Ugrás a tartalomhoz

Árcsökkenés a NetMánia XL és XXL csomagokban promociós jelleggel!


Roli82

Ajánlott posztok

net.PNG

Kicsit megkésve de jobb később mint soha! :D

2016. Május 20-tól promóciós jelleggel a NetMánia XL és XXL árai csökkentek piaci és speciális területeken is!

A 2016. május 20-tól visszavonásig tartó akció keretében a Netmánia XL csomagra történő új szerződéskötés vagy ezen csomagokra az akcióban történő díjcsomagváltás / hűség hosszabbítás esetén a szolgáltató bruttó 375 Ft-os havidíj-kedvezményt, Netmánia XXL esetén bruttó 1.425 Ft-os havidíjkedvezményt biztosít piaci területen, függetlenül a csomagra vállalt szerződés tartamától. A kedvezmény a hűségidő végéig érvényes!

Piaci.png

spec 1.png

Spec 2.png

A táblázatot készítette @anonymus . Köszönjük!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

A visszavonásig érvényesség magára a promócióra vonatkozik, a havidíjak például a két éves hűség esetén annak lejártáig maradnak ezen az összegen?

Miért van az, hogy ha megadom a címemet, vagy ha belépek és lekérdezem a lehetőségeket, akkor van 50-es és 120-as csomag, viszont ha a honlapon (belépve) módosítanám a jelenlegi csomagomat, akkor az 50-es és a 120-as a lakóhelyen nem elérhető üzenet van?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Vonzó lehetőségnek látszik számomra, hogy a jelenlegi 30/5 helyett - havi plusz 525 forintért - 120/15 lehetne, de nem tudom hogy igazából szükségem lenne-e rá (ki tudnám-e használni)?

IPTV-m van, de ez gondolom nem lenne másabb. Az internet használatomra nem jellemző a felhőbe töltés, más nagyobb fájlok feltöltése sem gyakori. Néha letöltök 20-30 GB-os fájlt, de az megy a háttérben, igazából mindegy hogy mennyi ideig tart.

Jellemző tevékenység a böngészés (YouTube is), meg szükség szerint a gépen használt szoftverek frissítéseinek letöltése. Gondolom a weblapok betöltése nem lesz különösebben gyorsabb. Sokszor jelenik meg egyébként is a "biztonságos kapcsolat létesítése" felirat jó pár másodperc időtartamra.

(néhány éve 20/1-es netem volt, ahhoz képest a mostani leginkább a csatolt fájlokat is tartalmazó e-mailek elküldésekor látszott lényegesen fürgébbnek)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

38 perce, OldMike írta:

Vonzó lehetőségnek látszik számomra, hogy a jelenlegi 30/5 helyett - havi plusz 525 forintért - 120/15 lehetne, de nem tudom hogy igazából szükségem lenne-e rá (ki tudnám-e használni)?

IPTV-m van, de ez gondolom nem lenne másabb. Az internet használatomra nem jellemző a felhőbe töltés, más nagyobb fájlok feltöltése sem gyakori. Néha letöltök 20-30 GB-os fájlt, de az megy a háttérben, igazából mindegy hogy mennyi ideig tart.

Jellemző tevékenység a böngészés (YouTube is), meg szükség szerint a gépen használt szoftverek frissítéseinek letöltése. Gondolom a weblapok betöltése nem lesz különösebben gyorsabb. Sokszor jelenik meg egyébként is a "biztonságos kapcsolat létesítése" felirat jó pár másodperc időtartamra.

(néhány éve 20/1-es netem volt, ahhoz képest a mostani leginkább a csatolt fájlokat is tartalmazó e-mailek elküldésekor látszott lényegesen fürgébbnek)

Önmagában internetezés, IPTV nem lesz semmivel sem jobb, elvégre tudtommal optikán pl. az IPTV-nek külön sávszélesség van fenntartva, vagyis független az internet sebességétől.

Internetezés nem lesz gyorsabb, elvégre a weboldalak csak kilobájt, megabájt méretűek, a DNS szolgáltató attól még lehet hogy lassan reagál ugyanúgy stb.  Youtube szintén nem lesz gyorsabb, mert elvileg 50 Mbit/sec bőven sokszorosan elegendő a full HD megtekintéséhez (1080p).

