Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok!

Van valaki akinek van már gyorsító opcioja? Csütörtökön fogják bekötni nálam. Már nagyon várom,mert a 3 megás net picit kevés! Nekem egy kérdésem lenne ! Ezt ,hogy értelmezi a telekom?

" Az adott napon fel nem használt mobil adatmennyiség a következő időszakra napra nem vihető át, ahogyan a fel nem használt havi mobil adatmennyiség sem vihető át a következő hónapra."

Matekból mindig gyenge voltam és nem értem!  Egy hónap 30-31 napból áll! Ha én naponta 5 gigát használok akkor 20 nap alatt elfogy! Többi 10-11 nap? De ha nem használom fel a napi 5 gigát nem vihetem át másik napra! Szóval esélye sincs ,hogy megmaradjon a következő hónapra! Sehogy nem értem. Ezek szerint nem egy hónapra szól! De lehet én vagyok a béna!  Ezért szeretném megkérdezni más ezt hogy értelmezi!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok, olvastam a témában pár dolgot... Hát mi is elég érdekes helyzetben vagyunk településünkön 8 Mbit/s elérhető persze 10 Mbit/s-ra vagyunk szerződve, de mivel olyan messze van a központ így a jel mire ide ér romlik és csak 5 Mbit/s az amit elvisz kifogástalanul a rendszer, erre be is lett állíttatva, így nem dobál le stb. Épp ma olvastam, hogy létezik ilyen opció, és hogy bizonyos esetekben elengedik a díjakat. Telefonáltam ügyfélszolgálatra, ahol a hölgy azt mondta ilyen létezik, de hogy jobban utána kell néznie! "Adja már meg az MT azonosítót".... :o:D Majd közli, hogy ez a szolgáltatás nálunk nem elérhető... :D hogy mért nem tudta... 

Szerintetek mi lehet az ok? Csak mert a mobilnettel mért érték letöltésnél pl. 70 mega volt... szóval a mobilinternettel pedig hasít. Vagy itt más állhat a háttérben? Minden esetben érdekes a dolog, mert fele annyit kapunk mint amennyi járna, persze a bűvös szó amit elmondanak, hogy a garantált 1 Mbit/s! :))) De mostanában jó fejek voltak mikor újra kellett állítani, az 5 megát, mert elismerték, hogy a jelenlegi 2 mega kicsit kevés! :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Szilárd21 írta:

Sziasztok, olvastam a témában pár dolgot... Hát mi is elég érdekes helyzetben vagyunk településünkön 8 Mbit/s elérhető persze 10 Mbit/s-ra vagyunk szerződve, de mivel olyan messze van a központ így a jel mire ide ér romlik és csak 5 Mbit/s az amit elvisz kifogástalanul a rendszer, erre be is lett állíttatva, így nem dobál le stb. Épp ma olvastam, hogy létezik ilyen opció, és hogy bizonyos esetekben elengedik a díjakat. Telefonáltam ügyfélszolgálatra, ahol a hölgy azt mondta ilyen létezik, de hogy jobban utána kell néznie! "Adja már meg az MT azonosítót".... :o:D Majd közli, hogy ez a szolgáltatás nálunk nem elérhető... :D hogy mért nem tudta... 

Szerintetek mi lehet az ok? Csak mert a mobilnettel mért érték letöltésnél pl. 70 mega volt... szóval a mobilinternettel pedig hasít. Vagy itt más állhat a háttérben? Minden esetben érdekes a dolog, mert fele annyit kapunk mint amennyi járna, persze a bűvös szó amit elmondanak, hogy a garantált 1 Mbit/s! :))) De mostanában jó fejek voltak mikor újra kellett állítani, az 5 megát, mert elismerték, hogy a jelenlegi 2 mega kicsit kevés! :) 

Próbáld egy másik ügyintézővel 1412. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, ApaFia írta:

Próbáld egy másik ügyintézővel 1412. ;)

