Ugrás a tartalomhoz
  • 0

F@st 5670 DHCP reserve nem működik


norbijuzer

Kérdés

Tegnap jött meg az új optikai router (F@st 5670), az előző egy 5655v2 volt.

Nem tudok DHCP reserve-t létrehozni. A LAN oldali IP tartomány át van állítva és nem is szeretném az alapértelmezett 192.168.x-et használni.

dhcp.thumb.jpg.6dba8f88fb60c46e755afa30f9d3c275.jpg

 

hibaüzenet:

err.jpg.486d03a5db61506b8d0bb1557e5133ff.jpg

 

Ha a főoldalról az eszközre kattintva, a Device info menüből próbálom reserved-re rakni az eszközt, akkor néha ugyenez a hibaüzenet jön, néha viszont kiírja, zöld sávban hogy sikeresen mentette. Viszont utána sem jelenik meg a DHCP reserved listában.

image.png.8411e59fe8d7cc08d3abda89223f3d76.png

 

Az előző routeren ezzel nem volt gond, ott csak a guest network DNS-ét nem állította be jól a gyáritól eltérő LAN tartomány miatt, de az nem zavart, nem igazán használtam a guest wifi-t.

A DHCP-MAC address összerendelésnek szeintem mindentől függetlenül illene működnie.

Mi lehet a megoldás? (azon kívül, hogy másik subnet, vagy saját router, vagy fix IP-re tenni az eszközöket, mert ezek közül egyiket sem szeretném!)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Üdv a klubban!

Gyakorlatilag szoftver hiba, amit már rég illett volna javítani... Sokat nem tudsz tenni, mint várni a telekom szoftver frissítését, ha egyáltalán sikerül valaha is megcsinálni!

Vagy PPPOE passthrough és saját router, de ha van IPTV-d akkor az sem játszik, mert attól, hogy a tv boxok is a router saját tartományából kapnak címet, még van benne route beállítva az IPTV-nek... és azt nekem még sehogy sem sikerült átültetni a saját Mikrotik eszközömbe. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...