Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mbit vagy MByte? Hány bit egy Byte?


Törölt_tag6129

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 3

Üdv!

A honlapon 50 Mbit/s a névleges (maximális) letöltési sebesség, illetve 15 Mbit/s a garantált sebesség letöltési irányban.

Átváltva:

50 Mbit/s = 6,25 MByte/s maximális letöltés

15 Mbit/s = 1,875 MByte/s garantált letöltés

Tehát garantálja, hogy 1,875 Mbyte/s alá nem csökken a sebesség közel 100%-os hálózati terheltség esetén sem. Egyebekben pedig az idő nagy részében -megfelelő műszaki adottságok- esetén elérhető a 6,25 Mbyte/s.

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 hours ago, Deino said:

Én igazából azt nem értem, minek a bites rendszert így bevezetni, vagy miért nem lehet feltüntetni mellette a MByte-ot. Egyrészt lehet hogy Mbit/sec az elterjedt sávszélesség feltüntetés, ugyanakkor értelmetlen, hiszen mindenkit csak a MByte/sec érdekel.

A távközléstechnikában régebb óta etalon a bps, kbps, Mbps, Gbps mint ahogy megszülettél. Felesleges és megtévesztő ide keverni a MB/s mértékegységet  (amit szinte kizárólag a fileletöltők használnak; de pl  streeming rádió vagy remote desktop kapcsolatnál értelmezhetetlen lenne)

Viszont illene mindenkinek megtanulni mi a különbség alma és körte közt.. (tudom: mindenkinek veleszületett elvitathatatlan joga butának lenni)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

 Igen. 0.125*8= 1 MEgabájt = 8 megabit

19 perce, Tamás91 írta:

miért? 0,125*8 az nem 1?

50 megabit = 6,25 Megabájt

Screenshot_2016-03-27-13-24-20.thumb.png

Így a Telekom nem garantálja a 15 megabájt letöltési sebességet az 50 megabites csomag esetén, hanem a 15 megabitet ami 1,875 megabájt letöltés

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én igazából azt nem értem, minek a bites rendszert így bevezetni, vagy miért nem lehet feltüntetni mellette a MByte-ot. Egyrészt lehet hogy Mbit/sec az elterjedt sávszélesség feltüntetés, ugyanakkor értelmetlen, hiszen mindenkit csak a MByte/sec érdekel.

Szóval lényeg a lényeg, fent a nagy székben nem csak a közművel (lefedettség kiépítéssel) kapcsolatos bürokráciát hanem a fogyasztóvédelmi szempontokat is ki kellene dolgozni, amolyan "általános" kötelező jelleget bevezetni. Ez a szolgáltatónak nem kerül semmibe, a felhasználók egy részének meg megoldja a fejfájást és nem érzik magukat átverve.

Ez olyan mintha a fizetésünket elismervényben kapnánk és meg lenne határozva hogy egy elismervény hány forintot ér... aztán a gyo"gyós" munkás számolja ki mennyi a bére, miközben ő csak elismervényt hall és lát mindenhol. Értelmetlenség a köbön.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerintem akik kitalálták ezt, hogy az internet csomagok Megabit/s-ben legyenek kiadva, bíztak abban, hogy az emberek többsége képes lesz felfogni, hogy 50 megabit/s sebesség 6,25 MB/s letöltési sebességgel egyenlő, 15 megabit/s 1,875 MB/s sebességgel egyenlő, és 15 megabájt/s nem egyenlő 15 megabit/s-el, hanem 120 mbit/s-el. Arról, hogy ezt valaki nem képes értelmezni, arról nem az tehet, aki miatt a sebesség általános meghatározása megabit/s mértékegységgel terjedt el.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
14 órája, Tamas586 írta:

A távközléstechnikában régebb óta etalon a bps, kbps, Mbps, Gbps mint ahogy megszülettél. Felesleges és megtévesztő ide keverni a MB/s mértékegységet  (amit szinte kizárólag a fileletöltők használnak; de pl  streeming rádió vagy remote desktop kapcsolatnál értelmezhetetlen lenne)

Viszont illene mindenkinek megtanulni mi a különbség alma és körte közt.. (tudom: mindenkinek veleszületett elvitathatatlan joga butának lenni)

Nem ez a kérdés... hanem az egységesítés. A számlákat is meglehetett tervezni "államilag" elfogadott formában, hogy józsi bácsi 80 éves korára is megértse. Én már évek óta - *****séget beszélek - évtizedek óta gyűjtöm a számlákat és megtudom mutatni hogy régen mennyire nem voltak egységesek, és mennyivel komplikáltabb volt látni, mire mennyit fizetsz.

