Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekom Internetbiztonság / Ingyenes vírusvédelem


molnarb

Kérdés

http://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/hasznos-informaciok/internetbiztonsag

Úgy néz ki egy elavult telepítőcsomag van itt, mert nekem az istennek se megy fel, annak ellenére, hogy egy szűk éve sikerült. Most ott tartok, hogy újratelepítettem a gépem és normális vírusírtó nélkül nyomulhatok, mert ez, ami a csomagomhoz jár nem használható. Ötletek? Azon kívül, hogy így jártam? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
10 órája, molnarb írta:

http://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/hasznos-informaciok/internetbiztonsag

Úgy néz ki egy elavult telepítőcsomag van itt, mert nekem az istennek se megy fel, annak ellenére, hogy egy szűk éve sikerült. Most ott tartok, hogy újratelepítettem a gépem és normális vírusírtó nélkül nyomulhatok, mert ez, ami a csomagomhoz jár nem használható. Ötletek? Azon kívül, hogy így jártam? :D

Fizetsz külön érte, vagy benne van  havidíjadban?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. június 13. at 8:31, molnarb írta:

Hello mornarb, az elavultsággal kapcsolatban: ismerősöm pár hete telepítette innét. így közel biztos, hogy más bibi lesz (megkértem, hogy alkalomadtán telepítse újra)...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 06. 14. at 9:54, teherwagon írta:

Hello mornarb, az elavultsággal kapcsolatban: ismerősöm pár hete telepítette innét. így közel biztos, hogy más bibi lesz (megkértem, hogy alkalomadtán telepítse újra)...

A routeren kapcsold be a tűzfalat, windowson hálózaton belül általában megfelel a windows tűzfal és windows defender.

Ha kell mégis tűzfal akkor inkább a neten keresgélj ingyenest. persze ezek közül némelyik lassan elmegy malware kategóriába az erőltetett marketing miatt. Perzse nem tudom  telekomos mivel tud többet.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 2016. 06. 13. at 6:52 PM, zoli62 said:

Fizetsz külön érte, vagy benne van  havidíjadban?

A havidíj tartalmazza az én csomagomnál.... de egyébként külön is vásárolható 660-ért havonta ha jól tudom. 
http://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/hasznos-informaciok/internetbiztonsag

On 2016. 06. 14. at 9:54 AM, teherwagon said:

Hello mornarb, az elavultsággal kapcsolatban: ismerősöm pár hete telepítette innét. így közel biztos, hogy más bibi lesz (megkértem, hogy alkalomadtán telepítse újra)...

Akkor azóta változhatott valami, mert se ezen a Windows 10es gépen nem települ fel, amire már egyszer feltettem, se egy Windows 7esre, se egy vadiúj tiszta 10-es telepítésre. Ellenben beszéltem a 1412-vel és ott hosszú fejvakarás és ide-oda kapcsolás után eljutottunk odáig, hogy ők is tettek egy kísérletet a telepítésre és nekik se jött össze a gépen. Amire annyit mondtak, hogy majd jelzik az illetékeseknek, de hát ez nagyjából sejthető mennyit ért. :) Vagy az ismerősöd nem a fenti linkről származó telepítőt használta... akkor viszont érdekelne honnan van neki, mert az új Telekom oldalon már mindenhol csak a fenti oldalon található EXE van fenn, az ügyfélszolgálat is ezt találta meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, molnarb írta:

A havidíj tartalmazza az én csomagomnál.... de egyébként külön is vásárolható 660-ért havonta ha jól tudom. 
http://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/hasznos-informaciok/internetbiztonsag

Akkor azóta változhatott valami, mert se ezen a Windows 10es gépen nem települ fel, amire már egyszer feltettem, se egy Windows 7esre, se egy vadiúj tiszta 10-es telepítésre. Ellenben beszéltem a 1412-vel és ott hosszú fejvakarás és ide-oda kapcsolás után eljutottunk odáig, hogy ők is tettek egy kísérletet a telepítésre és nekik se jött össze a gépen. Amire annyit mondtak, hogy majd jelzik az illetékeseknek, de hát ez nagyjából sejthető mennyit ért. :) Vagy az ismerősöd nem a fenti linkről származó telepítőt használta... akkor viszont érdekelne honnan van neki, mert az új Telekom oldalon már mindenhol csak a fenti oldalon található EXE van fenn, az ügyfélszolgálat is ezt találta meg.

