közben pedig maguk a hybrid felhasználók is egyre többen lesznek, nem kevesebben, köztük is valahogy igazságosan kell elosztani az erőforrásokat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, szabob írta:

Beszéltem az ügyfélszolgálattal, sokra nem jutottunk... Napi 5 GB és havi 100 GB-os korlátra hivatkoznak, kérdeztem elsejétől lesz-e változás, erről nem tudtak tájékoztatást adni. Továbbra is maximális a fejetlenség a T-nél a gyorsítót illetően. 
Elsejét kivárom, de legfeljebb a jövőhét elejéig. Ha marad minden így, akkor az ilyen szinten korlátozott szolgáltatásnak semmi értelme, részemről megy a levesbe.

@btzRestart volt, majd factory reset is. Változatlan minden.

Azzal se sikerült konszenzusra jutni, hogy eddig miért tölthettem agyba-főbe.

A napi 5/havi 100 már rég nincs. És nem is hallottam senkitől, hogy beleütközött volna.

Most úgy van, hogy 

<10GB 50/10

10-30 5/2

>30 1/1

Bárkinél mértem, így volt hétköznapon is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@btz

Nálam most jön a szokásos teljes sávszéllel azaz jó minden, viszont a napi adatforgalmam még közel se lépte át a 5 gigát se... :) 
Mivel kezdek hely szűkébe lenni, és letölteni való sincs, így ez ma valószínűleg még így is marad. :D 

Viszont @b10up állítása igaz lehet, ha lesz letölteni való akkor tesztelem :D

 

@gghrtz

Ha be telefonálsz le veszik az SNR lockot, amit valószínűleg azért kaptál mert a kelleténél rosszabb a DSL vonal. Lehet megérné rá egy javítást is kérni, nálam is nyertek vele plusz 1 megát és így DSL szálon stabilan jön a 7,5 megabit. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, b10up írta:

Na én is be lettem korlátozva. Részemről pusztuljon innen.

Szerintem kár ezt így felfújni... Mert még korláttal is jobb mint tisztán a DSL. Az a 700 Ft számomra meg még így is megér ennyit.

Ha pedig elérhető valakinél másik szolgáltató által korszerűbb gyorsabb internet, akkor nem kérdés. Lépni kell...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

2017. június 1. hatályú változások:

Módosításra kerülnek a Gyorsító opció igénybevételi és használattal kapcsolatos feltételei.

Lakossági ÁSZF 5/c vezetékes internet - értékesíthető - melléklet 9. pont.

Ezen kívül van még ezzel kapcsolatban változás, de mivel az ÁSZF nem tartalmazza - nem tudom miért - ezért nem publikálom egyenlőre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Részemről nem is fogom annyiban hagyni, ez a korlát jelen formájában simán támadható...
Ha kell panaszt nyújtok be, hogy számszerűsítsék és tételesen emeljék ki, mikor használtam a hálózatot nem rendeltetésszerűen. Amennyiben 24 óra leforgása alatt a 10 GB forgalom (tehát még csak nem is egyhuzamban) - idézve az ÁSZF-et - "folyamatos, nagy mennyiségű adatnak" minősül, körberöhögöm őket, kézenfogva az NMHH-val...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...