Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3

Vezetékes internet esetén kapsz egy ipv4 címet és mellé egy ipv6 cím tartományt.

Xdsl esetén csak az alábbi eszközök támogatottak.

Speedport W724V HGW
Speedport Entry2i HGW

Mobilnet esetén nem kell ettől félni lesz egy jó hosszú átmeneti időszak, droidnál jellemzően 4.3 tol felfele szokott rendbe lenni de ez eszköz függő. Amennyiben nem veszi fel ipv6 címet, manuálisan kell (APN) beállítani.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Üdv!

Ma reggel volt egy bejelentett karbantartás a térségünkben, és megjelent az IPv6 a cisco 3925-ben. Megnéztem az ipv6-test.com oldalon lévő sebességtesztet. Ez jött ki (amúgy egyelőre csak ez a néhény messzi szerver van?):

30/5 net van. Viszont a pingteszttel nem boldogultam, van két széles sáv, adat semmi, csak Loss 100%.

 

IPv6-test-1.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
7 órája, OldMike írta:

Üdv!

Ma reggel volt egy bejelentett karbantartás a térségünkben, és megjelent az IPv6 a cisco 3925-ben. Megnéztem az ipv6-test.com oldalon lévő sebességtesztet. Ez jött ki (amúgy egyelőre csak ez a néhény messzi szerver van?):

30/5 net van. Viszont a pingteszttel nem boldogultam, van két széles sáv, adat semmi, csak Loss 100%.

 

IPv6-test-1.JPG

Ezen az oldalon is tudsz V6 ebességet mérni, teszt időszak alatt itt méregettem, bár akkor még teljesen más volt a kinézete, most elég fapados lett... :/>:(

Jelenleg ennyit mér.

v66.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Gyáá ez az évszámozás ..... Ettől nem lesz gyorsabb vagy stabilabb neted, simán csak egy plusz dolog, ami tény hogy jó és kell de amikor látom hogy emberek hogy szenvednek hogy nem kaptak még v6 címet. Hát komolyan baszus ... Tőlem egy hete vették el és nem is fogom vissza kapni hiába kérvényeztem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

http://europe.telekom.com/

"For over 20 years, Telekom has invested in European networks in order to keep pace with technological advances – or even to stay ahead of them. This involves much more than just the constant expansion of networks and growing LTE coverage. In Croatia, for example, TeraStream has been tested, a new cloud-based IP network architecture. In Slovakia and Macedonia, the IP migration has already been fully completed. The great goal is an integrated, European IP network throughout all Telekom countries. In parallel, technical innovations are being tested in four pilot projects, is order to make services such as VoLTE or Speedport Hybrid useable in the entire Telekom network."

http://blog.ipspace.net/2013/11/deutsche-telekom-terastream-designed.html

The cherry on the top of the already-beautiful cake: they hate the complexities of dual stack, so the access network (horseshoes) is IPv6-only.

terrasteam.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Mit kínál a Magyar Telekom?

Több sikeres próbaidőszakot követően a Magyar Telekom itthon elsőként (technológiától függően)  vezeti be az IPv6 Dual Stack szolgáltatását mindhárom hozzáférési technológián (mobil/xDSL/Optika/Kábelnet) .

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az ügyfelek részére egy időben, párhuzamosan biztosítanak egy IPv4-es és egy IPv6-os címet is, ezzel elindítva az átállást a csak IPv6-os hálózatok felé, közben biztosítva a zavartalan Internetezés élményét.

Fontosabb technikai információk

Ahhoz, hogy Te is használni tudd az új hálózati protokollt, az Internetre csatlakoztatott eszközeidnek támogatniuk kell az IPv6 Dual Stack opciót.

Várható bevezetés időpontja mobil ügyfeleknek (dominósok várhatóan csak jövőre kerülnek sorra):

2016. Októbertől kezdve fokozatosan több ütemben!

IPv6 képes mobil operációs rendszerek:

  • Android: jellemzően 4.3-as verziótól, de eszközfüggő.
  • Microsoft: jellemzően 8-as verziótól, de eszközfüggő.
  • Firefox OS 2.0
  • Apple iOS: egyelőre egyáltalán nem támogatja az IPv6-ot.

