Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Fix IP cím beállítása koax hálózaton, Sagemcom F@st 3896


kklevente

Kérdés

Légyszives segítségetek, hogyan tudom használni a szeződésben kapott fix ip címet?
A telekom ügyfélszolgálata egyáltalán nem kompetens.

  1. Nem mondták, hogy a fix ip címet nem a modem kapja:
    • Mikor utána jártam azt találtam, hogy bridge módba kell rakni, és egy második router fogja megkapni a fix ip-t
    • Felhívtam őket, hogy tegyék át bridge módba, azt a választ kaptam, hogy üzleti előfizetésnél nem lehet bridge módba rakni.
  2. Nem sokkal később felkerestem őket, hogy segítsenek fix ip beaállításában, mert semmilyen dokumentációt nem található az oldalukon, hogy ezt hogy is kellene csinálni
    • Ezúttal mondtak hasznosnak tűnő információkat, hogy az "internet belépési azonosító"-t kell megadni a routeren. Meg is csináltam, nagy meglepetésemre nem működött, mikor vissza hívtam őket azt mondták, hogy koax hálózaton nincs pppoe.
    • Mivel nincs pppoe ezért a másodlagos routeren kell elvégezni a fix ip beállítását és hogy abban nem tudnak segíteni, keressek rá google-ön, hogy "fix ip telekom"... mintha ***** lennék, és nem ez lett volna az első dolog amit csináltam mielőtt felvettem velük a kapcsoaltot

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom használni a fix ip-t, előre is nagyon szépen köszönöm.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2024. 06. 01. at 17:35, kklevente írta:

Légyszives segítségetek, hogyan tudom használni a szeződésben kapott fix ip címet?
A telekom ügyfélszolgálata egyáltalán nem kompetens.

  1. Nem mondták, hogy a fix ip címet nem a modem kapja:
    • Mikor utána jártam azt találtam, hogy bridge módba kell rakni, és egy második router fogja megkapni a fix ip-t
    • Felhívtam őket, hogy tegyék át bridge módba, azt a választ kaptam, hogy üzleti előfizetésnél nem lehet bridge módba rakni.
  2. Nem sokkal később felkerestem őket, hogy segítsenek fix ip beaállításában, mert semmilyen dokumentációt nem található az oldalukon, hogy ezt hogy is kellene csinálni
    • Ezúttal mondtak hasznosnak tűnő információkat, hogy az "internet belépési azonosító"-t kell megadni a routeren. Meg is csináltam, nagy meglepetésemre nem működött, mikor vissza hívtam őket azt mondták, hogy koax hálózaton nincs pppoe.
    • Mivel nincs pppoe ezért a másodlagos routeren kell elvégezni a fix ip beállítását és hogy abban nem tudnak segíteni, keressek rá google-ön, hogy "fix ip telekom"... mintha ***** lennék, és nem ez lett volna az első dolog amit csináltam mielőtt felvettem velük a kapcsoaltot

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom használni a fix ip-t, előre is nagyon szépen köszönöm.

 

Szia, nem telekomos vagyok csak FIX IP tulajdonos...
Szóval a modem jól van ahogy van az valóban dinamikus IP-t kap. 
Az utána lévő routeren kell beállítani Static IP-t ha csak egy IP-t kaptál:
- Akkor beírod az IP címet az IP címhez pl.: 172.16.0.20
- Gatewaynek az IP cím -1 pl.: 172.16.0.19
- Masknak pedig 255.255.255.252 vagy /30

Ha többet akkor kérd el mi a GW és mi a használható, de az ritka.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...