Tamás91

Mbit vagy MByte? Hány bit egy Byte?

Kérdés

Üdv Mindenkinek!

A kérdésem a következő lenne:
A telekom a honlapon miért garantálja 50Mbit/s-os netnél a 15Mbyte letötési sebességet amikor 1 Megabit 8Megabyte?
Ha beállítják az 50MegaBit sávszélességet, akkor a maximum letöltési sebesség 6MegaByte!!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

37 válasz erre a kérdésre

Szerintem akik kitalálták ezt, hogy az internet csomagok Megabit/s-ben legyenek kiadva, bíztak abban, hogy az emberek többsége képes lesz felfogni, hogy 50 megabit/s sebesség 6,25 MB/s letöltési sebességgel egyenlő, 15 megabit/s 1,875 MB/s sebességgel egyenlő, és 15 megabájt/s nem egyenlő 15 megabit/s-el, hanem 120 mbit/s-el. Arról, hogy ezt valaki nem képes értelmezni, arról nem az tehet, aki miatt a sebesség általános meghatározása megabit/s mértékegységgel terjedt el.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én igazából azt nem értem, minek a bites rendszert így bevezetni, vagy miért nem lehet feltüntetni mellette a MByte-ot. Egyrészt lehet hogy Mbit/sec az elterjedt sávszélesség feltüntetés, ugyanakkor értelmetlen, hiszen mindenkit csak a MByte/sec érdekel.

Szóval lényeg a lényeg, fent a nagy székben nem csak a közművel (lefedettség kiépítéssel) kapcsolatos bürokráciát hanem a fogyasztóvédelmi szempontokat is ki kellene dolgozni, amolyan "általános" kötelező jelleget bevezetni. Ez a szolgáltatónak nem kerül semmibe, a felhasználók egy részének meg megoldja a fejfájást és nem érzik magukat átverve.

Ez olyan mintha a fizetésünket elismervényben kapnánk és meg lenne határozva hogy egy elismervény hány forintot ér... aztán a gyo"gyós" munkás számolja ki mennyi a bére, miközben ő csak elismervényt hall és lát mindenhol. Értelmetlenség a köbön.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, btz írta:

Szerintem nincs itt senki becsapva, világosan látható hogy nem 15 Mbyte van garantálva, ahogy te állítod, hanem 15 Megabit.

Screenshot_2016-03-27-13-39-28.png.9fb93

Ezért nem is értem miről megy a beszélgetés. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nincs itt senki becsapva, világosan látható hogy nem 15 Mbyte van garantálva, ahogy te állítod, hanem 15 Megabit.

Screenshot_2016-03-27-13-39-28.png.9fb93

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen. 0.125*8= 1 MEgabájt = 8 megabit

19 perce, Tamás91 írta:

miért? 0,125*8 az nem 1?

50 megabit = 6,25 Megabájt

Screenshot_2016-03-27-13-24-20.thumb.png

Így a Telekom nem garantálja a 15 megabájt letöltési sebességet az 50 megabites csomag esetén, hanem a 15 megabitet ami 1,875 megabájt letöltés

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szóval a lényeg a lényeg hogy üzenem a oldal karbantartóinak hogy írják át az 50Mbit-es netnél a a garantált letöltést 6.25-re, mert megtévesztik az embert..vagy az emberek hülyék lesznek 120Mbit-es netet bekötni ha ugyanazt garantálják mint az 50 Mbit-esnél..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

miért? 0,125*8 az nem 1? akkor 50 megabit-es sávsz
élességnél 6,25 a letöltés nem 15

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Attila70 írta:

Így van, a bitmatek szerint sem

mScreenshot_2016-03-26-18-31-17.png.5acf7

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://www.bitmatek.hu/

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 megabit nem 8 megabájt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

A honlapon 50 Mbit/s a névleges (maximális) letöltési sebesség, illetve 15 Mbit/s a garantált sebesség letöltési irányban.

Átváltva:

50 Mbit/s = 6,25 MByte/s maximális letöltés

15 Mbit/s = 1,875 MByte/s garantált letöltés

Tehát garantálja, hogy 1,875 Mbyte/s alá nem csökken a sebesség közel 100%-os hálózati terheltség esetén sem. Egyebekben pedig az idő nagy részében -megfelelő műszaki adottságok- esetén elérhető a 6,25 Mbyte/s.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most