Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3

Szia @Patrik92

Gyorsító opcióra vonatkozó ÁSZF részt 4.1 részen megtalálod.  

 Egyszeri belépési díj: 35.650 Ft (24 hónapos hűség vállalása esetén elengedésre kerül)
Gyorsító opció havi díja 760 Ft
Speciális HGW havi bérleti díja 1500 Ft
Kínált letöltési sebesség 20Mbits /sec
Kínált feltöltési sebesség 1 Mbits/sec
Garantált le és feltöltés 0/0 Mbits/sec
Csomagban foglalt adatforgalom (le és feltöltés ,GB) Maximum napi 5GB illetve havi 100 GB
Túlforgalmazás kezelése: A szolgáltató jogosult az adatforgalom megállítására.
Több saját eszköz közötti megosztás lehetőség: Nincs
Elérhető legjobb hálózati képesség : 4G/LTE
Hang szolgáltatás: Nincs
SMS szolgáltatás: Nincs
Számlázási mód: Féltörthavi Igénybe vehető DSL NetMánia S és M csomagokho
z

 

Konkrét eszközben nem vagyok biztos ö az egyik esélyes, de halottam olyat elmúlt napokban hogy lehet egy teljesen más eszköz érkezik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm ezt  már  én is olvastam. Nem tudom hogy megérie azért aza  napi 5giga nem valami sok...
Viszont a jelenlegi 10 megás sávszélesség egyenlő a nullával, főleg úgí hogy a szerelő szerint simán fel lehetne húzni a vezetékes sávszélességet 16-18 megára. Főleg úgy hogy 21 megával ment a netem rendesen egyszer csak elromlott kitalálták hogy nem megy a VDSL2  és átteték a vonalamat ADSL2+ ra ami kb egy hét múlva visszatettekj VDSL2re és az elérhető sávszélességem ami a vonal szerint adható lenne   Attainable Rate(Up/Down) 1667/23751 kbps

És a szerelő is azt mondta hogy egy  18 megának szépen el kellene rajta futnia de nem engedik neki a központból növelni nehogy megint elromoljon.

 

 

VDL2 LUDAS.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Na úgy látszik ez a gyorsító opciós sem egy egyszerű gyors folyamat. 
Hétfőn hívott a szerelő hogy a mobilommal nézzem már meg ahol jelenleg  van  modem van LTE  valamint ha van mérjek már egy sebességet.

Csináltam egy mérést amit e--mailben  elküldtem a szerelőnek Ő azt továbbította is de nem fogadták el még őt is kiküldték a helyszínre mérést végezni mivel papír szerint csak kültéri lefedettség van a környéken ahol lakunk, ami nem igaz mert kb 1 éve van LTE még a pincébe is ahol régen még térerő sem volt .

Tegnap beszéltem  a szerelővel és azt mondta hogy hetek kérdése hogy mikor hozhatja ki a modemet mert nem hagyják jóvá a modem telepítését. Szóval fejlesztget itt a telekom a szolgáltatás azóta rosszabb  mert a fejlesztlés előtt 20 megás netem volt ami a fejlesztés után 10 megás lett , és akkor azt mondták semmi baj majd márciustól lesz a gyorsító opció az kiküszöböli... 

Nem gondoltam volna hogy ez is ilyen hosszas folyamat lesz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megéri ez neked? 2év hűség +egyszeri 36eFt +havi 2,3eFt - és ez csak a gyorsítás, az adsl költsége még erre jön rá..

Főleg úgy hogy olyan helyre kell tenni (az adsl kábel miatt) ami rádiós szempontból a legrosszabb (szoba sarkában a földön a PC mögött)

Ha saját magad veszel 4G USB modemet + SIM kártyát bele azt akár a tetőre is kidughattad volna hosszú kábeltoldóval. (persze akkor kézzel kell váltani hogy vagy adsl vagy mobilnet)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, Tamas586 írta:

Megéri ez neked? 2év hűség +egyszeri 36eFt +havi 2,3eFt - és ez csak a gyorsítás, az adsl költsége még erre jön rá..

