Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@mukkelek  utólagfizetős. Csak 1x kellett beállítani ezen leírás szerint, aztán egyszercsak megjött..

Inkább ADSL-en lenne jó, de ezzel is elérem ha kell az IPv4-el nem rendelkező állomásokat ha kell, hiszen már évek óta elfogytak az ipv4 címek, és remélem adsl-en az utolsó leszek akitől elveszik a publikus ipv4-et (ha nem adnak helyette ipv6-ot).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Olvasd el mit írtam. Publikus IP-t írtam, válaszként összefüggésébe értelmezd. Egy szót nem írtam IPV4-ről. Csak publikus IP-ről. Amit írtam fentebb azt jelenti, hogy vagy IPV4-en vagy IPV6-on lesz publikus ip. Akitől elvették visszakapta ha kérte ipv4-en egyenlőre.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: mukkelek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt tudja valaki, ez melyik HGW-re, HGW-kre vonatkozik?:

Bizonyos Android és macOS oprendszerek, Samsung telefonok (6-os széria) néha IPv6-osként küldenek IPv4 packetet is, ezzel megtévesztik, lelassítják a HGW-eket. Az érintet rendszerek, eszközök fejlesztőivel egyeztetést folytat a Telekom. Végleges megoldásig az érintet modemek kizárásra kerülnek a IPv6-bol. Fontos tudni hogy ez nem modem hanem eszköz oldali hiba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 04. 04. at 9:40, Tamas586 írta:

@mukkelek    Olvasd el mit írtam.  Válaszként összefüggésébe értelmezd. Azt hogy ha ADSL-en nem kapok IPv6-ot és ha IPv4-en megvonják a publikus címet, akkor hiába hivatkozol hogy a nem létező IPv6-on bezzeg lehetne..

Egyenlőre nem kell semmire hivatkoznod, hogy lehessen publikus ipv4 címed, ha kéred, visszakapod.

Publikus Ipv6 címe (mit címe, címtartománya) pedig bárkinek lehet, adsl-en is, optikán is, akáthol, ha egyenlőre nem a T-ől, de tunelbroker szolgáltató által biztosan (fentebb már írtam róla). Egy regisztráció az egész és egy szabad szoftveres router. Máris lehet ipv6-on cicát nézegetni :D

Screenshot_20170408-111446.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Fentebb láthatod, hogy egy Andtoidos eszközön mutattam a dolgot, nem win7-en. Még fentebb pedig mondtam is, hogy teljesértékű natív ipv6 címet és címtartományt lehet kapni. Saját publikus ipv6-al rendelkezik az Androidos eszköz, a PC, Laptop, a router, repeaterek, a nyomtató is. Az ip kameráim sajnos nem támogatják az ipv6-ot, de erre is megtaláltam a meholdást, így az ipv6-alatt már elérhetőek azok is.IMG_20170409_093228_863.jpg

Itt látható, hogy elérhető a router saját publikus ipv6 címe alatt, pedig ipv4 értelemben NAT mögött van ám (nem a szolgáltatói, hanem a "házi" NAT-om mögött)

IMG_20170409_091735_672.jpg

Itt látható az ipv6 teszt oldal. Nem 20/20, mert az Androidos eszközömnek nincs host neve, de ha a PC-n nézném, akkor 20/20 lenne, mert annak van. Az is látható, hogy az ipv4-et a Telekom szolgáltatja, az ipv6-ot a HE, de ugyanúgy a Telekomos neten megy az egész Ipv6in4-ben.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Javítások
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 órája, anonymus írta:

Bizonyos Android és macOS oprendszerek, Samsung telefonok (6-os széria) néha IPv6-osként küldenek IPv4 packetet is, ezzel megtévesztik, lelassítják a HGW-eket. Az érintet rendszerek, eszközök fejlesztőivel egyeztetést folytat a Telekom. Végleges megoldásig az érintet modemek kizárásra kerülnek a IPv6-bol. Fontos tudni hogy ez nem modem hanem eszköz oldali hiba.

Rám a felsoroltak közül egyik sem 'illik', de azért köszi. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, anonymus írta:

Milyen modemed van ?

Közben beszéltem a szolgáltatómmal, és azt mondták, hogy 'visszakapcsolták' az ipv6-ot. Ennek ellenére nekem pl. a gmail fióktevékenységeknél még mindig az ipv4-es jelenik meg. Pár nappal ezelőtt az ipv6-os címeket mutatta, és én nem változtattam meg a beállításokat, se a böngészőn, se máshol. 

Lefuttattam a tesztet, és azt az eredményt kaptam, hogy majdnem minden oké, csak

Úgy tűnik, csak az IPv4 Internetet tudod böngészni. A kizárólag IPv6-on szolgáltatott oldalakat nem fogod elérni.

Az IPv6 kapcsolatod Teredo típusú IPv4/IPv6 átjárót használ; jelenleg csak direkt IP-khez tud csatlakozni. A böngésződ nem lesz képes IPv6 oldalakat elérni név alapján. Ez a beállítás nem alkalmas IPv6 oldalak böngészésére.

Vajon milyen beállításra 'gondol'? Neked van valami elképzelésed, hogy mi lehet a gond? Köszi.

 

 
Tesztelés IPv4 DNS rekorddal  
rendben (0.236s) kapcsolat: ipv4
Tesztelés IPv6 DNS rekorddal  
hibás (0.016s)
Tesztelés Dual Stack DNS rekorddal  
rendben (0.212s) kapcsolat: ipv4
Dual Stack DNS és nagy csomag tesztelése  
rendben (0.208s) kapcsolat: ipv4
IPv4 teszt DNS nélkül  
rendben (0.248s) kapcsolat: ipv4
IPv6 teszt DNS nélkül  
rendben (0.077s) kapcsolat: ipv6 Teredo
Nagy IPv6 csomag tesztelése  
hibás (0.012s)
Az internetszolgáltató IPv6 DNS tesztje  
rendben (0.224s) kapcsolat: ipv4
Find IPv4 Service Provider  
rendben (0.178s) kapcsolat: ipv4 ASN 5483
Find IPv6 Service Provider  
hibás (0.024s)
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...