Akkor pont ne lehetne kidolgozni egy "államilag" szabályozott egységes tájékoztató rendszert az internetcsomagokhoz? Rengeteg ilyen kérdést olvasok, és sokan megtévesztődnek, és nem az ő hibájuk. Elvégre minden olyan lépés állami szemszögből támogatandó, amely segíti és támogatja - egyszerűsíti az életet a lakosságnak. Most is indult nem oly régen egy konzultáció, de ilyen lényeges kérdéseket kihagytak... csodálom hogy ez eddig senki eszébe nem jutott el.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 hour ago, Deino said:

...minden olyan lépés állami szemszögből támogatandó, amely segíti és támogatja...

Teljesen egyetértek. De az én megfigyelésem inkább az hogy ami számla elfért eddig 1lap két oldalán arra most minimum 2-3lapos számlákat kapok. Nesze neked papírtakarékos Zöld gazdálkodás. Pusztuljanak a fák - mindez éljenzés közepette..

De nem is a számlázásról volt szó. Hanem hogy NE használjunk ide nem illő (új) mértékegységeket. A kérdező is egyszer félreolvasta (ami bárkivel előfordulhat) de ha tudja hogy mindig minden bps -ben lenne, akkor gyorsan rájött volna a tévedésére.

A számlákon amúgy sincs írva se MB/s se Mbps..  Legfeljebb limitált mobilnet csomag esetén pl 4GB..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ne szó szerint értelmezd a mondanivalóm (nem a számlára céloztam, szimplán csak olyan módon értettem a kivitelezést...), és azt sem mondtam hogy ne használjunk Mbit/sec-et, szimplán csak a cégek az internet oldalaikon, illetve magában a szerződésben tüntessék fel kiemelt helyen a Mbyte/sec-et is, mint ahogy feltüntetik a garantált le - és feltöltést.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Teljesen egyetértek veled. És nem csak a bit és a bájt esetében kell ezt megtenni, hanem minden más esetben.

Engem is elküldtek a boltba, hogy vegyek másfél kilogramm valamilyen gyorsfagyasztott sütnivalót, de nem sikerült mert nem volt. Csak 750 grammos és 500 grammos volt. Ezeken pedig nem volt kilogramm jelölés, így hazamentem sikertelenül. Otthon mondták, hogy az egyikből kettőt a másikból hármat kellett volna hoznom. Erre én, nehogy már én tanuljam meg a mértékegységeket, jó vagyok én így analfabétán.  Remélem érzed az iróniát.

 

A számlákra meg van "állami" előírás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az emberek elfelejtenek számolni. Sajnos nem is nagyon tudnak.

Nem igen értem ezt az elismervényes gondolatmenetedet. A bit és a bájt az a számítástechnikai mértékegységek. A pénz esetében a fillér és a forint van (Már mint Magyarország esetében) nincs semmiféle "vásárlási értékpont" . Ráadásul a pénz (ár) esetében a legtöbb esetben nem is tesszük hozzá a forintott sem, emiatt ha akarod tedd hozzá az értékpontot.

A kedvedért a "Mega" is változásra szorul. Hiszen alapesetben 1000-et jelent, de a számtechnika esetében 1024-et.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én csak arra céloztam hogy kizárólag Mbit-ben feltenni egy csomagot annyira értelmes elgondolás, mint elismervényben kapni a fizetést, és azt váltogatni forintban. Nem az a lényeg hogy nincs elismervény, hanem hogy annyira értelmetlen a mostani rendszer, mintha ez is benn lenne a való életben. Egy szolgáltatónak konkrétan mindent a felhasználó keze alá kéne tennie, és mindennel motiválnia kellene az előfizetésre, vagyis nem is értem hogy ez hogy nem lehet itt, mert még midig sehol sincs feltüntetve. Ez egy könnyítés lehet a lakosságnak, és igenis érdemes lenne feltüntetni a Mbyte-os értéket. Nem tudom neked miért fáj, ha az embereknek "könnyebb" és "tisztább" az élete, főleg olyannal kapcsolatosan amiért fizetnek is.

12+ évig tanultam informatikát a magyarázatok feleslegesek, hiszen nem a magam érdekeiért küzdök, hanem az átlátható fogyasztásért. ¬¬

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Tudod amikor elsőnek dolgoztam egy cégnél cégvezető helyettesként akkor a főnököm többször is nyomatékosította, hogy ha egy céget "vezetek" akkor jobb lesz, ha nem mindig az általam hozzászokott külső, azaz "vevők és emberek" érdekeit nézzem, hanem próbáljak meg cégileg gondolkodni.