Főleg úgy hogy olyan helyre kell tenni (az adsl kábel miatt) ami rádiós szempontból a legrosszabb (szoba sarkában a földön a PC mögött)

Ha saját magad veszel 4G USB modemet + SIM kártyát bele azt akár a tetőre is kidughattad volna hosszú kábeltoldóval. (persze akkor kézzel kell váltani hogy vagy adsl vagy mobilnet)

35.650 Ft belépési díjat elengedik ha hűséggel kéri! A HGW bérleti díját (1.500 Ft) akciós jelleggel szintén elengedik.

@Patrik92

Csabánál is hasonló eset volt. Rendszer szerint nem volt nála beltéri 4G lefedettség valójában meg maximumon volt 4G a térerő. Jelezték a műszakosoknak  és 2 hét múlva be is kötötték. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 minutes ago, Roli82 said:

35.650 Ft belépési díjat elengedik ha hűséggel kéri! A HGW bérleti díját (1.500 Ft) akciós jelleggel szintén elengedik.

Igazad van. 1év hűségnél gondolom kevésbé engedékenyek..

ASzF szerint a szolgáltatás havidíja 760 + hgw bérleti díj 1.500 Ft = 2.260 Ft, az pedig hogy a hűség 1/4 ideje alatt elengedik az inkább 'mézesmadzag'.  És továbbra is olyan eldugott helyre kerül a hgw ahol nincs mobil térerő..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Oda teszed a HGW-t ahová akarod. UTP 100 m- ig simán mehet. A HGW díjára meg a megrendeléskor (érdeklődéskor) rá kell kérdezni mert én azt hallottam, hogy bizonyos esetekben nincs díja. Külső antenna is csatlakoztatható hozzá csak azt az efinek kell rendezni. Én is gondolkodom rajta mert a 10Mbit/s netem az időnként elég karcsú. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az ügyfélszolgálat azt a tájékoztatást adta a hogy havi  2260 Ft/hó az eszközbérlés és  a havidíj.

De bizonyos esetekben mindkettőt elengedik de van amikor csak az eszközbérlés díját.

Rákérdeztem hogy pontosabban nem lehetne körülírni hogy milyen esetben engedik el a díjakat azt mondta  ez ügyben írásban érdeklődjek az ügyfélszolgálatnál. 

 

Ergo ez az egész gyorsító opció arról szól hogy fejlesztettünk a fejlesztés óta kb nálunk az egész településen sehol nem megy a 20 megás net ami probléma nélkül ment, mindenkit visszavágtak 10 megára most ránk akarják sózni plusz havi 2260 Ft/hó havidíjon a gyorsító opciót,  mert elcseszték a netet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Patrik92
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 hours ago, Tamas586 said:

Remélhetőleg nem ezzel akarják megkerülni a 30Mbps EU szabályzást, hogy ne kelljen VDSL-re fejleszteni, hiszen ahol van ADSL (20Mbps) + LTE bővítőcsomag (10Mbps) = 30Mbps...  Tehát papíron nem kell sehol semmit fejleszteni (sőt a támogatás is felvehető?)

Hát amikor a fejlesztések voltak nálunk  és elromlott a netem akkor azt mondták hogy március elején már menni fognak  mobilnetes modemek és azzal oldják meg a 30 megás netet.  De akkor azt nem mondták hogy abba napi 5giga limit van plusz hogy 2230 Ft ba kerül havonta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2016. 03. 12., Tamas586 írta:

Remélhetőleg nem ezzel akarják megkerülni a 30Mbps EU szabályzást, hogy ne kelljen VDSL-re fejleszteni, hiszen ahol van ADSL (20Mbps) + LTE bővítőcsomag (10Mbps) = 30Mbps...  Tehát papíron nem kell sehol semmit fejleszteni (sőt a támogatás is felvehető?)

