Ugrás a tartalomhoz
  • 3

jabyga

Kérdés

A következő történettel kapcsolatban szeretném kikérni a Telekom állásfoglalását. IPTV és DSL internet szolgáltatást veszek igénybe tavaly február óta. Úgy alakult, hogy a jelenlegi címemről, elköltöztem egy új lakásba.(mindkét lakás Szekszárd belterülete) Ennek megfelelően a 1412-n megrendeltem a szolgáltatás átköltöztetését, melyre a szerződésem szerint lehetőségem van külön díj ellenében. Két hét után felhívtam újból az ügyfélszolgálatot, ahol a következő érdekességgel szembesített az ügyintéző:
Az új címemen optikai hálózat érhető el, amit a jelenlegi 7590ft-os havidíjam helyett 7990ft-ért kaphatok meg. Nemtetszésemet fejeztem ki, mivel én nem erre kötöttem szerződést. Elmondtam a hölgynek, hogy februárban lejár a hűségidőm, addig adják a régi szolgáltatást a régi feltételekkel, mivel utána úgysem szeretném már igénybe venni, ugyanis kihasználatlanság miatt felmondom a tv előfizetést. Erre a hölgy közölte, hogy akkor ennek tükrében most már csak havi 6.850ft-ért adná ugyan ezt a csomagot az optikai hálón(milyen érdekes, egyből van kedvezmény). Én továbbra is mondtam, hogy nekem erre nincs szükségem, nekem jó a hagyományos hálózat, azokkal a feltételekkel, mint amik eddig voltak. Ekkor jött a fekete leves: gyakorlatilag két lehetőségem van. Vagy szerződést bontok és kötbért fizetek, vagy igénybe veszem az új ajánlatot, amihez újabb egy év hűségszerződést kötelező jelleggel alá kell írjak. Nem értettem a dolgot. Az ügyintéző egyre csak azt hajtogatta, hogy az optikai hálózat sokkal korszerűbb és jobb, és csak ezen keresztül tudnak szolgáltatni, de ehhez nekem alá kell írnom egy újabb szerződést(most, novemberben). Enélkül nem megy. Tehát vagy aláírok még egy évet, és akkor átköltöztetik a szolgáltatást, vagy szerződést bontok kötbér ellenében.
Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy hol szerepel olyan kitétel a szerződésemben, hogy én ha egy olyan helyre költözök ahol magasabb minőségű szolgáltatás érhető el, akkor én azért köteles vagyok magasabb árat, és főleg új hűségszerződést aláírni?! Erre ő elismerte, hogy ilyen kitétel nincs a szerződésemben. Ezek fényében úgy gondolom, hogy ez egy egyoldalú szerződésmódosítás a Telekom részéről. Ugyanis bele akar kényszeríteni egy helyzetbe, amire én a szerződéskötéskor nem vállalkoztam.
A következő az álláspontom:
A Telekom hűségszerződést írt alá velem ez év elején, melyben vállalja, hogy számomra a szerződésben foglaltak szerinti szolgáltatást szolgáltatja minden olyan helyen, ahol erre technikailag képes. Az adott helyen technikailag lehetőség van TV és Internet szolgáltatás nyújtására is, az, hogy ez miként valósul meg(sat-dsl vagy optiaki hálózaton), NEM az én dolgom! Ha nem szolgáltat, akkor szerződést szeg. Ha szerződést szeg, akkor jogomban áll nekem is elállni az adott szerződéstől mindenféle következmény nélkül, mivel a másik fél (Telekom) nem teljesíti a szerződésben foglaltakat! Ezzel szemben a Telekom szerződésbontás esetén kötbért követelne tőlem(az ügyintéző hölgy elmondása szerint).
Kérem ezen felületen(is) fejtse ki a Telekom képviselője/megbízottja, a cég álláspontját!

Köszönettel:
Zs.M.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 842
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Irtam mailt a fejlesztő cégnek. Hát igen nem sok az a 28 igény, de ha megnézem Kerekegyháza külső utcáit a telekom oldalán hogy azon a címen mit tud adni, akkor kidobja hogy semmit. Mint ahogy az én utcámra is, ha a ház számokra keresek. A másik pedig hogy max a központ környékén jön az 50-30 mbit, kintebb tuti nincs meg. Tesómnál a Fő utca végén 10 mbit-es csomagja van, ténylegesen a fele.

Szóval ha azt a választ kapom hogy nem fejlesztenek, tuti hogy az ellenőrző hatósághoz fordulok, mert ez a felvesszük a támogatást és kipipáljuk hogy kész aztán közbe a fele nem igaz nem kicsit bosszantó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Végülis mobilnettel ( + egy antenna) elvileg már meg is valósult.

Mindenesetre érdekes hogy azt látom hogy a telekom ott húzza az optikát ahol van a konkurenciának koax.

Tehát nem azt látom hogy pont ott építkeznének ezerrel ahol nincs meg a 30 mega sem....  

