Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
2 hours ago, Tamas586 said:

Remélhetőleg nem ezzel akarják megkerülni a 30Mbps EU szabályzást, hogy ne kelljen VDSL-re fejleszteni, hiszen ahol van ADSL (20Mbps) + LTE bővítőcsomag (10Mbps) = 30Mbps...  Tehát papíron nem kell sehol semmit fejleszteni (sőt a támogatás is felvehető?)

Hát amikor a fejlesztések voltak nálunk  és elromlott a netem akkor azt mondták hogy március elején már menni fognak  mobilnetes modemek és azzal oldják meg a 30 megás netet.  De akkor azt nem mondták hogy abba napi 5giga limit van plusz hogy 2230 Ft ba kerül havonta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2016. 03. 12., Tamas586 írta:

Remélhetőleg nem ezzel akarják megkerülni a 30Mbps EU szabályzást, hogy ne kelljen VDSL-re fejleszteni, hiszen ahol van ADSL (20Mbps) + LTE bővítőcsomag (10Mbps) = 30Mbps...  Tehát papíron nem kell sehol semmit fejleszteni (sőt a támogatás is felvehető?)

Mivel mobilnettel nem tudnak dedikáltan 30 mbpst nyújtani (a garantált pedig 0), így ez nem lesz alap ebben a témában, erre nem lehet majd hivatkozni szerintem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az annexM technologia egy gyarto speci*****cioja amitol mar raadasul van elorehaladottabb. Szerintem senki nem akar fuggove valni egy gyartotol, hogy utana o diktalhassa az arakat. ADSL2+ helyett a vdsl-re valo atalakitas meg 1-2 ev tavlataban is ertelmesebb. Igaz ebben az esetekben az elvarasok miatt az efikhez kozelebb kell menni. Igy optika epitese szukseges. Jelenleg a nagyobb sebessegu neteknek csak marketing szerepe van, szolgaltatasok meg elenyeszve igenylik. A vdsl kiepitese egyben megteremti a lehetoseget a teljes kesobbi optikai efi elereshez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Anex J ami az Anex M (a wikipédiából kiindulva több oldalon elterjedt Ericson függőségi tévedés) egy voip-s vonalon alkalmazott változata be van vezetve. Nem külföldön, nem más szolgálatónál, a T-nél Magyarországon. Szerencsére mostanában néhány előfizető vonali értékeire van rálátásom itt helyben, így tudok képpel is szolgálni.

Screenshot_2016-03-14-08-13-02.png.2005d

Ez itt egy adsl2+on működő Anex J-s vonal, voip telefonnal. A max rate 3069 kbps ami 3 mbps körül van, a feltöltés esetén. Ez szinironsebesség, ebből lejön még az ebből adódó veszteség is, de 2,5 mbps menne ezen a vonalon Adsl2+ alatt is. Persze távolabbi ponton ez még így is leeshet 1,5 és 1 mbps körülire is. Valószínű ezért sem nagyon szeretnek 1 mbps felett kiadni adsl2+on.

Természetesen ettőlfüggetlenül fejlesztik a hálózatokat, optika és vdsl2 az irány.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

OFF: AnnexM -hez

DSL-360R-C3_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpgDSL-360R-C3_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként pedig tudtommal a T Ericsson DSLAMeket használ...

Tudtommal az AnnexM és AnnexJ abban különbözik, hogy a J-mellé nem rakható se analóg se isdn telefon se szűrő, az M mellé csak isdn nem rakható, de szűrő és analóg telefon rakható mellé.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

Nekem egy másik fórumon azt mondták, hogy az nem igaz hogy az Annex M Ericson specifikus szabvány és hogy csak Ericson eszközökkel működne, Ezért is kértek hogy kérjek helyreigazítást az  itteni topic hozzászólásomban a szabvánnyal kapcsolatban.

Persze mint szabvany (amit az ericsson fejlesztett ki), igy barki hasznalhatna, de ugye ha egyforma lenne akkor miert is lenne kulon szabvany. (ITU honlapjan megtalalhato mind a ketto pontos speci*****cioja)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
26 perce, Tamas586 írta:

OFF: AnnexM -hez

DSL-360R-C3_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpgDSL-360R-C3_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként pedig tudtommal a T Ericsson DSLAMeket használ...

Tudtommal az AnnexM és AnnexJ abban különbözik, hogy a J-mellé nem rakható se analóg se isdn telefon se szűrő, az M mellé csak isdn nem rakható, de szűrő és analóg telefon rakható mellé.

A Telekom annexB-t hasznal amiatt, hogy egyseges legyen es ISDN es PSTN melle is mehessen ADSL. Az Invi pedig annexA-t itt csak PSTN melle mehet az ADSL. Ebben az esetben a kapott modemek nem kompatibilisek. Persze azek mellett mar mas ujabb dslamok (is) vannak. 

Az pedig, hogy mi melle mi mehet az jelentos kulonbseg hiszen a hordozo csatornak a rendelkezesre allo frekvencia tartomanyban mashol kezdodnek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azert ez a nem tomeges ISDN most mar igaz, de volt ido amikor aki netezni akart annak lakossagi korben is az volt. Most megmar mindenhonnan eltunik a pstn-nel egyetembe (ha jol emlekszem valahol az volt irva hogy ez az idei esztendo). Igy a telefonhalozatok tenylegesen megszunnek es atveszi a helyuket az ip halozatok. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Tamas586 írta:

A modemek kompatibilisek, csak át kell állítani az üzemmódot ami PC-re dugva ~1perc munka..

