Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Nem kell jelezned, ilyenkor egy vonal vizsgálatot végeznek ami meg mondja egy érpáron mennyi adható milyen messze vagy illetve hogy boonding képes a rendszer vagy sem. Ha igen és igen akkor szerelő kimegy beköti és kész. Kapsz egy Zte tipusú hgw ez modem, router, wifi, meg telefont tud egyben. Ennek nincs semmilyen felára amiért pluszban fizetned kéne. 

 

Én ezt a kört futnám meg elsőnek mindenképpen.  Árazás pedig változó, lehet hogy olcsóbb lesz mint amit most fizetsz ha pl van vmi extra területi kedvezmény. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Gabi0707

Ha van lehetőség erre a technológiára, akkor ezzel fogják megcsinálni az 50-es csomagot, ha enélkül is tudják adni egy éren, akkor úgy fogják adni, ha nem érhető el ez a technológia, akkor csak a gyorsító opcióval van lehetőséged nagyobb netre. Ezért nincs értelme jelezni ezt külön.

Igen, speciális modemrouter combo kell hozzá, az amit a blogban is olvastál.

Nincs bérleti díja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 órája, Lacikaaa írta:

beszélünk itt sebességröl mérésröl mindenröl, de egyáltalán melyik az a sebességmérő oldal vagy bármi ami pontos adatot mutat.. egyol oldal ezt mutat a másik már 5 mbittel kevesebbet pl. ti hol mértek? 

Tapasztalataim alapján a sebesség ingadozása miatt van különbség 1-1 sebesség mérő között. Így már az is több megabit eltérést mutathat ha pl. pár másodpercel tovább mér. Természetesen a mérő szerver földrajzi elhelyezkedése is fontos. Optimális esetben a hozzád legközelebb eső szervert érdemes választani.

Én a Speedtest.net-et használom, ahogy az emberek nagy része is, hisz ez a leg egyszerűbb leggyorabb és még viszonylag pontos is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, Lacikaaa írta:

beszélünk itt sebességröl mérésröl mindenröl, de egyáltalán melyik az a sebességmérő oldal vagy bármi ami pontos adatot mutat.. egyol oldal ezt mutat a másik már 5 mbittel kevesebbet pl. ti hol mértek? 

Bármelyik sebességmérő pontos lehet, ha megfelelő nagyságú adathasználattal mér, ha  Magyarországi szervert használ, ha a memóriában hajtja végre a tesztadattal a mérést, tehát nem a HDD-re menti le a tesztadatot (ha SSD van, akkor ez a tényező mindegy), ha a mérést natív alkalmazás formájában (de legalább nem böngészőben futtatott Flash vagy Silverlight vagy egyéb erőforrászabáló egzotikus pluginnel), mér. Ha emellett ezeket, amiket ide leírtam is betartod, akkor 99%, hogy hiteles adat bírtokában verheted az asztalt a szolgáltatónál, nem úgy mint ilyen esetben

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@zs1991

Pedig ha hetek óta nem indította be magát a DSL tunnel, akkor az valószínűleg nem is fog beindulni. A DSL szinkront is ellenőrizni kéne, bár ebben az esetben úgy tudom, hogy az LTE tunnelt is letiltja, de azért ellenőrizd.

A fentebb javasolt 1414 hívását nem biztos, hogy meg tudod úszni. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Helyzet jelentés.:
Választ ugyan nem kaptam, de a hibajegyet felvették, kijött ismét egy szerelő megállapította hogy minden rendben van jelenleg (most este 20:50-ig jó is volt), de rendes volt, mégegyszer visszahívott elmondtam neki hogy mi a problémám. és azt mondta továbbítja a panaszom a kolegák felé. A hibajegyem azóta is nyitott. Reméljük a legjobbakat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Valamit csinálni kell a mobilhálóval mert túlságosan gyakran szakad meg a bonding.
Ez így nem mehet sokáig. Töröljék el a gyorsító opció árát mert eleve nem tudják biztosítani az előfizetett sebességet. Ennek a hibának a korrigálása nem lenne szabad az előfizető még több pénzébe kerülni. 
És mi történik ünnepek alatt? :D Valami updatet közölhetnének mik a közel jövőbeli tervük.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: konzolmester
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
9 órája, Farao írta:

Én azért megértem Virus helyzetét. Kellemetlen olyan helyen lakni ahol elavult régi DSL hálózat van. Hálózat fejlesztési szándéknak nyoma sincs egyik szolgáltatónál sem, a 30mb-os program ellenére se. És a telekom gyorsító opció az egyetlen kis fénysugár, de az is többet nem működik mint igen.