Amúgy minden település templomtornyára egy mikrohullámú adó, aztán mehetne a korlátlan 30 mega a tanyára is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

EU pénzből nem húz ott, az valami önerős dolog lehet, úgy előfordulhat, sőt olyanról is tudok, hogy ott húznak optikát, ahol már van konkurens optika, azaz két optikai szolgáltató is elérhető.

Sok tanyasi rész vezeték nélküli technológiával kapja majd a 30 mbpst. Templom toronyba inkább LTE-t tesznek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

5 napja kötötték be hozzánk is a Netmania 1000-es optikai csomagot.A sebességről kérdeznék.Napok óta tartó méregetés után is, a letöltési sebességem nem haladja meg az 530Mbit-et (nem ugrál se fel se le, kis eltéréssel valamiért itt tetőzik).A bekötéskor is azonnal mértem, a szerelő csak legyintett hogy ez is gyors, majd elment.(a feltöltés sziklaszilárd 207Mbit)

Az ONT-hez közvetlenül kapcsolódik a gép egy CAT5e-s kábellel (sajáttal, mivel a szerelő nem igazán volt a helyzet magaslatán a zsebből kirántott hagyományos CAT5-ös kábelével) , valamint a sebességteszteket azóta 2 másik géppel is próbáltam.Rövidre zárva ezt a kérdést a Huawei HG8245H ONT-ra lanon egy másik gépet kötve a két eszköz között természetesen látom az 1000Mbit-es kapcsolatot, így a technikai feltételekben azt hiszem hiba nincs házon belül.

Az ügyfél szolgálatot felkeresve a support-os hölgy közölte hogy mivel a garantált 300Mbites értéket eléri a kapcsolat, ezért innentől ők mossák kezeiket.

Picit irigykedve figyelem mások 800-970Mbit-es méréseikről a postolt screeneket a neten ugyanezzel a csomaggal, ugyanennél a szolgáltatónál, valamint a kb fixen 530Mbiten maximalizálódó értékem nekem úgy tűnnek mintha mesterséges korlátba ütköznék.

Olyan kérdésem lenne hogy ezen az optikai hálózaton a központtól való távolság befolyásolja e az elérhető sebességet? Több helyen is kérdezősködtem, az eddig kapott válaszok alapján elvileg nem, de szeretnék biztosra menni, mert erre is hivatkoztak az ügyfél szolgálaton.Továbbá egy esetleges kábel megtörés okozhatja e a közel felezett sebességet?Esetleg a központban okozhatja e valamiféle beállítás ezt a fajta lassulást?

Szeretnék nekifutni még egyszer a hibaelhárításnak, így nem fizetnék felárat a nagyobb csomagért, pláne nem úgy hogy le vagyok rázva ezzel az "ez is elég" dumával.

Van esetleg bármiféle mód a teljes vonal átvizsgálásának?Tartok tőle hogy a nemtörődöm szerelőt kapnám újból..

 

Minden segítséget, ötletet előre is köszönök!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jól értem másik gépekkel megvan kb. a sebesség? Nálam egy gépen max 400 Mbit, egy másikon 800-850, ugyanazzal a kábellel. Csak abba ssd van, meg erősebb processzor. Ez a sebesség már igénybeveszi a procit. De ha arról a gépről amit írtam, hogy max 400 Mbit bebootolok egy linuxot pl. Akkor megvan itt is a 800 Mbit....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: mukkelek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mindegyik gépet külön külön ugyanarra a kábelre kötve maximum 530/207Mbit-et mérek.A gépeket egymással összekötve, egymással kommunikálva látom az 1000Mbit-es teljes kapcsolatot (~100Mbyte/sec-el átmásoltam egy nagyobb filet, vélhetőleg ez is a laptop HDD-jének a maximális olvasásából eredt).Ez utóbbit csak azért írtam le hogy a házon belüli szűk keresztmetszetet ki tudjam zárni, azaz mindegyik gép Gigabites sávszél fogadására alkalmas az ethernet porton.

Elsőre vagy a vonal rossz valamelyik ponton, vagy a Huawei router nem képes befogadni az optikai kábelről 1000Mbit-et..már ha ez lehetséges.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ja értem. Nekem mikor kötötték akkor a huawei 8245-öt is kicserélték 8245H-ra. Meg adtak egy routert merthogy az a gigabut csak azzal gigabit. Aztán gyorsan kicseréltem egy mikrotik rb3011-re. De nálam oké a sebesség, csak a gyengébb gép lassú, de az is csak windows-al. Mondjuk ezt a részét nem értem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

desktop: Core 2 Duo @3GHz,SSD Samsung 850 EVO 120Gb, Win 7 64bit Pro

laptop1: I3 3217U,HDD 5400 Rpm, Win 10 64bit Home

laptop2: I5 4200U, SSD Intel 520 180Gb, Win 10 64bit Pro

A desktop gépet használom jelenleg is napi szinten.Mint feljebb írtam a gépek között lanon közel full sebességgel tudok mozgatni file-okat, párpercig bámulva a konstans 98-99Mbyte-al való másolást, ezzel nem is foglalkoztam tovább.A kevés a gép gyanú előtt megjegyezném hogy az I5-ös géppel is valamiért az 530Mbit-en tetőztek a speedtestek.