Az pedig hogy az ISDN 128 kbps miatt (amit szinte senki nem használ lakossági körökben) feláldoztak 1900 kbps feltöltési sebességet....

Modemben hiába álítod át annex m-re az nem fog működni, a DSLAM-nak is "akarni kell", csak B-re álítva jön létre szinkron (Telekomos net esetén), de hamarosan (valószínűleg az idén) megszűnik az ISDN a PSTN-el együt. Marad a voip és Annex J képes HGW (és azzal is működő net szolgáltatás). Persze a csomagok 20/1 tehát a fent berakott képen is látható, hogy hiába tudná a 3069 kbps szinkront, az ügyfél akkor is csak ~ 600 kbps szinkront kap a 10/0,5-ös csomagjához. Ha végleg leszámolnak az ISDN-el és a PSTN-el, akkor lehet, hogy módosítanak rajta, de ez csak feltevés, a telekom akaratán fog múlni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azt igazából nem én mondtam. Megkérdeztem valakit, annak alapján írtam le amit mondott. Pontosan így: "Azt a választ kaptam a hozzáértőtől hogy előbb van esélyed optikára mint Annex M-re." Arról utána nem beszéltünk, hogy miért nem adják ki az annex m-et, akkor még nem tudtam hogy annexJ-t is kiadnak ha voip vonala van az előfizetőnek.

A HGW-m asdl2plus_anxJ-t írt ki a modulation type résznél (anxJ-t, nem el írás) de akkor még nekem pstn telefonom volt, tehát annex B-n voltam, de ezt a HGW sehol nem jelezte, ahogy most sem jelzi hogy azon vagyok, pedig valószínűleg igen mert pstn tárcsahang már nincs a vonalamon, már színtiszta ip. Amit belinkeltem HGW képet az nem a én vonalam, de ott kiírja a HGW, hogy annexJ-n megy, az én tipusom nem írja ki.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Van-e valakinek HUAWEI H35-ös eszköze és kapott-e publikus IP címet. Nagyon érdekelne, hogy sikerült NAT-olni az eszközt? Nekem volt egy hétig, nagyon jó volt. Vissza kellet adnom a NAT miatt. Szívesen újra rendelnék ilyet, ha megoldható lenne a publikus IP cím.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szabó István
Több infó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2016. 03. 15., Szabó István írta:

Van-e valakinek HUAWEI H35-ös eszköze és kapott-e publikus IP címet. Nagyon érdekelne, hogy sikerült NAT-olni az eszközt? Nekem volt egy hétig, nagyon jó volt. Vissza kellet adnom a NAT miatt. Szívesen újra rendelnék ilyet, ha megoldható lenne a publikus IP cím.

A dsles ip cím is natolt volt?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 perce, Szilárd21 írta:

Az lesz, most várok egy két napot, mert hibabejelentések sorozatait adtam le és kicsit néha ég a fejem, mikor pl. ez az ügyintéző is megszólal, hogy már telefonáltam ma többször is... :D Jelenleg a vezetékes nem működik... ott egyből a Magenta ügyfélszolgált fogad, ott úgy vettem észre, sokkal kedvesebbek és segítőkészek. 

Legyél rámenős, a névlegesnél kétszer kisebb sávszélesség miatt kérj müszaki szakvéleményt, ez ugyan eltarthat egy hónapig is, de legalább kiderül, nálad mennyi adható.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
46 perce, Szilárd21 írta:

Sziasztok, olvastam a témában pár dolgot... Hát mi is elég érdekes helyzetben vagyunk településünkön 8 Mbit/s elérhető persze 10 Mbit/s-ra vagyunk szerződve, de mivel olyan messze van a központ így a jel mire ide ér romlik és csak 5 Mbit/s az amit elvisz kifogástalanul a rendszer, erre be is lett állíttatva, így nem dobál le stb. Épp ma olvastam, hogy létezik ilyen opció, és hogy bizonyos esetekben elengedik a díjakat. Telefonáltam ügyfélszolgálatra, ahol a hölgy azt mondta ilyen létezik, de hogy jobban utána kell néznie! "Adja már meg az MT azonosítót".... :o:D Majd közli, hogy ez a szolgáltatás nálunk nem elérhető... :D hogy mért nem tudta... 

Szerintetek mi lehet az ok? Csak mert a mobilnettel mért érték letöltésnél pl. 70 mega volt... szóval a mobilinternettel pedig hasít. Vagy itt más állhat a háttérben? Minden esetben érdekes a dolog, mert fele annyit kapunk mint amennyi járna, persze a bűvös szó amit elmondanak, hogy a garantált 1 Mbit/s! :))) De mostanában jó fejek voltak mikor újra kellett állítani, az 5 megát, mert elismerték, hogy a jelenlegi 2 mega kicsit kevés! :) 

4G beltéri lefedettségnek kell lennie, gondolom nem ajánlotta ki a rendszer az ügyfélszolisnak hogy van nálad 4g meg mobilnet meg ilyenek, 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Nem kell valami portnyitás ennek az eszköznek/szolgáltatásnak portot nyitni? Esetleg upnp-t használ? A HGW felületén be van kapcsolva az upnp? Van a voip szolgáltatásodhoz PC-re telepíthető alkalmazás? Ha igen akkor annak használatával elérhető a szerver, amire csatlakozni kell? A szerver amúgy pingre válaszol a hálózatodról megpingelve?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 perce, Roli82 írta:

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Számomra érdekes volt,hogy belépési díj,bérleti díjt is kért a Telekom. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...