Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Na megnéztem, letesztelem, működik az IPv6.

Viszont valami gáz van szerintem. Tegnap vettem észre, hogy néhány oldal, pl youtube, gmail rettentő lassan tölt, a videók is alig indulnak el. Csináltam speedtest-et, rendben volt. Most viszont rákerestem, hogy IPv6 speedtest, és hát valami nem kerek.

f6152ca826e1d6c7c6f5993465e81944.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
29 perce, fgabor87 írta:

Na megnéztem, letesztelem, működik az IPv6.

Viszont valami gáz van szerintem. Tegnap vettem észre, hogy néhány oldal, pl youtube, gmail rettentő lassan tölt, a videók is alig indulnak el. Csináltam speedtest-et, rendben volt. Most viszont rákerestem, hogy IPv6 speedtest, és hát valami nem kerek.

f6152ca826e1d6c7c6f5993465e81944.png

Bp. 18. kerületbe még nem jött el az IPv6, de a fentieket nézve talán jobb is  :o.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
43 perce, fgabor87 írta:

Na megnéztem, letesztelem, működik az IPv6.

Viszont valami gáz van szerintem. Tegnap vettem észre, hogy néhány oldal, pl youtube, gmail rettentő lassan tölt, a videók is alig indulnak el. Csináltam speedtest-et, rendben volt. Most viszont rákerestem, hogy IPv6 speedtest, és hát valami nem kerek.

f6152ca826e1d6c7c6f5993465e81944.png

Ez a sebesség mérő oldal elég fals. v4 az 1 megát se éri el... v6 116 megát mért.

c51a1a38d7b7374b4a9d6cc4f374c0b1.png

Külföldi v4 mérés

5803511578.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Te másik szerveren csináltad, mint én. Most én is átraktam arra. IPv4-et jól mérte (20 megás netem van), de az IPv6 még mindig lassúcska.

45e6e31752156d9eae8fbb0fe549e7b7.png

Úgy gondolom, hogy elméletben lehet eltérés, mert nem ugyan azon az útvonalon/eszközökön jön át az adat, de fura, hogy nálad is és nálam is ekkora eltéréseket mutat. A speedtest.net-nek is van IPv6-os elérhetősége, gondolom akkor azon is mér. Bár ki tudja. Lehet, hogy ott nem a weboldal számít, hanem a mögötte lévő szerverek, amik valójában a tesztet végzik.
Viszont a tegnap tapasztalható lassú gmail és youtube elérés úgy tűnik, hogy megszűnt mára.

Egyelőre ezt a sebességmérést jegelem, tűzfaltesztekkel folytatom... holnap... :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyelőre még nincsenek konkrét terveim. Biztos vannak olyan oldalak, amik rátámadnak adott portokra.

Csak meg kell oldani, hogy a gépen lévő szoftveres tűzfalakat mind le kell tiltani, hogy biztosra menjek, a router blokkolja a portokat, és nem jut tovább.
Mivel nem vagyok hacker, ennél bonyolultabb, összetettebb tesztet nem nagyon tudok végezni. Esetleg ha van valami ügyesebb progi, amivel távolról meg tudom támadni a gépem... valami portscanner. De ahhoz meg kéne egy mási IPv6-os végpont.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A youtube viszont ismét elkezdett használhatatlanul lassú lenni.
 Egyszerűen nem tölti be a videókat.

Windowsban IPv6 letiltása után tökéletes. De elég nehezen tesztelhető dolog, azt írják, hogy a böngészők IPv6-on és 4-esen is felveszik a kapcsolatot az oldallal, és elvileg a sebesség alapján döntenek, hogy melyiket használják. Csak én sajnos nem látom, hogy most valójában min keresztül töltődik be. Kéne erre valami plugin a tesztelés miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt tudom, hogy mire való, használtam régebben.

De szerintem ettől még a gépen a tűzfalakat ki kell lőni, mert gondolom az alsóbb rétegekbe épül be, és megszűri a csomagokat még a wireshark előtt is. Én pedig csak és kizárólag a router tűzfalát szeretném tesztelni. De ez lehet, hogy hétvégére marad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Erre a kérdésemre sajnos nem kaptam érdemi választ: "Azt hol nézhetem meg hogy mikor érnek az én környékemre..?"  --- azaz nem tudható hogy már holnap, vagy a jövő hónapban vagy csak jövő nyárra ér el hozzám adsl-en az ipv6...  (vagy már működne ha lenne megfelelő routerem?)

fgabor87:  a publikus IPv4 címed megmaradt, vagy privátra váltott?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Telekomnak van IPv6-os címen lévő DNS szervere? Ha kizárólag csak 6-os IP-t használok, nem megy a névfeloldás:

>nslookup youtube.com
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
Server:  UnKnown
Address:  fec0:0:0:ffff::1

DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
*** Request to UnKnown timed-out

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kikapcsoltam a böngészőben a Fast fallback to IPv4-et, és lesújtó az eredmény, azok az oldalak, amik elérhetőek IPv6-on rettentő lassan töltenek be.

Ugye a Fast fallback-nek pont az a lényege, hogy a böngésző 4-es és 6-os protokolon is felkeresi az adott címet, és amelyiket gyorsabbnak talál, azon fog kommunikálni. Ezt letiltva, minden erre alkalmas oldal IPv6-on tölt be, illetve nem tölt be, annyira lassú. Itt valami nagy gáz van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, Pityesz írta:

Köszönöm a válaszod!

A rapid commit és az unicast mire jó?

Rapid commit, nem tudom pontosan, de valami rövidített konfiguráciö, de ennek csak leterhelt hálózatokban van értelme pár gépre nem igazán

Az Enable Unicast sem tudom hogy mit takarhat. Azt tudom, hogy ipv6 esetén egyedi interfacet azonosító címek az unicast címek, de hogy ez a kapcsoló mit takarhat, azt nemtudom. Az eszköz manuálja sem részletezi jobban ezt a részt?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, fgabor87 írta:

Telekomnak van IPv6-os címen lévő DNS szervere? Ha kizárólag csak 6-os IP-t használok, nem megy a névfeloldás:

>nslookup youtube.com
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
Server:  UnKnown
Address:  fec0:0:0:ffff::1

DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
DNS request timed out.
    timeout was 2 seconds.
*** Request to UnKnown timed-out

Van a Telekomnak is v6 DNS

IPv6 DNS szerverek:
2001:4c48:1::1
2001:4c48:2::1

yt.PNG

Sebességgel kapcsolatban én nem tapasztalok semmi hibát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

DNS tekintetében sajnos a routeremben van a hiba. Se Auto-n, se manuálisan beírva az IPv6-os DNS szerverek címét nem osztja ki a windows-nak. Esetleg lehet még Windows 10 bug, de nem hiszem.

Manuálisan beállítva a windows-ban működik.

Próbáld ki azt, hogy a Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok-nál a helyi hálózat tulajdonságainál kiveszed a pipát az IPv4 elől, majd nyitsz egy böngészőt, és betöltöd a telekom.hu-t. Így egész biztosan IPv6-on fogja megnyitni. Nekem 4-esen 4,9 másodperc alatt tölti be, 6-oson 29,59 másodperc alatt (cache nélkül, tehát CTRL + F5-el frissítve az oldalt). Ami azért elég durva.

Persze simán lehet, hogy nálam van a hiba, de egyelőre nem tudom, hogyan nyomozzak tovább.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...