Az lesz, most várok egy két napot, mert hibabejelentések sorozatait adtam le és kicsit néha ég a fejem, mikor pl. ez az ügyintéző is megszólal, hogy már telefonáltam ma többször is... :D Jelenleg a vezetékes nem működik... ott egyből a Magenta ügyfélszolgált fogad, ott úgy vettem észre, sokkal kedvesebbek és segítőkészek. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 perce, Szilárd21 írta:

Az lesz, most várok egy két napot, mert hibabejelentések sorozatait adtam le és kicsit néha ég a fejem, mikor pl. ez az ügyintéző is megszólal, hogy már telefonáltam ma többször is... :D Jelenleg a vezetékes nem működik... ott egyből a Magenta ügyfélszolgált fogad, ott úgy vettem észre, sokkal kedvesebbek és segítőkészek. 

Legyél rámenős, a névlegesnél kétszer kisebb sávszélesség miatt kérj müszaki szakvéleményt, ez ugyan eltarthat egy hónapig is, de legalább kiderül, nálad mennyi adható.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
46 perce, Szilárd21 írta:

Sziasztok, olvastam a témában pár dolgot... Hát mi is elég érdekes helyzetben vagyunk településünkön 8 Mbit/s elérhető persze 10 Mbit/s-ra vagyunk szerződve, de mivel olyan messze van a központ így a jel mire ide ér romlik és csak 5 Mbit/s az amit elvisz kifogástalanul a rendszer, erre be is lett állíttatva, így nem dobál le stb. Épp ma olvastam, hogy létezik ilyen opció, és hogy bizonyos esetekben elengedik a díjakat. Telefonáltam ügyfélszolgálatra, ahol a hölgy azt mondta ilyen létezik, de hogy jobban utána kell néznie! "Adja már meg az MT azonosítót".... :o:D Majd közli, hogy ez a szolgáltatás nálunk nem elérhető... :D hogy mért nem tudta... 

Szerintetek mi lehet az ok? Csak mert a mobilnettel mért érték letöltésnél pl. 70 mega volt... szóval a mobilinternettel pedig hasít. Vagy itt más állhat a háttérben? Minden esetben érdekes a dolog, mert fele annyit kapunk mint amennyi járna, persze a bűvös szó amit elmondanak, hogy a garantált 1 Mbit/s! :))) De mostanában jó fejek voltak mikor újra kellett állítani, az 5 megát, mert elismerték, hogy a jelenlegi 2 mega kicsit kevés! :) 

4G beltéri lefedettségnek kell lennie, gondolom nem ajánlotta ki a rendszer az ügyfélszolisnak hogy van nálad 4g meg mobilnet meg ilyenek, 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, anonymus írta:

4G beltéri lefedettségnek kell lennie, gondolom nem ajánlotta ki a rendszer az ügyfélszolisnak hogy van nálad 4g meg mobilnet meg ilyenek, 

Igen, lehetséges, bár nem igazán hatotta meg, hogy a 70 mbit-ről beszélek, amit telefonnal mértem, szal még ajánlani sem ajánlotta, hogy bemérik vagy nem tudom mit szoktak ilyenkor, mert nyilván utána tudnának jobban járni. :) De én is hibás vagyok, hogy nem voltam határozott... bár mint írtam ilyenkor mikor érzem a hangjukon, hogy "már megint egy *****" :D vagy hogy "mondjon már egy MT azonosítót" ilyenkor blokkol az agyam és inkább kihátrálok... de tovább lobbizok! :D És reménykedem egy normális ügyintézőért! :D Köszi a hozzászólásokat! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
49 perce, anonymus írta:

Ahhoz hogy a megrendelést le lehessen adni ahhoz elég. Többit meg a műszak megnézi utána járnak stb