Egyébként régebben lehetett tudni, melyik cég biztonsági termékét adják, ezt nem kérdezted meg? Mert akkor az illető vállalat támagatását is lehetne kérni a telepítési hiba miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Just now, zoli62 said:

Egyébként régebben lehetett tudni, melyik cég biztonsági termékét adják, ezt nem kérdezted meg? Mert akkor az illető vállalat támagatását is lehetne kérni a telepítési hiba miatt.

F-Secure.... de nyilván nem fogják supportálni ami nem igazán az övéké, mert nekem úgy néz ki, hogy ez egy framework, amit a Telekom a saját képére szabott és a kulcsokat is a Telekom adja ki, szóval sanszos hogy nem támogatja külön az F-Secure a Telekomos ügyfeleket.... erre enged következtetni az is, hogy a Telekom által adott telepítői kulcs nem jó az F-Secure oldaláról leszedett egyik szoftverhez sem... szóval valamennyire ezt is már körbejártam.

Valószínűleg erre jön majd a szokásos Telekomos megoldás.... inkább kivezetik a kínálatból. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, molnarb írta:

F-Secure.... de nyilván nem fogják supportálni ami nem igazán az övéké, mert nekem úgy néz ki, hogy ez egy framework, amit a Telekom a saját képére szabott és a kulcsokat is a Telekom adja ki, szóval sanszos hogy nem támogatja külön az F-Secure a Telekomos ügyfeleket.... erre enged következtetni az is, hogy a Telekom által adott telepítői kulcs nem jó az F-Secure oldaláról leszedett egyik szoftverhez sem... szóval valamennyire ezt is már körbejártam.

Valószínűleg erre jön majd a szokásos Telekomos megoldás.... inkább kivezetik a kínálatból. :) 

Igen, én is az F-ÍSecure-ra emlékeztem, pedig ez még az Axelero-s időkben indult, úgy látszik, nem változtattak. Szerintem is átdizájnolta a Telekom, de amiért fizetsz, még ha a havidíjadban is, azt supportálniuk kellene.  Én megprókálkoznék egy triallal, hogy körülhatároljam a hibát, aztán megkérdezném ezügyben az F-Secure supportot is. https://www.f-secure.com/en/web/home_global/internet-security Másik lehetőség, hogy felhívod az üzleti ügyfélszolgálat (1435)IT menüpontját, mert tapasztalataim szerint ott technikai kérdésekben  jobban tudnak segíteni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Just now, zoli62 said:

Igen, én is az F-ÍSecure-ra emlékeztem, pedig ez még az Axelero-s időkben indult, úgy látszik, nem változtattak. Szerintem is átdizájnolta a Telekom, de amiért fizetsz, még ha a havidíjadban is, azt supportálniuk kellene.  Én megprókálkoznék egy triallal, hogy körülhatároljam a hibát, aztán megkérdezném ezügyben az F-Secure supportot is. https://www.f-secure.com/en/web/home_global/internet-security

Amit linkeltél pl. nem kulccsal megy, hanem egy F-Secure fiókkal amiben hozzáadhatod/megveheted a jogosultságot a program használatára, de a kulcsos megadásos módszer itt nem megy

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, molnarb írta:

Akkor azóta változhatott valami, mert se ezen a Windows 10es gépen nem települ fel, amire már egyszer feltettem, se egy Windows 7esre, se egy vadiúj tiszta 10-es telepítésre. Ellenben beszéltem a 1412-vel és ott hosszú fejvakarás és ide-oda kapcsolás után eljutottunk odáig, hogy ők is tettek egy kísérletet a telepítésre és nekik se jött össze a gépen. Amire annyit mondtak, hogy majd jelzik az illetékeseknek, de hát ez nagyjából sejthető mennyit ért. :) Vagy az ismerősöd nem a fenti linkről származó telepítőt használta... akkor viszont érdekelne honnan van neki, mert az új Telekom oldalon már mindenhol csak a fenti oldalon található EXE van fenn, az ügyfélszolgálat is ezt találta meg.

Hello molnarb, közben elment szabira, így megpróbálom Tés csatornán :) meddig jutsz el, hol akadsz el?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...