Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Természetesen van szolgáltató, mint említettem, több, mit 10 éve használom... A szerver: sip.neophonex.hu

Az eszköz már a huawei minden portjába be volt dugva, semmi sem változott. Igen, a hua által kiosztott ip-t kap, tudom is pingelni minden gépről, ezzel nincs is gond, csak szegény cumó az internetre nem tud kimenni.

Ugyan ismétlem magam, de a linksysben semmiféle változtatás nem történt és mindenhol működik, itthon a régi modemmel/routerrel szintén. Most úgy használom, hogy amikor kell, huawei ki, modem be - és láss csodát: működik! Bár megjegyzem, hogy ez így rettentő macerás és a 21. század környékén már nem így kéne lennie, ennyi pénzért!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Szia

Lehet hogy *****ség de én úgy tudom, hogy a  Huawei HA 35  router kerül ki, ha gyorsító opciója van az ügyfélnek és azok mind natolt ip-t kapnak és a gyorsító opciónál a natot régebben nem tudták kikapcsolni. Azóta nem tudom hogy változott  de gondolom ez a voip telefon se szereti ha natolt ip-ét kap.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Djrush, köszönöm a választ! Ha lehetne, kifejtenéd egyszerű halandó nyelven is? Én nem tudom, mit jelent a nat, azt sem, mit tehetnék ellene. Valóban, gyorsító opcióm van, mert csak így tud a T "használható" internet szolgáltatást nyújtani. Persze azért vannak gondok, de lenyelném őket, viszont a voip nagyon kell, ezért nem fogom hagyni magam, kerüljön akármibe.

OFF: Amúgy már megszoktam, hogy a T-nél mindenért veszekedni kell, mire kegyeskednek tenni valamit. Senki ne értse félre, NEM a szerelőkre gondolok itt, hanem az ügyfélszolgálatra!

Most is, bejelentettem hibának, hogy nem megy a voip. Az egyik robot válaszoló nem akarta megérteni, mi a bajom. A másik lerázott azzal, hogy nem jó a voip adapterem. Na azóta már több helyen és többféle internet mögötti routerre volt dugva, érdekes, mindenhol működik! Csak ezzel a Sz*rral nem. /OFF

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szia
Hát a nat remélem jól írom a lényegét, végülis  annyi, hogy kapsz egy ip címet a szolgáltatótól ami egy belső hálózatból  való evégett nem tudsz minden  kimenő forgalmat használni pl. Ip kamera vagy én úgy tudom a voip is ezek közé tartozik és így a szolgáltató szempontjából spórol az ipcimel és ügyfél szempontjából meg biztonságosabb  az internetezés.  HA esetleg rosszul írtam akkor remélem valaki kijavít:). 

Én úgy tudom hogy akinek gyorsító opció van annak az a megoldás ha lemondja vagyis régebben így lehetett megoldani.
 

Ügyfélszolgálaton az a baj hogy nem sokan fogják neked megnézni esetleg annyit érdemes megkérdezni hogy nat ip kapsz e? 
Ezt hibajegyen nem fogják tudni javítani ha esetleg szerencséd van majd átkapcsolnak a szuper szervizhez ott azért páran értenek hozzá és ők meg nézik hogy natolt vagy más a baj.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Minden szavad szentírás! Felhívtam a hibabejelentőt, és megkérdeztem. Mondta, igen, privát ip-m van, de ha nem működnek a dolgaim, kérésre átkapcsolnak publikusra. Megtették, újraindítás után máris működik!

Nagyon szépen köszönöm a szakértelmedet és a segítségedet! Csak még érdekelne, hogy ezt a T-nél senki sem tudja??? Mert már bepanaszoltam párszor, de senki sem tudta ezt! (Vagy nem akarták tudni???)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia

Hát ha panaszt teszel ezzel kapcsolatba azt tejesen más csoport fogja kivizsgálni mivel azzal tejesen más csoport foglalkozik.

