Ugrás a tartalomhoz
  • 3

jabyga

Kérdés

A következő történettel kapcsolatban szeretném kikérni a Telekom állásfoglalását. IPTV és DSL internet szolgáltatást veszek igénybe tavaly február óta. Úgy alakult, hogy a jelenlegi címemről, elköltöztem egy új lakásba.(mindkét lakás Szekszárd belterülete) Ennek megfelelően a 1412-n megrendeltem a szolgáltatás átköltöztetését, melyre a szerződésem szerint lehetőségem van külön díj ellenében. Két hét után felhívtam újból az ügyfélszolgálatot, ahol a következő érdekességgel szembesített az ügyintéző:
Az új címemen optikai hálózat érhető el, amit a jelenlegi 7590ft-os havidíjam helyett 7990ft-ért kaphatok meg. Nemtetszésemet fejeztem ki, mivel én nem erre kötöttem szerződést. Elmondtam a hölgynek, hogy februárban lejár a hűségidőm, addig adják a régi szolgáltatást a régi feltételekkel, mivel utána úgysem szeretném már igénybe venni, ugyanis kihasználatlanság miatt felmondom a tv előfizetést. Erre a hölgy közölte, hogy akkor ennek tükrében most már csak havi 6.850ft-ért adná ugyan ezt a csomagot az optikai hálón(milyen érdekes, egyből van kedvezmény). Én továbbra is mondtam, hogy nekem erre nincs szükségem, nekem jó a hagyományos hálózat, azokkal a feltételekkel, mint amik eddig voltak. Ekkor jött a fekete leves: gyakorlatilag két lehetőségem van. Vagy szerződést bontok és kötbért fizetek, vagy igénybe veszem az új ajánlatot, amihez újabb egy év hűségszerződést kötelező jelleggel alá kell írjak. Nem értettem a dolgot. Az ügyintéző egyre csak azt hajtogatta, hogy az optikai hálózat sokkal korszerűbb és jobb, és csak ezen keresztül tudnak szolgáltatni, de ehhez nekem alá kell írnom egy újabb szerződést(most, novemberben). Enélkül nem megy. Tehát vagy aláírok még egy évet, és akkor átköltöztetik a szolgáltatást, vagy szerződést bontok kötbér ellenében.
Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy hol szerepel olyan kitétel a szerződésemben, hogy én ha egy olyan helyre költözök ahol magasabb minőségű szolgáltatás érhető el, akkor én azért köteles vagyok magasabb árat, és főleg új hűségszerződést aláírni?! Erre ő elismerte, hogy ilyen kitétel nincs a szerződésemben. Ezek fényében úgy gondolom, hogy ez egy egyoldalú szerződésmódosítás a Telekom részéről. Ugyanis bele akar kényszeríteni egy helyzetbe, amire én a szerződéskötéskor nem vállalkoztam.
A következő az álláspontom:
A Telekom hűségszerződést írt alá velem ez év elején, melyben vállalja, hogy számomra a szerződésben foglaltak szerinti szolgáltatást szolgáltatja minden olyan helyen, ahol erre technikailag képes. Az adott helyen technikailag lehetőség van TV és Internet szolgáltatás nyújtására is, az, hogy ez miként valósul meg(sat-dsl vagy optiaki hálózaton), NEM az én dolgom! Ha nem szolgáltat, akkor szerződést szeg. Ha szerződést szeg, akkor jogomban áll nekem is elállni az adott szerződéstől mindenféle következmény nélkül, mivel a másik fél (Telekom) nem teljesíti a szerződésben foglaltakat! Ezzel szemben a Telekom szerződésbontás esetén kötbért követelne tőlem(az ügyintéző hölgy elmondása szerint).
Kérem ezen felületen(is) fejtse ki a Telekom képviselője/megbízottja, a cég álláspontját!

Köszönettel:
Zs.M.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 842
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy van egy F-M136 IP Camera a lakásban és elszeretném távolból érni Interneten keresztül.

Előre is köszönöm a segitséget tisztelettel Szabó László

Portátirányítás a kamera belsőhálózati IP címére a routerben, dinamikus dns beállítása.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Minden magára valamit adó routernek van webböngészőről kezelhető beállítási felülete, köznyelven admin felülete, amit a router ip címét beírva egy webböngészőbe jön elő. A továbi teendőket megtalálod a készölék user manuáljában. Ilyeneket hogy hogyan juss be az admin felülere, miket lehet ott állítani. Rengeteg doksi áll rendelkezésedre a témában. Lépj be a felületre és ismerkedj meg elősször is vele, anélkül hogy bármit állítgatnál. Majd szép lassan a manual szerint végezd a portforwarding beállítását.