Fontos, hogy a mobilodon neked kell engedélyezni a Dual Stack opciót pl Android és Windows rendszerű telefonon  így:

  • Android: Beállítások - Mobilhálózatok - Hozzáférési pont neve - Telekom HU NET - APN protokollja IPv4/IPv6. Ezt követően mentsd el a változtatásokat, amit úgy tehetsz meg, hogy a jobb felső sarokban található egyebekre böksz és mentés, ekkor egy pillanatra megfog szakadni a kapcsolat pár másodpercre. Elképzelhető hogy régebbi androidos eszközökön más néven szerepelnek ezek az opciók.
  • Windows Phone-on így: Gépház - Hálózat és kapcsolatok - Mobilhálózat és SIM kártya - SIM kártya beállításai - Internet elérési pont - Alapértelmezett elérési pont - IP típusa - IPv4v6.

Mobil telefonról az alábbi weboldalakon ellenőrizheted, hogy készülékeden megfelelően működik-e az IPv6 szolgáltatás:

Az alábbi Google Play áruházból letölthető alkalmazásokkal tudod követni a használatot:

  • Network Info II IPv6  utolsó fül alatt találod az IPv6 címet, 2a00:1110:… (ez az, ami az Internet felől-felé látszik), FE80::… (ez a lokális cím, ami csak helyi kommunikációra használatos)
  • Netstat Plus Established  fül alatt találod, hogy melyik program kommunikál IPv6 címen, és melyik csak IPv4-en

Az Internet felől IPv6-on is természetesen védik az ügyfeleket és ezzel együtt a készülékeket is, ezért kívülről a telefon felé kapcsolatot kezdeményezni továbbra sem lehetséges, ezen irányú kommunikációt tűzfal szűri a Magyar Telekom hálózatában.

Várható bevezetés időpontja otthoni ügyfeleknek:

2016. November - Decembertől kezdve fokozatosan első körben kábelnet hálózaton.

Támogatott eszközök listája kábelnet területen:

Vezetékes digitális elosztók (kábelmodem vagy home gatewayek (HGW) működése kábelnet hálózaton:

  • A HGW Internet felőli oldalára egy /64-es IP subnetből 1 db. IPv6 címet kap
  •  A HGW 1db /56 IPv6 prefixet is kap, melyből az első /64 prefix a LAN oldalon kerül felhasználásra. A /56 prefix többi részét az ügyfelek által telepített plusz routerek használhatják (kérhetik DHCP-vel) prefix delegálás keretében további interfészeik IP címmel ellátására.
  • A kiosztott /56 prefixek általában változatlanok hosszú ideig egy adott végponton, de bármilyen Telekom oldali hálózati átalakítás vagy HGW csere esetén a delegált /56 prefix megváltozhat.
  • HGW-ben van DHCPv6 (Dynamic Host Configuration Protocol) szerver és SLAAC (Stateless Address Auto Configuration) támogatás is az ügyfelek helyi hálózata számára.
  • HGW-ben alapértelmezetten az IPv6 tűzfal úgy van konfigurálva, hogy Internet felől ne lehessen IPv6 kapcsolatot létrehozni az ügyfelek helyi hálózatai felé. Ez a funkció a HGW beállításaiban, jellemzően a http://192.168.0.1/ címen kikapcsolható
  • Kábelmodem vagy bridge módban használt HGW esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek kötelezően DHCPv6-ot kell használnia, ott az SLAAC nem támogatott.

-  xDSL és Optikás területen a bevezetés ideje egyenlőre nem tisztázott.

Támogatott eszközök listája xDSL esetén:

Támogatott eszközök listája optika esetén:

Vezetékes digitális elosztók (modem vagy home gateway-ek (HGW) működése xDSL és optika hálózatokon:

  • A HGW Internet felőli oldalára egy /64-es IP subnetből 1 db. IPv6 címet kap.
  • A HGW 1db /56 prefixet is kap, melyből az első /65 prefix a LAN oldalon kerül felhasználásra.
  • A kiosztott /56 prefixek és az Internet felőli 1 db. IPv6 cím csak addig maradnak változatlanok az adott végponton, amíg a kapcsolat meg nem szakad, ezt követően újracsatlakozáskor új cím kerül kiosztásra.
  • HGW-ben alapértelmezetten az IPv6 tűzfal úgy van konfigurálva, hogy internet felől ne lehessen IPv6 kapcsolatot létrehozni ügyfelek helyi hálózata felé.
  • Ez a funkció a HGW beállításaiban, jellemzően a http://192.168.0.1/ címen kikapcsolható (kivéve Speedport W724V Type Ci).
  • Modem esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek DHCPv6-ot kell használnia.

