Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2
5 perce, Farao írta:

@b10up

Nyilván az IP címek hiánya magyarázza a natolt IP jelenlétét, és technológiájából (és lehet hibás beállításból) erednek kisebb hibák.
De valljuk be, az átlag felhasználónak akinél csak a facebook meg a youtube megy, annak teljesen mindegy hogy natolt vagy publikus IP-t kap. :)

Értem, akkor jobb ha beszerzek hozzá egy komolyabb antennát, és áthelyem máshová a hgw-t :)

2 antennát lehet hozzákötni. Egyébként komolyan érdemes. Ahol nyersen a hgw és a telefon már dobálja a hálózatot, ott egy rendes antennás laptop/hgw lazán tol stabil 40 megabitet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A frissítés óta az elmúlt 1-2 napban volt lehetőségem jobban tesztelni mit is tud így frissítés óta a kütyü. És elég jól meg vagyok vele elégedve :)

Az LTE jel továbbra is 35-39 között ugrál (még nem volt időm át helyezni az eszközt), és így is 4-5 MB/s a letöltésem steamen. Ez ugye max 50 megabites net elég stabilan :)

Van hogy megszakad a DSL vagy a LTE része, de mindez szinte észre se vehető, azonnal 1 percen belül újra felépíti a teljes kapcsolatot. Ezt is csak a letöltési sebesség csökkenéséből lehet észrevenni, hisz amíg az egyik megszakad a másik zökkenőmentesen megy tovább.

A DSL downstream line rate továbbra is 10237 kbit/sec, és sokkal ritkábban szakad meg mint korábban. Lehet a DSL hibatűrésen is alakítottak kicsit.

Összességében én teljesen meg vagyok vele elégedve, ebben a formában így bátran ajánlom mindenkinek! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
27 perce, ttfgyb10 írta:

Megváltoztattam az admin jelszőt,állítólag így nem tudnak belépni a központból,legalábbis a bekötős koma ezt mondta...

Akkor tényleg nem volt a helyzet magaslatán :D

Ha lezárnák a hibát anélkül hogy megoldották volna, jelentsd be újra és ha van mód ragaszkodj műszakis kolegához, aki a gyorsító opcióval foglalkozik. Sajnos elég kevesen értenek még hozzá :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Épp most, Farao írta:

Akkor tényleg nem volt a helyzet magaslatán :D

Ha lezárnák a hibát anélkül hogy megoldották volna, jelentsd be újra és ha van mód ragaszkodj műszakis kolegához, aki a gyorsító opcióval foglalkozik. Sajnos elég kevesen értenek még hozzá :(

Abban nem lesz hiba,bízd csak rám,nem vagyok az a fajta :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Mivel  te hsz-ed után van ezért igen.

Ha vársz egy napot úgy hogy tudod meg van a hiba akkor nagyon nagy eséllyel egy új jegyet fognak neked nyitni. Jobb lenne minél előbb jelezni hogy hiba van még mindig. Mert akkor a mostani hibajegyed futna tovább, magasabb prioritással futna az ügyed.  

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 perce, ovics írta:

na ma bementem tisztázni a dolgokat hogy mit hogy merre, de nekem azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy van, napi 5 havi 100gb O.o akkor most melyik a valós?

Kb 1 hónapja változtak a felhasználási feltételek nincs korlát. Hozzá tenném előtte se vették komolyan hisz akkor is többet használtam :-)

Az esetleges hibán se nagyon kell aggódni mert ha előbb utóbb csak megcsinálják. Igaz nekem egy hétig kellett telefonálgatni de végül győztem és azóta is minden rendben ;)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

 

Épp most, Farao írta:

Kb 1 hónapja változtak a felhasználási feltételek nincs korlát. Hozzá tenném előtte se vették komolyan hisz akkor is többet használtam :-)

Ne az esetleges hibán se nagyon kell aggódni mert ha előbb utóbb csak megcsinálják. Igaz nekem egy hétig kellett telefonálgatni de végül győztem és azóta is minden rendben ;)

köszönöm a segítséget, remélem összejön a dolog :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

20 perce, hrabinaerik írta:

Kedves fórumozók!


Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Úgy tűnik alakul.

A Telekom router (HGW) DHCP Servere .64-től .70-ig osztja ki a címeket.

A Tenda router WAN kapcsolata a .63-on van, és úgy néz ki, hogy nem éri el a HGW-re csatlakoztatott eszközöket.

Ilyen probléma az előző Telekomos routerekkel sose volt. Ha rájuk csatlakoztattam egy másodlagos routert, akkor azok sose látták a fő hálózatot, így semmit se kellett állítani. 

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

B|


ui.: Képeket mellékeltem

01.PNG

02.PNG

03.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
9 perce, 100wasser írta:

Hát ezt lenne jó biztosan tudni.