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 órája, OldMike írta:

Köszönöm. Igazából megerősítettél abban, hogy ha nincs igazán komoly méretű és gyakori fel- és letöltési igény (magáncélú vagy munka miatti), akkor nem érdemes feljebb váltani.

Egy különbség van, az pedig a le és feltöltési idő, pár példa:

Ami pl. 5 óra letöltés 50 Mbit/sec sebességgel, az 120 Mbit/sec esetében valahol 1,75 - 2 óra körül van.

Ami pl. 5 óra feltöltés 25 Mbit/sec sebességgel, az 50 Mbit/sec esetében 2,5 óra körül van.

Persze ez önmagában nem igaz, mert befolyásolhatja az aktuális internethasználat, eszközök számra, router, hálózati probléma jelenléte, HDD minősége, SSD megléte stb.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Igazából azért sem érdemes beszélni erről az árcsökkentésről, mert nagyon sok helyen még ADSL kapcsolat van, akiknek meg  VDSL2, netán optika van, azoknak meg többségében a kevesebb sávszélesség is elég, tehát az egész ajánlat egyfajta mézesmadzag.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Lehetséges, hogy így van, de szerintem főleg böngészésre, közösségi oldalak látogatására, elektronikus levelezésre bőségesen elég lenne a 30 Mbs hálózati sávszélesség. Akik ilyen általános célokra használják az internetet, azok nem tudatosan azt a csomagot választtják, amire szükségük lenne. Uggyanakkor az is érdekes, hogy  jelenleg mekkora az FTTH országos lefedettsége?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Süthetem az ED3 területi kedvezményt, ha itt nincs kábel. Ellenben van jó 10  Mbs ADSL2+, amire viszont van speciális kedvezmény. Használtam is sokáig, de lemondtam, amikor kiderült hogy az optikai fejlesztés valószínűsége jelenleg és a közeljövőben a 0 %-hoz van közel a területemen. Az IPTV-re viszont ez a sávszélesség is elég, bár a jelenlegi 2 SD streamen kívül a DVR miatt szükségem lenne egy harmadikra, amit nézni tudok, mert sokszor van két felvételre szánt műsor fedésben, de egyelőre ezt még nem tudtam kivitelezni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

A gond inkább az, hogy jelenleg alacsony az optikai lefedettség. Nyilván ha van elérhető konkurrencia a területen, és szolgáltat optikán, akkor a Telekom Optinetet érdemes választani, még ha árban drágábbb is, ár/érték arányban már nem biztos, hogy rosszabb a másiknál. Viszont sok helyen csak egy internetszolgáltató van, és az jellemzően Telekom, amine jobbára ADSL hálózata van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

15 órája, zoli62 írta:

A gond inkább az, hogy jelenleg alacsony az optikai lefedettség. Nyilván ha van elérhető konkurrencia a területen, és szolgáltat optikán, akkor a Telekom Optinetet érdemes választani, még ha árban drágábbb is, ár/érték arányban már nem biztos, hogy rosszabb a másiknál. Viszont sok helyen csak egy internetszolgáltató van, és az jellemzően Telekom, amine jobbára ADSL hálózata van.

Ez most nem értem hogy kapcsolódik ide.

De ha már ezt belehoztad a témába, akkor elmondható, hogy azok fizetnek elő 10-20-30 Mbit/sec-re, illetve már 50-re (vDSL), akik nem tudnak nagyobbra, mivel az adott technológia nem teszi lehetővé.

Azért a T-nek nem rossz a csomagajánlata. Webshop áron pont ugyanannyi lenne a havidíj (50 megával), mint amennyit most fizetek az ADSL-ért máshol szintén csomagban. Csak a különbség az hogy T: 50 Mbit ADSL: 2,5 Mbit

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Sajnos nálunk nem T optika van  közel annyiért, mint T ADSL2+ 10 Mbs Hiéna (speciális) kedvezménnyel. Viszont hat éve néhány helyen bekötötték az optikát, olyan körzetben, ahol jellemzően idősebbek laknak, akiknek legfeljebb tévé kell. Itt az internet IPTV alap telefon területi kedvezménnyel  ár/érték arányban jobb, mint a konkurrenciáé, bár havidíjban magasabb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...