Ha olyan eszközöd van, amit a listában nem találsz, akkor annak cseréjét kérheted a 1412 telefonszámon,de majd csak akkor ha elindult a bevezetés.

A Telekom által használt allokált IPv6-os címtartományok, melyekből előfizetők IPv6 címet kaphatnak:

  • 2001:4c48::/32 (vezetékes)
  • 2a00:1110::/32 (mobil)

DNS (Domain Name System) szerver címei technológiától függetlenül:

  •     2001:4c48:1::1
  •     2001:4c48:2::1

Windows esetén, itt találsz segítséget a TCP/IP protokoll beállításokhoz. (jellemzően az IPv6 engedélyezve van alapbeállítás szerint).

Forrás

Tippek:

Honnan tudom meg azt, hogy az adott weboldal amit nézek IPv6-os?

Például Firefox böngészőhöz telepítsd fel a SixOrNot kiegészítőt. Ezt követően megjelenik egy kis ikon a böngésző jobb felső sarkában, ami ha zöld és 6-os számot jelez, akkor IPv6-os az oldal, ha piros és 4-es számot akkor IPv4-es.

Hogyan tesztelhetem az IPv6-os kapcsolatomat?

    http://ipv6-test.com/ - elvárt pont: 18/20
    http://www.test-ipv6.com/ - elvárt pont: 10/10

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: István
Szerző kérésére
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Tamas586

Szivesen segítek, ezért vagyok/vagyunk itt.

Szerintem a SOHO routereken a lehető legjobb választás az Openwrt, amennyiben a felhasználónak nincs szüksége hardveres NAT-ra. A többi már csak ízlés kérdése.

Közben utána néztem és úgy olvastam, hogy a DD-WRT-ben is van iptables, szóval lehet azt is tűzfalazni.

Teljesen igazad van, a számodra a 18/20 az ideális, nálam engedélyezve volt az echo,  így hoztam egy új szabályt, ami így néz ki:

Screenshot_2016-10-09-22-21-35.png

Screenshot_2016-10-09-22-21-48.png

Ezzel a routerrel lezártam az összes eszközöm ezirányú továbbítását a routeren keresztül (Discard forward).

Majd felmentem az ipv6 tesztoldalra a kliens tabletemmel.

Screenshot_2016-10-09-22-21-16.png

Itt látható, hogy már csak 18/20 pontot kaptam, mivel a routerem kiszűri az icmp echo-requestet. Nem fog válaszolni a pingre.

Screenshot_2016-10-09-22-51-35.png

Felmentem egy online ipv6 ping oldalra. Látható (lenne ha véletlen nem satíroztam volna ki, de az alján valamennyire látszik), hogy 100% packet loss az ipv6 címemre, pedig a tabletem kint van a publikus neten az ipv6 címével.

Screenshot_2016-10-09-22-24-02.png

Majd az egészet ellenőriztem egy ipv6 online portszkennerel is. Látható, hogy a tabletem az összes fontos portja amit kívülről nagyon szeretnek birizgálni, az zárva van. Persze megnézhettem volna mind a 65ezer valahányra, de most idő hiányában ezt nem tettem, de biztos, hogy mind zárva van. Tehát akik hekkelni akarnak, azok nem találják meg a tabletem. Miközben én kiscicás képeket nézek a Google ipv6 only keresőjében vele.

Screenshot_2016-10-09-23-06-14.png

Összegezve: kívülről zártak a portjaim, pingre nem válaszolok, de az eszközömnek publikus ipv6 címe van, amivel látom az ipv6-only oldalakat is. Van még valami amivel ki tudják még deríteni az esetleges támadók, hogy a tabletem publikus ip címmel fent van a neten?

Amint pedig nyitok egy portot, azt ugyan így a router tűzfalán lezárhatom, ha nem akarom használni, annak ellenére, hogy a tabletemen nyitott az adott port, wan felől zártnak fogja mutatni a port scanner, de a tabletemen is lezárhatom a portot, de akkor már a routerrel hiába nyitom meg a lehetőséget, akkor is zárva marad, csak a tabletemmel tudom megnyitni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...