Alapvetően LTE-n és DSL-en is egy NAT-olt belső IP-t kapsz, amit te nem fogsz látni, hanem az egész rendszer ráhúz erre a 2 ágra egy publikus IP-t. Ha az egyik elszáll, egy pillanatra lesz egy lagtüskéd, de semmi nem szakad meg. Külső IP-d nem változik, publikus marad attól függetlenül, hogy 1 vagy 2 ágon megy. Csak ezt szeretik mellémagyarázni.

Ha mégis NAT-oltat kapsz, akkor nem megy a bonding, telefonálj be, és javítják.

A 13 megás vonaladhoz adódik hozzá 50/10 LTE ágon, szóval ha minden jól megy, 63/11-es neted lesz.

DDNS használható, de PPPoE PassThrough nincs (van, de ha bekapcsolod, elszáll a  4G mód addig és NAT-olt DSL-t kapsz csak vele. Szóval ha saját routert akarsz, oda DMZ-zni kell. NAS-hoz elég a port forward továbbra is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 perce, 100wasser írta:

Kösz szépen. Ez most így elsőre kicsit kínai volt... :-) Ha lesz "gyorsító" opcióm, hogyan fogom tudni kívülről elérni a Synology NAS-omat? Lehetséges ez?

A mostani ASUS routerem megszűnik létezni? 

Ha a meglévő routered szeretnéd használni:
ASUS WAN portját belövöd statikusan 192.168.1.1-re (LAN tartományod ha ebben volt, azt át kell állítanod mondjuk 192.168.0.1-re)

HGW-ben a 192.168.1.1-re csinálsz egy DMZ-t.

Igazából ennyi, a többit a szokásos módon az Asus-ban kell állítani. A DynDNS IP forrása pedig ne a WAN port legyen, hanem külső oldallal ellenőriztesd.

Egyébként igen, lehetséges. Én is így érem el.

Viszont ha torrentet is nyomsz NAS-ról, a feltöltésed korlátozd be a DSL feltöltési sebességének kb 60-80%-ára

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Épp most, 100wasser írta:

Köszönöm, így már kezdem átlátni. A lényeg, hogy nem mondom le, meg gondolom a szerelő is segítőkész lesz, na meg itt van ez a fórum. ;-)

A NAS-ban a feltöltés most is erősen le van szabályozva 5 KB/s-re. A letöltésre mennyire kell odafigyelni? Nálam van úgy, hogy egy nap lejön 30-50GB is, havi szinten olyan 600GB lehet. Ez mennyire probléma? De azt is olvastam, hogy a Huawei routerben be lehet állítani, hogy pl. a NAS felé csak az ADSL-t használja, nekem letöltési sebességre az is elég lenne.

Ja igen, már az új szoftverben ezt lehet állítani, de akkor a letöltéseid is csak DSL-en fognak élni. Alkalmi letöltés nem gáz, de ha mindenki nonstop seedelne róla, szerintem hamar kapnánk adatkorlátot a 4G ágra.

Elég az, ha rátolsz egy 50kBps feltöltés limitet, azt még csak DSL-en tolja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 órája, 100wasser írta:

Az nem lenne gond, ha a NAS-os letöltések (torrent) csak ADSL-en jönnének le, most is úgy csinálom általában, hogy éjjel töltök le, azon a sebességen még egy 45GB-os film is lejön 10 óra alatt. A feltöltési limit most 5KB/s-re van állítva, az kb. annyi is (50kBps), ha minden igaz...

Igazából szerintem a legjobban úgy jársz, ha nem tereled be fixen DSL-re, hanem a feltöltési szálat lefogod 50-70KB/s alá, a letöltések pedig mehetnek maxon. Beállítani is egyszerűbb és használni is jobb :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@btz

Lassan összhangba kerül a gyakorlattal az ÁSZF. A mostani számlával együtt jött a tájékoztatás, hogy 2017.06.01 hatállyal "A gyorsító opció belépési díja, és a készülékbérleti díj egyaránt 0,- Ft. Az opcióra hűségidő vállalása nem szükséges, azonban 2 éves határozott időtartamú internet szerződés megléte feltétel. A nem rendeltetésszerű használat feltételei pontosításra kerültek."

Felénk is eléggé terjed már a gyorsító opció, mivel a vezetékes sebesség finoman fogalmazva hagy némi kívánni valót  maga után. Eddig ahol mértem opciós előfizetőknél, ott maximum közelében járt a sebesség. Kíváncsi leszek, hogy a felhasználók számának bővülésével hogyan alakulnak majd az elérhető értékek. Egyelőre még nem merem megrendelni, mert 2 év hűség erre a vonalra nem csábító, ha bármi történik a gyorsító opcióval, akkor érdekes szituáció alakulhat ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...