Ugrás a tartalomhoz
  • 0

DNS szerver átállítás, pppoepassthrough, iptv saját router mögött.


TJ71

Kérdés

Tisztelt Szakértő!

Pár napja vagyok Telekomos ügyfél. Csak információként informatikusként dolgozom, de nem hálózati területen. Eddig egyéb céges kábelnetes szolgáltatásom volt, amit lecseréltem all in one csomagra. Mobil számhordozásom is volt. Az otthoni hálót egy Mikrotik hap ax3 router menedzseli, amit magam konfiguráltam fel, sok 10 óra tanulás után. Továbbra is, elsődlegesen a tűzfala miatt a Mikrotik eszközt meg akarom tartani. És itt jönnek a problémák.

Pillanat alatt eljutottam oda, hogy a telekom F@ast 5670 router mögé betettem a saját routeremet és a hálózatot működésre bírtam, kiváló letöltési és feltöltési értékeket kaptam.

A tegnapi napot az IP tv-vel történő szívással töltöttem. Így ma szembesültem vele, hogy bizonyos oldalak akadnak be se jönnek. Látom másnak is probléma ez, a hiba elhárítás alatt van. Megoldás lehetne, hogy átállítanám a DNS szervereket a google szervereire de erre nem látok lehetőséget. A régi net kapcsolatommal google név feloldással a hiba nem tapasztalható.

Van valami módon lehetőségem úgy kimenni a netre, hogy ne a telekom által beégetett dns szerverek legyenek a névfeloldók?

A másik, hogy az iptv-t nem tudtam a routerem mögül stabilan üzemeltetni. A mikrotik wifis kapcsolattal és 1GB-s ethernet hálózattal sem. 5 másodperc után a kép kifagy, a set top box működik. Csatornaváltás után újra van kép, majd 5 másodperc és megáll.

Folyamatos képet kizárólag közvetlenül a telekomos routerre direktbe kötött tv boxal tudtam elérni.

A telekomos routerre wifi csatlakozással néha kaptam egyszer adás képet pár pillanatig. Még olyan eredményt sem kaptam, mint a mikrotik wifi kapcsolatokkal.  A jel erősséggel nincs probléma, a sávszélesség a router adatai alapján 300Mbs és kiváló a jelerősség.

Ez után felhívtam a szerelőt a kérdéseimre az alábbi válaszokat kaptam.

Ne is próbálkozzak wifivel csatlakozni a routerre a tv boxal, mert nem működik. Ellenben, ha veszek két okoswifit akkor már működni fog. Most tényleg az van, hogy a 25 ezres előfizetés mellé még ki kell adnom újabb 3500 forintot két okoswifire hogy ellássanak a falig? Mi a garancia, hogy úgy működni fog az iptv? Mellesleg a 2ghz mikrotikes kapcsolattal 80 méterről is felépítem a kapcsolatot.

Azt is mondta a kollega, hogy a telekom router nem multi castos ezért nem sikerül. ??? Egyébként kizárólag a tv boksz volt a telekom router wifi hálóján, felfoghatatlan, hogy a kapcsolat nem tud felépülni és megmaradni.

Próbáltam bridzselt módba áttenni a routert, pppoe passthrought, betárcsázva a mikrotikkel a kapcsolat felépült, de net nem volt.

Van valami itiner arra, hogy kell a telekom routert és a mögötte levő routert beállítani, hogy a poe passtrought működjön?

Az IGMP-ben nem vagyok járatos, próbáltam követni a neten találtakat.

Egyáltalán lehetséges olyan infrastruktúra kiépítése, aminél a F@ast 5670 router mögött másik router van és a másik router mögött lévő hálózata van rákötve a tv box és működik is? Mert ha nem, akkor hiába szarakodok a mikrotik router beállításokkal, nem nálam van a probléma.

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Kedves TJ71!

Látom, hivatalos választ nem kaptál, így megosztom veled saját tapasztalataimat, mert pontosan ugyanebben a cipőben jártam/járok, szintén IT-ban dolgozom. Nálam Unifi (Ubiquiti) rendszer van, massziv WiFi lefedettséggel. A set-top-box a Telekomos kollégák szerint soha nem fog működni wifin, mert egyszerűen nem elég erős a wifi IC hozzá, azt javasolták, hogy tegyek mellé egy eszközt, ami vissza bridge-eli a vezeték nélküli hálózatot vezetékessé, és azt dugjam bele. Ezt meg is próbáltam és én is belefutottam, hogy saját router (PPPoE passthrough) mögött egyszerűen nem stabil az IPTV szolgáltatás. Az én megoldásom végül az lett, hogy maradt a PPPoE PT, a WiFit és vezetékes hálózatot a saját routerem szolgálja ki, kihúztam egy vezetéket a TV-hez. A routeren csináltam egy VLANT, a router egyik portját rádugtam a modemre és ezzel a VLAN-nal tag-elem. Egy másik porton küldöm a TV felé ezt a VLAN-t (és a natívot is). A TV-nél egy managelt kis switchen az egyik port natív hálózatát erre a VLAN-ra állítottam (értsd azon a porton csak a modemből kijövő IPTV hálózat megy, a router a taggingen kívül semmit nem csinál vele) és ezt dugom a set-top-boxba. A switch kihagyható, nekem azért kellett, mert a TV-be és egy raspberry-be is kellett hálózat, nyilván az itthoni. Van egy másik set-top-box, abba közvetelnül a modemből megy a kábel. Mindkét box kap IP címet a modemtől, attól függetlenül, hogy PPPoE PT üzemmódban vannak.

Mikrotik-kel már volt dolgom, de sajnos lepróbálni most nem tudom, már állítottam is be Telekomos ADSL PPPoE-t rajta pár éve. Talán ez segítség lehet hozzá: https://github.com/ViToni/mikrotik-router-setup

Ha sehogyan nem tudod megoldani a vezeték kihúzását a set-top-boxig, akkor is van remény, az én fenti megoldásommal, annyi kiegészítéssel, hogy a VLAN-t egy külön SSID-n ráküldöd a WiFi-dre és egy bridge eszközön beállítod, hogy ezt az SSID-t használja, és arra dugod a set-top-boxot.

Én ezt használom bridge-elésre: https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/category/all-wifi/products/uap-ac-mesh , de nyilván van olcsóbb eszköz is a piacon, overkill egy set-top-boxnak.

Remélem tudtam valamit segíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...