Amit én kifogásolok az az, hogy a lakossági ügyfél kénytelen megrendelni, hogy kiderüljőn, hogy bírja a vonala, nincs lehetősége megrendelés előtt müszaki szakvéleményt kérnie, és annak eredménye után dönteni, ez üzleti előfizetőknél alap.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Erre csak azt tudom mondani hogy itta már meg ennek efi a levét.  Én úgy látom hogy olyan dolgozóknak van nagyobb sikere akiknek a T egy hobby.  Szerintem nem akarod tudni mennyit szoktam telefonálgatni műszakkal és egyéb háttér osztályokkal hogy jó legyen az efinek. Persze hogy nem éri meg ennyire utána menni de naah nekem valahol fontos az ügyfél élmény de nem munka köri elvárásom. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

http://www.kepfeltoltes.hu/view/161022/14741843_1749123622008639_1945743249_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mobilinternet mért eredménye. 

http://kepfeltoltes.hu/view/161022/K_perny_felv_tel__281__www.kepfeltoltes.hu_.png 

Otthoni internet eredménye... eddig ment az 5 mega is, de ezek szerint ismét lelassult... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem!

A Huawei elosztó cucc nem engedi ki az internetre a saját voip adapteremet (amivel olcsón telefonálhatok kanadába). A készülék működik, két helyen kipróbáltam. Amíg a régi modemem volt, hibátlanul tudtam használni. Mióta idetették nekem ezt a hulladékot, azóta nem tud a szerverére csatlakozni. Van erre valami megoldás? Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Nem kell valami portnyitás ennek az eszköznek/szolgáltatásnak portot nyitni? Esetleg upnp-t használ? A HGW felületén be van kapcsolva az upnp? Van a voip szolgáltatásodhoz PC-re telepíthető alkalmazás? Ha igen akkor annak használatával elérhető a szerver, amire csatlakozni kell? A szerver amúgy pingre válaszol a hálózatodról megpingelve?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ. Megpróbálok válaszolni a kérdésekre:

"Nem kell valami portnyitás ennek az eszköznek/szolgáltatásnak portot nyitni? "

Nem tudom. De a 80-as portot használja, ha ez volt a kérdés. A régi modememmel és routeremmel hibátlanul megy.

" Esetleg upnp-t használ? "

Nem.

"Van a voip szolgáltatásodhoz PC-re telepíthető alkalmazás? "

Nincs, ez egy önállóan működő adapter, saját beállító HTML felülettel. Routerbe dugva működik, PC nélkül. A neve: Linksys PAP2 voip adapter. Több, mint 10 éve használom problémamentesen.

" A szerver amúgy pingre válaszol a hálózatodról megpingelve? "

Igen, tudom pingelni a szerverét, csomagvesztés nélkül működik. De ha visszadugom a régi modemet arról azonnal működik. Szerintem a Huawei nem engedi ki a voip protokollt, mert ő is azt használja a telefonhoz (a normál telefonom is arról megy, hála a "fejlődésnek"!) Próbáltam máshol, több alkalommal. Mindegy, hogy kábel, adsl, mindegyik routerre dugva működik. Csak ez a készülékkel nem megy.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A 80-ason valószínűleg a HTML kezelőfelülete érhető el az eszköznek.

A szolgáltatói voip az internet szolgáltatástól külön "virtuális hálózaton" működik, így semmilyen módon nem zavarhatja meg az internet "hálózaton" belüli voip forgalma. Az internet "hálózaton" nincs korlátozva semmilyen voip forgalom.

Ez a Linksys egy voip kliens eszköz, de kliens programok is vannak, amik PC-re és Androidos eszközökre is. Voip szolgáltató nélkül önállóan ez sem működik, ennek a szolgáltatónak a szerverét akarja elérni az eszköz.

Az eszköz dhcp-n kap ip címet a Huaweitől? Esetleg a Linksys "HTML" adminfelületéről küldhetnél képernyőmentés képet. A Huawei LAN1 portjára kösd rá a készüléked, ha másra nem használod.

A szerver, amire csatlakoznia kell, nem véletlenül a voip.ms? Én regisztráltam erre a szolgáltatásra, a tabletemre telepítettem egy voip klienset és simán becsatlakoztam mindenféle portnyitás nélkül, elvileg ha vennék ilyen voip céleszköz, akkor ugyanezeket az adatokat (ami a tabletes kliensembe is beírtam) beírva menni kellene.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...