Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@Roli82

Mi a win10-ed verziója? Fent van már az Anniversary Update? Mert microsoftos fórumokon azon kattognak a felhasználók, hogy amióta ez megjelent, nem működik az IPv6 kezelés, egészen pontosan nem kapja meg a DHCP szervertől az IPv6 DNS címét.

És valóban, egyik 10-es gépem sem kapja meg. Nekem mindegyik gépen ez a build fut: 14393.447

Szánalmas. :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint a Home-ot nem érinti, nálunk minden gépen Pro van. Sajnos ez egy létező, ismert probléma.

Sőt, a google-t feltúrva olyat is látni, hogy akinek lassan töltődnek be az oldalak, tiltsa le a windows 10-ben az IPv6-ot. Ezek szerint ez is létező, ismert probléma. Sajnos nekem is jelentkezik az összes windows 10-es gépen, úgyhogy ki kellett kapcsolnom az IPv6-ot, mert használhatatlan a net, ha azon próbál oldalt betölteni. A Microsoft augusztus óta nem reagált érdemben a problémára.

Egyelőre csak a win10-es gépeken tiltottam az IPv6-ot, mert 7-esen, és androidokon tökéletesen működik. Sok előfizető pórul fog járni ezzel most. Persze erről a T nem tehet.
Semmilyen megoldást nem találtam eddig erre, de ezt valószínűleg Microsoftnak kell javítania.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt gyanítom, hogy fallback-el a böngésződ IPv4-re. Az esetek 80%-ában nekem is ezt teszi. Illetve én tegnap töröltem a DNS gyorsítótárat, nálad lehet, hogy onnan folyamatosan 4-es címeket ránt elő.

Nem, mert nálam mindegyik gép ezt csinálja, és mindegyikben más hálózati kártya van a legfrissebb driverrel.

Az IPv6 DNS kérés DHCP felől pedig külföldi fórumokon is megjelent, tényleges hiba. Ha futtatok egy ipconfig / renew6-ot, akkor kap DNS címet, de alapból nem. Állítólag AU előtt nem volt ezzel baj.

Azt tudom elképzelni, hogy router függő is lehet a dolog, ha senki nem lesz a hálózaton, átdugom a gépem közvetlenül a modembe.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
42 perce, fgabor87 írta:

Közvetlen modemre kötéssel:

bf1f659e8c659ebef36f0f29ef74723f.png

IPv6 DNS-t is kapok.
Ezek szerint routertől függ, valamit máshogy csinál, mint a többi, amit a Windows 10 nem kezel jól. Pedig OpenWrt alapú a cucc. :(

 

Kérlek... azt hittem router nélkül nézted eddig is :D SixOrNot kiegészítőt nem raktad fel FF-re?

@mukkelek

Hát igen, nem kapkodják el a gyártok a dolgokat, tartalom is alig van v6-on.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a tippet.

A sebesség probléma így megoldódik, viszont nem szeretném kikapcsolni. Első olyan routerem, amiben normálisan működik, és nem hal szét a webböngészés, ha valaki éppen letölt. D-linkben ez csak dísz volt, semmit nem használt.

Másrészt ez csak fél megoldás, ettől a kábelen hálózatra csatlakozó gépek nem kapják meg az IPv6 DNS szerver címét. Azt továbbra is csak WiFi-s gépek kapják meg.

Tehát a routerben két hiba is van:
- QoS ezek szerint nem kezeli jól az IPv6-ot
- valami nem jó a DHCP szerverrel

Úgy látom az elsőt páran már írogatták az Asus fórumára is, meg máshova is, de nincs/nem lett rá megoldás.
A másodikról nem igazán találni infót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fura. Tesztjeim szerint a QoS fogja a WiFi-n kapcsolódó eszközök sebességét is, ahogy kell. Viszont IPv6 esetén miért csak a vezetéken kapcsolódó eszközökre van rossz hatással? Hiszen ezek szerint a WAN-on történő adatforgalmat szabályozza.

Átmeneti jelleggel kikapcsoltam az IPv6 használatát a routerben, és felvettem a kapcsolatot az Asus Supporttal. Külföldi fórumokból úgy tűnik, hogy szinte az összes Asus router érintett, így választani kell: vagy IPv6, vagy QoS.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, btz írta:

Reboot volt? Egy képernyő mentést, ha tudsz, feltehetnél az általad látottakról.

Volt.

Ennyi van a status fülön az eddig megszokottakon túl: 

Internet IPv6 Connection    
     
   
Global IPv6 Address: ::
Link-Local IPv6 Address: fe80::blablablab6/64
IPv6 Gateway: fe80::22mindegy
DNS IPv6 1: ::
DNS IPv6 2: ::
DNS IPv6 3: ::
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: disconnect
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok, 

hálózati ismeretem 0, de úgy tűnik, hogy az dual stack bekapcsolása azzal a nem várt eredménnyel zárult, hogy lassulást tapasztalunk azon site-ok esetén, amik pingre az ipv6-os címükkel válaszolnak (netflix, youtube, facebook, *****.hu). A ping napközben 50ms, késő délután már 150.  A probléma win10+wifi, win7+kábel esetén is fennáll, most egyelőre kollégák javaslatára win10-en hálókártyán kikapcsoltam az ipv6-ot teszt jelleggel és a sebességprobléma javult:-) Bár az xbox-on is nézhető a netflix, mert nem támogatja az ipv6-ot:-)

Amúgy a T által adott Cisco EPC3925 EuroDocsiset használjuk.

Gondoltam bejelentem a T-nek a hibát, de azon a felületen maximum azt tudom kiválasztani, hogy lassulás tapasztalható, ami csak részben igaz, az ügyfélszolgálatatot pedig félek felhívni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ping teszt.
Nem tudom mennyire megbízhatóak az eredmények, ismerve a routerem jelenlegi szoftverhibáját, de úgy gondolom, hogy pingelésnél elméletben nem igazán kéne zavarnia.

youtube.com
Ping statistics for 2a00:1450:4014:80b::200e:
    Packets: Sent = 101, Received = 101, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 30ms, Maximum = 57ms, Average = 33ms

Ping statistics for 216.58.214.238:
    Packets: Sent = 101, Received = 101, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 24ms, Maximum = 54ms, Average = 27ms

google.com
Ping statistics for 2a00:1450:400d:803::200e:
    Packets: Sent = 123, Received = 123, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 18ms, Maximum = 66ms, Average = 26ms

Ping statistics for 216.58.209.206:
    Packets: Sent = 123, Received = 123, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 19ms, Maximum = 77ms, Average = 27ms

Nincs nagy eltérés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...