Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
Ekkor: 2017. 02. 11. at 14:06, btz írta:

@b10up

És ez a 3. nem natolt IP megjelenik a HGW felülelén? Az a baj, hogy nekem nem ilyen van, ha lenne már kivizsgáltam volna a lelkivilágát :D

Így van, ha megnézed Farao képét. Vagy simán megnézed a speedtest.net vagy egy whatismyip.com mit ad külső ip-nek.

Ha 217 az eleje, akkor az publikus, viszont ha 100-as, akkor valamiért nem megy a  bonding szerver, és mint "vészüzem", a NAT-oltat használja csak egy ágon. Ezesetben viszont restart, ha nem segít, akkor 1412.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Bizony, eddig sem volt bekapcsolva :D

Egyébként nem a torrenttel van gond (technikailag, a jogiba nem mennék bele), mert egyébként a mobilos és stickes kapcsolatoknak van adva a prioritás, szóval előlük nem lehet elszívni -elvileg. Viszont ha mindenki folyamat 10 megával seedelne, nem kéne sok ügyfél, hogy túlterhelődjön a cella. És az jó út lenne, hogy tényleg bekapcsolják az adatkorlátot. De alkalmanként streamelni egyet youtube-ra vagy távolról nast elérni pár gigás fájlok miatt, vagy Steamről lerántani 50-100 gigás játékokat. Ezt ki kell bírnia a rendszernek :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A kábeles kapcsolaton felül 50/10MBit/s-t tol hozzá a 4g.

 

Viszont az másnak feltűnt, hogy pl:

-youtube esetén nem jól működik az összefűzés, 4k videók akadnak, de ha a DSL-t kihúzom, mobilnetes ágon tökéletesen megy

-speedtest.net csak a kábelest méri, ha más nem terheli a netet, viszont a speedof.me leméri rendesen

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Menet közbe kivettem a sim kártyát és 188as ipvel dsl kapcsolaton ment tovább. Újraindítottam sim nélkül és 217-es ipvel jó volt de hiába raktam be a simet, nem ismerte fel amíg ismét újra nem indítottam, de ekkor már újra 188as ipt kaptam :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

DSL pppoe connection részében nem állítottál el valamit? Mert írja a log, hogy valamit modifikáltál (modify ppp connection (?)) rajta kétszer is, utána a dsl rész nem nagyon akar már életrekelni. Na meg a bonding tunel sem restartol, csak egyszer startol még az rlején, és akkir jó is az ip.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Farao írta:

Igen tudom de mindig az a válasz hogy ő látja hogy minden fel van csatlakozva (külön-külön), itt nincs probléma szerinte.

Valamiért az egyszerűbb utat választják. Mindenképpen szövegesen javaslom a bejelentést egyébként. Érdemes érte kicsit bírkózni, mert egyébként ahol pusztulat a réz hálózat, ott sokat dob a használhatóságon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 perce, Farao írta:

Ja Okés nem gáz :D

Igen este már jo volt, de ha valaki 188as ipt kap véletlen nem kell meglepődni :)

Mivel most már neked is működik elvileg rendesen, letesztelnéd ezekkel?
-speedtest.net mérés (Valamiért csak a DSL sebességét látom vele)

-speedof.me mérés (Rendesen az összefűzött látszik)

-youtubeon random 4K videó hogy akad-e (Nálam bondingban akad, 4G onlyval megy rendesen)

Kíváncsi lennék, hogy ez egyéni hiba, vagy a gyorsító velejárója

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, b10up írta:

Mivel most már neked is működik elvileg rendesen, letesztelnéd ezekkel?
-speedtest.net mérés (Valamiért csak a DSL sebességét látom vele)

-speedof.me mérés (Rendesen az összefűzött látszik)

-youtubeon random 4K videó hogy akad-e (Nálam bondingban akad, 4G onlyval megy rendesen)

Kíváncsi lennék, hogy ez egyéni hiba, vagy a gyorsító velejárója

Nálam a speedtest.net rendesen mér mind wifin mind számitogepen. Első másodperc dsl sebessége utána gyors felugrik.

A másik sebesség teszt is mér rendesen csak az kicsit lassabban reagál.

Youtubeot nem tudom, estére ha hazaértem megnézem.

 

Viszont tapasztalatok szerint ha megnő az adatforgalmam hajlamos eldobni a 4g-t és ilyenkor tisztán a dsl megy. Viszont ha újra csatlakozom a 4g-re admin menüből akkor kis ideig megint megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Gyors csináltam egy tesztet a speedof.me-n.:
http://speedof.me/show.php?img=170227165105-9813.png

A youtube 4k pedig nem akad, de mint mondtam hajlamos néha eldobni a mobil hálózatot, és akkor akad, Illyenkor ha újra csatlakozok rá tovább működik minden.

Ezt nem tudom hogy azért teszi mert sokallja az adatforgalmat (pedig ma még nem is használtam gyakorlatilag), vagy le van terhelve a torony, esetleg kevés neki a jelszint  (Signal strength:35). Vagy csupán így van beállítva :D

 
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 perce, Farao írta:

Gyors csináltam egy tesztet a speedof.me-n.:
http://speedof.me/show.php?img=170227165105-9813.png

A youtube 4k pedig nem akad, de mint mondtam hajlamos néha eldobni a mobil hálózatot, és akkor akad, Illyenkor ha újra csatlakozok rá tovább működik minden.

Ezt nem tudom hogy azért teszi mert sokallja az adatforgalmat (pedig ma még nem is használtam gyakorlatilag), vagy le van terhelve a torony, esetleg kevés neki a jelszint  (Signal strength:35). Vagy csupán így van beállítva :D

 

Közben valami rendszerszinten változhatott. Ma random áramszünet után én is 188-as natolt ip-t kaptam, de a tunnel többszöri restartolása után végre visszakaptam egy publikusat.
Már nekem is jól mér a speedtest.net is, és megy a 4k. Nem tudom, mi változott, de mikor publikus a bonding ip, jobban működik picit, mint előtte.

Nekem 67-es a signal és 3 csík az előlapon, ezzel még soha nem dobta el a mobilt. Ha csak 1 csíkot mutat nálad, ott lehetnek ilyen beakadós problémák.

Apró betűs rész: Kb 3 fajta szoftver van, mindegyik más mértékegység szerint méri, és nem írja, hogy melyik melyik alapján :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@b10up

Nyilván az IP címek hiánya magyarázza a natolt IP jelenlétét, és technológiájából (és lehet hibás beállításból) erednek kisebb hibák.
De valljuk be, az átlag felhasználónak akinél csak a facebook meg a youtube megy, annak teljesen mindegy hogy natolt vagy publikus IP-t kap. :)

Értem, akkor jobb ha beszerzek hozzá egy komolyabb antennát, és áthelyem máshová a hgw-t :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, b10up írta:

Ilyen esetben én nem antennakábeleznék. Maradna a nagy nyereségű antenna közvetlenül a HGW-n, bármi más helyváltoztatás csak a hgw helyének megváltoztatásával. Mikor alapból nem túl erős a jel, azt nem lenne szép még coaxon is csillapítani.

Igen de ezeket a nagy nyereségű kültéri antennákat így is úgyis össze kell kötni kábellal. Nyilván minél kevesebb a kábelezés annál jobb.

Előbb persze a hgw-t fogom arébb pakolászni, és ha beválik akkor újra kábelezem a DSL a telefon és az UTP-t. De ehhez jelenleg se kedvem sem időm nincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...