Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Német szerverekhez ( leginkább Frankfurt ) packet loss és ping


Németh Viktor

Kérdés

Sziasztok. 
1 hete folyamatosan arra vagyok figyelmes hogy német szervereken futó játékokban, folyamatos Packet Loss illetve nagyon magas (150-300 ms) a pingem. A kapcsolatom 1gbit/s. 
És nem helyi a probléma, mert bármely más szervereknél nincs ilyen jellegű probléma.
Akármit pingelek CMD-ben is , csak a német szerverekkel van a baj. 
Valaki tapasztalt hasonlót, illetve valami megoldás van erre? 
Borzalmasan idegesítő.

Üdv: Viktor

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Igen. Változóan 10-30% packet loss, a ping az nagyjából 60-100 ms. De nem is mindegyik német szerveren, de az esetek 80%-ában.

Faceit és CSGO. Nagyjából 1-2 hete jelentkezik a probléma.

Először nem tudtam mi lehet a baj, a hiperz.com oldalt ajánlották  ( https://www.hiperz.com/hiperz_latency.php ), ahol azt mondták, hogy szolgáltató hiba, és hogy nekik írjak, de valahogy nem tartottam valószínűnek, hogy ezzel foglalkozna a Telekom. Így nem tettem.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2023. 01. 20. at 20:35, Németh Viktor írta:

Kellemetlen, ezért venni egy VPNt.... Ha már fizetek valamiért, akkor ez nem igazán lenne megengedhető a részükről.

 

Október óta szívok a telekommal, már megbántam h 1 évre szerződtem, naponta küldtem ticketet és naponta küldtek el, hogy nem náluk van a hiba, már ráuntam, előző szolgáltatónál nem volt ilyen bajom csak szimplán drágállottam. Ha veszel is VPN-t, kerüld el az ExpressVPN-t, van, hogy játék közben 400-500ms-re ugrik a ping és úgy is marad, magyar és osztrák szerverein, német szerveren alapból packet lossol még a vpn is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szintén ugyanilyen problémával küzködik hetek óta már. Csúcsidőben Final Fantasy XIV egyszerűen érezhetően laggol, és volt már egy két olyan alkalom, hogy PVP-ben, csak slideshowt látok és játszhatatlanul laggolok. Ahogy tudom az európai szerverek Németországban vannak.

Mivel nem tudtam már, hogy mi okozhatja a problémát ezért teszt képpen előfizettem az Express VPN-re egy hónapra, beállítottam egy frankfurti szervert és voilá, semmi lag, minden azonnali és simának érződik.

Gigabites internetem van, de ez nem állapot, hogy minden este csúcsidőben effektíve nem lehet játszani csak VPN-en keresztül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2023. 02. 17. at 11:08, Kiss Gábor írta:

Szintén ugyanilyen problémával küzködik hetek óta már. Csúcsidőben Final Fantasy XIV egyszerűen érezhetően laggol, és volt már egy két olyan alkalom, hogy PVP-ben, csak slideshowt látok és játszhatatlanul laggolok. Ahogy tudom az európai szerverek Németországban vannak.

Mivel nem tudtam már, hogy mi okozhatja a problémát ezért teszt képpen előfizettem az Express VPN-re egy hónapra, beállítottam egy frankfurti szervert és voilá, semmi lag, minden azonnali és simának érződik.

Gigabites internetem van, de ez nem állapot, hogy minden este csúcsidőben effektíve nem lehet játszani csak VPN-en keresztül.

Szintén, már lassan 1 hónapja probléma, általában az ausztriai csomópont (első node ahogy a packet elhagyja Magyarországot) a probléma ami a Telia carriernél van (és persze nem fognak ezzel foglalkozni neked ha nem vagy ügyfél náluk/nem ügyfél keresi fel őket, hogy probléma van.), de már ott tartok hogy mindenki mutogat mindenkire hogy x-et keressem mert ők nem tudnak vele mit kezdeni szóval feladtam 2 hét telefonálgatás után mert mindig az volt a vége hogy szerelőt akart kiküldeni a Telekom és már az utolsó szerelő is annyit tudott ajánlani hogy hát... próbáljak ki egy VPN-t és talán 30 nap után megoldódik... (plot twist: már bő 30 napja így is rossz) szóval kész vicc az egész

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...