Ugyan ez van gondolom a kamerának is. Tehát annak az admin felületére is be lehet jelentkezni, megadni az ip címét ami hasonlóra kell állítani mint a routeredé, például ha a router 10.0.0.1 akkor a kamera 10.0.0.2 vagy ...3 ...4, a lényeg az hogy ne legyen ugyan az, mint a router csak hasonló legyen. Be lehet állítani egy portot a működéshez, mondjuk az 50001-est vagy bárnelyiket. Lényeg hogy a forwardnál a routerben a kamera ipjét és portját add meg. Mondjuk 10.0.0.3 a célport pedig az 50001 stb, mindig az amit beállíottál a kamerának.

Az IP beállítást (mind a routerét, mind a kamerájét) mindig végezd elkülönítve számítógépre , laptopra kötve kábellel. A gép ip címét előbb beállítod a kamera vagy router (értelemszerűen amelyiket épp állítod) gyári ipjével hasonlatosra. Pl ha a kam ipje 192.168.0.20 akkor a PC-t vagy laptopot pl 192.168.0.21-re állítod, majd a böngészőbe beírod hogy 192.168.0.20 és ha minden jó akkor bejön a beállítandó kütyü adminfelülete. Itt áttírod az ip-t ha mondjuk mást akarsz pl 10.0.0.2-t, aztán megszakd a kapcsolatod amíg a pc-d vagy laptopod hálókártyájának az ip címét meg nem változtatod pl 10.0.0.21-re vagy bármelyik hasonlóra csak ne 10.0.0.2-re mert azt ugye a beállítandó eszkönek adtad. Ha ez megvan akkor az eszköz adminját már a 10.0.0.2 böngészőbe való beírása után éred el. És innen kezdheted állítani a továbbiakat, portokat, átrányításokat beállítani, ha wifis cucc akkor a wifit stb. Ha mondjuk megváltoztatod a portot 50001-re akkor arra figyelj hogy utána már csak 10.0.0.2:50001 böngészőbe való beírásával tudod elérni a beállítási avagy admin felületet.

Nézd átt az eszközeid user manuálját. A legtöbb eszközben az adminfelületen a jól ismert varázslónak nevezett bácsi is végigvezethet a beállításokon, hogy semmi ne maradjon ki. Célszerű belőni elősször a routert, aztán a kamot, majd ha a routerre rákötötted a kamot akkor már mindkettő adminjat egyszerre is elérheted az eszköz ipcímeinek megadásával. Ezután jöhet a portforward, majd dyndns szolgáltatásra regisztrálsz és ezt is beállítod a routeren.

Tanulj, értelmezd a manuálba olvasottakat, esetleg olvass el egy doksit a neten a hálózatkezelés alapjai címmel, majd állj neki. Nem lesz egy gyors folyamat, eddigi tudásszintedtől függően hosszabb és rövidebb ideig fog tartani, de tanulni kell, ez lényege a tudás megszerzésének.

Ha valahol elakadtál és konkrét kérdésed van, akkor jelezd itt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia btz!

Köszönöm, hogy válaszolsz a kérdésemre.

Amire eddig jutottam mondjuk

a kamera adatai.

ip kamera belső cime: 192.168.1.20

submask:255.255.255.0

ddns proxi port:808

gateway:192.168.1.254  ez a router ipcime

dns server:192.168.1.254

http port:80

Eddig ez rendben van saját hálózatból látom a kamerát.

bevan irva a ddns adatok is  

DDNS service,

DDNS user,

DDNS password,

DDNS proxy  port,

DDNS proxy server,

A problémám az, hogy ennél a kinai HUAWEI HG8245 ruternak egészen más az admin felülete

mint a megszokottaknak. Lásd a képeket. Nem értem nem tudom, hogy hova mit kell irni.

http://i58.tinypic.com/2vbomsj.jpg

http://i61.tinypic.com/2q1w6yx.jpg

http://i61.tinypic.com/2yyyzci.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Http portot átírnám, gondolom ez egy belső webszerver akar lenni, ha jól tippelem ez egy sd kártyás kamera és webböngészőn lehet elérni a tárolt képeket. Mondjuk áttírnám 88-ra.

Utána beírnám a 88-at a Az External/Internal/Start/Stop helyekre (legfelső négy mező). Az external source portokat és Ext.Sourc.IP részt üresen hagynám, nem is csillagozott, nem kötelező, csak akkor ha korlátozni akarod hogy milyen ip címről akarod elérni és más külső portról. Internal Hosthoz pedig a kamera ip megy, gondolom azt is fogadja, nem csak a hostnevet. Mapping névhez egy tetszőleges nevet pl cam1 http port.