Amikor felhívod a hibabejelentőt,  akkor aki felveszi neki az a dolga hogy a a szolgáltatás nem működik akkor felvegye a hibát.  Ha viszont plusz dolgot akarunk használni pl. Voip. NAS. server futtatása vagy ilyesmik azok meg már nem tartózik a szolgáltatóhoz így aki felveszi a telefont  neki nincs a munkaköri leírásában hogy ezekről tudnia kel mindent és hogy működik.

Én azt várom hogy reméljük hamarosan lesz külön csoport aki technika támogatásba tud segíteni és más csoport meg a  hibajegyet rögzít. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Fizetős szuperszervíz? :-) Ez most komoly?

Amúgy korai volt az öröm... Akkor működött fél órát, aztán többet nem. Ma reggel el sem indult. Telefon, hölgy mondja, ő látja, hogy már saját ip-m van, de reseteli a szolgáltatásomat. Na megy *****án. Megint fél óráig! Azóta se... Most úgy van, hogy régi modem + router. Így órák óta minden teljesen jó!

Na ezt már nehezebb lesz kimagyarázni. Bár náluk ez nem gond...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amikor nem működik,akkor a PC/Laptopodon nyiss egy parrancssort (futtatás cmd) és írd be, hogy tracert sip.neophonex.hu és képernyőmentéssel tedd fel ide az eredményét.

Nem tudom, hogy ebben a HGW-ben kikapcsolható e a mobil rész, de próbáld ki úgy is, hogy azt kiiktatod egy időre.

Telepítsd fel a neophonex alkalmazását PC-re egyfajta kontrollként, hogy látni lehessen, hogy ugyankkor van e probléma vele.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdekes hogy a tracerben kétszer van benne az 192.168.1.254 és 3 timeout is van.

Bix.hu-ra is tracertelsz egyet?

Szerintem  a mobilnet+dsl kombo működés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

Update:

Újabb érdekes adalék a dologhoz. Android kliensel / Neophonex szolgáltatással most kipróbáltam a dolgot egy Telekom által natolt neten (mire jó a szomszéd natolt netje :D ) és működött a rendszer, ezután kipróbáltam dupla natot oly módon, hogy egy openwrt router kliensként csatlakozik a HGW-re azaz egy wwann-al és még azon is átment portnyitás nélkül. Vezetékesről beszélgettem a 0621-es számommal. A következő lépés, hogy mobilnetet megosztom és azzal tesztelem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Natolt mobilnet tesztelés Zoiper nevű programmal (Voip kliens, Playről ltölthető), Neophone szolgáltatással:

IMG_20161214_194454.JPG

Úgy tűnik nem zavartatja magát a működésben natolt mobilnet alatt sem (mobilnetet wifin osztottam meg, ezért látható jobb felső sarokban wifi jel).

Skype, Viber vagy hasonló cuccokat kéne ellenőrizned, hogy azokkal nincs e gond a hálózaton.

Illetve ha valakinek a fórumtársak közül, van dominós natolt mobilnete, az is ellenőrizhetné, hogy nála is ugyanígy működik e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Reseteld le, valószínűleg visszáll az a jelszó, ami az eszköz talprészén található. A pppoe felhasználónevet és jelszót újra meg kell adni a reset után, amennyiben a reset megoldotta az admin felületre való bejutást.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2017. 01. 07. at 14:08, storm29 írta:

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Megkérdeztem olyat akinek ilyen eszköze van,felhasználó név admin jelszó meg a talpán van 8 számból áll. Ha igy se jutsz be akkor reset ahogy btz is írta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 perce, Roli82 írta:

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Számomra érdekes volt,hogy belépési díj,bérleti díjt is kért a Telekom. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 12. 13. at 17:03, btz írta:

űködés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

 

Az a helyzet, hogy a 2 fizikai interfacen lévő kapcsolatod valóban natolt ip-t fog kapni, viszont azt az eszköz csak a telekom hálózatáig használja, erre a 2 natolt címre fog ráhúzni a HGW egy harmadikat, ami aztán a külvilág számára publikus lesz, és kívülről is eléred vele a hálózatodat, ha portot nyitsz. Szóval végülis natolt, de mégsem, a felhasználónak kedvezőbb módon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...