Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Miért ilyen drágák a telefonok Domino csomagban?


Törölt_tag6270

Kérdés

Édesanyámnak szeretnék venni új telefont, de ahogy elnézem ugyan azok a típusok kártyafüggetlen formában sokkal olcsóbbak bármelyik más webshopba, mint itt, Domino csomagba.  Milyen szolgáltatást kapok még, ami magyarázza ezt a nagy árkülönbséget?  Miért érdemes kártyafüggő mobilt venni önöktől, ha azok egy cseppet sem olcsóbbak?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4

Hello POC, ez itt költői, mert ez nem Té ügyfélszolgálat, ügyfelek vagyunk, mint te. másrészt egyetlen cég sem fog érdemben válaszolni arra, hogy miért annyiba kerülnek a cuccaik, mint amennyibe. ha engem kérdezel, akkor én azt mondom, hogy attól függ.

megnéztem példaképpen a Lumia 640-et. ez a Ténél most 40000 Ft Dominóval úgy, hogy

  • ingyen kiszállítják, vagy kb. bármelyik üzletükben megveheted,
  • adnak hozzá egy RHA S500-as fülhallgatót (megnéztem, a legolcsóbb helyen is 15000 Ft, így ha nem kell, jó pénzért eladod),
  • 2 év, valóban érvényesíthető garanciát (kereskedőként a Té és a gyártó is elérhető marad ebben az időszakban) és
  • egy Domino kártyát, amin lebeszélhetőség is van (x, talán 990 Ft, plusz időszakos akciók is lehetnek)
  • csak Té kártyával használhatod (ez akkor hátrány, ha nem Tés vagy. ha Tés vagy, akkor tökmindegy)
  • a Té ellenőrzi a gyártó által szállított oprendszert, kisebb valószínűséggel maradnak benne hibák

ez ugye annyit jelent, hogy (40-15-1=) 24000 Ft-ért megkapod a telót

ha más webshopokat nézünk, akkor pár helyen megkapod ugyan most hajszálnyival (1100 Ft-tal) olcsóbban, de ezeken az extrém olcsó, többször tényleges bolt nélküli helyeken

  • ki tudja, tényleg van-e nekik, vagy csak vevőcsalogató az ár, illetve ha van is, mikor szállítanak (kis cégeknél sokszor futottam már be ilyenbe, volt, ahol őszintén megmondták, hogy "jaj, most vitték el az utolsót", volt, ahol hetekig tartott, mire megkaptam, és olyan is, hogy hetekig ígérgettek, végül ajánlgattak mást, aztán mivel gondolom nem csak én nyüstöltem őket, levették a kínálatból a kiszemelt cuccot)
  • nincs ingyen szállítás (ez máris elviszi a fenti árelőnyt, hacsak be nem tudsz szaladni hozzájuk a telóért. ekkor persze meg benzin, idő),
  • nincs hozzá kiegészítő, támogatás
  • nincs hozzá 2 év gari (ha van, az feláras!), csak 1, és ha a gari nem gyári, és a kereskedővel valami történik a gari időszaka alatt, akkor így jártál (a kereskedői gari egyébként sem fáklyásmenet, azzal is megjártam már) :(
  • többnyire csak kápével fizethetsz (ez nálam kártyamágusként kizáró ok, hacsak nem hihetetlenül jó az ajánlat :D)
  • bármilyen kártyával használhatod (ez akkor előny, ha nem Tés vagy. ha Tés vagy, akkor tökmindegy)
  • csak a gyártói oprendszer ellenőrzés van

ez annyit jelent, hogy kicsivel több mint 40000 Ft-ért és rövidebb garival kapod valamikor a telót (a kamionról leesős, vagy előfizetésről "véletlenül" leválasztós, kikódolós, később letiltós, jobb híján telefonkidobós és fejet falba verős esetek lehetőségét szándékosan nem vettem fel a listába, a webshopot üzemeltető cégeknél ma már szerintem a legkisebbeknél sincs ilyen).

más telónál nyilván más is kijöhet, én nagyjából ezeket mérlegelve szoktam dönteni (a biztonság és a kényelem egyébként számomra jópárezret megér, szóval ha fordított lett volna az "árverseny" vége, itt akkor is a Tét választottam volna)...

 

hú, ezt írtam egy darabig, így ha tetszett vagy segített is, nyomj rá egy szavazatot a felfelé mutató nyíllal, vagy fogadd el a választ a pipa ikonnal, kérlek :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A kirívóan olcsó telókat ajánlatos kerülni. Ismerősöm vett így olyan androidos (Samsung) telefont, ami nem a hivatalos importőrön keresztül jött be (a kereskedő importálta), és valószínűleg nem Európába szánt modell volt (a készülék ugyan az volt, de más volt talán az alapsáv verziója), és nem kapta meg a gyári frissítéseket.

De az tény, hogy nagy elektronikai áruházakban is meg lehet venni a telót ugyan annyiért, mint a T-nél. Mivel például nekem van SIM kártyám, így soha nem veszek T-nél telefont, mert nem éri meg. Megveszem ugyan annyiért függetlenül, bele a meglévő SIM, és kész. Ha esetleg később megválnék tőle, jóval könnyebb eladni.

Ha valakinek még nincs Domino kártyája, akkor talán egyszerűbb a T-nél megvenni, egyből meg is kapsz hozzá mindent.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello, köszi fgabor87, jogos. POC, akkor még egy szempont. a régen szürkeimportnak hívott forrásból származó telók (ezek lehetnek az olcsó helyeken) ki tudja, milyen piacra készültek. ezzel az a gond, hogy piaconként eltérhet, milyen frekvenciákon képes kommunikálni a teló a hálózattal. ha egy nem európai vagy közel keleti piacra szánt telót veszel, azzal itthon jó eséllyel elfelejtheted a gyors mobilinternetet (hiába alkalmas a kártyád és hiába van beltéri 4G-d) :( nem tipikus eset, de egy észak amerikait kifogva még beszélni sem tudsz vele. szóval erre is ügyelj (más kérdés, hogy a kis üzletekben tudják-e, pontosan mit forgalmaznak, így figyeld az ottani értékeléseket is)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A T már nem ellenörzi, hogy vannak-e hibák az oprendszerben, ugyanis a Windows OS sajátossága, hogy amikor megjelent, átesett egy szolgáltatói teszten, és azt követően azok a részek, amelyek szolgáltatót közvetlen érintik, érintetlenül maradnak, viszont így egyidejűleg kapnak frissítést - ellenörzés nélkül -  a többi szolgáltató által fenntartott, illetve kártyafüggetlen telefonokkal.

Egyébként sok telefon van valóban kártyafüggetlen ár felett, dominó csomagban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...