Na ezt ott tanultam meg, és ahogy látom, te is ilyen gondban vagy, mert megint csak a butaságot fújod (elvégre ezt mind tudjuk amit írsz), de megint csak felmerül a kérdés, hogy az átlátható fogyasztás szemében a kormány miért nem ír erre egy általános elfogadási elvet, ugyanúgy, mint ahogy kötelező feltüntetni a garantált sávszélességet is. Az hogy máshogy nincs ilyen, vagy hogy ezt nem így szokták, az nem érv. Érted? Itt nem arról van szó, mit hogyan szoktak csinálni, vagy mi a trend vagy egyéb, hanem hogy lehetne okosan kivitelezni. Az meg hogy Mbit-ben van senki nem mondta hogy ne legyen abban, szimplán legyen ott a Mbyte is...

Az átlátható fogyasztás a lényeg, aminek egyik része ez is, de van még egy *****. De én ezt a javaslatomat úgyis tovább fogom küldeni, mert ellenben a többséggel én nem csak mondom hanem általában teszek is érte.

De amúgy ezzel a felfogással se az NMHH-nál se a fogyasztóvédelemnél nem tudnál dolgozni, mint az egyik jó barátom, mert mint pl. az NMHH-nál neki kötelessége az hogy nézze és védje a felhasználó jogait. Amit meg te állítasz, az meg egy egész más szemszögből nyújt választ, aminek köze nincs az én felvetésemhez. Egy dolgot több oldalról is meg kell közelíteni, valaki szimplán csak szeret mindenhez hozzászólni így teljesen más oldalról közelíti meg, valaki szándékosan csak egy oldalról látja a dolgot, valaki meg képtelen több oldalról megközelíteni egy bizonyos helyzetet.

3 órája, fgabor87 írta:

Ez ugyan olyan, mint a sebesség, ami km/h. Az sem Km/perc, vagy Km/másodperc.

Ez meg olyan butaság szintén mint égen a csillag. km/h az általános valóban, de ott az új találmány a majdnem 1200 km-el közlekedő vákumos vonat, na ott létezik km/perc és még km/mp is. Attól hogy valami általánosságban van használva, még el lehet tőle térni, ha külön feltünteted.

Fizika is egyébként ilyen, nagyon sokáig tanultam, számolj kötéseket. Van benne Amper meg mA (miliamper). Általánosságban ampert használsz, mégis van hogy miliamperre van szükséged, hiszen lehet oly kicsi a feszültség.

De ezt a témát itt lezárom, mert eddig 1 hozzászólás!!! volt ehhez, ami igazából nem csak hogy értette a lényegét, de ahhoz volt köze amit én írtam. A többi az ilyen sablonos köze nincs ahhoz amit én írok duma, mint amikor az ügyfélszolgálat valahol beír egy előre legépelt szöveget, sokszor úgy, hogy nem is a kérdésre válaszol.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Így van, nem azt mondtam, hogy nem létező mértékegység, hanem hogy nem az a mindennapi! Mindennapokban a km/h-t, és a Mbit/s-t használod. Ha te szeretnéd, használhatód a km/perc-et, akár ki is cserélheted a kocsidban a kilóméteróra számlapját, hogy te ebben lásd. Ugyan így a netnál is használhatod a MByte/s-t, de felőlem a MByte/percet is.

Azt ne várd, hogy mind a kettő ki legyen írva egy szolgáltató honlapján, mert a mezei felhasználókat totál összezavarná. Mint látható, van, akit még a garantált is összezavar, mert két számot lát.

És még keverd ide azt is, hogy ha azt használod, hogy kilo, mega, giga az csak 1000-et jelent. Tehát nem 10Mbit-es net, hanem 10 Mibite-es net. (Bár nem tudom, hogy 1000-el, vagy 1024-el számolják-e, lehet, hogy helyes a mega.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Akit nagyon érdekel, hogy 1 másodperc alatt hány megabyte-ot tud letölteni, az van olyan szinten, hogy ki tudja számolni magának.

A weboldalon feltüntetett sebesség csak arra van, hogy össze tudd hasonlítani a csomagokat/szolgáltatókat. Arra meg teljesen felesleges ugyan azon adat kiírása kétszer.

Ne várj olyat egy átlag felhasználótól, hogy elolvassa, és megérti, hogy miben különbözik a két adat. Jobban elbizonytalanodnának, mert nem tudnák, hogy melyik adat alapján hasonlítsák össze a szolgáltatásokat. Beszélgess el egy olyan emberrel erről, aki totál nincs képbe, tehát átlag user. Szülők, nagyszülők remek példa. Azt se fogják tudni, hogy miben különbözik egy 20 megás és egy 50 megás net.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...