Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
1 perce, btz írta:

@sltsznt

A géped mindenesetre nem kap ipv6 címet.

Hogy a HGW kap e azt megnézheted a webes adminisztrációs felületén.

Megnézhetném, de az sem működik... Java script  engedélyezést kér, de nincs is letiltva... viszont nem tudok így belépni. Már mindent megpróbáltam, ctrl F5-től kezdve, másik böngészőig. Régebben ez is működött. Kérnem kell egy másik gépet, és kipróbálni azzal, attól tartok.

:( 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, btz írta:

@sltsznt

Ja, hogy az a hiba is nálad van. Milyen tipusú eszköz is ez? Képet tudnál felrakni arról a javascript hibáról?

Én is most figyeltem csak fel rá, hogy mi már 'találkoztunk'. :)  Így néz ki. :( 

 

Login to the Speedport configuration program

Enter the device password of your Speedport .
Then click Login to start the configuration program.
Please activate Javascript in your browser!
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, btz írta:

@sltsznt

A géped mindenesetre nem kap ipv6 címet.

Hogy a HGW kap e azt megnézheted a webes adminisztrációs felületén.

A szolgáltató azt mondta, hogy kap, az az infó, csak infó, néha ipv4-es, máskor ipv6-os cím fog megjelenni. Egyébként az angol nyelvű tesztet is lefutattattam kíváncsiságból, az kicsit másképp 'néz' ki, de az is arról informált, hogy az ipv6 kapcsolat nem támogatott. Úgy hogy én most már egyáltalán nem értem, mi a helyzet pontosan, de már máskor is észrevettem, hogy én sokszor egy egészen más logikai síkon mozgom, mint más emberek... :D 

A routeres konfigot nem sikerült neki sem megoldani, állítólag kicserélik. Hátha azzal minden megoldódik. Majd kiderül. Köszi mindenkinek a segítséget. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mondjuk nem mintha szükségem lenne minden újraindítás, újraszinkronizálás után változó LAN-nak delegálható (dinamikus) prefixre, dinamikus wan oldali ipv6 címre, mert a T-nél dinamikus, míg a tunnelben fix Ipv6 címeim vannak, ha egy új tunnelt generálok, akkor azzal meg tudom változtani, ha monduk már nem kell, vagy valahol vslamilyen oldalon bant kaptam a címekre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 hours ago, btz said:

@Tamas586

Szerintem nem kérem/kapom alapon működik.

Pedig pont azt mondtátok pár hete hogy ez pofára (usernévre) megy. Ha azonos adsl jön hozzám és a szomszédomhoz is de mivel ő iptv-re is előfizet ezért hgw- t kap ami szerepel a listájukban, én meg ragaszkodok a 'naked' adsl-hez modemmel és _saját_ routerrel. Fél éve a topik első oldalain tisztáztuk hogy a ddwrt routerem alkalmas ipv6-ra, más szolgáltatóval teszteltétek is. De még mindig nincs T től ipv6-om..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na úgy érzem hasznos volt a sok sok éves várakozás, mert megérkezett Pesten ADSL-re az IPv6 hozzám is..

Jelenleg így van beállítva:  

wrt1.png

Ekkor a routerem kap csak ipv6-ot, a pc, és a többi eszköz nem.

Ha bekapcsolom a Radvd -t akkor a pc kap 2001-es ipv6 címet de a router elveszti azt és a tesztsitetok is azt jelzik hogy nincs ipv6-om.

Ezen leírás szerint ez igaz is lehet: LINK: "Modem esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek DHCPv6-ot kell használnia" (SLAAC nem támogatott) = (RADVD nem támogatott?)

Kérdés:  Hogyan tudok 1-2 eszköznek (PC, telefon) IPv6 címet biztosítani ezen DD-WRT routerrel?

PC-nek fix ipv6 címet adva se működött egyik teszt se. Dhcp6s -t bekapcsolva semmi se történik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 hours ago, btz said:

Én használok DHCPv6-ot is és SLAAC-ot is, így amelyik eszköz támogatja mindndkettőt, annak 2 IPv6 globális címe is van. De lehet több is. 

RADVD fusson és a DHCP6s és DHCP6c is. 

 

De hogy vered át a T szerverét hogy azt higgye a telekom eszköze van ami osztja a SLAAC-t. Mert a linkelt leírás szerint kizárólag ekkor mehet a SLAAC (=radvd) ? Ha bekapcsolom a radvd-t akkor a PC megkapja a ipv6 címet, de kb 10s után a router jelzi (jobb felül) hogy elvették az ipv6-t.

Amint kikapcsolom a radvd-t ugyanúgy 10s és visszakapom az ipv6-t. Eszerint nem használhatok SLAAC-ot.. kár. A dhcp6 bekonfigurálása számomra bonyolult (mivel ha változik az ip6 mindig át kéne az egészet irkálni)

 

pc-radvd4.png

pc-radvd1.png

pc-radvd2.png

pc-radvd3.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Más is tapasztalja, hogy az IPv6-kapcsolatot használó weboldalak gyakran egyszerűen befagynak, és végül időtúllépéshez vezet? Én például 1fichier.com-nál tapasztalom ezt, kb. az esetek 50%-ában sikeresen betölt, máskor viszont nem. YouTube-nál is észrevehető, bár ott a böngészőben gyorsan átvált IPv4-re, miután az IPv6-kapcsolat nem sikerül, de youtube-dl a --force-ipv4 kapcsoló nélkül simán csak megakad az információ lekérése után, el se kezdi a letöltést.

Azt olvastam, hogy az MTU-val lehet a gond, viszont Huawei HG8245H-n zárolva van ez az opció, nem lehet módosítani (1492-n van). Windowsban próbáltam állítani 1280 és 1500 közötti értékeket IPv6 MTU-ra, de nem változtatott semmit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...