Mivel mobilnettel nem tudnak dedikáltan 30 mbpst nyújtani (a garantált pedig 0), így ez nem lesz alap ebben a témában, erre nem lehet majd hivatkozni szerintem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nálunk is hasonló a helyzet, a "vezetékes" megoldások közül jelenleg csak az xDSL technológia elérhető. A vonalhossz ~3 km, így a Netmánia S ténylegesen nettó 5,2/0,5 Mbps-t teljesít (ADSL2+) stabilan. Tényleg jól optimalizálták a vonalat, a paraméterek alapján a mostani a jelenlegi maximum. Amit nagyon köszönök a Telekom munkatársainak, mivel előtte a rendszer több alkalommal is 3,7 Mbit-re korlátozta a vonalat automatikusan, ez részben a sűrűn előforduló áramszüneteknek is köszönhető volt.  A jelenlegi állapot előtt futottam a jól ismert tiszteletköröket:  "Sajnos ennyit bír a technológia és a jelenlegi infrastruktúra (légkábel) és másnál még ennyi sincs, a garantált 1 Mbit viszont megvan...".

A gyorsító opcióval kapcsolatban jelenleg nem egyértelmű számomra, hogy

1. Ténylegesen felfüggesztésre kerül-e a kiegészítő szolgáltatás a napi 5GB és/vagy a havi 100GB adatforgalom átlépése után? Az ÁSZF szerint "a szolgáltató jogosult" a felfüggesztésre, de él is vele? Vagy központilag automatikusan szabályozott és letiltásra kerül a limit átlépésénél?

2. A HGW bridge módba állítható? (A szolgáltatás jellege miatt úgy gondolom, hogy nem.)

3. Tudom, hogy "friss" szolgáltatás hazai viszonylatban, de akinek esetleg már van gyakorlati tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná: pl. megfelelő térerő esetén gyakorlati átlagos sebesség, stabilitás, publikus IP címet kap-e az eszköz?

Mikor először még csak ÁSZF szinten megjelent lehetőségként a gyorsító opció, elgondolkoztam rajta, de a táblázatot áttekintve, szembesülve a korlátokkal, költségeivel az ár/érték arány (még hűség vállalásával is) nem feltétlenül optimális számomra.

Feltöltési irányban ez a megoldás sem hoz jelentősebb felzárkózást a többi technológiához képest, bár tény, hogy javít az ADSL2+ helyzeten.

Gyakran jól jönne a nagyobb sávszélesség, de tartok tőle, hogy a kiegészítő opcióval az ADSL2+ vonali sebesség ismét csökkenne, s a napi gyorsító limit túllépése után ismét visszatérne a 3,7 Mbit/s, ami 3 eszköz számára már túl kevés. Túl sok a kérdőjel jelenleg a gyorsító opcióval kapcsolatosan.

 

Tamas586 felvetésére hosszabban reagálnék, hogyan is működnek az EU-s támogatások szélessáv kapcsán:

Ekkor: 2016. 03. 12., Tamas586 írta:

Remélhetőleg nem ezzel akarják megkerülni a 30Mbps EU szabályzást, hogy ne kelljen VDSL-re fejleszteni, hiszen ahol van ADSL (20Mbps) + LTE bővítőcsomag (10Mbps) = 30Mbps...  Tehát papíron nem kell sehol semmit fejleszteni (sőt a támogatás is felvehető?)

Támogatási oldalról vizsgálva:

A szélessávú fejlesztésekhez kapcsolódó EU-s támogatások hazai odaítélésénél az egyik alapelv a technológiasemlegesség. Elvileg bármilyen technológiával teljesíthető a vállalás, amellyel letöltési irányban névlegesen legalább 30 Mbps, feltöltési irányban névlegesen legalább 6 Mbps biztosítható. Ebből a garantáltan vállalt sebesség nem lehet kisebb 7,5 (le)/1,7 (fel) Mbps-nél. A garantált sebesség a hálózat csúcsterheltsége esetén is biztosítandó, ez alá nem csökkenhet. A garantált minimum technológiától és területtől függően vállalható magasabban is.

Ahogyan btz is említette: a 4G/LTE gyorsító opció egyik irányban sem nyújt garantált sebességet az ÁSZF szerint, tehát nem teljesíti az EU-s célkitűzéseket (jelen pillanatban) az ADSL2+ alapú Netmánia S és Netmánia M csomaggal sem. Valamilyen fejlesztésnek majd lennie kell, de "fehér" foltok is maradni fognak, ahol még támogatással sem vállalják a szolgáltatók a lefedést.