Az én hibajegyem még mindig nyitott (bár már mintha javult volna valamit a helyzet.), a telekomtól pedig annyit sikerült megtudnom hogy.: A hiba kivizsgálása során belső hibára derült fény amit sajnos még nem sikerült javítaniuk. (bármit is jelentsen ez.)

Valamint jelenleg nem tervezik a hálózat fejlesztést városomban.

A szolgáltató aki nyert pályázatot rá, csendben van, a legutolsó információm hogy az önkormányzattól engedélyt kértek és kaptak rádiós internet kiépítésére. Náluk a projekt tervezett befejezési dátuma Augusztus 24.

Pedig lesz olyan település, nem sok de lesz ahol gyorsító opcióval valósítják meg a 30Mbit-et. De hozzá kell tenni hogy ez az opció a T-nek is nyűg mivel terheli a mobil hálózatot. 

Viszont ami jó hír, az az hogy minden hgw vectoring képes és foglalkozik ezzel már a T.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Sziasztok

Kaptam igéretet a Telekomtol hogy ránéznek erre az egészre. Kicsit magasabb szinten mint az ügyfélszolgálat. Kéne privátban mt szám vagy település efi név.

Benne van amúgy az is hogy LTE- ág terheltség miatt vág le, mivel másodlagos prioritása van csak. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@anonymus Ha gondolod én tudok küldeni egy MT ügyfél azonosítót, bár jelenleg úgy néz ki működik.

Tegnap este csak az LTE ág nem ment, a bonding többi része viszont igen. Így valóban lehetséges amit írtál.
Viszont korábban rendszeres volt hogy hosszú órákra/napokra az egész Bonding lecsatlakozik, függetlenül napszaktól, használattól így saját vagy területi terheltségtől függetlenül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm ezt  már  én is olvastam. Nem tudom hogy megérie azért aza  napi 5giga nem valami sok...
Viszont a jelenlegi 10 megás sávszélesség egyenlő a nullával, főleg úgí hogy a szerelő szerint simán fel lehetne húzni a vezetékes sávszélességet 16-18 megára. Főleg úgy hogy 21 megával ment a netem rendesen egyszer csak elromlott kitalálták hogy nem megy a VDSL2  és átteték a vonalamat ADSL2+ ra ami kb egy hét múlva visszatettekj VDSL2re és az elérhető sávszélességem ami a vonal szerint adható lenne   Attainable Rate(Up/Down) 1667/23751 kbps

És a szerelő is azt mondta hogy egy  18 megának szépen el kellene rajta futnia de nem engedik neki a központból növelni nehogy megint elromoljon.

 

 

VDL2 LUDAS.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Na úgy látszik ez a gyorsító opciós sem egy egyszerű gyors folyamat. 
Hétfőn hívott a szerelő hogy a mobilommal nézzem már meg ahol jelenleg  van  modem van LTE  valamint ha van mérjek már egy sebességet.

Csináltam egy mérést amit e--mailben  elküldtem a szerelőnek Ő azt továbbította is de nem fogadták el még őt is kiküldték a helyszínre mérést végezni mivel papír szerint csak kültéri lefedettség van a környéken ahol lakunk, ami nem igaz mert kb 1 éve van LTE még a pincébe is ahol régen még térerő sem volt .

Tegnap beszéltem  a szerelővel és azt mondta hogy hetek kérdése hogy mikor hozhatja ki a modemet mert nem hagyják jóvá a modem telepítését. Szóval fejlesztget itt a telekom a szolgáltatás azóta rosszabb  mert a fejlesztlés előtt 20 megás netem volt ami a fejlesztés után 10 megás lett , és akkor azt mondták semmi baj majd márciustól lesz a gyorsító opció az kiküszöböli... 

Nem gondoltam volna hogy ez is ilyen hosszas folyamat lesz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az ügyfélszolgálat azt a tájékoztatást adta a hogy havi  2260 Ft/hó az eszközbérlés és  a havidíj.

De bizonyos esetekben mindkettőt elengedik de van amikor csak az eszközbérlés díját.

Rákérdeztem hogy pontosabban nem lehetne körülírni hogy milyen esetben engedik el a díjakat azt mondta  ez ügyben írásban érdeklődjek az ügyfélszolgálatnál. 

 

Ergo ez az egész gyorsító opció arról szól hogy fejlesztettünk a fejlesztés óta kb nálunk az egész településen sehol nem megy a 20 megás net ami probléma nélkül ment, mindenkit visszavágtak 10 megára most ránk akarják sózni plusz havi 2260 Ft/hó havidíjon a gyorsító opciót,  mert elcseszték a netet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Patrik92
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...