Aztán ugyanígy hozzáadnám azt a ddns proxy portot is az előző mintájára. Nem tudom mit lehet elérni azon a porton. Talán a kamera usermanuálja megmondja hogy mire jó.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a segitségedet tegnap próbáltam az általad leirtak alapján megcsinálni. Sajnos sikertelen volt. Ez egy sd kártya nélküli F-M136 os kamera egy régi tipus. régebben használtam még amikor nem a T-online volt a szolgáltató és akkor müködött rendesen, Csak amióta ehez a szolgáltatóhoz jöttem azóta nem tudom beállitani. Mint irtam tegnap próbáltam és a türelmem is elfogyott. A fő gond az, hogy a jelenlegi Huawei HG8245 routert nem lehet módositani vagyis semmit nem fogad el amit beirok. Igen mindig elmentem és rootolom de amit irtam eltünik. Úgyhogy tele a hócipőm vele. Mégegyszer köszönöm a segitséget. Üdv: Szabó László

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a segitségedet tegnap próbáltam az általad leirtak alapján megcsinálni. Sajnos sikertelen volt. Ez egy sd kártya nélküli F-M136 os kamera egy régi tipus. régebben használtam még amikor nem a T-online volt a szolgáltató és akkor müködött rendesen, Csak amióta ehez a szolgáltatóhoz jöttem azóta nem tudom beállitani. Mint irtam tegnap próbáltam és a türelmem is elfogyott. A fő gond az, hogy a jelenlegi Huawei HG8245 routert nem lehet módositani vagyis semmit nem fogad el amit beirok. Igen mindig elmentem és rootolom de amit irtam eltünik. Úgyhogy tele a hócipőm vele. Mégegyszer köszönöm a segitséget. Üdv: Szabó László

Nem menti el a beírt adatokat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nekem van egy Huawei HG8245H -s routerem melynek a Wifi -je valami csapnivaló(Legalábbis nálam) mi elött bekötötték hozzám a Telekom Optinet szolgáltatását egy D-Link DIR jelzésű router teljesített szolgálatot még hozzá remekűl mérföldekkel jobban mint a Huawei pedig a D-Link régebbi.

Ezért arra gondoltam hogy a Huaweihez hozzákötöm a D-Linket de valakinek lenne valami ötlete hogy hol és mit állítsak át a routeren?

 

A választ előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A következő problémám van. Adott egy Huawei HG850a GPON ONT amelynek az RJ1 aljzatán lehet a PC-vel csatlakozni és internetezni, az RJ2-n pedig az IPTV megy. A hiba az, hogy internet nem megy, mivel az ONT DHCP-je nem oszt ki IP címet a PC-nek. Ha manuálisan beállítom a 192.168.1.3/24 IP címet (eddig mindig ezt osztotta ki), akkor sem tudom pingelni az ONT 192.168.1.254 IP címét így be sem tudok lépni web böngészővel a kezelő felületre. Gondolom a factory reset segítene, de nincs rajta ilyen gomb, szoftveresen meg azért nem tudom kiadni, mivel nem tudok a kezelőfelületre belépni. Érdekes, hogy a VOIP által használt 192.168.100.1 címen be tudok lépni (a PC-nek manuálisan 192.168.100.2/24 IP címet beállítva) az ONT kezelőfelületébe, de ott csak a VOIP beállítások látszanak és factory reset sem található csak restore default configuration, az meg nem javította a hibát.2016-01-24_11h48_08_www.kepfeltoltes.hu_.

Mi lehet a megoldás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

A Huawei HG850a egy Bridge-elt ONT. Ez többek között azt jelenti, hogy nincs benne DHCP szerver. Nem fog neked IP címet osztani. A LAN1-es lábán tudsz PPPoE kapcsolatot létesíteni (a számítógépeddel vagy router-rel) és utána hozzáférsz az internethez. A LAN2-4 portjára pedig az STB-ket tudod kötni.

Mivel Bridge-elt ONT, így nem kell rajta semmit sem beállítanod és gyakorlatilag nem is lehet, ezért nincs is rajta factory reset lehetőség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Két lehetőséged is van. Az első, hogy a D-Linken beállítod a WiFi-t, majd kikapcsolod a DHCP szervert rajta és utána összekötöd az egyik LAN portját a HG8245H egyik szabad LAN portjával. Fontos, hogy a D-Link-en kapcsold ki a DHCP szervert és ne az ONT-n, különben elvesztenéd az ONT funkcionalitásának egy részét és pl. az STB-k működését is a D-Link-re bíznád... Ezen megoldás előnye, hogy a lakás/ház azon pontján, ahol közelebb vagy az ONT-hez, annak a WiFi-jét tudod használni. Míg ha a D-Linkhez vagy közel, akkor azt használod. Továbbá bármilyen hálózati funkciót is szeretnél használni (DynDNS, Port forwarding, DMZ stb.), akkor azt elég az ONT-n beállítanod.