 

A támogatás "felvétele" tényleges fejlesztésekhez kötött:

Már elvégzett fejlesztésekhez,  vagy a támogatási kérelem benyújtása előtt megkezdett beruházásokhoz támogatás nem igényelhető. Például ha a Telekom egy-egy területre (járási szinten) támogatási kérelmet nyújtott be és a térségre más pályázó is bejelentkezett, akkor fontos szerepe lesz annak is, hogy milyen technológiai megoldásokkal fedi le a járás ún. igényhelyeit. Technológiai súlyozásban a legmagasabb pontot az optikai megoldások jelentik (FTTH, FTTB), utána jönnek az elérési hálózat utolsó szakaszait rézalapú megoldásokkal (HFC, VDSL2) megvalósítók, majd a vezetéknélküli technológiák (LTE, egyéb licenszelt sávú wireless megoldások, de akár 2,4 GHz vagy 5 GHz WLAN is lehet).

A magasabb pontszámú pályázó nyer. Ha a járásban nincsenek egymással versenyző projektek, akkor az érvényes pályázatot benyújtó lesz a nyertes, de csak akkor, ha a pályázata egyébként teljesíti az adott térségre előírt minimum feltételeket és elér minimum 45 pontot a 100-ból.

Viszont a technológiával a legjobb esetben is csak 27 pontot lehet elérni (ha mindenhova optikát visznek a járásban), egyéb tényezők is sokat nyomnak a latban. Minden járásra meghatároztak egy becsült várható költséget, amelytől ha kedvezőbben valósítja meg a fejlesztést a pályázó, akkor pontot szerezhet. Minden térségre van egy meghatározott maximális támogatási arány (30%, 50%, 70%, 90%) a nettó összköltséghez viszonyítva, a térség fejlettségi állapota alapján. Pl. ha vállalja a szolgáltató, hogy az 50% igényelhető támogatás helyett 42%-ot igényel, akkor szerzett további 11 pontot. Vagy vállalja, hogy X km optikai felhordóhálózatot épít saját erőből a kötelezően előírtan felül, vagy vállalja hogy többlet szabad szálkapacitást épít ki stb... Elég nagy a mozgástér.

 

Pénzügyi finanszírozás:

A nyertes projektekre a Telekom (mivel nagyvállalat) legfeljebb 25% előleget kaphat (max. 300m Ft erejéig). A támogatás többi részét csak utófinanszírozásban hívhatja le, azaz először megvalósít fizikailag egy ütemet, kifizeti 100%-ban, majd utólag lehívhatja a támogatást a nettó összegre. Adminisztrációban sem lesz kis munka, különösen a közbeszerzési eljárások hatálya alá tartozó beszerzéseknél. A nyertesek igényelhetnek egyébként támogatott beruházási hitelt, alacsony kamatra (kb. ~0,5%/év), de a tőkét azt vissza kell majd ütemezés szerint fizetni.

 

Határidők: Hazai célkitűzés 2018 év vége, az EU elvárása 2020. A jelenlegi pályázatok elbírálását nem régen kezdték meg. Eleve késett az eredeti ütemezésekhez képest a pályázati rendszer is, így az elbírálás és Támogatási Szerződés megkötése is késni fog. Ebből adódóan szerintem nehéz lesz tartani az ütemezést a megvalósításban is (bár ne így legyen), kivéve ha valaki benyújtást követően saját felelősségre megkezdi esetlegesen a kivitelezést (amire csekély az esély, mert mi van ha más nyer?). Valószínűleg legkésőbb idén nyár elejéig-közepéig megszületnek a döntések.

A pályázatból támogatott folyamat végeredménye pedig  csak a "homes-passed" lefedés, azaz hogy eljutott az igényhelyekig az NGA képes szélessávú technológia és az előfizetőkhöz történő bekötés megtörténhet 15 munkanapon belül, ha megrendelik. Az előfizetői oldalon elhelyezendő eszközökre elvileg nem jár támogatás, az is jelentős költség.

