Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Csalás


Törölt_tag6425

Kérdés

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Sziasztok!

Róbert, köszönjük a jelzést, ez bizony csalási kísérlet :(

Mindenkit kérek, hogy ne ugorjon be a hasonló próbálkozásoknak! Amennyiben valóban a Telekom vagy egy bank keres benneteket ilyesmivel, akkor a nyereményért nem kell fizetnetek. Ráadásul a hivatalos nyeremények biztosan nem azonnali döntéshez kötöttek. Ha gyanúsak a körülmények, nyugodtan kérjetek az illetőtől elérhetőséget - ez önmagában jó szűrő, egy csaló biztosan nem ad ilyet -, és kérdezzétek meg a fórumközösséget. Illetve Róberthez hasonlóan bizonyosság esetén is osszátok meg itt a fórumon a tagokkal, látogatókkal az általatok tapasztaltakat!

Köszönöm, szép napot:

István 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

 

Engem ma hívtak, ismeretlen számról, azt mondták 75.000 Ft-ot nyertem a Magyar Telekom Zrt. havonta történő sorsolásán harmadikként sorsoltak ki, és 3 választási lehetőségem van átvenni a nyereményemet, élek-e vele? Erre megkérdeztem, hogy ha bemegyek itt a lakóhelyemen egy Telekom üzletbe, akkor ott ezt meg tudják-e mondani...azt mondták, hogy ez központilag Budapesten történő sorsolás...

Úgy kérdezték meg tőlem a nevemet...ha szám alapján a Telekom választott volna ki, akkor valószínűleg látják, hogy ehhez a számhoz milyen előfizetés tartozik...más ügyfélszolgálat úgy jelentkezik be, hogy innen meg innen hívom, xy-t keresem...

Plusz bemutatkozás után azonnal elmondják, hogy tájékoztatnak, hogy felvétel készül a beszélgetésről...itt ilyet sem mondanak.

Egy "visszaigazoló sms-t" akartak velem küldetni (gondolom emelt díjas a szám +36 30 *** ** **).

Megkérdeztem tőlük, hogy nem kellett volna elmondania, hogy felvétel készül a beszélgetésről?

A válasz: "Természetesen, Hölgyem felvétel készül a beszélgetésről".

Ekkor mondtam, hogy hmm...hát szerintem ez nem így szokott menni...

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
személyes adat
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerbusz

Felvétel nem készül minden esetben, de ha készül akkor azonnal azzal kell indítani hogy xy vagyok stb felvétel készül. Nem a beszélgetés közbe bólogatni hogy ja ja készül.  Erről a telefonszámról hívtak ? De fura....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem erről, hanem ismeretlen számról hívtak... erre kellett volna egy visszaigazoló sms-t küldenem...azt mondta az úr, hogy ez érthető, hogy ő nem utalhat nekem úgy pénzt, hogy én nem igazolom vissza, hogy élek a nyereményemmel...

Az sms tartalmát már nem vártam meg, hogy mit kellett volna az sms-be írni, valami "306..." valami lett volna...

A felvételes dolog után, amikor mondtam neki, hogy szerintem ez így nem ok, akkor mondta, hogy rendben, mondjam bele a telefonba, hogy nem élek a nyereményemmel és elköszönt...gondolom hívja a következőt...már bánom, hogy ennyi ideig is beszéltem vele, egyből azon aggódtam, hogy vajon nem férhetett-e hozzá valami adatomhoz...

Az úr amúgy végig "Kedves Hölgyem"-ezett, erőltetett kedveskedő stílusa volt és fura tájszólással beszélt.....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...