A másik lehetőség, hogy a D-Link WAN (Internet) portját kötöd össze az ONT egyik LAN portjával és a D-Linken beállítod a WAN kapcsolódási módot PPPoE-re, majd beállítod a Telekomtól kapott PPPoE felhasználóneved és jelszavad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Explomic írta:

Két lehetőséged is van. Az első, hogy a D-Linken beállítod a WiFi-t, majd kikapcsolod a DHCP szervert rajta és utána összekötöd az egyik LAN portját a HG8245H egyik szabad LAN portjával...

Szia!

Köszönöm a válaszod! Sikeresen összetudtam kapcsolni a kettő eszközt az általad leírt 1. módszerrel.

De van azzal egy kis gond mert a D-Link Wifije nem használható, azaz Táblagépen és Notin is próbáltam de az IP Cím lekérése sikeres volt de a Hitelesítésnél megreked.

 

Már megpróbáltam mindent hogy sikeres legyen még gondoltam arra is hogy kikapcsolom teszt képpen a Huawei WLAN -jét hogy nem-e összeakad a két eszköz "aurája" de nem ez volt a bibi.

Annyit tudtam tenni hogy a D-Linken vagy egy un. Access Point funkció melyet a router kb. 70 másodperc alatt aktivál és segitségével működik a D-Linken is a Wifi de valamiért azonban a D-Link admin felületét nem érem el sem Wifin sem Lan -en keresztűl.

Így csináltam egy Hard-resettet a D-Linken majd beállítottam a Wifit kikapcsoltam a DHCP -t majd bekapcsoltam az Access Point -ot így már működik rendesen a Wifi mindkét eszközön. Csak annyi hogy a D-Link admin felületét nem tudom elérni csak a Huawei -ét de a D-Link admin felületére már nincs szükségem hisz a Wifit aktiváltam és beállítottam rajta a LAN -t pedig a Huawei szolgáltatja(Bár kipróbáltam és a D-Link azt is adja külön beállítás nélkűl a hozzákötött gépeknek). A 2. lehetőséget azért nem tudom gyakorlatba ültetni mert mert miután bekötötték az Internetet és a szerelő beállította a netet a routeren én ***** nem írtam le a csatlakozáshoz szükséges adatokat azonnal és másnapra tönkre ment az akkori telefonom így nem is piszkálom a Huaweit ne hogy törölje a csatlakozási adatokat.

 

Egy-szó mint száz köszönöm hogy leírtad hogy mit bűvészkedjek velük, mert mióta írtam az első posztot szinte mindent kipróbáltam és mindenhogy összekötöttem őket de csak annyit értem elvelük hogy egyik sem adott sem admin panelt sem netet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Heló!

 

Ma beléptem a HG8245 GPON-ra, aztán látom ám, hogy teljesen más felület fogad. Firmware frissítés volt. Tud valaki róla valamit, mit javított az új firmware? Azon kívül, hogy már meg lehet változtatni az alap jelszót..... Iszonyú nulla fapad egy firmware volt az eredeti. Port mapping rules-nál aztán rögtön internal error hibával fogadott, de azt megoldottam. Nem a legjobb eszköz... Gondolom ameddig jó, addig hiába kérem, hogy adjanak szebbet, jobbat, újabbat. Van egy csomó szürke menü, ami valószínűleg admin jelszóval érhető el (megvolt, de elfelejtettem).

Esetleg azt tudja valaki, hány szabály adható hozzá a port mapping-nál?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ilyesmit nem vettem észre. Illetve azt a bődületes *****ságot, hogy az alap jelszót nem lehetett megváltoztatni még meg is oldották. Amit eddig is admin jelszóval lehetett állítani azt most is csak úgy. Sőt most hogy nézem asszem még UPNP se volt eddig, most van. Rosszabb nem lett. Illetve kicsit lassabban reagál, mondjuk memory usage 94%..... De a net megy ugyanúgy, telefon is, szal végül is, eddig, teljesítménybeli gond nincs. Azon a fapadon már nem volt mit tiltani. Lett aztán DDNS is, igaz  no-ip nincs.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: okostojás
csak
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nekem is ilyen HG8245H van.

Ma megpróbáltam belépni(legalább 4 hónapja nem léptem be), hogy portot nyissak de ez fogadott:

too many retrials, please retry   és itt egy számsor ami másodperceket számol vissza, amit kiszámoltam és 336 órára jött ki >:(

Mi lehet a hiba illetve miként tudnék belépni?

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...