Nem tudom hogy mi különbség van a gépem szemszögéből annak hogy egy laptoptól fogad egy 10Gb-os file-t max sebességgel a Gigabit porton, vagy ugyanezt a file-t fogadja ugyanazon a porton az internetről (vagy speedtest eredményekből).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hálás vagyok a segítségért és hogy törődsz a gondommal, de már kétszer is leírtam hogy a gépek között a hálózaton képes vagyok a gigabites adatmozgatásra, így a szűk keresztmetszet továbbra sem az én eszközeimben valószínű.Mindenesetre még egyszer köszönök mindent, a konkrét kérdéseimre itt sem kaptam sajnos választ, megpróbálom még egyszer a hibabejelentőt, ha nem orvosolják, akkor azt hiszem keresek egy másik szolgáltatót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm, már egyszer próbálkoztam a hibabejelentővel, a hölgy miután meghallotta hogy a sebességem 400-500Mbit között változik,szó szerint azt mondta hogy "örüljön, mások 300-at kapnak" . Innentől ő minden további érvemet figyelmen kívül hagyta. Felajánlott valami vonalkivizsgálást önköltségen, amit természetesen nem igénylek.Értem hogy egy Netmania 1000-es csomag nem takar sziklaszilárd kereken 1000Mbit/s-es mérést 0-24h egyéb okok miatt, viszont jelenleg a stabilan felezett sávszélesség eddig számomra megmagyarázhatatlan, különösen annak fényében hogy ezért felárat fizetek havonta 2 éven át.

Csak reménykedhetek hogy legközelebb nem egy újonnan betanított supportos hölgyet fogok ki, aki a 10 évvel ezelőtt divatos közpottól való távolságra és egyéb okokra hivatkozva "ráz le".Lutrizni sem szeretnék 60éves szerelőbácsikkal akik a pc-től szabályosan rettegnek és csak hogy érzékeltessem a bekötéskori inkompetenciát: büszkén ecsetelte az úr egy 20 éves crt tv-n hogy na ez ám a szép HD minőségű kép!..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nekem is lenne egy problémám:

Fehér, 2 antennás Huawei modem/routert kaptam a gigabites vonalamhoz. Mivel ragaszkodtam a saját openwrt-s routeremhez így modem módban hajtom a Huawei eszközt. A sebesség így csak 200 mega alatt jön, akár a PC-vel tárcsázok be akár az openwrt-s routerrel.

Bejelentettem telefonon hibára, rámértek (volna) a vonalra de a telefonos hölgy tájékoztatása szerint ilyet ők nem tudnak ellenőrizni (sebességet). Kiküldte a szerelőt. A szerelő átkapcsolta router módba a Huawei-t és jött is a gigabit sebesség. Azt mondta csak így tudja az eszköz kihozni a maximum sebességet. Modem módban az ő laptopjával is csak 200 megát tudott mérni.

Kérdésem: van -e másik modem a TELEKOMnál amire ezt ki lehetne cseréltetni és tudja a gigabitet? Modem módban ez miért lassú?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezen nekem nem segítene a mikrotik. Modem módban a  Telekomos szerelő laptopjával betárcsázva  Win10 alatt nem ment az internet gigabittel. 200 mega körül volt a plafon.

Szerintem bármi ami betárcsáztatja a Huaweit az ennyit fog mérni. Itt valami a Telekomos eszközzel nem frankó. Van-e másik típusú eszköz amire ki lehet ezt cseréltetni?

Valakinek sikerült -e modemként használva a Huaweit kipréselni a gigabitet? Hogy?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: internetvampir
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az  nem szerelő. *****ság. A huawei-ben van hardveres NAT de amugy a sima routetekben is. Azétt tudják a gigabitet.  Na ez amúgy nincs a retkes mikrotikben. Az csak fasttrack-el tudja. Azzal mondjuk megy. Nálam is megy. Bridge modban. Windows 10-el csak 400Mbit. Mondjuk linux-al ugyanazon a gépen 800 Mbit. Nálam se a vassal van a baj. Egy HP proliant microserver SSD-vel 850 Mbit windows server 2016-al.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@internetvampir

Mert a szerelő is az openwrts routeren keresztül mért.

A gigabites net mellé szoktak adni egy ajándék dlink routert, az is "betárcsáztatja" a Huaweit és megy vele a gigabit, de 8-900 mbps biztosan.

@mukkelek

Van olyan Mikrotik ami kihajtja a gigabitet vagy legalábbis közeli értéket, persze nem a két forintos kategória. Vagy ez a lehetőség van vagy a soho router az alap tudásával. Vagy esetleg építhetsz saját pc-t is routing célokra, de az sem a kétforintos kategória.

 

Amúgy pppoe passthrough van nem bridge mode.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...