Szóval nem egyszerű a helyzet számunkra sem, de szolgáltatói szempontból sem.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, Caligin said:

Ebből a garantáltan vállalt sebesség nem lehet kisebb 7,5 (le)/1,7 (fel) Mbps-nél

Ha igaz az amit az AnnexM topikban mondtak többen hogy nem fogják az AnnexM-et bevezetni, akkor AnnexB-vel max 1.8Mbps ATM(szinkron) azaz max 1.6Mbps IP feltöltés biztosítható csak, ami garantált mennyiségnek nagyon rizikós lenne ezért remélhetőleg ezen LTE bővítő szolgáltatással sem tartozik bele az ADSL2+ az EU támogatási kategóriába. és remélhetőleg bővíteni fogják előbb-utóbb a VDSL2 hálózatot. (vagy az optikait)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az annexM technologia egy gyarto speci*****cioja amitol mar raadasul van elorehaladottabb. Szerintem senki nem akar fuggove valni egy gyartotol, hogy utana o diktalhassa az arakat. ADSL2+ helyett a vdsl-re valo atalakitas meg 1-2 ev tavlataban is ertelmesebb. Igaz ebben az esetekben az elvarasok miatt az efikhez kozelebb kell menni. Igy optika epitese szukseges. Jelenleg a nagyobb sebessegu neteknek csak marketing szerepe van, szolgaltatasok meg elenyeszve igenylik. A vdsl kiepitese egyben megteremti a lehetoseget a teljes kesobbi optikai efi elereshez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Anex J ami az Anex M (a wikipédiából kiindulva több oldalon elterjedt Ericson függőségi tévedés) egy voip-s vonalon alkalmazott változata be van vezetve. Nem külföldön, nem más szolgálatónál, a T-nél Magyarországon. Szerencsére mostanában néhány előfizető vonali értékeire van rálátásom itt helyben, így tudok képpel is szolgálni.

Screenshot_2016-03-14-08-13-02.png.2005d

Ez itt egy adsl2+on működő Anex J-s vonal, voip telefonnal. A max rate 3069 kbps ami 3 mbps körül van, a feltöltés esetén. Ez szinironsebesség, ebből lejön még az ebből adódó veszteség is, de 2,5 mbps menne ezen a vonalon Adsl2+ alatt is. Persze távolabbi ponton ez még így is leeshet 1,5 és 1 mbps körülire is. Valószínű ezért sem nagyon szeretnek 1 mbps felett kiadni adsl2+on.

Természetesen ettőlfüggetlenül fejlesztik a hálózatokat, optika és vdsl2 az irány.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

OFF: AnnexM -hez

DSL-360R-C3_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpgDSL-360R-C3_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként pedig tudtommal a T Ericsson DSLAMeket használ...

Tudtommal az AnnexM és AnnexJ abban különbözik, hogy a J-mellé nem rakható se analóg se isdn telefon se szűrő, az M mellé csak isdn nem rakható, de szűrő és analóg telefon rakható mellé.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

Nekem egy másik fórumon azt mondták, hogy az nem igaz hogy az Annex M Ericson specifikus szabvány és hogy csak Ericson eszközökkel működne, Ezért is kértek hogy kérjek helyreigazítást az  itteni topic hozzászólásomban a szabvánnyal kapcsolatban.

Persze mint szabvany (amit az ericsson fejlesztett ki), igy barki hasznalhatna, de ugye ha egyforma lenne akkor miert is lenne kulon szabvany. (ITU honlapjan megtalalhato mind a ketto pontos speci*****cioja)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
26 perce, Tamas586 írta:

OFF: AnnexM -hez

DSL-360R-C3_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpgDSL-360R-C3_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként pedig tudtommal a T Ericsson DSLAMeket használ...

Tudtommal az AnnexM és AnnexJ abban különbözik, hogy a J-mellé nem rakható se analóg se isdn telefon se szűrő, az M mellé csak isdn nem rakható, de szűrő és analóg telefon rakható mellé.

A Telekom annexB-t hasznal amiatt, hogy egyseges legyen es ISDN es PSTN melle is mehessen ADSL. Az Invi pedig annexA-t itt csak PSTN melle mehet az ADSL. Ebben az esetben a kapott modemek nem kompatibilisek. Persze azek mellett mar mas ujabb dslamok (is) vannak. 

Az pedig, hogy mi melle mi mehet az jelentos kulonbseg hiszen a hordozo csatornak a rendelkezesre allo frekvencia tartomanyban mashol kezdodnek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...